Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

@Andraž, daj kontaktiraj Pelka, sem prepričan, da ti bo uspel rešiti težavo; 041 667 335 (Simon), ima pa telefon stalno zaseden, lahko tudi e-pošta; avto.pelko@gmail.com

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 1. 9. 2020 ob 21:43 je drwex napisal:

Pozz. Prizgala se mi jelucka na mazdi cx5 2015 d 2.2.

Olja je zadosti, ko sem avto ugasnil in prizgal po parih min. je lucka ugasnila. 

Lahko peljen v sluzbo al je konc

Na mrzlem avtu ali ko stoji najmanj pou ure poglej nivo olja. Če je olja dovolj, zna bit, da se je kak filter zabil ali kaj podobnega. Težko verjamem, da bi bil po 5 letih kriv senzor pritiska olja.

Kaj pa tole?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Olje v hladilni tekočini.

 

Na moji Mazda3 GTA 2.0 bencin se je pojavilo olje v hladilni tekočini, na "stropu" ekspanzijske posode je majoneza, v eskpanziji se na hladilni tekočini vidi oljni film. Ni videt, da bi hladilna tekočina prehajala v olje, pokrov olja nima nobenih sledov hladilne tekočine

 

Olje sicer pije že od novega, tako da tu nisem opazil kaj hudo posebnega. Zdaj sem imel nekaj daljših voženj (2x LJ-KP-LJ, 2x LJ-MB-LJ), pa gre avto v redu, le tole z oljem v hladilnem sistemu me pa ornk skrbi.

 

Je to težava s tesnilom glave? Kolikšen strošek lahko pričakujem v tem primeru, da takoj začnem na stran dajat :)

Je lahko kaka druga fora?

 

Vnaprej hvala za priporočila in pomoč!

Jože

Popravljeno od JoeJoe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če je vozilo prej dalj časa mirovalo, je lahko "smetanca" menda tudi od tega.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Brane said:

Hladilnik olja  prekontrolirat najprej

 

OK, tole je videt precej cenejše in preprostejše od menjave tesnila glave :) To sicer vabi v "dajmo zamenjat, pa bomo potem vidli", ampak "na srečo" nimam več možnosti sam kaj dosti šraufat :)

 

 

11 minutes ago, Z M A J said:

Če je vozilo prej dalj časa mirovalo, je lahko "smetanca" menda tudi od tega.

 

Uf, ne, ta avto se vozi, nema stanja, konjički morjo delat :)

 

A se da preverit, ali gre za tesnilo glave ali hladilnik olja, brez da karkoli razdiram?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko bi zagotovo našel rešitev; 041 667 335 (če se ne javi, potem najboljše pisati SMS, da pokliče nazaj).

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mihaing napisal:

Pelko rihta mojo pridobitev. Možakar na mestu kot se spodobi v vseh rečeh.

 

Ko že človek misli, da je našel končno svoj voz kateri ustreza po vseh kategorijah in dolgih letih slabih izkušenj z drugimi znamkami, lepo mazda zariba...časi Yugov so nazaj

Prav zaribala ti je?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je mihaing napisal:

Ojnični zaribal in razmetal po motorju, gred razbilo...ah. 

 

Je izdelek na voljo pri Pelku za ogled japonske mojstrovine :)

 

@ brane: kako pa lahko pazim na ojnicne lezaje. Naj jih božam al? Ali kar prevenzivno menjam kar tako pri avtomobilu za 40k EUR?

Kateri avto in letnik? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je scania napisal:

Kaj pa je vzrok? ketna za oljno črpalko verjetno?

Po moje je bolj problem kot pri prvih modelih, ko se je isto to dogajalo. Sem mislil, da je to preteklost in da so to uredili. 😕

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.