Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

V vsakem primeru-dober šofer in vesten lastnik bo preveril nivo olja vsaj na vsakih štirinajst dni, pa naj bo to avto, delavni stroj, traktor. Ni opravičila, da nekdo reče, da je bil na servisu pred desetimi meseci. Marsikatero okvaro in sitnosti si prihraniš s tem. Jaz vse bolj sumim, da se je kakšna odmična gred iz prvih serij skayactiv dizel modelov (ko so res bile problematične in posledično so šle mašine) "prešvercala" mimo kontrole.Pa še tam naj bi se prižgala opozorilna lučka (padec tlaka olja) in ni takoj zaribala Mašina. Druga stvar je, kaj so oz. kaj niso prav naredili na rednem servisu. Jaz bi se še kako pozanimal, kaj je šlo narobe. 

pred 10 minutami je gregc88 napisal:

miha, losaj se tega sranja.... razn če maš preveč €

In kaj da potem kupi? Kolo, kot voziš ti? 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je ,da obstaja ta možnost, ki se je zgodila njemu, in ki se je zgodila x uporabnikom že od prvih dizlov v šestki dalje. In tisti ki ve v čem je fora, zamenja do 100 jurjev podložke , pogleda se karter, in je to to. 

 

Če pa ne veš, je pa lahko jeba. Zato mislim, da bi moral serviser stranki to povedat prvič ko pride na servis. Na uradnem servisu mislim da tega ne govorijo, Pelko pa mislim da je na mestu in take zadeve stranki pove.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex nima veze kako kvalitetno olje je, ker so šobe pod pokrovom ventilov obdane z oljem, če podložke injektorjev spuščajo gre del eksplozije ki se odvija v valjih mimo injektorjev pod pokrov ventilov kjer se vse to zmeša z oljem.

Lahko imaš najkvalitetnejše olje in ne bo zdržalo takih extremov. 

 

@SpEkTr ja to z šobami je konstrukcijsko neposrečeno konstruirano.

MB Cdi npr. ima šobe tako narejeno da so ločene nad pokrovom ventilov in niso v olju, v tem primeru če spusti podložka samo piha mimo in ne pride do zjebanja olja. 

 

Ja se strinjam če veš za ta konstrukcijski kiks na 100kkm menjaš podložke in pregledaš sito v karterju in je to to, stane te 10€, če pa ne veš za to pa te lahko okvara donkatere lahko pride stane 1-3000€.

 

 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Aless napisal:

@Alex nima veze kako kvalitetno olje je, ker so šobe pod pokrovom ventilov obdane z oljem, če podložke injektorjev spuščajo gre del eksplozije ki se odvija v valjih mimo injektorjev pod pokrov ventilov kjer se vse to zmeša z oljem.

Lahko imaš najkvalitetnejše olje in ne bo zdržalo takih extremov. 

 

@SpEkTr ja to z šobami je konstrukcijsko neposrečeno konstruirano.

MB Cdi npr. ima šobe tako narejeno da so ločene nad pokrovom ventilov in niso v olju, v tem primeru če spusti podložka samo piha mimo in ne pride do zjebanja olja. 

 

Ja se strinjam če veš za ta konstrukcijski kiks na 100kkm menjaš podložke in pregledaš sito v karterju in je to to, stane te 10€, če pa ne veš za to pa te lahko okvara donkatere lahko pride stane 1-3000€.

 

 

Kaj to s podložkami in sitom lahko opraviš sam in kako, da vem če slučajno gdaj kupim "traktor" :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker je že toliko govora o tem, bom pa še jaz ob naslednjem servisu (ki bo 10.000 km po menjavi olja) zamenjal podložke in očistil karter.

 

Zanima me, kje naročite ustrezne podložke - kje na netu ali na uradnem servisu?

 

Tesnilna masa mi je ostala še od menjave filtra v avtomatskem menjalniku in bo porabljena še za karter.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bini ja lahko sam če nima 2 levi roki. Drgač pa tudi mehanik ti ne bi smel računat več k 20€.

 

@dvorjan dobiš na autodoc ali pa ebay, saj verjetno tudi na servisu niso tako drage. 

 

Screenshot_20201009_112831_de.autodoc.gmbh.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Aless napisal:

@Bini ja lahko sam če nima 2 levi roki. Drgač pa tudi mehanik ti ne bi smel računat več k 20€.

 

@dvorjan dobiš na autodoc ali pa ebay, saj verjetno tudi na servisu niso tako drage. 

 

Screenshot_20201009_112831_de.autodoc.gmbh.jpg

Hvala za info. Mislim, da bi to lahko pri rednem servisu bilo zajeto pri 100k km in bi bil mir! Kaj bi bilo, da se ti to zgodi z avtom ki je še v garanciji? Se pa vseeno ne bom odločil za traktor varijanto😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, my bad, piše da paše.

 

Torej naročim 4 kose:

thumb?id=758826&m=1&n=0&lng=si&ccf=94077
WWW.AUTODOC.SI

Kupi BOSCH F00VC17504 Tesnilno obroc, nosilec sobe po nizki ceni PPCP: 2,74 € — Naša cena: 2,33 € prihranite 28% Kupite zdaj

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Bini napisal:

Hvala za info. Mislim, da bi to lahko pri rednem servisu bilo zajeto pri 100k km in bi bil mir! Kaj bi bilo, da se ti to zgodi z avtom ki je še v garanciji? Se pa vseeno ne bom odločil za traktor varijanto😁

Pa dobro.. tudi pri mazdah 1 gen. je bilo to bolj izjema kot pravilo. Če bi bilo to pravilo, bi zaribasl vse dizel mašine. Tudi takrat ni servis nič reagiral. in ko sem jaz takrat prvi prišel na servis po te podložke, so samo pisano gledali. Ker jim ni bilo nič jasno sem jih kupil čez na mazda servisu v Trstu. Stale so točno 6€. Nadomestne so pa res da malo večje kot original  z manjšo luknjo v sredini. Najbrž so izboljšana varianta. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

Pa tudi BMW ne, pa tudi audi ne.... 

Jaz mislim da BMW ne bo nikoli več delal tako kvalitetnih vozil kot so bili linijske 6-ke generacij motorjev M52 in M54, ko so začeli neke turbote gor tlačit je šlo krepko navzdol v zanesljivosti, dizel BMW pa verjetno sploh ni neko čudo tehnike, vsaj kolikor berem na njihovem forumu.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fedri so 150. Jah, motor je seveda kaput...zraven je imel 6 valjnega mercedezovega...Še večje sranje...predvsm še dražje. :)

 

Jah lej, če bi vedel, bi menjal takoj podložke in sčistil sito pa bi bil mir. Ker pa nisi...jbg. Smola res.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je SpEkTr napisal:

Fedri so 150. Jah, motor je seveda kaput...zraven je imel 6 valjnega mercedezovega...Še večje sranje...predvsm še dražje. :)

 

Jah lej, če bi vedel, bi menjal takoj podložke in sčistil sito pa bi bil mir. Ker pa nisi...jbg. Smola res.

Še vedno sem mnenja, da je ta motor  bolj izjema kot pravilo.Če bi bile res podložke  glavni razlog zaribanja motorja, ne bi bilo več voznega skayactiv dizla preko 150 Kkm. Vsi bi bili zaribani, ker ne verjamem, da je sploh kdo bilo kje zamenjal te bakrene podložke na teh skayactiv motorjih. Še na tem forumu, ko vemo za ta problem (pri prvi generaciji, pri drugi tega skoraj ni bilo) ga ni junaka.Potreben bi bila res bolj skrben in natančen  pregled za diagnosticirati pravi vzrok. Pregledati bi bilo treba gredi, ležanje... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.