Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je NevLado napisal:

Ej @Janez007 glede na to, da spremljaš ta forum.. ali imaš kakšne take cvetke tudi o bencinarkah? Je kaka tema z rekorderjem z največ km?

Lahko si pogledaš sam (google translate). Največ je težav z dizli, pri bencinarkah 2.0 MT se jih nekaj pritožuje nad prestavljanjem.

 

https://mazda6forum.pl/viewforum.php?f=65

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Lahko si pogledaš sam (google translate). Največ je težav z dizli, pri bencinarkah 2.0 MT se jih nekaj pritožuje nad prestavljanjem.

 

https://mazda6forum.pl/viewforum.php?f=65

 

Hehe, zanimiva tema o AT menjalnikih

 

https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=65&t=4321&start=690

 

Menjat/ne menjat/zakaj menjat... :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 24. 1. 2023 ob 22:10 je Tine1966 napisal:

 

IMG_20230124_220913.jpg

Pozdravljeni

Danes sem bil ponovno na testerju saj sma z mehanikom rekla da boma preverla,če se spet pojavi napaka.

Tester  javil napako na EGR ventilu
Sedaj je napako brisal in se ponovno javim pri njemu če se napaka pojavi

V primeru da je v okvari,kakšen je postopek novi al....

lp Tine

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, je pač treba filter nafte menjat ,ni druge :) Eni ga namreč ne.  Pa mogoče sem in tja mal metabonda zlit notr da se mal premaže :)

Marsikdo pozabi na njega, a je najbolj pomemben. Jaz ga menjam vsak drug servis. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav forumaši:) mogoče malo neumesno vprašanje, ker se ne tiče ravno Mazde, a vseeno probam.

Ogledano imam Škodo Octavio 1.2 TSI (l. 2014, 195k prevoženih) in vse izgleda OK, razen enega oz. dveh precej velikih servisov l.2020. Na okoli 150k sta bila menjana jermen in vodna črpalka, ker je super. Pomisleke imam glede tesnil glave, batnih obročkov in drugih zadev, ki so specificirane na računu. Izgleda mi kot generalka motorja a se ne spoznam dovolj, zato se opračam na vas. Bi bilo smiselno kupiti tak avto?

 

1111.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je robz napisal:

Pozdrav forumaši:) mogoče malo neumesno vprašanje, ker se ne tiče ravno Mazde, a vseeno probam.

Ogledano imam Škodo Octavio 1.2 TSI (l. 2014, 195k prevoženih) in vse izgleda OK, razen enega oz. dveh precej velikih servisov l.2020. Na okoli 150k sta bila menjana jermen in vodna črpalka, ker je super. Pomisleke imam glede tesnil glave, batnih obročkov in drugih zadev, ki so specificirane na računu. Izgleda mi kot generalka motorja a se ne spoznam dovolj, zato se opračam na vas. Bi bilo smiselno kupiti tak avto?

 

1111.jpg

Pojdi proč, ker boš imel same probleme, avto je zdihan in to je to... 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je scania napisal:

Ti 1,2tsi oz mlinček za kavo ni najbolj posrečen, glede na zgodovino bolje da pustiš in kot so ze napisali poglej raje po 1,4tsi ali novejši 1,5tsi

1.2 tsi s 105 konji niti ni tako navit, seveda pa to ni atmosferec :) Bolj bi me sicer skrbeli 3-valjniki, ki so na trgu... 1.4 tsi pa je 4k cez budget, tako, da zal odpade trenutno :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je SpEkTr napisal:

Čudno da ima novi Renault Astral notri mlinček z 200 konji - 1.2. Noro, kam gre vse skupaj. Pa avto ni ravno majhen in predvidevam, da tudi lahek ni. 

To je hibrid, zraven se še upošteva elektromotor

  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je robz napisal:

1.2 tsi s 105 konji niti ni tako navit, seveda pa to ni atmosferec :) Bolj bi me sicer skrbeli 3-valjniki, ki so na trgu... 1.4 tsi pa je 4k cez budget, tako, da zal odpade trenutno :D

Za popravila boš pa imel..... 🤔🙃😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Za popravila boš pa imel..... 🤔🙃😉

Iscem nekaj do 8k, pa imam se 1-2k rezerve za morebitna popravila :D 1.4 tsi pa pride 13k+ brez garancije, da nebo tudi tam kaj za popravljat. Saj bi kupil mazdo 3 (5. vrat) ali 6, pa jih lastniki nocete prodajat in so trenutno zelo precenjene ;)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 1. 2023 ob 18:58 je scania napisal:

Rada se pojavi povecana poraba olja, predvsem pri visjih km, ne pri vseh so pa malenkost bolj podvrzeni porabi olja, drugace brez tezav. 

Pozdravljeni

Sedaj sem preveril nivo olja in je pod sredino med min in max.

Servis je predviden konec aprila - začetek maja.
Letno delam 20000 km mogoče kak km več,trenutno imam 211000 km.

Katero olje priporočate za mojo Mazda 6 letnik 2015 CD 150 ?
Letos nameravam sam kupiti olje,ker mi je malo drago pri originalnem serviserju,dali pa so mi

DEXELIA 5W30 DPF (208).

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Tine1966 napisal:

Pozdravljeni

Sedaj sem preveril nivo olja in je pod sredino med min in max.

Servis je predviden konec aprila - začetek maja.
Letno delam 20000 km mogoče kak km več,trenutno imam 211000 km.

Katero olje priporočate za mojo Mazda 6 letnik 2015 CD 150 ?
Letos nameravam sam kupiti olje,ker mi je malo drago pri originalnem serviserju,dali pa so mi

DEXELIA 5W30 DPF (208).

Prvo in drugo je ok👍 Drugo je boljše a dražje.....😉

pred 4 minutami je Tine1966 napisal:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha super.
Me pa nekaj bega,a gre v mašino 4,5,5 ali 5,4 litra?
Znanec mi je rekel da je njemu šlo notr malo več kot 5 litrov (bil je prisoten pri nalivanju olja),ja saj bi moralo iti v vse enako al je lahko razlika kak deci med mašinami?

 

Malo sem sedaj prečekiral.Razlika v ceni je 5 evrov na 5litrov.
Motul 8100 X-Clean motorno olje, EFE, 5W30, 5 l je 57,69 evrov.
Zanimivo da ni omenjeno,da se lahko uporablja pri Mazdi 6

Popravljeno od Tine1966
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.