Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

pred 31 minutami je SpEkTr napisal:

Grem stavit, da nisi bile menjane podložke na injektorjih in je zaradi tega celo sranje emoji51.pngemoji853.png

Ta mazda je tipičen avto lastnika, ki nikoli ni odprl havbe. Samo pali in gas. 

Seveda je normalno, da je posledično mašina v zelo slabem stanju. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi tega, se največkrat začnejo nabirat svinjarije potem na cedilčku za olje v karterju, kaj pa to pomeni potem naprej pa najbrž veš. Te podložke so res drobiž, me pa čudi, da servisi tega ne delajo oz nočejo delat, al kaj jaz vem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje ni samo v vzdrževanju mehanik sam pri mazdi mi je rekel napačen nakup. Euro 6 dizel je tak na sploh problem pri vseh znamkah. Sam sem pa kriv, da nisem preventivno sam naredil tega pregleda in menjave olja po nakupu, ker sem začel brati vaš forum. Žena je rekla, da pretiravam, prej je mela passata pa isto vozi,  kdaj sem se ga jaz usmilu sem naredil servis. Mogoče se kdo sprašuje, da sem nejen partner, da je to kar splošno, da moram skrbite za njen avto no pri meni tega ni (enakopravnost pa to) 🙃 zdaj bom pa ja moral poskrbeti. Jebo ga bog pa babe in avto. Mene kar polt polije, ko slišim kake moške ja moja je rekla, da bi imela ta avto. Pjebi malo za šalo malo za res. Bom uredil tako kot ste mi povedali. Lp 

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Zaradi tega, se največkrat začnejo nabirat svinjarije potem na cedilčku za olje v karterju, kaj pa to pomeni potem naprej pa najbrž veš. Te podložke so res drobiž, me pa čudi, da servisi tega ne delajo oz nočejo delat, al kaj jaz vem. 

Jaz tudi ne vem, dejastvo je, da je servisiral sigurno do garancije pri uradnem serviserju in to do 120.000 km ali 5 let in, če bi menjali te podlozke tudi do tega ne bi prišlo. Zdaj je kar je bom jaz to uredil. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da ti niso že zdajle nastale kakšne poškodbe motorja, ker prenizek tlak olja je ena najslabših opcij v motorju. Dobro in cenovno ugodno reši zadevo, ter kasneje javi če je v redu, kdo je uredil.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Z M A J napisal:

Upam, da ti niso že zdajle nastale kakšne poškodbe motorja, ker prenizek tlak olja je ena najslabših opcij v motorju. Dobro in cenovno ugodno reši zadevo, ter kasneje javi če je v redu, kdo je uredil.

Ja od prve pojave napaka v sistemu sem naredil okoli 400 km domov sem moral priti. Ampak do 2500 obratov nobene lučke. Dejansko se mi pri vračanju domov ni prižgala lepo sem vozil do 130 km/h. Nobene rdeče lučke itd. Ja saj sam ne vem kaj naj naredim komu naj dam popravljati partnerka pravi prodati. Al tako al pa popraviti pa cena normalna. Dejansko, če koga zanima prodam tudi tako z okvaro. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je caci19591229 napisal:

Ja od prve pojave napaka v sistemu sem naredil okoli 400 km domov sem moral priti. Ampak do 2500 obratov nobene lučke. Dejansko se mi pri vračanju domov ni prižgala lepo sem vozil do 130 km/h. Nobene rdeče lučke itd. Ja saj sam ne vem kaj naj naredim komu naj dam popravljati partnerka pravi prodati. Al tako al pa popraviti pa cena normalna. Dejansko, če koga zanima prodam tudi tako z okvaro. 

Imaš modro (pametno) partnerko. 👍 😃

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno ne vidim smisla v prodaji, zlasti če težava ne bo odpravljena, ker bo izkupiček prodaje zgolj simboličen in prodajalec vsekakor ne bo zadovoljen z njim.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

Vse to 😵‍💫

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je SpEkTr napisal:

On je zlo temeljit, načeloma ne rabiš takoj čisto vsega, seveda.

Dejansko narediš samo vsako drugo, ki jo je napisal scania, pa si naredil zadost za naslednjih 100kkm :D 

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je caci19591229 napisal:

Vse to 😵‍💫

Ali pa greš do nekega priznanega Mazda mojstra (npr. Pelka), s katerim naredita podrobno analizo kaj bi bilo potrebno postoriti in da nimaš nepotrebnih stroškov menjave, če sploh ni treba.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je caci19591229 napisal:

Vse to 😵‍💫

Lahko pa jo samo opereš in daš na avtonetB)

Opcija je tudi to. In kupiš bencinarja potem.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je scania napisal:

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

to je vse nice-to-have :), avto je letnik 2016, torej, če gledamo za koliko ga je @ignacij prodal 16.5k....(če sem si prav zapomnil je bil letnik 2017, pa je imel vse super truper urejeno, servisirano), je ta avto vreden max.13, 14k€......vse tvoje našteto je dela/materiala za 5k€, kar je verjetno več kot 1/3 vrednosti avta.....nikoli sam ne bi tega vložil v 8 let star avto....to je bolje da ga v Savo, Dravo ali kar je bližje zapelje....ali pa kot so predlagali da na avto.net in da enemu šverotu za 10k......(razen če ti je life vse to popravljati, izgubljati svoj čas, živce, in še vse ostalo zraven....).....nekdo je na forumu napisal, da je avto za to da ga voziš, ne da si njegov suženj :)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je sportman333 napisal:

to je vse nice-to-have :), avto je letnik 2016, torej, če gledamo za koliko ga je @ignacij prodal 16.5k....(če sem si prav zapomnil je bil letnik 2017, pa je imel vse super truper urejeno, servisirano), je ta avto vreden max.13, 14k€......vse tvoje našteto je dela/materiala za 5k€, kar je verjetno več kot 1/3 vrednosti avta.....nikoli sam ne bi tega vložil v 8 let star avto....to je bolje da ga v Savo, Dravo ali kar je bližje zapelje....ali pa kot so predlagali da na avto.net in da enemu šverotu za 10k......(razen če ti je life vse to popravljati, izgubljati svoj čas, živce, in še vse ostalo zraven....).....nekdo je na forumu napisal, da je avto za to da ga voziš, ne da si njegov suženj :)

Imas popolnoma prav. Ampak jaz bolj vzdržujem ljubiteljsko, lepo počasi si delam sam, pomembno mi je da je avto v nuli da sem brez skrbi. Drugače se pa strinjam s tabo avtu ne smeš bit suženj, se zavedam ampak jaz v vzdrževanju uživam to mi je sprostitev tako kot je nekaterim šport ali bilo kaj druga je meni vzdrževanje avtov 🙂 .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je scania napisal:

Imas popolnoma prav. Ampak jaz bolj vzdržujem ljubiteljsko, lepo počasi si delam sam, pomembno mi je da je avto v nuli da sem brez skrbi. Drugače se pa strinjam s tabo avtu ne smeš bit suženj, se zavedam ampak jaz v vzdrževanju uživam to mi je sprostitev tako kot je nekaterim šport ali bilo kaj druga je meni vzdrževanje avtov 🙂 .

Hobi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.