Skoči na vsebino

Nipparts sklopka = katastrofa


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zdravo Mazda?i!

 

Tole vam moram povedati in pokazati fotki, pa potem sami presodite katere rezervne dele se spla?a kupovati in po kak?ni ceni. :o

 

Pred kratkim sem imel ravno zaradi izjemno nekvalitetnega materiala sklopke, proizvajalca Nipparts, obilo te?av na menjalniku moje 6-ke ter je bilo potrebno najti drug menjalnik, saj popravilo obstoje?ega ni bilo smiselno. 

 

Sklopka je bila kupljena in vgrajena pred malo ve? kot dvema letoma preko nekega kolega v Euroton-u in je zdr?ala cca. 70.000km (fotrovske, ampak res fotrovske vo?nje, prakti?no na dizelskih obratih in brez divja?kih ?tartov ali prestavljanj).  :blush:

 

V nadaljevanju kot boste videli s fotografije, je odletel 1 del?ek ko?are in ta je naredila TRI luknje v menjalniku. Luknje so tak?ne kot bi nekdo s pi?tolo prestrelil, kasneje mojster tega del?ka ni ve? na?el, tako da je verjetno zagozden kje med zobniki menjalnika ali kaj podobnega. Skratka veselica in pol.  :ouje:

 

Ko mi je za?elo mo?no pu??ati olje iz menjalnika sem se vseeno ?e pripeljal od Kamnika do Medvod, kasneje pa je dr. Pelko ugotovil, da sem imel noter le ?e 2dcl od pribli?no 2,5L kot mu pripada olja.  :aaaaa:

 

No, kakorkoli, ob nakupu Nipparts sklopke sem bil prepri?an, da sem dobro kupil, zdaj nisem ve?.  :zvizga:

 

Pa sre?no vo?njo in obilo previdnosti pri nakupu rezervnih delov.  :rozico:

 

post-185-0-96733000-1407830706_thumb.jpg

post-185-0-99261800-1407830726_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"(fotrovske, ampak res fotrovske vo?nje, prakti?no na dizelskih obratih"

 

Meni se zdi, da je tolje problem. :glare: Predlagam, da raje kupi? dizla in ga vozi? na bencinskih obratih! :jezicek:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"(fotrovske, ampak res fotrovske vo?nje, prakti?no na dizelskih obratih"

 

Meni se zdi, da je tolje problem. :glare: Predlagam, da raje kupi? dizla in ga vozi? na bencinskih obratih! :jezicek:

:hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, dvomim da bi dirka?ko-divja?ki pristop prepre?il to te?avo.  :harhar:

 

Aja, govora je o Mazdi 6 1.generacije in 2.3 benz motor, da ne bo pomote. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V prihodnje se temu proizvajalcu izognem v VELIKEM loku, seveda upam da se mu boste tudi vi.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odpadli ko??ek, kolikor vidim, je sestavljen iz vzmetnega jekla debeline mogo?e 2 mm. Dobro, dejstvo je, da bi se moral dr?ati tiste kro?nikaste vzmeti in ne bi smel odpasti, pa ne glede na na?in vo?nje, ker ni obremenjen z navorom motorja ampak zgolj s pritiskom pedala.

 

Je pa zanimiva trdnost ohi?ja menjalnika, da ga tak ko??ek plo?evine tako prebije. Da se ni le plo?evina, sploh vzmetna, upognila, ampak je bila dovolj toga, da je ?la skozi ohi?je menjalnika.

 

Je pa zanimivo tudi to, da je ohi?je menjalnika kar lepo "obutano". Se mi samo zdi ali je to nekaj ?asa ?venketalo, preden je nastala luknja. Nepazljivost voznika?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ni bilo nikakr?nega ?venketanja ali kak?nega poka, itd. Pozornost mi je pritegnil nek ?uden vonj (o?itno se je del tega olja pra?il na izpu?ni cevi in olje iz menjalnika pa smrdi ko vrag), v nadalejvanju sem v doma?i gara?i opazil ogromen made? olja na tleh ter se takoj odpravil do Simona, kamor sem se ?e popolnoma normalno pripeljal.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf takle po?ar bi bil pa sploh totalno sanjski scenarij  :ninja:  ampak na sre?o olje menjalnika ni dovolj vnetljivo, ?e bi bil bencin pa ...  :aaaaa:

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/veste-kaj-morate-storiti-ce-vase-vozilo-med-voznjo-zagori.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa zanimiva trdnost ohi?ja menjalnika, da ga tak ko??ek plo?evine tako prebije. Da se ni le plo?evina, sploh vzmetna, upognila, ampak je bila dovolj toga, da je ?la skozi ohi?je menjalnika.

Pri naprimer 2 ali 3000 obratih ima tisti ko??ek kar lepo hitrost. Kaj ?ele ko ti razsuje vztrajnik, takrat odpre tudi haubo

http://www.youtube.com/watch?v=n0TxZFDLa3w

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf takle po?ar bi bil pa sploh totalno sanjski scenarij  :ninja:  ampak na sre?o olje menjalnika ni dovolj vnetljivo, ?e bi bil bencin pa ...  :aaaaa:

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/veste-kaj-morate-storiti-ce-vase-vozilo-med-voznjo-zagori.html

 

ampak izjava v ?lanku je pa kr neki... poleti je ve? samov?igov zaradi vi?jih temperatur?!?!? Ja malo pa pomaga milijon vozil, ki se v tranzitu peljejo skozi Slo in nekatera so v slab?em stanju kot najslab?e vzdr?evani avti v Slo - ampak ker smo v EU moramo dovolit vsakemu dreku, da se vali po slo cestah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf takle po?ar bi bil pa sploh totalno sanjski scenarij  :ninja:  ampak na sre?o olje menjalnika ni dovolj vnetljivo, ?e bi bil bencin pa ...  :aaaaa:

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/veste-kaj-morate-storiti-ce-vase-vozilo-med-voznjo-zagori.html

 

 

Sem imel podoben scenarij, ko je moja MX3 zagorela, samo da je bil v igri hidravli?no olje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.