Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Sam sem pri svoji G120 opazil da v?asih (tam pri nekje 60km/h) avto ?e nakazuje vi?jo prestavo, ?eprav v ni?ji pije manj. Ne vem to?no v ?em je hec.

 

Sem imel tudi vi?jo porabo od pri?akovane, sem ?el gledat potem fuel economy monitor in ugotovil da je krivec za to parkirni boks v 3. kleti gara?e s precej dolgo in ovinkasto potjo ven in not - 1. prestava v klanec pije v vrtincu. 

 

Na AC ob normalni vo?nji kuri okrog 6, lani sem peljal od LJ do Munchna in nazaj z enim tankom, bi lahko verjetno ?e ve? ?e ne bi na autobahnu (presenetljivo uspe?no) posku?al lovit tempo R6-ke   :aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G100 ima pri 130kmh okoli 2800  obratov, pri 120kmh pa 2600 obratov.

Sam se vozim 90% po priporo?eni prestavi! Tako da mi na ravnini ?e pri nekje 53kmh ka?e 6 prestavo, tako da prakti?no redno vozim v ?esti, ni?je prestave imam zgolj za pospe?evanje in prehitevanje, Pri G100 je pomembno, da ?e ho?e? prehitevati mora? obvezno obrate pognati na 4000 - 4500 in vi?je, tako da takrat postane vo?nja resni?no ?portna, avto pa dirka?ko posko?en ;)

Pri 130kmh mi ka?e trenutno porabo nekje 6,6l (relacija LJ-KR)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G100 ima pri 130kmh okoli 2800  obratov, pri 120kmh pa 2600 obratov.

Sam se vozim 90% po priporo?eni prestavi! Tako da mi na ravnini ?e pri nekje 53kmh ka?e 6 prestavo, tako da prakti?no redno vozim v ?esti, ni?je prestave imam zgolj za pospe?evanje in prehitevanje, Pri G100 je pomembno, da ?e ho?e? prehitevati mora? obvezno obrate pognati na 4000 - 4500 in vi?je, tako da takrat postane vo?nja resni?no ?portna, avto pa dirka?ko posko?en ;)

Pri 130kmh mi ka?e trenutno porabo nekje 6,6l (relacija LJ-KR)

Res je da pri teh obratih kot si napisal lepo avto gre. Samo mi je kr hudo ko poslu?am motor kak tuli na obratih. Redkokdaj ga prtisnem preko 4000 obratov. Za vklju?evanje na avtocesto ga v vsaki prestavim poteram do 3000.  

https://www.youtube.com/watch?v=M_KUTP4CBhU

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam se odlo?am za nakov novega/rabljenega avtomobila. Letno delam nekje 12000-15000km in bi zato vzel bencinarja. V tem segmentu mi je najbolj v?e? nova Mazda 3. 

Prej?nji dan sem bil v salonu in mi je zdolgo?asen prodajalec malo razlo?il stvari in dal katalog in cenik. Najbolj mi je zanimiva verzija Sport (hatcback) z G120 motorjem ter opremo challenge. Zanima me ali sem prav opazil v ceniku, da omenjena verzija sicer ima 7" zaslon, a je potrebno za navigacijo dopla?at 500?? 

Zdi se mi pa tudi brezvezna marketin?ka fora, da dajo LED osvetlitev v najvi?je pakete, ki tudi stanejo najve?... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem mislil, da ste v Celju bili... Priporo?am Skorn?ek Velenje, ker samo mazde prodajajo... Tiste avtohi?e, ki poleg mazde ?e BMW prodajajo ali kako drugo znamko, jim ni interes, da mazdo prodajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ?estico 2.0 bencinarja... Prvi lastnik jo je kupil in 5 let servisiral v Velenju...imam vse ra?une in je bil servis malo ?ez 250?... Sedaj sem delal servis na 90 000 pri 6ih letih pa sem servisiral pri lokalnem mehaniku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem mislil, da ste v Celju bili... Priporo?am Skorn?ek Velenje, ker samo mazde prodajajo... Tiste avtohi?e, ki poleg mazde ?e BMW prodajajo ali kako drugo znamko, jim ni interes, da mazdo prodajo...

?al so prodajalci mazd, ki samo Mazde prodajajo redki in Skorn?ek ni med njimi ve? ker ima ?e KIA. http://skornsek.kia.si/

 

je pa res, da se ponavadi potrudijo.

 

Mazda v Mariboru je res sedaj pri Ferku ampak so se samo delavci preselili os ?erbinek k Ferku in odnos verjetno ohranili. Upajmo, da jih bodo pri Ferku po?asi nau?ili posla. Za cene se je potrebno pogajati in ?al malo obiskati salone. Ve?jega efekta pa mislim, da ni.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ops... :notworth: ...pardon... Nisem vedel... Sem enkrat bil tam, pa nisem opazil tega... :rispekt: ...

Za sebe vem, da tudi pokli?em ne tiste, ki imajo poleg mazde ?e BMW ( Celje, Novo Mesto, Ljubljana...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bral da tudi drugi saloni dajejo min. popuste, tja do 3%, ker imajo ?e v osnovi ni?je cene. ?e primerja? z Golfom, itd... so takoalitako vsi tu tu nekje... Me pa malo zmoti relativno visoki stro?ki servisiranja....

 

Stro?ki servisiranja niso nakaj bistveno vi?ji kot pri drugih znamkah... ravnokar imam servis na Mazdi3 2014 letnik in me pride servis cca. 100? plus svoje olje (37?), se pravi skupaj cca. 140? (?e mi pa da servis olje je pa 190?).

Glede popusta je pa tako... jaz sem dobil "gratis" barvo (450?) in ?e 200? popusta, pa tepihi so bili tudi original notri. To je bilo maksimalno kar sem lahko iztr?il, sem se pa zanimal pri parih prodajalcih. In ja, v Selmarju v Celju imajo katastrofalen odnos do stranke.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne, jasno je da nekaj stane. Ampak so pa razlike med avti in posledi?no serviserji... Jasno pa je tudi, da uradni servisi nabijajo cene, ker pa? mora? tam servisirat, ?e ?eli? ohranit garancijo...

Moj trenutni avto, ki ni ve? v garanciji, vozim k svojemu mehaniku, ki naredi prav tako celotni servis z ekvivaletntnimi deli za 70?. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.