Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

To pa ne vem, ?e je res dra?je. ?e me spomin ne vara, mi je na servisu zadnji? omenil, da je cena dodatne opreme enaka kot na spletni strani Mazda.at ali .de in celo monta?o bi se lahko uredilo brezpla?no, v kolikor bi se naro?ilo ve? dodatne opreme ;) (kar ?e razmi?ljam, saj so cene dodatne opreme presoljene).

 

Jest sem za zadnjo sestico narocil en predalcek, ki ga na slovenski spletni strani ni bilo... V nemciji je bil najcenejsi, malce drazji je bil v Avstriji, pri nas pa se malo drazji... >> http://www.mazda-si.net/topic/11646-mazda-3-navigacija/?p=313501

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ste kaj zadovoljni z novo Mazdo 3? :)

 

Po 6 mesecih lahko napi?em naslednje:

 

?e ocenim sem z avtom zadovoljen z oceno 8/10.

 

Tisti 2 to?ki zgubi:

- v?asih MZD sistem zafrkava in zmrzne (tudi ?e z zadnjo razli?ico SW 33.05)

 

- velik MINUS gre streamanju glasbe iz telefona prek BT, saj je zvok (zaradi WIFI signala) popa?en (tudi ?e ugasnem WIFI ali pustim aktivnega - je isto). Zvok je popa?en (primer "Only youuuuu" - tako bi se moralo sli?ati; sli?i pa se: OnLy youUUuuU") :glare:

 

- zelo redko GPS zgubi sled in misli, da si na drugi cesti in me usmerja levo in desno, ?eprav se vozim ravno po pravi cesti :closedeyes:

 

- zvo?na navodila za navigacijo se sli?ijo samo skozi levi zvo?nik voznika in v?asih zelo slabo sli?i? kaj govori, razen ?e povi?a? glasnost govora ampak potem je premo?en glas, ko se recimo ustavi? in more? spet zni?at glasnost... in to po?eti konstantno je ?e dosadno... :ninja:

 

- xenon ?arometi so bolj rumene barve, LED dnevne lu?i pa modre in ko svetijo skupaj je malo sme?no, ker zgoraj sveti modra spodaj xenon lu? pa rumene barve.... lahko bi dali serijsko malo bolj modro xenon ?arnico (recimo nekje 5000 kelvinov in ne 4200, ker to je bolj rumena barva)

 

- nima funkcija follow me home in coming home (to me NAJBOLJ jezi, saj ?e nova Mazda 2 ima to!); omenjeno naj bi dobila nova 3-ka, ampak to mi ne pomaga ni? (?e bi kot dodatno opremo dodali na trenutno 3-ko, bi takoj dokupil modul).

 

- v?eraj se mi je prvi? zgodilo, da se ob zagonu vozila HUD display pred voznikom ni dvignil.......to sem seveda opazil ?ele ko sem pri?el na hitro cesto in tudi v nastavitvah MZD so bile nastavitve zaklenjene, kot da bi bilo vozilo ugasnjeno.... kar sem lahko naredil je edino to, da sem se nekje ustavil, ugasnil vozilo in ga ponovno zagnal... potem se je ponovno dvignil....upam, da se to ne bo dogajalo ve? (na prej?njem vozilu Peugeot 508 se mi to ni nikoli v 1 letu zgodilo, da se HUD ne bi dvignil, ?eprav sem Peugeot po?egnal kot najbolj elektronsko pokvarljivo vozilo).

 

- velik minus gre ponovem tudi radarksemu tempomatu na hitri ali AC, saj ko je ovinek v levo in sem na prehitevalnem pasu, na desnem pa je recimo neko drugo vozilo, mi sistem kar sam zavira kljub temu, da vozim ?isto ob levi ?rti na prehitevalnem.... tisti za menoj norijo, zakaj zavoram ?e sem na prehitevalnem in ?e prehitevam.... ve?krat morem ugasnit radarski tempomat in prehitet z gasom tako kot se zagre.... to ni ravno najbolj optimalno narejeno... ampak to se dogaja samo takrat, kadar je ovinek v levo...ko pa je ovinek v desno pa ni te?av - lepo prehitevam vsa vozila in tempomat ne zavira ker ne zaznava vozila pred sabo :macek:

 

Vse ostalo (kvaliteta materialov, udobje kljub 18 col, funkcionalnost ostalih varnostnih sistemom....) pa je super.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ste kaj zadovoljni z novo Mazdo 3? :)

 

Po 6 mesecih lahko napi?em naslednje:

 

Je ze pol leta od tega, kar si jo nabavil? Hitro cas tece :) ... 

 

 

- velik minus gre ponovem tudi radarksemu tempomatu na hitri ali AC, saj ko je ovinek v levo in sem na prehitevalnem pasu, na desnem pa je recimo neko drugo vozilo, mi sistem kar sam zavira kljub temu, da vozim ?isto ob levi ?rti na prehitevalnem.... tisti za menoj norijo, zakaj zavoram ?e sem na prehitevalnem in ?e prehitevam.... ve?krat morem ugasnit radarski tempomat in prehitet z gasom tako kot se zagre.... to ni ravno najbolj optimalno narejeno... ampak to se dogaja samo takrat, kadar je ovinek v levo...ko pa je ovinek v desno pa ni te?av - lepo prehitevam vsa vozila in tempomat ne zavira ker ne zaznava vozila pred sabo  :macek:

 

 

Ni potrebno ugasati tempomata... enostavno pohodis gas , ko si mimo pa pustis tempomatu, da spet naprej prevzame kontrolo... Itak te zadeve se niso tako dalec, da bi jim 100% zaupal... in je se vedno treba spremljati promet in p?o potrebi urgirati :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni potrebno ugasati tempomata... enostavno pohodis gas , ko si mimo pa pustis tempomatu, da spet naprej prevzame kontrolo... Itak te zadeve se niso tako dalec, da bi jim 100% zaupal... in je se vedno treba spremljati promet in p?o potrebi urgirati :) ... 

Morda bi bilo treba odpreti navodila - tam je opisan prav tak primer.

Radarski tempomat pa? ni popoln in umetna ineligenca ima svoje meje (oz. ceno).

 

Se pa strinjam, da je v?asih mote?e, a sem se ?e navadil, da moram v takih primerih imeti pripravljeno nogo na plinu. ?e bi lahko preklapljal med klasi?nim in radarskim tempomatom, bi bilo optimalno.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, da elektronika ni vsemogo?na, samo mal je je** ker konkurenca nima teh te?av. Kolikor sem bral, ni pa nujno da je to vse res. :)

 

Jaz mislim, da je to odvisno od nacina voznje... ker jaz dosedaj na sestici nisem kaj takega opazil... Ali pa nisem posvecal prav posebne pozornosti na to... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem to te?avo opazil samo takrat, kadar je oviken v levo, kadar je v desno pa ne, zato sem pa tudi omenil to javno ker mislim, da ni najbolj "optimizirano" in ne deluje enako ko prehiteva? in zavija? levo ali pa ko prehiteva? in zavija? desno.

 

Sicer se da tudi s tem pre?iveti, ampak ?e deluje lepo v desno, bi moralo tudi v levo, a ni tako? :)

 

V soboto smo ?li na izlet na obalo in sem na AC zadevo ponovno testiral. Rezultat je tak, kot sem ga ?e napisal.

 

No sicer pa obstaja ena "teorija", katero si sam razlagam in sicer ta, da ko zavija? v desno - nima? nobenega vozila "pred sabo", v levo pa ima? tiste na desnem pasu...

 

 

Jest - da, ?e 6 mesecev imam Mazdico, od za?etka oktobra :D

 

Vsak dan mi postaja rde?a barva vse bolj in bolj v?e? ;) (verjetno zaradi lepega vremena in sonca, ki naredi poseben efekt na barvi) :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem to te?avo opazil samo takrat, kadar je oviken v levo, kadar je v desno pa ne, zato sem pa tudi omenil to javno ker mislim, da ni najbolj "optimizirano" in ne deluje enako ko prehiteva? in zavija? levo ali pa ko prehiteva? in zavija? desno.

 

Sicer se da tudi s tem pre?iveti, ampak ?e deluje lepo v desno, bi moralo tudi v levo, a ni tako? :)

...

 

Meni je popolnoma logi?no, da so te?ave samo v levih ovinkih. Sicer pa, kot sem rekel: vse to pi?e v navodilih, ni to nikakr?na skrita napaka. Sploh pa ne kaj takega, kar bi bilo treba obe?ati na veliki zvon.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ste kaj zadovoljni z novo Mazdo 3? :)

 

Po 6 mesecih lahko napi?em naslednje:

 

?e ocenim sem z avtom zadovoljen z oceno 8/10.

 

Tisti 2 to?ki zgubi:

- v?asih MZD sistem zafrkava in zmrzne (tudi ?e z zadnjo razli?ico SW 33.05)

 

- velik MINUS gre streamanju glasbe iz telefona prek BT, saj je zvok (zaradi WIFI signala) popa?en (tudi ?e ugasnem WIFI ali pustim aktivnega - je isto). Zvok je popa?en (primer "Only youuuuu" - tako bi se moralo sli?ati; sli?i pa se: OnLy youUUuuU") :glare:

 

- zelo redko GPS zgubi sled in misli, da si na drugi cesti in me usmerja levo in desno, ?eprav se vozim ravno po pravi cesti :closedeyes:

 

- zvo?na navodila za navigacijo se sli?ijo samo skozi levi zvo?nik voznika in v?asih zelo slabo sli?i? kaj govori, razen ?e povi?a? glasnost govora ampak potem je premo?en glas, ko se recimo ustavi? in more? spet zni?at glasnost... in to po?eti konstantno je ?e dosadno... :ninja:

 

- xenon ?arometi so bolj rumene barve, LED dnevne lu?i pa modre in ko svetijo skupaj je malo sme?no, ker zgoraj sveti modra spodaj xenon lu? pa rumene barve.... lahko bi dali serijsko malo bolj modro xenon ?arnico (recimo nekje 5000 kelvinov in ne 4200, ker to je bolj rumena barva)

 

- nima funkcija follow me home in coming home (to me NAJBOLJ jezi, saj ?e nova Mazda 2 ima to!); omenjeno naj bi dobila nova 3-ka, ampak to mi ne pomaga ni? (?e bi kot dodatno opremo dodali na trenutno 3-ko, bi takoj dokupil modul).

 

- v?eraj se mi je prvi? zgodilo, da se ob zagonu vozila HUD display pred voznikom ni dvignil.......to sem seveda opazil ?ele ko sem pri?el na hitro cesto in tudi v nastavitvah MZD so bile nastavitve zaklenjene, kot da bi bilo vozilo ugasnjeno.... kar sem lahko naredil je edino to, da sem se nekje ustavil, ugasnil vozilo in ga ponovno zagnal... potem se je ponovno dvignil....upam, da se to ne bo dogajalo ve? (na prej?njem vozilu Peugeot 508 se mi to ni nikoli v 1 letu zgodilo, da se HUD ne bi dvignil, ?eprav sem Peugeot po?egnal kot najbolj elektronsko pokvarljivo vozilo).

 

- velik minus gre ponovem tudi radarksemu tempomatu na hitri ali AC, saj ko je ovinek v levo in sem na prehitevalnem pasu, na desnem pa je recimo neko drugo vozilo, mi sistem kar sam zavira kljub temu, da vozim ?isto ob levi ?rti na prehitevalnem.... tisti za menoj norijo, zakaj zavoram ?e sem na prehitevalnem in ?e prehitevam.... ve?krat morem ugasnit radarski tempomat in prehitet z gasom tako kot se zagre.... to ni ravno najbolj optimalno narejeno... ampak to se dogaja samo takrat, kadar je ovinek v levo...ko pa je ovinek v desno pa ni te?av - lepo prehitevam vsa vozila in tempomat ne zavira ker ne zaznava vozila pred sabo :macek:

 

Vse ostalo (kvaliteta materialov, udobje kljub 18 col, funkcionalnost ostalih varnostnih sistemom....) pa je super.

 

 

TO KAR SI NAPISAL JAZ NA MOJI MAZDI 3 NIMAM ENEGA PROBLEMA NE Z ZVOKOM LU?I V NULO....ITD. SKRATKA VSE ?TIMA

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomembna novica, katero sem ravno zvedel ;)

 

Funkciji "leaving in follow me home" bosta vklju?eni v vsa vozila Mazda 3, katera se bodo prodajala od maja 2015 dalje.

 

Torej ?e vedno gre za isti model vozila Mazda 3 (facelift baje ni predviden ?e nekaj let).

 

Upam oziroma upamo, da bo v dodatni opremi mo?no dokupit ta modul za "leaving in follow me home" in ga namestit tudi na ostala vozila Mazda 3, katera tega serijsko niso imela  :rispekt:

 

Vsi novi modeli (nova facelift 6, nova 2, cx-3 in cx-5) pa imajo ?e serijsko to vgrajeno (mislim, da ima tudi "starej?a" 6-ka, katero ima Jest, tudi ?e to mo?nost).

 

Res ne vem, kaj so razmi?ljali pri Mazdi, da so to funkcijo kar izpustili pri novi 3-ki, sedaj pa dajo ponovno v "obtok"  :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako ste kaj zadovoljni z novo Mazdo 3? :)

 

Po 6 mesecih lahko napi?em naslednje:

 

?e ocenim sem z avtom zadovoljen z oceno 8/10.

 

Tisti 2 to?ki zgubi:

- v?asih MZD sistem zafrkava in zmrzne (tudi ?e z zadnjo razli?ico SW 33.05)

 

- velik MINUS gre streamanju glasbe iz telefona prek BT, saj je zvok (zaradi WIFI signala) popa?en (tudi ?e ugasnem WIFI ali pustim aktivnega - je isto). Zvok je popa?en (primer "Only youuuuu" - tako bi se moralo sli?ati; sli?i pa se: OnLy youUUuuU") :glare:

 

- zelo redko GPS zgubi sled in misli, da si na drugi cesti in me usmerja levo in desno, ?eprav se vozim ravno po pravi cesti :closedeyes:

 

- zvo?na navodila za navigacijo se sli?ijo samo skozi levi zvo?nik voznika in v?asih zelo slabo sli?i? kaj govori, razen ?e povi?a? glasnost govora ampak potem je premo?en glas, ko se recimo ustavi? in more? spet zni?at glasnost... in to po?eti konstantno je ?e dosadno... :ninja:

 

- xenon ?arometi so bolj rumene barve, LED dnevne lu?i pa modre in ko svetijo skupaj je malo sme?no, ker zgoraj sveti modra spodaj xenon lu? pa rumene barve.... lahko bi dali serijsko malo bolj modro xenon ?arnico (recimo nekje 5000 kelvinov in ne 4200, ker to je bolj rumena barva)

 

- nima funkcija follow me home in coming home (to me NAJBOLJ jezi, saj ?e nova Mazda 2 ima to!); omenjeno naj bi dobila nova 3-ka, ampak to mi ne pomaga ni? (?e bi kot dodatno opremo dodali na trenutno 3-ko, bi takoj dokupil modul).

 

- v?eraj se mi je prvi? zgodilo, da se ob zagonu vozila HUD display pred voznikom ni dvignil.......to sem seveda opazil ?ele ko sem pri?el na hitro cesto in tudi v nastavitvah MZD so bile nastavitve zaklenjene, kot da bi bilo vozilo ugasnjeno.... kar sem lahko naredil je edino to, da sem se nekje ustavil, ugasnil vozilo in ga ponovno zagnal... potem se je ponovno dvignil....upam, da se to ne bo dogajalo ve? (na prej?njem vozilu Peugeot 508 se mi to ni nikoli v 1 letu zgodilo, da se HUD ne bi dvignil, ?eprav sem Peugeot po?egnal kot najbolj elektronsko pokvarljivo vozilo).

 

- velik minus gre ponovem tudi radarksemu tempomatu na hitri ali AC, saj ko je ovinek v levo in sem na prehitevalnem pasu, na desnem pa je recimo neko drugo vozilo, mi sistem kar sam zavira kljub temu, da vozim ?isto ob levi ?rti na prehitevalnem.... tisti za menoj norijo, zakaj zavoram ?e sem na prehitevalnem in ?e prehitevam.... ve?krat morem ugasnit radarski tempomat in prehitet z gasom tako kot se zagre.... to ni ravno najbolj optimalno narejeno... ampak to se dogaja samo takrat, kadar je ovinek v levo...ko pa je ovinek v desno pa ni te?av - lepo prehitevam vsa vozila in tempomat ne zavira ker ne zaznava vozila pred sabo :macek:

 

Vse ostalo (kvaliteta materialov, udobje kljub 18 col, funkcionalnost ostalih varnostnih sistemom....) pa je super.

 

Ufff, to je pa grdo za nov avto, pa za ta denar...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje, da je v MZD vgrajen ?e stari BT modul (2.0? ali 3.0?), na katerega "valovi" wifi vplivajo in sam po sebi ni toliko "napreden", da bi bil "imun" na te valove, zato se kar me?a z njimi in popa?i glasbo, ki se streama iz telefona.

 

Ampak pazi to - ta popa?en zvok se sli?i samo pri skladbah, katere imam na telefonu (torej "fizi?no" na spominu). ?e pa za?enem AHA radio (internetni radio), kjer se uporablja wifi iz telefona, pa vzok ni popa?en, ko poslu?am neko internetno radijsko postajo....

 

Predvidevam da zaradi tega, ker v prvem primeru dejansko prena?a zvok iz telefona prek BT na radio, v drugem pa prena?a samo internet iz telefona na MZD, kjer si potem MZD na AHA aplikaciji "vle?e" dol glasbo iz interneta in zato takrat zvok ni popa?en (BT v temu primeru nima nobene veze, saj MZD iz telefona uporablja samo wifi hotspot).

 

Da bi odpravili to te?avo bi morala Mazda najprej to priznati kot stvarno napako (kar dejansko je) in potem zamenjati celoten BT modul - z novej?im seveda. Upam, da nove serije vozila Mazda niso opremljene z enakim BT modulom, ampak novej?im.

 

Nisem edini, ampak je kar veliko takih uporabnikov (?e posebej ?ez lu?o), ki so opazili enake motnje pri streamanju mp3 iz telefona. Baje so za?eli podpisovati neko peticijo ali nekaj takega, s katero bodo poslali na Mazdo kot dokaz, da je to stvarna napaka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff, to je pa grdo za nov avto, pa za ta denar...

Misli?? Idi ?itat kake probleme ima novi golf recimo.. pa je dra?ji, pa kao das Auto.. :)

Jaz vseh teh problemov nimam ker:

-nimam navigacije

-nimam xenonk

-nimam radarskega tempomata

-poslu?am glasbo iz ipod classica

 

Tak da sem zadovoljn :) pa ?e tro?i mi ko dizl..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je predvsem delanje slona iz muhe...

Al pa subjektiven pogled nekoga ko njegov avti nima vse in je vse

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi novi modeli (nova facelift 6, nova 2, cx-3 in cx-5) pa imajo ?e serijsko to vgrajeno (mislim, da ima tudi "starej?a" 6-ka, katero ima Jest, tudi ?e to mo?nost).

 

Res ne vem, kaj so razmi?ljali pri Mazdi, da so to funkcijo kar izpustili pri novi 3-ki, sedaj pa dajo ponovno v "obtok" :closedeyes:

Kaj pa to sploh je... Ce je to to, da ostanejo luci se nekaj casa prizgane, ko zaklenem avto... Potem moja sestica tega nima... ;) in tudi pogresam tega ne... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je - to je to?no to, da lu?i spredaj + zadaj ostanejo pri?gane recimo ?e 40 ali 60 sekund, ko avto ugasne? in pa, ko odklene? vozilo (s klju?em ali pritiskom na gumb na vratih), se pri?gejo ?e lu?i spredaj + zadaj.

 

Oboje velja seveda samo takrat, ko je zunaj temno :) Morda tega nikoli nisi ?e imel, ampak jaz sem to imel na 3 vozilih do sedaj in sem se tako navadil, da ti 2 funkciji tako zelo pogre?am :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je - to je to?no to, da lu?i spredaj + zadaj ostanejo pri?gane recimo ?e 40 ali 60 sekund, ko avto ugasne? in pa, ko odklene? vozilo (s klju?em ali pritiskom na gumb na vratih), se pri?gejo ?e lu?i spredaj + zadaj.

 

Oboje velja seveda samo takrat, ko je zunaj temno :) Morda tega nikoli nisi ?e imel, ampak jaz sem to imel na 3 vozilih do sedaj in sem se tako navadil, da ti 2 funkciji tako zelo pogre?am :P

Res nisem se imel prej... Edino enkrat pri enem avtu, ki sem ga imel sposojenega... Pa ne vem ali je vil Citroen C5 ali pa Opel Insignia... Me je pa prej motilo kot da bi to nekako full pogresal ;) ... Za akumulator verjetno ni najbolje... Pa tudi za xenonke verjetno ne...ali se motim?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino kar "trpi" je recimo akumulator.

 

Xenon lu?i pa ne, ker ostanejo pri?gane ?e naprej, ko ugasne? vozilo - ni? takega (je isto kot da bi vozilo ugasnil 60 sekund kasneje na mestu). Enako velja, ko odklepa? vozilo - se xenonke pri?gejo prej, potem pa ko pri?ge? ?e vozilo se vmes ne uga?ajo, ampak svetijo non-stop, dokler vozila ali ne pri?ge? ali pa zaklene? vozilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se je ?e kdo kaj igral z "hacki" za mzd?

Zaenkrat mi je ratalo izklju?it speed restriction za touch screen pa zmanj?at ?as disclaimerja pri zagonu sistema. 

Glede na to, da zadeva laufa na linuxu ima verjetno ?e veliko potenciala... samo nekako se ne upam preve? eksperimentirat  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino kar "trpi" je recimo akumulator.

 

Xenon lu?i pa ne, ker ostanejo pri?gane ?e naprej, ko ugasne? vozilo - ni? takega (je isto kot da bi vozilo ugasnil 60 sekund kasneje na mestu). Enako velja, ko odklepa? vozilo - se xenonke pri?gejo prej, potem pa ko pri?ge? ?e vozilo se vmes ne uga?ajo, ampak svetijo non-stop, dokler vozila ali ne pri?ge? ali pa zaklene? vozilo.

No saj ...pri vzigu ni fajn, ce so prizgane, ker takrat ponavadi malo ugasnejo... Pri vzigu se normalno prizgejo ksenonke malce kasneje, ko motor ze laufa... Torej ko je tista "konica" mimo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa subjektiven pogled nekoga ko njegov avti nima vse in je vse

 

Ta bi ?e v Mercedes-Maybachu S na?el pomanjkljivosti in jih trobil po ve? forumih...  :whatever:

Eni i??ejo zadeve zaradi katerih so lahko nesre?ni, drugi u?ivamo v vo?nji.  :punk:

 

Da te pa "NAJBOLJ jezi"  odsotnost funkcije, za katero je bilo ob nakupu jasno, da je avto ne nudi  - tega res ne razumem. :vskalo:  ?e je "come home" tako pomembna zadeva, potem se takega avta pa? ne kupi.

 

Ali pa se kupi naglavna svetilka, pa se ravno tako najde vhod.  B)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak ima pravico do svojega mnenja ane ejga :)

 

Nekaterim so pa? malenkosti pomembne  :prstgor: in pri?akujemo, da funkcije, ?e jih vozilo ?e ima in za katere pla?a?, delajo brez te?av:

- v mislih imam streamanje glasbe prek BT, ker sem na prej?njih vozilih to vedno uporabljal - tu pa? ?al ne morem torej je isto, kot da BT skoraj da ne bi imel (uporaben je samo za klice in to deluje brez te?av)

- v mislih imam tudi navigacijo, ker ob?asno zmrzne in kdaj pa kdaj tudi zgubi lokacijo in v takih primerih je potrebno ?akat, da se ponovno pove?e na satelite (v?asih tudi ?as ne pomaga, ampak je potrebno SD kartico med vo?njo odstranit in ponovno vstavit v re?o - potem najde satelite IN v?asih niti to ne pomaga, in je potreben ponovni zagon vozila)

- in pa ?e glasovno vodenje, ki se ga sli?i samo v levem zvo?niku pri vozniku  :zvizga:

 

Ne razumem, zakaj samo v levem zvo?niku, ko pa pritisne? na tisto tipko "mikrofon" na volanu, pa se lepo sli?i (stereo HD zvok): "say a command" na vseh zvo?nikih v vozilu - zakaj tega ne naredijo tudi pri vodenju.

 

Smotano je namre? to, ker sta 2 "vira" zvoka:

- en je za glasbo

- en pa za vodenje pri navigaciji

 

in se recimo pelje? po AC in ?e ima? glasbo nastavljeno na jakost 30, more? tudi vodenje nastavit na 30, da sploh kaj sli?i?, ko ti pove navodilo. ?e tega ne naredi? in ima? recimo glasbo na 30, vodenje pa na 20, potem ne sli?i? vodenja in ?e huje - vedno ko ti pove navodilo, se v levem zvo?niku glasba izklopi medtem, ko teta v ozadju "govori", ampak ti je ne sli?i? zaradi hrupa od same vo?nje.

 

Potem se recimo pripelje? v mesto, kjer seveda zni?a? glasbo na 20, more? ?akat, da bo teta iz navigacije ponovno kaj povedala in jo more? "ulovi" ko govori, da bo? ?e njo zni?al na 20, ker je sicer preveeee? glasna, ?e je na 30 v mestu - se jo prav ustra?ijo vsi sopotniki :)

 

No in potem si ponovno na AC, kjer more? glasbo nastavit na 30, in ponovno ?akat, da se bo teta oglasila in jo "ulovit", da bo? ?e njo nastavil na 30 itd itd...

 

In s tem se lahko ukvarja? vedno, ko uporablja? navigacijo  :macek:

 

Evo to mi je tako butasto....da bolj ne bi moglo bit!

 

Lahko bi naredili tako, da ?e povi?a? zvok glasbe na 30, se avtomati?no tudi glasovno vodenje povi?a na 30.

 

 

Skratka - ?e teh nekaj te?av je potrebno odpravit pa bo  :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.