Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Torej limuzina ima, hatchback nima, razumi, ?e more?. Ob vsej bogati opremi, ki jo Mazde nasplo?no imajo, enostavno ne razumem tega ?paranja tam, kjer je to najmanj potrebno (take malenkosti, ki jih EU avtomobili pove?ini imajo, kot npr. ?e omenjeno 2-stopenjsko zapiranje/odpiranje ?ip itd.).  <_<

 

Ja saj druga?e poznam princip delovanja, sem navajen te funkcije pri M6, ki jo ima (tudi v 5-vratni izvedbi). Ko recimo ho?e? vzet kramo iz prtlja?nika in ves oblo?en (po mo?nosti ?e z otrokom v naro?ju) zapre? vrata je super, da ti ni treba iskat klju?a, da bi za sabo zaklenil avto...

 

Ja to je ista ?udnost kot manjko gumba za odpiranje prtla?nika od znoter :)

 

Jaz sicer gumba na klju?u nekak ne uporabljam - ?e imam polne roke mi je ve?inoma la?je pritisniti na gumb na avtu kot pa ribiti za klju?i po ?epih. Itak majo mislim da vsi modeli keyless entry?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je hatchback pa ne razumem cisto, kaj ima limuzina. Ce pritisnes na knof na daljincu se prtljaznik odpre ali samo odklene? In ce sem prav zastopil pri limuzini ne mores odpreti/odkleniti prtljaznika brez pritiska na knof na kljucu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo do polovice se odpre oz. ?e malo manj, kar je tudi logi?no. Za polno odprtje bi potreboval motor?ek.

En model je na tem forumu http://www.mazda-forum.info/forums/mazda3-und-mazda3-mps.21/

nekako zataknil dodatno vzmet in se mu prtla?nik dvigne do vrha , samo ne najdem posta  :ne vem: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes menjal sprednje plo??ice na servisu, delo + plo??ice 150?

V petek sem naredil drugi servis in je bilo potrebno tudi menjat sprednje plo??ice.... in me je skoraj kap mal ?ez 400? :blink:

pa je na servisu rekel, da so to neke nove mehkej?e plo??ice, ki se baje znucajo na 40k km in da imajo baje to vsi novi modeli mazd... katastrofa! Pa ?e drage kot svinja!

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V petek sem naredil drugi servis in je bilo potrebno tudi menjat sprednje plo??ice.... in me je skoraj kap mal ?ez 400? :blink:

pa je na servisu rekel, da so to neke nove mehkej?e plo??ice, ki se baje znucajo na 40k km in da imajo baje to vsi novi modeli mazd... katastrofa! Pa ?e drage kot svinja!

 

 

koliko ima? prevo?enih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V petek sem naredil drugi servis in je bilo potrebno tudi menjat sprednje plo??ice.... in me je skoraj kap mal ?ez 400? :blink:

pa je na servisu rekel, da so to neke nove mehkej?e plo??ice, ki se baje znucajo na 40k km in da imajo baje to vsi novi modeli mazd... katastrofa! Pa ?e drage kot svinja!

Mazda iz zvitih diskov naredila nov biznis  :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raj?i imam mehkej?e plo??ice, ki jih pogosteje menjam kakor pa zvite diske, kjer je pa potrebno potem tako ali tako menjat tudi plo??ice. In seveda za njih pla?at, tudi ?e ti diske priznajo pod garancijo.  :)

 

400 ? pa verjamem, da je bil stro?ek z rednim servisom vred (cca. 250 servis + 150 za plo??ice)? To je potem normalna cena.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

koliko ima? prevo?enih?

 

mal ?ez 40k km in baje da glih tolk nekje dr?ijo te plo??ice.... mogo?e bi lahko naredil ?e par tiso? km, ampak ?e sem ?e glih imel redni servis, pol naj vse naredijo.... sem pa sli?al ko sem zaviral na AC, da so bile ?e proti koncu

 

Pa niso plo??ice 150?. jaz sem dra?je vzel pa sem dal 76?

Ja te ta mehke so tolk ja... baje da vsi novi modeli Mazd (od nove 3ke naprej) sedaj uporabljajo te plo??ice...

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima mogo?e ?e kdo zamenjane letvice zgornje, da je potem mo?nost monta?e nosilcev? Kako to izgleda potem? Je enako kot na prej?njih generacijah, ko ima? potem pokrov?ke, ki jih po?asi izgublja?? :)

 

edit: hm ?eprav zdaj kakor gledam, se prodajajo kiti, da jih "zapne?" za vrata in ne fiksno na streho...kdo kupil ?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V petek sem naredil drugi servis in je bilo potrebno tudi menjat sprednje plo??ice.... in me je skoraj kap mal ?ez 400? :blink:

pa je na servisu rekel, da so to neke nove mehkej?e plo??ice, ki se baje znucajo na 40k km in da imajo baje to vsi novi modeli mazd... katastrofa! Pa ?e drage kot svinja!

Kaj je z vami, jaz imam sprednje plo??ice ?e preko 100 kkm, zadnje sem pa prvi? menjal pri slabih 160 kkm??

Avto 1800 kil in 2x na dirkali??u.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam menjane letvice ?e od prvega dne, pa nisem ?e nobenega pokrov?ka izgubil :)

 

Kaki so pa potem nastavki od prtlja?nika? Jst mam thule/mazda od prej?njih modelov ?e, pa nebi celega menjal...

 

 

Aja pokrov?ki so tvoji ?e novi, ko jih uporablja? leta in daje? gor in dol, pa vremenski vplivi itd, se za?nejo pol po?asi rahljat...sej vidi? topic spodaj, ko se mno?i?no kupujejo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je z vami, jaz imam sprednje plo??ice ?e preko 100 kkm, zadnje sem pa prvi? menjal pri slabih 160 kkm??

Avto 1800 kil in 2x na dirkali??u.

To sem se tud jz spra?eval ali res grejo tak hitro te plo??ice po gobe. Jz mam original ?e zmerom gor pa zaenkrat ni ?utit da bi blo kej narobe z njimi. 80k km. 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem je veliko odvisno tudi od na?ina vo?nje ter kje se vozimo, sigurno veliko bolj od tega kako mehke ali trde so plo??ice. Nekdo, ki bo 40k km naredil zgolj po mestu in bo povrh tega vozil ?e po principu "gas-bremza-gas-bremza" verjamem, da se mu bodo v teh km plo??ice izrabile - ampak to se mu bodo pri vsakem avtu in ne samo pri Mazdi. Meni pa vem, da morajo in tudi bodo zr?ale prek 80k km glede na to, da imam ve?ino vo?nje po AC, kjer se v?asih tudi po 50 km in ve? niti ne dotaknem zavor...

 

Torej, enostavno se ne da posplo?it in re?i, da pa zdaj te mehke plo??ice zdr?ijo samo 40k km, to so tudi malo bu?e servisa...  :rolleyes:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.