Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Sam sem reklamiral, pa se rekli tako pa? je...sli?i? pa pri hitrostih vi?jih od 120 km/h...in vedno poskusim ?e so okna zaprta...k sre?i se ne vozim veliko po avtocestah...

 

Hmm... sam tega nekak nisem opazil (imam sicer sedan verzijo, je to razlika?) pa ve?ino ?asa po avtocestah vozim. Je mogo?e sli?no samo za potnike zadaj (ni mi ?e nih?e ni? omenjal)?

 

Po enem letu sicer nekih resnih pripomb z avtom nimam. No, razen retardiranega coming/leaving home sistema z lu?mi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam dva avtomatika: Polo z DSG in Mazdo 6.

Oba menjalnika sta zelo dobra, vsak s svojimi prednostmi in slabostmi. DSG prestavlja ?e hitreje in neopazneje kot Mazdin, pa je ?e ta odli?en.

 

Obvolanske prestavne ro?ice pri Mazdi (Polo jih nima) redno uporabljam predvsem za prestavljanje navzdol, ko je potrebno zavirati z motorjem (pred semaforji, med ostrej?im zaviranjem, serpentine...)


Shit. O?itno bom moral drugi? bolj pozorno brat.  :vskalo:

 

Gre tudi za percepcijo.

Za Mazdo 6 sem bral, da se zelo sli?i ?um pri vi?jih hitrostih - sam se vozim ve?inoma po AC 130+, pa me to ?e ni motilo. Sicer sem pred kratkim vozil tudi facelift, bilo je sicer bolj?e, a da bi se zaradi tega posebej sekiral?

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shit. O?itno bom moral drugi? bolj pozorno brat.  :vskalo:

Pa saj danes ne more? najti idealnega avta, ki ima vse po ?eljah posameznika...nekdo ima zoom zomm, drugi ohhhh, tretji woohoo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm... sam tega nekak nisem opazil (imam sicer sedan verzijo, je to razlika?) pa ve?ino ?asa po avtocestah vozim. Je mogo?e sli?no samo za potnike zadaj (ni mi ?e nih?e ni? omenjal)?

 

Po enem letu sicer nekih resnih pripomb z avtom nimam. No, razen retardiranega coming/leaving home sistema z lu?mi.

Jaz imam tudi sedana in pri meni je sli?no tudi spredaj....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

Phuu zdaj pa res ne vem ali ste lastniki Mazd toliko odkriti in po?teni ali pa je res, da je toliko enih te?av in pripomb glede Mazde? ?lovek se takole, po tem, ko avto ?e naro?i in ko potegne ?rto glede vseh zadev pred in med samim naro?ilom, pa potem ko spremlja forum res za?ne spra?evat ali je bila odlo?itev prava ?? <_<sramezljiv

 

LP

 

Se mi zdi da je moderno it mal ?e v drug ekstrem. Hvaljenje tega kar ima? ni ve? in...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi da je moderno it mal ?e v drug ekstrem. Hvaljenje tega kar ima? ni ve? in...

Kar se mene ti?e, povem realno. In ve?krat sem ?e napisal da ima moja Mazda3 2014 letnik, G100 challenge kar nekaj "pomanjkljivosti", ki me pa? malce motijo,marsikomu bi grenile ?ivljenje in zaradi teh pomanjkljivosti tak?nega avta nebi vozil. Na glas povem da je lak v kurcu, pa me ne moti, ker imam avto za vozit, pi? vetra pri ve? kot 120 km/h me moti samo parkrat na leto, takrat dam pa? radio bolj na glas... Me pa ?edalje bolj moti zatikanje menjalnika, ?ez en mesec imam servis in jim avto pustim tam in ma da popravijo, pa tudi ?e menjalnik zamenjajo...

?e ?lovek kupi nov avto za ne tako malo denarja pa? pri?akuje da z njim ne bo te?av in sam nimam problemov s tem da pa? povem kaj me na svojem avtu moti oz. kaj so njegovi minusi.

Je pa res, da univerzalnega idealnega avta ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

Phuu zdaj pa res ne vem ali ste lastniki Mazd toliko odkriti in po?teni ali pa je res, da je toliko enih te?av in pripomb glede Mazde? ?lovek se takole, po tem, ko avto ?e naro?i in ko potegne ?rto glede vseh zadev pred in med samim naro?ilom, pa potem ko spremlja forum res za?ne spra?evat ali je bila odlo?itev prava ?? <_<sramezljiv

 

LP

?aki tebi forum kupuje avto???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se mene ti?e, povem realno. In ve?krat sem ?e napisal da ima moja Mazda3 2014 letnik, G100 challenge kar nekaj "pomanjkljivosti", ki me pa? malce motijo,marsikomu bi grenile ?ivljenje in zaradi teh pomanjkljivosti tak?nega avta nebi vozil. Na glas povem da je lak v kurcu, pa me ne moti, ker imam avto za vozit, pi? vetra pri ve? kot 120 km/h me moti samo parkrat na leto, takrat dam pa? radio bolj na glas... Me pa ?edalje bolj moti zatikanje menjalnika, ?ez en mesec imam servis in jim avto pustim tam in ma da popravijo, pa tudi ?e menjalnik zamenjajo...

?e ?lovek kupi nov avto za ne tako malo denarja pa? pri?akuje da z njim ne bo te?av in sam nimam problemov s tem da pa? povem kaj me na svojem avtu moti oz. kaj so njegovi minusi.

Je pa res, da univerzalnega idealnega avta ni.

Ja za zatikanje kar povej. Gre za znano napako in tudi odpravijo hitro in ensotavno. Meni sedaj dela brez problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So mi ?e dvakrat kao gledali in popravili, nekaj ?asa je bilo celo ok, potem se pa zgodba ponovi...

Enako pri meni. Najhuje je ko se mi na semaforju zatakne pa ne morm dat v prvo. za popizdit. Al pa speljem pa ne gre v drugo prestavo. Uni odzadi se morjo spra?evat ka zdej ta model dela a se bo pelu al bo ?trajkal.

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tud ce spustis sklopko (das v ler) in probas spet?

Ja tud takrat v tretji al pa ?etri poiskus gre. ?e prej ves ?iv?en pa probam najpej v drugo prestavo pol pa v prvo. Ponavadi gre tak hitrej. . More se avto mal premaknt da se zasko?i. Pa ?e ena stavr se mi je zadnji? zgodila oz. bolj redko. Ko avto ni povsem ogret mi v?asih pri speljevanju strese cel avto kot da sklopka nebi prijemala. se pravi po?asi spu??am sklopko in dodajam gas avto pa trese in se po?asi premika naprej sploh ne morm speljat normalno. Kadar je segret avto tega ni..

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To zatikanje menjalnika je mene motilo pri skoraj povsem novi testni Mazdi 6 G145, ko pred semaforjem ni ?lo v prvo. Seveda je ?lo potem, ko sem dal v ler, spustil in ponovno pohodil sklopko in zopet dal v prvo. Ampak v tem vmesnem ?asu, se je aktiviral ?e ta nebodigatreba star/stop sistem, zaradi katerega se je ?as speljevanja ?e podalj?al in zgledalo je kot da sem zaspal pri zeleni. :rolleyes:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To zatikanje menjalnika je mene motilo pri skoraj povsem novi testni Mazdi 6 G145, ko pred semaforjem ni ?lo v prvo. Seveda je ?lo potem, ko sem dal v ler, spustil in ponovno pohodil sklopko in zopet dal v prvo. Ampak v tem vmesnem ?asu, se je aktiviral ?e ta nebodigatreba star/stop sistem, zaradi katerega se je ?as speljevanja ?e podalj?al in zgledalo je kot da sem zaspal pri zeleni. :rolleyes:

Sam to pa je res zoprno, pa tudi nevarno konec koncev. Jaz moram priznati, da na testni vo?nji z M3 tega nisem opazil pa tudi pi?a vetra nisem opazil pretiranega. Je pa res, da v tisti kratki urici ne more? zaznati vseh pomanjkljivosti. Opa?am pa, takole po napisanem, da na servisu za kar veliko zadev pravijo tako pa? je. sramezljiv  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da prakti?no noben nov avto ne vklopi zadnjih lu?i z DRLji, bi rekel da "ne".

VAG + audi jih lahko vklopi? (ti jih na servisu), novi tisti ki imajo ful led spredi zadi pa opa?am, da imajo to ?e standard.

 

za nekatere je to biznis

https://www.youtube.com/results?search_query=rear+drl+lights

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to je ameri?ka stran. Vsi deli niso enaki. Kot na primer zavorni diski - vsaj za prve generacije trojk in 6k ki so v ameriki druga?me, isto za CX-7, z avtomatskim menjalnikom v ameriki so manj?i itd...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje: pri v?igu vozila, se mi na vzvratnih ogledalih poka?e znak za opozorilo za "mrtvi kot". Ali je to v serijski opremi takumi ali bolj za okras? :)

 

Namre? nikjer nisem opazil vklopa/izklopa te funkcije + ravno ne dela, ko te kdo prehiteva ali prehiteva? ti..no, saj zasledil nisem. Imam pa slu?benega nissana, kjer dela ta re? presenetljivo dobro!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje: pri v?igu vozila, se mi na vzvratnih ogledalih poka?e znak za opozorilo za "mrtvi kot". Ali je to v serijski opremi takumi ali bolj za okras? :)

 

Namre? nikjer nisem opazil vklopa/izklopa te funkcije + ravno ne dela, ko te kdo prehiteva ali prehiteva? ti..no, saj zasledil nisem. Imam pa slu?benega nissana, kjer dela ta re? presenetljivo dobro!

 

Pri sestici je na levi strani volana gumb za vklop/izklop te funkcije ... in deluje vsaj pri meni odlicno ... 

 

Mazda 3 Takumi ima menda tudi RVM >> http://www.mazda.si/salon/mazda3-hatchback/specifikacije-in-cene/

 

mazda3_takumi-20161221-093109.png

 

 

V prirocniku (KLIK) je to omenjeno na strani 4.157 

 

mazda3_takumi_rvm-20161221-093417.png

 

Ko je sistem aktiven je na intrumentni plosci prizgana lucka RVM (sveti zeleno) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

VAG + audi jih lahko vklopi? (ti jih na servisu), novi tisti ki imajo ful led spredi zadi pa opa?am, da imajo to ?e standard.

 

za nekatere je to biznis

https://www.youtube.com/results?search_query=rear+drl+lights

Saj nova trojka bo imela full led spredaj ... za zadaj ne vem ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.