Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Saj nova trojka bo imela full led spredaj ... za zadaj ne vem ...

pri mazdi ni tu problem, problem je da ra?unalnik ne podpira tega. ?e bo v novi ne vem...te?ko po moje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje: pri v?igu vozila, se mi na vzvratnih ogledalih poka?e znak za opozorilo za "mrtvi kot". Ali je to v serijski opremi takumi ali bolj za okras? :)

 

Namre? nikjer nisem opazil vklopa/izklopa te funkcije + ravno ne dela, ko te kdo prehiteva ali prehiteva? ti..no, saj zasledil nisem. Imam pa slu?benega nissana, kjer dela ta re? presenetljivo dobro!

 

Pri meni (Mazda 6 2014) lu?ka zasveti, ko se mi nekdo pribli?uje, ali ko jaz prehitevam - razen ?e nisem toliko hitrej?i, da "pamet" smatra, da to ni potrebno. Zvo?no opozorilo se sli?i v primeru, da s smernikom naka?em, da ?elim zamenjati pas.

Pri Mazdi 6 2016 (se pravi FL), lu?ka zasveti samo hkrati z zvo?nim opozorilom - domnevam, da je pri Mazdi 3 enako. Vsekakor pa se opozorilo ne oglasi, ?e se vozni pas menja brez uporabe smernikov.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Vsekakor pa se opozorilo ne oglasi, ?e se vozni pas menja brez uporabe smernikov.

 

Se pa v primeru, da ne uporabljas smernikov pri menjavi pasov, oglasi zvocno opozorilo za prevozeno crto (LDWS - lane departure warning system) ... ce je sistem aktiven seveda :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, LDWS ni ravno nekaj s ?imer bi se Mazda 6 lahko pohvalila.

 

Zakaj ne? Meni deluje cisto spodobno... sem pa ene parkrat moral porpavljati nastavitve, da sem nasel pravo za moj nacin voznje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne? Meni deluje cisto spodobno... sem pa ene parkrat moral porpavljati nastavitve, da sem nasel pravo za moj nacin voznje ... 

 

se strinjam, mene je ze 2x resil

Pri Mazdi 6 2016 (se pravi FL), lu?ka zasveti samo hkrati z zvo?nim opozorilom - domnevam, da je pri Mazdi 3 enako. Vsekakor pa se opozorilo ne oglasi, ?e se vozni pas menja brez uporabe smernikov.

 

to ni res, lucka zasveti zmeraj ko se ti kdo priblizuje, zvocno opozorilo pa se oglasi ce vklopis v istem trenutku se smernik

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne? Meni deluje cisto spodobno... sem pa ene parkrat moral porpavljati nastavitve, da sem nasel pravo za moj nacin voznje ... 

 

Sam se poskusil z vsemi nastavitvami, pustil sem tovarni?ko. Saj ne, da ne dela, tudi sam imam stalno vklju?eno in marsikdaj zabrni ko je treba.

Glede spodobnega delovanja: da ne gremo v kak?ne cenovne vi?ave: Hyundai i40 (isti letnik) ima to mnogo bolje re?eno; zazna prej in bolj natan?no ter seveda popravlja z volanom.

 

Ima Mazda nekaj re?itev, ki so mnogo bolj?e izvedene kot LDWS

Hmm? A nima Mazda 6 celo aktivne verzije, kjer ti volan sama popravlja?

 

Mogo?e FL, prva izvedba M6 III tega nima - samo brnenje

to ni res, lucka zasveti zmeraj ko se ti kdo priblizuje, zvocno opozorilo pa se oglasi ce vklopis v istem trenutku se smernik

 

Ko sem vozil nadomestno M6 FL je delovalo, kot sem opisal - lahko pa, da sem bil premalo pozoren.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm? A nima Mazda 6 celo aktivne verzije, kjer ti volan sama popravlja?

 

moja, ki je FL ima ja

Ko sem vozil nadomestno M6 FL je delovalo, kot sem opisal - lahko pa, da sem bil premalo pozoren.

 

verjetno :) ker pri moji FL deluje tocno tako kot sem opisal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ojoj, a zdaj, ko sem v petek naro?il svojo me boste pa s tem stra?ili? :huh: ;-)  Za?uda jaz nisem opazil tega pri testnih vo?njah. Pa je kdo reklamiral to na servisu?

jaz sem reklamiral ker je bilo od 130kmh naprej obupno pa so mi zamenjali tesnila na zadnjih vratih in je bolje ampak ?e vedno se malo sli?i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Da, v BTC-ju imajo eno nova facelift Mazdo 3. Danes sem jo ?el pogledat. Dobra novica: na novi se vse ?tiri ?ipe odpirajo in zapirajo avtomatsko :notworth:  

Salon sem zapustil z nasme?kom na obrazu s pogodbo v roki o pla?ani ari 1000 evrov za Mazdo 3 G120 Revolution sedan soul red. Dobava april / maj 2017  :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da, v BTC-ju imajo eno nova facelift Mazdo 3. Danes sem jo ?el pogledat. Dobra novica: na novi se vse ?tiri ?ipe odpirajo in zapirajo avtomatsko :notworth:  

Salon sem zapustil z nasme?kom na obrazu s pogodbo v roki o pla?ani ari 1000 evrov za Mazdo 3 G120 Revolution sedan soul red. Dobava april / maj 2017  :ouje:

Cestitam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, je ?e na avto.net:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11678746

 

Takole na prvi pogled je notranjost super, sploh sede?i so mi lep?i za ta nivo opreme, medtem ko je sprednji del agresivnej?i z tem poudarjenim spodnjim delom odbija?a (meni osebno je bil mogo?e prej lep?i :) ). Bo treba videti v ?ivo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra novica: na novi se vse ?tiri ?ipe odpirajo in zapirajo avtomatsko :notworth:  

 

Super in hvala za informacijo. Zanimivo mi je samo, kako za ta podatek do sedaj ni nih?e vedel (niti prodajalci ne) oz. ni bil nikjer omenjen. Me pa zanima ali je tako v vseh stopnjah opreme ali samo v bolj?ih?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super in hvala za informacijo. Zanimivo mi je samo, kako za ta podatek do sedaj ni nih?e vedel (niti prodajalci ne) oz. ni bil nikjer omenjen. Me pa zanima ali je tako v vseh stopnjah opreme ali samo v bolj?ih?

Dobro vpra?anje...jaz sem gledal M3 Revolution in ta ima vse ?tiri ?ipe z avtomatskim odpiranjem. Ker sem tudi sam naro?il opremo Revolution nisem spra?eval za ni?je stopnje opreme. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro vpra?anje...jaz sem gledal M3 Revolution in ta ima vse ?tiri ?ipe z avtomatskim odpiranjem. Ker sem tudi sam naro?il opremo Revolution nisem spra?eval za ni?je stopnje opreme. :vskalo:

 

 

Kaj to pomeni "avtomatsko"? To, da je treba samo pritisnit in gre sipa do konca dol ali gor tako kot recimo pri sestici? Ali to, da to sipe odpres ali zapres z daljsim pritiskom gumba na daljincu kot se je dalo pri prejsnjih generacijah sestice :) ?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to pomeni "avtomatsko"? To, da je treba samo pritisnit in gre sipa do konca dol ali gor tako kot recimo pri sestici? Ali to, da to sipe odpres ali zapres z daljsim pritiskom gumba na daljincu kot se je dalo pri prejsnjih generacijah sestice :) ?

No, mogo?e je lep?i izraz "samodejno". Na voznikovih vratih lahko samo z enim pritiskom popolnoma odpre? ali zapre? vsa ?tiri stekla. Avtomatsko sem napisal zato , ker je na prej?nji verziji pisalo "AVTO" kot "avtomatsko" na gumbu, ampak samo za voznikova vrata. So pa po novem tudi osvetljeni gumbi za odpiranje stekel na vseh ?tirih vratih. Nimam pa ni? informacij, ?e se lahko stekla odpirajo z daljincem. To bojo poro?ali prvi sre?ni lastniki nove mazde 3. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U super.. Koliko so pa sedaj vi?je cene za facelift model napram prej?

Cene za Revolution in Revolution Top so vi?je za 100 ?. Najve? so podra?ili opremo Challenge: G100 je 100 ? dra?ja, G120 in CD150 je pa 300 ? dra?ja, medtem ko je pri opremi Attraction cena ostala ve?inoma nespremenjena, razen pri motorjih G100, kjer je cena ve?ja za 200 ?. V glavnem ni neke hude razlike  :rolleyes: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.