Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Saj to je samo prikaz na HUD-u ali zaslonu med stevci... ne vpliva nic na tempomat ali karkoli drugega... vsaj pri vecini je tako... oz. tistih, ki sem jih probal...

 

Tisti sistemi, ki imajo pa recimo avtonomno voznjo (kot recimo Tesla) pa itak pomoje uproabljajo se navigacijo za te zadeve ... 

Citroen (malo berem preden dobim v roke) prepozna in potem ponudi vozniku aktivacijo radarskega. Itak pa v naseljih ko je guzva in semaforji nima to velikega pomena, izven naselja pa ja. Spet smo pa pri tem da je o?itno vsak zase razvijal tehnologijo in bi v primeru poenotenja bil o?iten problem standarda.

 

Me je pa ?e groza, mazda mora imeti ?isto ?ipo, malar ma pa senzor na prvem grillu.... :blink: torej izpostavljen vsem zunanjim faktorjem

 

 

19 sekunda - and recommendation.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa saj vsako dejanje treba potrditi a ni tako preden se aktivira? Spra?ujem ker bom novope?eni uporabnike tega.

 

Mal ?rnega humorja, ?e pa je (ali pa bo) to avtomatsko pa pred bajto da? znak 20 pa je mir :):)

Kot je napisau spodaj, to samo ka?e omejitev na zaslonu, ni da Mazda potem vozi s to hitrostjo.

Mam pa to v mo?nost v S-Maxu, deluje kot omejevalnik hitrosti, ne kot tempomat. Nisem pa kaj dosti rabiu ker mi niti ni prakticno. Raj?i vozim s tempomatom in nastavljam hitrost. Tudi radarskega tempomata sploh ne pogre?am.

 

Bolj govorim nasplo?no o teh sistemih, v Mazdi me enostavno ne lih prepri?ajo. Enkrat dela drugi? ne. Enkrat je kriv de? drugi? kondenz in umazana ?ipa. V?eraj mi ni kazalo omejitev hitrosti ko sem ?el s slu?be domou, danes spet dela... Kaj pa vem...

V Fordu nisem vajen tega in vse dela neglede na vreme in ostale dejavnike.

Mazda bo mogla te stvari ?e precej izpilit in tudi odpravit hro??e v softwarju.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo kaj izku?enj s SBCS sistemom in samodejnim zaviranjem? Je ?e komu avto ?lajfau ali ustaviu?

Js sm teu malo testirat in sem danes zjutro izkoristu priliko ko mi je eden izsiliu prednost pri uklju?evanju na glavno cesto. Sm se mu prilepu na rit brez ?lajfat do zadnjega momenta, vse kar se je zgodilo je bil pisk in obvestilo na HUD-u "brake". Obvestilo se je v?galo na relativno dolgi oddaljenost (tako mam tudi nastavljeno), samo nisem ?e ?lajfau in auto tudi ne, ?e prav bi po moje lahko.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo kaj izku?enj s SBCS sistemom in samodejnim zaviranjem? Je ?e komu avto ?lajfau ali ustaviu?

Js sm teu malo testirat in sem danes zjutro izkoristu priliko ko mi je eden izsiliu prednost pri uklju?evanju na glavno cesto. Sm se mu prilepu na rit brez ?lajfat do zadnjega momenta, vse kar se je zgodilo je bil pisk in obvestilo na HUD-u "brake". Obvestilo se je v?galo na relativno dolgi oddaljenost (tako mam tudi nastavljeno), samo nisem ?e ?lajfau in auto tudi ne, ?e prav bi po moje lahko.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatal

 

Mene je ta sistem 1x re?u trka, ker je en pacient pred mano kar za?lajfo na polno pred prehodom, v tistem trenutku sem za del?ek sekunde vstran pogledu in je avto sam zabremzo na polno in se je ispisalo na HUB z rde?im SBCS oz neki tazga. Tako da meni o?itno dela brez problema:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni tudi ni bilo nobenih te?av (imam pa SBS poleg SCBS). Nobenih napak tudi pri zaro?enem steklu ne, prav tako se mi je ?e parkrat vklopila predpriprava na zaviranje (SBS se spro?i mal prej in pri vi?jih hitrostih kot SCBS).

 

Edino enkrat se je radarski tempomat ugasnil ker je bilo na njem debela plast zalepljenega snega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Meni se ja v?eraj zgodila ena manj?a neprijetnost in sicer sem parkiral pred stanovanjem, ter posledi?no seveda moral zapeljati ?ez robnik in z zunanje desne strani malce zadel oz podrajsal stran moje mazde. Ko sem  stopil iz avta pa ?ok :o...na tleh je bila cca 2 metra dolga in cca 10 cm ?iroka plasti?na zadeva, se pravi mi je odpadla plastika :vskalo: ...sva?ta res, a je to res tako slabo bilo pritrjeno, ker sem res samo na rahlo zadel robnik. Sedaj upam da me ju3 lahko vzamejo na poobla??enca, da mi ta del pritrdijo nazaj.

 

A se je ?e komu zgodila podobna ali ista zadeva?

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni.

 

Videl sem da je ?e nekdo omenjal, da je na novi mazdi 3 menjal notranjo razsvetljavo, pa me zanima na kaj morem biti oz. ?e morem biti na kaj pozoren. Rad bi seveda zamenjal obstoje?e ?arnice z LED. Obe pri vozniku in zadnjo.

 

Verjetno morajo imeti dolo?en upor, da ne sveti kak?na armaturna lu?ka predvidevam. ?e kej? obstaja k?na posebna vrsta LED ''?arnic'' na katero je treba bit pozoren ali kaj podobnega?

 

ima morda kak?ne izku?nje tudi z dodatnimi ambient razsvetljavami v avtu?

 

Najlep?a hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Videl sem da je ?e nekdo omenjal, da je na novi mazdi 3 menjal notranjo razsvetljavo, pa me zanima na kaj morem biti oz. ?e morem biti na kaj pozoren. Rad bi seveda zamenjal obstoje?e ?arnice z LED. Obe pri vozniku in zadnjo.

 

Verjetno morajo imeti dolo?en upor, da ne sveti kak?na armaturna lu?ka predvidevam. ?e kej? obstaja k?na posebna vrsta LED ''?arnic'' na katero je treba bit pozoren ali kaj podobnega?

 

ima morda kak?ne izku?nje tudi z dodatnimi ambient razsvetljavami v avtu?

 

Najlep?a hvala!

?ivjo.

Evo ?e kupi? tak?ne (https://www.ebay.com/itm/8Pcs-Premium-LED-Lights-Interior-Package-Kit-for-Mazda-3-Xenon-White-2010-2017/192371770323?fits=Year%3A2014%7CMake%3AMazda%7CModel%3A3&epid=2239652801&hash=item2cca4043d3:g:Up8AAOSwO9JaDBur&vxp=mtr ) po moje nima? kej zgre?it. Sam sem jih nabavil preko ebaya podoben komplet enostavno sem zamenjal stare ven nove notr. Pazil sem da so ble lu?ke ugasnjene da ob menjavi niso ?arnice gorele.  ?e bo? kupoval posamezno ?arnice mislim da za osvetlitev tablice potrebuje? 2x t10 za notranjo pa 3x ovalne mislim da 31 mm. 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo.

Evo ?e kupi? tak?ne (https://www.ebay.com/itm/8Pcs-Premium-LED-Lights-Interior-Package-Kit-for-Mazda-3-Xenon-White-2010-2017/192371770323?fits=Year%3A2014%7CMake%3AMazda%7CModel%3A3&epid=2239652801&hash=item2cca4043d3:g:Up8AAOSwO9JaDBur&vxp=mtr ) po moje nima? kej zgre?it. Sam sem jih nabavil preko ebaya podoben komplet enostavno sem zamenjal stare ven nove notr. Pazil sem da so ble lu?ke ugasnjene da ob menjavi niso ?arnice gorele.  ?e bo? kupoval posamezno ?arnice mislim da za osvetlitev tablice potrebuje? 2x t10 za notranjo pa 3x ovalne mislim da 31 mm. 

 

Hvala! =)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Videl sem da je ?e nekdo omenjal, da je na novi mazdi 3 menjal notranjo razsvetljavo, pa me zanima na kaj morem biti oz. ?e morem biti na kaj pozoren. Rad bi seveda zamenjal obstoje?e ?arnice z LED. Obe pri vozniku in zadnjo.

 

Verjetno morajo imeti dolo?en upor, da ne sveti kak?na armaturna lu?ka predvidevam. ?e kej? obstaja k?na posebna vrsta LED ''?arnic'' na katero je treba bit pozoren ali kaj podobnega?

 

ima morda kak?ne izku?nje tudi z dodatnimi ambient razsvetljavami v avtu?

 

Najlep?a hvala!

 

Jst sem zamenjal vse ?arnice noter in tudi zunaj osvetlitev z LED in res super izgleda...va?no da vzame? ledice z uporom, da ti avto ne javlja napake in to je to, zamenjajo pa se ?ist simpl:)...jst sem dal za vse skupaj nekje 30eur, priporo?am da ne kupuje? olo? za 10eur, raje kak eur ve? daj:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sm ?u nabavit tele LEDice. Malo so bli tam za?udeni da so tko majhne (31mm). Notranje sm menjal brez problemov... Zunanje za tablico so se mi zdele malo bolj komplicirane, tako da raje nism tikal sam =)

 

Sicer pa dela vse kot mora!

 

Najlep?a hvala za pomo?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sm ?u nabavit tele LEDice. Malo so bli tam za?udeni da so tko majhne (31mm). Notranje sm menjal brez problemov... Zunanje za tablico so se mi zdele malo bolj komplicirane, tako da raje nism tikal sam =)

 

Sicer pa dela vse kot mora!

 

Najlep?a hvala za pomo?.

Super. Evo malo za pomoc pri menjavi ledic za tablico za novo mazdo

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes naredil prvi servis pri 18600 km na moji mazdici. Servis sem naredil pri Kr?i?niku, zelo prijazni, sem zelo zadovoljen, pa ?e avto so mi oprali  :notworth: . Aja servis je bil 108 eur pa svoje olje sem dal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo. To se bo? pa moral sam odlo?it,?e res potrebuje? dodatno mo?...izgubil bo? garancijo tako da...ne vem meni je v bistvu teh 120 konjev ko jih ima g120 ?isto dovolj pa ?e tako ali tako se ve?krat peljem krepko ?ez omejitev ko koga prehitevam...na avtocesti pa itak se nekaj ?asa peljem 160-180 potem pa tempomat na 135 ali pa se vozim okoli 150...tvoj dizel pa je ?e malo bolj posko?en kot moj bencinar. Koliko ima? pa kan porabe na mazdi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, imam mazdo3 dizel letnik 2017 pa bi jo dal ?ipirat. Sam ne za to da bi kaj privar?eval pri gorivu ampak da bi avto bolj potegnil in ?el. Trenutno ima 150KM. Kaj menite o tem?

Hvala

Ne priporocam mas DPF daj si power box nastavljiv

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo. To se bo? pa moral sam odlo?it,?e res potrebuje? dodatno mo?...izgubil bo? garancijo tako da...ne vem meni je v bistvu teh 120 konjev ko jih ima g120 ?isto dovolj pa ?e tako ali tako se ve?krat peljem krepko ?ez omejitev ko koga prehitevam...na avtocesti pa itak se nekaj ?asa peljem 160-180 potem pa tempomat na 135 ali pa se vozim okoli 150...tvoj dizel pa je ?e malo bolj posko?en kot moj bencinar. Koliko ima? pa kan porabe na mazdi?

Porabe imam okoli 6 litrov. Samo js je ne ?param. Rad vozim hitro in prehitevam.

Avto res gre kot raketa pa ko pohodi? do konca bi lahko onega v spredaj presko?il ne prehitel, samo po 1 letu se mi zdi kot da mi je postalo nekako premalo. Ne vem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.