Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Powerbox in ostalo sranje ni ni? kaj dobro za motor. Tuki gre samo za to,da gredo la?ni podatki preko box-a.

?e ?e,potem je tu samo ?ipiranje obstoje?ega ra?unalnika...vendar to za seboj marsikaj potegne. ;)

Se ne strinjam, ker sem ga imel v petih avtih. Skupaj 12 let - niti ene tezave, razlika v moci pa obcutna

 

Pri mazd je dpf lucka pri cipiranju skorajda vedno problem...je nekaj primerov. Ce pa dpf ven potem pa brez problema cipiranje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ponosni lastniki/lastnice mazd..

 

Odlo?il sem se za nakup Mazde 3 Sport ;) sedaj, problem se pojavlja pri izbiri in sicer, se ne morem odlo?it med 1.5 in 2.0 literskim motorjem..
Letna kilometrina je pri meni zelo majhna(okrog 10.000). Hiter avto ima vsak mo?ki rad ampak mi nekak deljue 1.5  s 100-"konji" dovolj za ob?asna prehitevanja itd.

Redna relacija, je slu?ba in nazaj(4km v eno smer), ter 1x-3x mese?no AC MB-Ptuj..
Pri 2.0 je cestnina malenkost vi?ja (slabih 60eu), zavarovanje, pa naj ne bi bilo nekaj dra?je od 100-"konjske" razli?ice..
Grem pa ?e v ?etrtek naro?im avto.. Sem malo neu?akan postal. 2 mesca spremljam avto-net in opa?am, da ni neke izbire rabljenih vozil, pa ?e ceno dr?ijo.. na podlagi tega, sem se odlo?il za novo vozilo z opremo Challenge, katera ponuja, vsaj meni, ve? kot dovolj. Zatemnitev oken bom naknadno dal delat, prav tako dodal parkirno kamero.. Edina polemika nastaja pri izbiri konjske mo?i :) nagibam se k 100KM, me pa zelooo mika, da bi posegel po 120KM...
Bil bi tudi vesel kak?nega nasveta pri pogajanjih za nov avto :D do sedaj sem obiskal samo salon v MB.. Prvi vtis tam je bil  :bravo:  ponudil mi je zimske gume.. Se ?e da kak?na malenkost iztr?it? Berem, da so dokaj nekompromisni pri mazdi..
Vidim, da ste zelo prijazni tukaj gor..se veselim pozitvnih odgovorov :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel isto te?avo ampak sem kolibal med 120 in 165 .....in vzel 120 kar je za moje pojme idealno za to te?o avta...motor ne trpi ?e ga ho?e? stisnit bo ?el...100 konjsko verzijo bo? moram mal bolj na obratih drzat pri prehitevanju in v klanec kar pomeni tudi vi?ja poraba

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, kupuje? nov avto in verjetno ne samo za par let, da bi lahko rekel, ?e sem se zajebal sem se zajebal samo za nekaj let. Kot prebiram tudi ne kupuje? avta za prevoz iz A v B ampka, da bi rad tudi z njim u?ival v vo?nji. Zato vzemi 2.0 120KM, ker je to dejansko optimum, verjemi.V KM je res samo 20% mo?i (100KM:120KM)  ve?, v navoru pa kar 40% (150Nm:210Nm) in to se pozna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam a je 120KM motor res 2.0? To je mo? za kak 1.6 max 1.8 motor....

 

?e moja 18 let star barchetta je 1.8 130KM. Pa Micra je 1.2 80KM. ?udno razmerje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo kar dr?alo da je 120 konjska mazda z 2.0 motorjem. Ima pa vse do 165 konjev enaka ma?ina pri mazdi. Dagon tudi sam sem kolebal med 1.5 in 2.0 motorjem, potem sem oba preizkusil in ti povem da ji 2.0 prou pa?e. Npr. v kak?en hrib se z mo?nej?o komot pela? v tretji prestavi brez jamranja ma?ine napram 1.5 je potrebno prestaviti v drugo in pol zaradi vi?jih obratov bolj tuli ma?ina in podobno. ?e ti ni ?al dodat tistih 800? za mo?nej?i motor ga le vzemi ti ne bo ?al, je vo?nja veliko prijetnej?a in manj je prestavljanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam a je 120KM motor res 2.0? To je mo? za kak 1.6 max 1.8 motor....

 

?e moja 18 let star barchetta je 1.8 130KM. Pa Micra je 1.2 80KM. ?udno razmerje

Ja ta 120 konjska verzija je v bistu detunana 165...ker pri 120 konjski moc narasca samo nekje do 4500 obratov potem ima pa isto mo? do 6200...pri 165 pa mo? lepo zvezno nara??a...predvidevam da so se odlo?ili zato,ker je velik razkorak med 100 in 165km...se ga pa fa flashat s 165 konji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ponosni lastniki/lastnice mazd..

 

Odlo?il sem se za nakup Mazde 3 Sport ;) sedaj, problem se pojavlja pri izbiri in sicer, se ne morem odlo?it med 1.5 in 2.0 literskim motorjem..

Letna kilometrina je pri meni zelo majhna(okrog 10.000). Hiter avto ima vsak mo?ki rad ampak mi nekak deljue 1.5  s 100-"konji" dovolj za ob?asna prehitevanja itd.

Redna relacija, je slu?ba in nazaj(4km v eno smer), ter 1x-3x mese?no AC MB-Ptuj..

Pri 2.0 je cestnina malenkost vi?ja (slabih 60eu), zavarovanje, pa naj ne bi bilo nekaj dra?je od 100-"konjske" razli?ice..

Grem pa ?e v ?etrtek naro?im avto.. Sem malo neu?akan postal. 2 mesca spremljam avto-net in opa?am, da ni neke izbire rabljenih vozil, pa ?e ceno dr?ijo.. na podlagi tega, sem se odlo?il za novo vozilo z opremo Challenge, katera ponuja, vsaj meni, ve? kot dovolj. Zatemnitev oken bom naknadno dal delat, prav tako dodal parkirno kamero.. Edina polemika nastaja pri izbiri konjske mo?i :) nagibam se k 100KM, me pa zelooo mika, da bi posegel po 120KM...

Bil bi tudi vesel kak?nega nasveta pri pogajanjih za nov avto :D do sedaj sem obiskal samo salon v MB.. Prvi vtis tam je bil  :bravo:  ponudil mi je zimske gume.. Se ?e da kak?na malenkost iztr?it? Berem, da so dokaj nekompromisni pri mazdi..

Vidim, da ste zelo prijazni tukaj gor..se veselim pozitvnih odgovorov :prstgor:

Ne razmi?ljaj in vzami 120...ne bo ti ?al je optimalni motor...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se lepo vidi kako so zanemarili bencinske motorje, nobenega razvoja. Pri mazdi ?e posebaj.

Ne bo dr?alo. Namre? pri mazdi ?e posebaj najve? delajo ravno na razvoju bencinskega motorja.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gavrin, kak?ne bu?e trosi? tle. Recimo, ?e bi ?el za hec pogledat na spritmonitor, se omejil po tem modelu in motorju, bi  videl, da najbolj pridni imajo porabo okoli 5!!! Povpre?je je pa 7. 

 

In o?itno nima? kaj dosti pojma, kaj je moderno..Oz. bom tako rekel, moderno ?e ni nujno da je tudi uporabno in vzdr?ljivo. Vsaj v tem primeru. ?as ponavadi poka?e svoje, in v tem primeru tudi je. Kar nekaj proizvajalcev je ?e za?elo opu??ati mlin?ke...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim. 2.0 120 KM. ?re pa 9 litrov ?e lepo vozi?.

 

Tako razmerje prostornine in mo?i je vsaj 15 let staro. Moderni bencinar je 1.0 trivalnik 120 KM. Mazda ?e dizla nima nevem kaj. ?al.

 

Tale "downsizing" se ocitno ni ravno izkazal najbolje, zato se nekateri proizvajalci tudi niso odlocili, da navijajo mlincke z 1.0 motorjem na 100 in vec KS ... 

 

Tukaj imas porabo mazde3 letnik 2016 ali novejsi... >> https://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/250-3.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2016&constyear_e=2018&power_s=110&power_e=150&powerunit=2

 

Najmanjsa poraba je pod 5,6 litrov/100 km... navisja 8,90l/100km... povprecna pri 116 vozilih pa je 6,67l/100 km ... noben pa nima 9 litrov/100 km :) 

 

Gasoline_consumption__Mazda_-_3_-_Spritm

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dragon: Na vsak na?in pojdi na testno vo?njo z G100 preden jo kupi?. Jaz sem jo probal in mi je bila grozljivo prepo?asna (na AC je mela probleme prehitevati karkoli preko 110km/h). Vem da jo tu par ljudi ima in so bili zadovoljni za regionalke. Tako da jo v vsakem primeru preizkusi in se odlo?i sam, da ne bo potem razo?aranja.

 

(In ja, G120 je ista ma?ina kot G165, le elektronsko je omejena. Do cca 3000rpm ima isti navor, potem pa jo elektronika odre?e. Men avtomatik pije okoli 7L/100km in nisem var?en voznik. Zdaj po ?vici kjer so ni?je omejitve je povpre?je bli?je 6,2 :P)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosim. 2.0 120 KM. ?re pa 9 litrov ?e lepo vozi?.

 

Tako razmerje prostornine in mo?i je vsaj 15 let staro. Moderni bencinar je 1.0 trivalnik 120 KM. Mazda ?e dizla nima nevem kaj. ?al.

Lol...to govori tak ko nima pojma...najprej se prepri?aj potem pa pi?i... 9 litrov pa ja de  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi na testno vo?njo z ?ibkejso razli?ico.

 

Mogoce ti bo pa ustrezalo. Moja bolj?a polovica je lani kupila novo corollo 1,33 z 100KM in kljub temu, da je bil marsikdo (beri: ve?ina) skepti?en, ?e se bo to sploh kam premaknilo, je zadeva za umirjenega voznika ?isto ok, poraba 6,5l kombinirane vo?nje s precej skoraj gorskih cest.

 

Verjetno je Mazda res kako kilo tezja, (ali pa tudi ne) , ampak, dokler ne probas ne ves.

 

Jaz vem da bi razliko v ceni raje kako druga?e izkoristil (webasto npr).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje pa vi ste vsi po vrsti te?ki strokovnjaki. Se opro??am. Porabo imate kot da se v vakumu vozite z tehnologijo ki je stara 15+ let. Glede vzdr?livosti nisem ni? rekel. Samo ne mi pa prodajat bederije sem mal preve? avtov dal ?ez roke.

Pa to taki ko ma?ino vidite samo takrat ko vitreks nato?ite.

 

Se opro??am ?e sem koga u?alil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj Gavrin, mogo?e bi bilo pa dobro, da se prej pozanima? predno take strela? naokoli - Mazda ni BMW in hvala bogu da ni. Preberi si tehnologijo Mazda Skyactive motorjev pa bo? mogo?e razumel, da obstajajo tudi druge poti, kot je downsizing in potreba po turbu, da nadoknadi? manjko prostornine.

 

?e ne verjame? foruma?om, ki so ti celo dali izpis iz spritmonitorja, kjer se da to?no razbrati povpre?no porabo zaradi dovolj velikega vzorca meritev in te tudi to ne prepri?a pol pa? res nima smisla debatirat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e lahko jaz dodam par besed. Pred parimi meseci kupili novo mazdo cx3 z motorjem 2.0/120KM. S tem motorjem super zadovoljen ?e posebej s porabo. Vsak dan ?ena prevozi v eno smer 22 km  po regionalni cesti in poraba 5.6 l.

Toliko v pomo?, odlo?iti pa se mora? sam, vendar ti priporo?am ta motor. Kot pravi Boss treba je nekaj prebrati preden bo? razumel kaj je Skyactive motor. Jaz sem pred nakupom nove cx3 ogromno prebral o avtomobilh tega ranga in se na koncu odlo?il za mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor je velik biser med vso to poplavo turbo kavnih mlin?kov  :lol: ...tudi sam sem pri?el iz 1.6. turbo na atmosferca nazaj pa mi ?isto ni? ne manjka, se ga pa mora? navadit vozit napram turbo motorjem...?e ho?e? dinamike ga pa? dr?i? nad 3500 rpm pa je...moja poraba je 6,3 me?ano... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sem reku da imate prav. Pa? vsi se vozite z 6 litri porabe, pa ?e zmeraj je vsaka tretja mazda na plin. Hmmm...

 

?efica ima mazdo 2 2.0 bencin. Mestna poraba 9litrov po ra?unalniku. Bom ?e slikak ?e mi uspe. Sodelavec imel na testu trojko pod 8 ni ?la pa ni nek divjak. Je raje hyundaja vzel. Tako da ne govorim nekaj na pamet.

 

 

Pa res hvala bogu da ni mazda bmw.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.