Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Pravkar sem vpla?al Mazdo 3 G120 sedan. Dobim jo v ponedeljek. Bil na dolgi testni vo?nji, vse super, razen na motor se bo treba navadit. Prihajam namre? iz Civica 2.2 D (340N/m pri 2000 rpm). Razlika zelo o?itna pri pospe?evanju in porabi, ?e posebej na avtocestnih relacijah. Moja gre vsekakor takoj na brisanje blokade nad 4000 rpm, da bo vsaj na visokih letela.

 

LP!

 

Ja je kar razlika, ?e ta motor primerja? z dizlom. Moja Mazda je dnevno na relaciji MB-CE in se mi ne zdi, da kaj dosti pogre?am dizla-razen pri porabi in pospe?evanju iz nizkih obratov. Moja 165G pri 140km/h in nad 3500 rpm prav lepo pospe?uje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hondin 2.2 dizl je res zelo dober motor, izjemno tih, mo?an, vle?e enakomerno pri vseh vrtljajih, var?en.

Sem mel ta motor v Accordu, v Civicu pa ?e bolj pride do izraza, ?e ga pa ?ipira? na 193KM pa postane prava zver, edino serijske sklopke so pre?voh pr teh motorjih in jo je treba zamenjat za mo?nej?o. Vse ostalo je pri tem dizlu bulletproof.

Ta motor res ne more? primerjat z NA bencinarjem.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 185.000 mi je pocil izpusni kolektor. Za ga zamenjat je cela drama. To je klasika pri tem hondinem motorju. Takrat sem dal obnovit se DPF ker je bil na koncu in pa turbo sem nesel na pregled ker sem ga pac imel v roki. Po pregledu so mi svetovali popolno obnovo. No, to je naneslo vec ? kot sem prisparal goriva ce bi imel enako hondo 1.8 benz z isto mocjo na dane kilometre. Potem sem zacel razmisljat o sklopki, dvomasnem vztrajniku, pumpi za nafto, injektorjem in sem se odlocil da je cas za slovo. Prej sem imel enako hondo 1.8 benz. Nobenih problemov in nobenih skrbi. Sel sem tudi na testno voznjo z novim civicom 1.5 turbo ma me ni preprical.

Ps se EGR ventil sem pozabil napisat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 185.000 mi je pocil izpusni kolektor. Za ga zamenjat je cela drama. To je klasika pri tem hondinem motorju. Takrat sem dal obnovit se DPF ker je bil na koncu in pa turbo sem nesel na pregled ker sem ga pac imel v roki. Po pregledu so mi svetovali popolno obnovo. No, to je naneslo vec ? kot sem prisparal goriva ce bi imel enako hondo 1.8 benz z isto mocjo na dane kilometre. Potem sem zacel razmisljat o sklopki, dvomasnem vztrajniku, pumpi za nafto, injektorjem in sem se odlocil da je cas za slovo. Prej sem imel enako hondo 1.8 benz. Nobenih problemov in nobenih skrbi. Sel sem tudi na testno voznjo z novim civicom 1.5 turbo ma me ni preprical. Ps se EGR ventil sem pozabil napisat.

Lahko vpra?am kje si kupo M3 in koliko si dal za njo? Je bila pa bolj kone zadnja. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Met dizla je ve? kot samo poraba gor, poraba dol. To je lifestyle!!

Honda mi je pri dinamicni voznji brez sparanja pila 5,5 do 6l. Zdej bo ob isti dinamiki vsaj 2l vec. Sam ko se ti dizel pri mehaniku predstavi v vsej njegovi lepoti, si vse kar si prisparal na gorivu povrne 2 kratno.

Sent from my SM-T813 using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap. Vec ali manj imajo vse mazde ta tip podnozja. Drgac ti pa pise v navodilih za uporabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bog. Ko ste ravno pri ?arnicah na tablicah,bi vpra?o kako se ohi?je izvle?e,da lahko menja? ?arnici(limuzina)v navodilih tega ni! Hvala za pomo?.

 

 

Opisano je v prirocniku na strani 6-64 

 

Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opisano je v prirocniku na strani 6-64 

 

Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-

Hvala ti,toda v mojem priro?niku ni. Imam samo 6-14. Je pa na 5-34 opis menjave osvetlitve prtla?nega prostora. Verjetno je v starej?ih priro?nikih,verjetno mi bo uspelo. Upam da ?epkov nebom polomil! Kaj misli?? Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.