Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

To pomen da istop sistem deluje iz je ready. To niti pribli?no ne pomeni koliko dober je aku. Sam povem

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ko mi je dashcam praznila akumualtor preko noci, je ikonica za akumulator potrebovala 30km, da se je pobarvala modro, saj je bil akumulator cisto izpraznjen. Sedaj, ko ima akumulator zjutraj napetost 12,6V (100%), se obarva takoj modro. Torej gre za idikator stanja akumulatorja.

 

Poslano z mojega LG-H815 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pomen da istop sistem deluje iz je ready. To niti pribli?no ne pomeni koliko dober je aku. Sam povem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kako, da ne? ?e je akumulator moder je o.k. ko se ne bo bo pomenilo, da gre po?asi u out

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se ni? ne pove. Pri meni je bil vedno moder, Tut ?e je bil batt_soc pod 70 in je avto dejansko zelo zajamral zjutraj. Tko da, tole ne vem kako to?no ne more bit.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pa ?e v navodilih ni? o tem ne pi?e. Ponavadi take stvari omenijo v navodilih.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem... jaz sem tudi to ?e parkrat bral v komentarjih. Kaj takega je danes, ko vse krmili cpu, naredit sila enostavno. Je pa lahko ve? razlag in verjetno ta, da se je motor udelal je ?e najmanj verjetna.

 

Moje mnenje je naslednje zakaj bi se Mazda lotila ?esa takega in bi programsko dr?ala zmogljivosti motorja nazaj.

 

1.) do 10.000 km se navadno testni avtomobili uporabljajo tako za raznorazna merjenja izpustov, porabe in predvsem ecofriendly vzgibov in pa seveda, da prelisi?ijo teste. VW se je tega pa? lotil ?alabajzersko, ostali pa so bolj zviti. V tem rangu pa tudi niso toliko pomembne performance zato kaka sekunda ali dve ve? do 100 ni glih pomembno.

 

2.) po tem ?asu je pomembno, da lastniki dodatno vzljubijo svoj avto in da slu?ajno ne bodo prezgodaj pri?li na trg rabljenih avtov zaradi vzrokov, kot je recimo premalo odlo?en motor ipd. Se pravi za proizvajalca je smrt, ?e se v oglasih za?nejo pojavljat "mladi" avti, ker interesenti to razumejo ali kot slabost znamke, oziroma taki mladi avti kradejo kupce, ki kolebajo med novim in malo rabljenim. Se pravi mora tovarna narediti vse, da obstoje?i lastnik avta ne proda. Ker ?e je bil samo malo nezadovoljen se k isti znamki itak ne bo vrnil in da seveda morebitni kupec ne bo na?el na trgu malo rabljenega in bo nekako poiskal novega, kar je seveda cilj tovarne.

 

3.) Zato lahko tudi ve? let rabljeni avti vseeno dr?ijo ceno in dvigujejo ugled tovarne, ker se pa? nekaj let (recimo do dve ali do tri leta) stari avti ?e ne prodajajo.

 

Jaz nekako sumim, da je res tako, ker se recimo 180KM Skyactiv X sploh ni izkazal in skoraj ne verjamem, da na nobenem testu ?e niso pri?li v pospe?kih pod 9 sekund. Nekje so vsi okoli 9,5 realno pa je pri te?i 1400kg za pri?akovat pri taki mo?i, da bi bil pospe?ek okoli 8 sekund do 100km/h. Bomo videli, ko bodo Skyactiv X motorji imeli za sabo 10kkm ali ve? kako se bo to odrazilo na performancah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha... jaz sem ?e zdaj zadovoljen. Avto gre res dobro, sicer ni dirkalnik ampak klanci pa prehitevanja na regionalkah ti pa potegnejo nasmeh do u?es.

Verjamem... ?e pa ho?e? raketo, pa lahko po preteku garancije to vse skupaj poja?a?.Baje,da mora? potem paziti na mokri cesti, ker zna celo v ?etrti brzini kopat. :)

ahhh, klanci... :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ka ESPja pa opreme va?ih mazd nepremorejo? :) Al vsi najprej k zalufate pritiskate vseh ?est knoflikov levo od volana? :D No dobr ... ?e grem iz te teme vn, sm ?e preve off-topic :P

?e na?e 150 tr?ejo z navorom asfalt. Sej pripomo?ki pomagajo. a je navora toliko... :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem... jaz sem tudi to ?e parkrat bral v komentarjih. Kaj takega je danes, ko vse krmili cpu, naredit sila enostavno. Je pa lahko ve? razlag in verjetno ta, da se je motor udelal je ?e najmanj verjetna.

 

Moje mnenje je naslednje zakaj bi se Mazda lotila ?esa takega in bi programsko dr?ala zmogljivosti motorja nazaj.

 

1.) do 10.000 km se navadno testni avtomobili uporabljajo tako za raznorazna merjenja izpustov, porabe in predvsem ecofriendly vzgibov in pa seveda, da prelisi?ijo teste. VW se je tega pa? lotil ?alabajzersko, ostali pa so bolj zviti. V tem rangu pa tudi niso toliko pomembne performance zato kaka sekunda ali dve ve? do 100 ni glih pomembno.

 

2.) po tem ?asu je pomembno, da lastniki dodatno vzljubijo svoj avto in da slu?ajno ne bodo prezgodaj pri?li na trg rabljenih avtov zaradi vzrokov, kot je recimo premalo odlo?en motor ipd. Se pravi za proizvajalca je smrt, ?e se v oglasih za?nejo pojavljat "mladi" avti, ker interesenti to razumejo ali kot slabost znamke, oziroma taki mladi avti kradejo kupce, ki kolebajo med novim in malo rabljenim. Se pravi mora tovarna narediti vse, da obstoje?i lastnik avta ne proda. Ker ?e je bil samo malo nezadovoljen se k isti znamki itak ne bo vrnil in da seveda morebitni kupec ne bo na?el na trgu malo rabljenega in bo nekako poiskal novega, kar je seveda cilj tovarne.

 

3.) Zato lahko tudi ve? let rabljeni avti vseeno dr?ijo ceno in dvigujejo ugled tovarne, ker se pa? nekaj let (recimo do dve ali do tri leta) stari avti ?e ne prodajajo.

 

Jaz nekako sumim, da je res tako, ker se recimo 180KM Skyactiv X sploh ni izkazal in skoraj ne verjamem, da na nobenem testu ?e niso pri?li v pospe?kih pod 9 sekund. Nekje so vsi okoli 9,5 realno pa je pri te?i 1400kg za pri?akovat pri taki mo?i, da bi bil pospe?ek okoli 8 sekund do 100km/h. Bomo videli, ko bodo Skyactiv X motorji imeli za sabo 10kkm ali ve? kako se bo to odrazilo na performancah.

Lahko da se pozna sedaj ravo ko se je ohladilo in dobi bolj?o me?anico zraka in bencina, tako je bilo v?asih ko ?e ni bilo turnin....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Je to olje primerno za mazdo 3 2.0 G120?

Castro magnatec 5w40-c3? Je neka nova varianta...je za dizel in benzina isto olje

Jaz bi ?e vedno upo?teval Mazdo in bi dal original Mazda olje SAE 5-30. A3,A5 oznako bi pa upo?teval ?e bi kupil kako drugo znamko. Na mimo vrste je oirg. Mada olje.za lit.7evr.kar je ugodno. So pa seveda ?e dra?je znamke ni pa nujno da veliko bolj?e. Druga?e pa ima? v priro?niku za Mazdo vse podatke.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je to olje primerno za mazdo 3 2.0 G120?

Castro magnatec 5w40-c3? Je neka nova varianta...je za dizel in benzina isto olje

Predpisano je:

Mazda Original Oil Supra 0W20 API SM/SN

Mazda Original Oil Ultra 5W30 ACEA A3/A5

 

Oziroma bilokatere znamke s temi specifikacijami (5w30 a3/a5...)

 

Glede Castrola Magnatec 5w40 C3, sem gledal da ima tudi oznako Acea A3 kar je ok, edino specifikacija 5w40 ne ustreza Mazdinim zahtevam.

Na?eloma ne bi smelo biti ni? narobe, ampak v slu?aju kakih okvar z motorjem ti garancija ne velja.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.