Skoči na vsebino

06 Mazda6 120CD FL - olje Mobil 1 ESP - ACEA C2/C3


Priporočeno sporočilo

Vozilo: 06 Mazda 6 120 CD, GY19T6, RF motor z DPF, prevo?eno cca 180.000 km

 

Pozdravljeni,

pi?em poro?ilo o izku?njah z motornim oljem Mobil 1 ESP, ki ustreza tehni?nim smernicam ACEA C2:

 

Linki: Mazda DPF engine oil ACEA C2 http://www.finol.ie/uploads/downloads/Mazda_Original_Oil_Ultra_DPF_5W30_Engine_Oil.pdf

 

Torej z motornim oljem Mobil 1 ESP sem letos prevozil 15.000 km, 40% mestnih vo?enj, 60% po avtocestah. Dizel tankal v glavnem pri OMV ali AGIP (zadnje ?ase raje pri jodlarjih), povpre?na poraba dizla okoli 6,3 - 7,2 kombinirano, gume 195/65 x R15, znucani zimski profil sem potro?il do zadnjega, poletja itaq ni bilo..

Jeseni sem gume zamenjal za Goodyear UG9, poraba dizla se je ?e malo zni?ala, vo?nja prijetno tiha.

 

Motorno olje ni povzro?alo te?av z DPF, nivo olja kot se ?ika. Moj na?in vo?nje z obrati 2500 - 3000 rpm, redko okoli 2000 - 2200 rpm, da je DPF-u lepo vro?e ;).

Filter za olje sem kupil pri Stahlgruberu v Mb za "sitne pare", motorno olje pa itaq vemo kje je ugoden nakup.

Stro?ek oljnega servisa - olje 5 litrov + oljni filter = 43,50? + 12?, pa dva pira po opravljenem delu.

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo  !  Zakaj to olje ? Zakaj ne Mazda Dexelia dpf za to olje Mazda garantira da je edino pravo glih za ta motor , na enemracunu ki sem ga dobil polek avta od lanskega osn.servisa sm videl da je dal noter elf obicno brez dpf sm reko sreca da ni filtra zabil jaz sm dal not olje to original cena 5 L 40eur  na pooblascenem Mazda servisu pa je isto olje 5L 80eur  :aaaaa:


Dobro da ti ne narasca jaz ze mam 2-3 cm nad F po 4 mescih servisa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede ustrezne kvalitete olja so zadnja veljavna MAZDA navodila iz decembra 2012, kjer Mazda Dexelia ACEA C1 olje ni ve? priporo?eno:

 

Linki:

Mazda Recommended Engine Oil.

Bolj natan?no navodilo:

http://www.mazda-forum.info/attachments/mazda6-und-mazda6-mps/31895d1372776448-motoroel-0w-40-fuer-m6-gg-2005-mazda-original-oild.pdf

 

Bistven podatek je ACEA: C2 in 5W30. Mobil 1 ESP 5W30 v celoti ustreza MAZDA tehni?nim specifikacijam. Spomladi 2014 je bilo nekaj skeptikov, da sem na napa?ni poti. Zelo me veseli, da je ?e kdo z enako, pozitivno izku?njo

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo  !  Zakaj to olje ? Zakaj ne Mazda Dexelia dpf za to olje Mazda garantira da je edino pravo glih za ta motor , na enemracunu ki sem ga dobil polek avta od lanskega osn.servisa sm videl da je dal noter elf obicno brez dpf sm reko sreca da ni filtra zabil jaz sm dal not olje to original cena 5 L 40eur  na pooblascenem Mazda servisu pa je isto olje 5L 80eur  :aaaaa:

Dobro da ti ne narasca jaz ze mam 2-3 cm nad F po 4 mescih servisa

Imel sem enak problem z nara??anjem olja, pa ?e z nenormalno visoko porabo dizla. Moj prijatelj iz Italije je imel podobne probleme in je zamenjal z GAZPROM motornim oljem, ki je za?uda zelo dobro olje. Ker ustreznega GAZPROM olja pri nas ni bilo ve? za kupiti, sem se po primerjavi tehni?nih specifikacij odlo?il za MOBIL. Svetovali so mi ?e drag servis / zamenjavo DPF filtra, pa se je le-ta z novim oljem in vo?njo pri 2800+ obratih lepo sam po?istil. Po cca 200-300 km, se je poraba dizla vrnila v normalne okvirje izpod 7,5 litra, nivo olja pa ve? ne nara??a nad F zarezo, ajde malo ?e, ampak je to zanemarljivo. Pred zimo bom olje zamenjal ?e enkrat.

"Bolje je ?ivjeti sto godina kao milijuna?, nego sedam dana u bijedi."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.