Skoči na vsebino

Michelin Alpin A4 - kaj je narobe?


castro36

Priporočeno sporočilo

Ja a vidi?, potem je to tako kot sem napisal. Takrat so mi na prvem mestu pri izbiri bile Dunlopke, ker so bile najcenej?e, po posvetih so mi vsi svetovali Michelin Alpin A4....

 

btw....ko smo ?e pri gumah bomo morali letos kupiti nove letne gume..evo in idealna prilo?nost, da povpra?am po forumu, katere letne gume priporo?ate, da so res dobre z dobrimi voznimi lastnostmi....vi?ji rang gum...mere gum pa sem ?e omenil v prvem postu...da vidim va?e nasvete....

 

Za letne gume pravijo, da je Pirelli zelo dober...potrebujem va?e nasvete in izku?nje...najlep?a hvala.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odvisno kaj  pricakujes od gume, ce hoces "sportnost" pol pirelli p7cinturato ti ne bo vsec

ce pa hoces tiho, udobno in trajno gumo, pol ti bo vsec...jaz imam p7 cinturato blu (blu je malo boljsa po mokrem) in je cist ok...

dalec od sportnosti (se pravi ti ne da nekega dobra obcutka na volanu) ampak za voznjo po avtocesti - kar imam jaz je zelo dobra

 

od takih nesportnih potem se conti premiumcontact5, dunlop bluresponse, good year efficient grip performance in bridgestone turanza t001 in michelin primacy 3

 

sportne pa bridgestone potenza re002, michelin pilotsport 3, conti sportcontact 5, dunlop sportmaxx rt

 

odvisno od stila voznja in kje se vozis in kaj ti je pomembno

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za naslednje zimske poglej teste, izbiraj pa med Continental, Goodyear in Dunlop, pa tudi Bridgestone je letos naredil po testih zelo dobro zimsko gumo Blizak LM001. Michelina pa se zaradi zgoraj navedenih razlogov raje ogni, pa ?e najdra?ji je izmed vseh na?tetih.

 

Za reviewe in ocene uporabnikov lahko pa za vsako gumo pogleda? na spodnjem linku. To je ?e bolj?e kot razni ADAC testi, kjer je bila lani pri testu letnih gum cela afera in so test ponavljali, ker so dolo?enim gumarjem vnaprej sporo?ili, kje to?no bodo vzeli gume za teste in so potem gumarji tja dostavili "izbolj?ane" gume, ki so blestele na testu, s serijskimi so imele pa bolj malo skupnega. V kon?ni fazi pa lahko vpra?a? Labija  ;)

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katera pa je najtisja? Po tvojih izku?njah? Moram kupiti nove letne ?

 

najtisja je dunlop sportmaxx rt, sam obraba je hardkor (mam na alfi, in je profil ze pri polovici pa ne vem, ce sem naredil vec kot 8000km z njimi in to nic kaj sportne voznje)

drugace tudi pirelli p7 cinturato blue, ki jo imam na mazdi je zelo tiha, ima pa bistveno boljso obrabo - zdaj bojo goro tretjo sezono, kar je nov rekord pri meni

 

potem tihi sta se dunlop bluresponse in conti premium contact 5

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katera pa je najtisja? Po tvojih izku?njah? Moram kupiti nove letne ?

Meni je bila dale? najti?ja letna guma Bridgestone Touranza in sicer v dim 195-65-15 R15 H. Dunlop Sport Fastresponse ki mi sedaj gredo proti koncu pa so fejst glasen. ?e posebej nad 160kmh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo me nazaj iz no?ne vo?nje...sem prav ?el najti en klan?ek na katerem je sneg in sem naredil zanimive film?ke....ima kdo kako idejo kam naj jih pripopam pa mi svetujete kaj se narobe dogaja, ker z vklopljenim in izklopljenim DCS jem se avto na sredi klanca ni nikamor premaknil, je samo spodkopaval, parkrat "zasmrdel"...

 

Ni mi jasno...o?itno so gume za en d..k....

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Alpin-A4.htm

 

Tale forum kateri mi ga je nekdo zgoraj prilo?il sem ga pa bral, ko sem se odlo?al za nakup zimskih gum..

 

Kot sem ?e dejal, nekateri super zadovoljni, nekateri super nezadovoljni...

 

Kako potem naj ?lovek ve....

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?iv!

 

Pred dnevi sem se z mojo mazdico (4x4) zabil v cca. 70cm visok zamet (zna?ka od mazde je bila nabita snega). Nasel in obti?al ravno tam... naprej nazaj.... preklel vse p**** :angry2:  :vskalo: materne, avto niti cm se ni premaknil. Potem sem izklopil TCS in cx se je normalo skopal skozi zamet :punk: 

 

  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale citat enega izmed uporabnikov teh gum pove natanko to, kar smo ti nekateri ?e omenjali kako in kaj je na stvari glede teh gum...

 

these tires are a let down, past 6000 miles traveled, I have noticed a sharp decline in performance especially in the snow, where they should serve more. I will change tire brand

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

drugace tudi pirelli p7 cinturato blue, ki jo imam na mazdi je zelo tiha, ima pa bistveno boljso obrabo - zdaj bojo goro tretjo sezono, kar je nov rekord pri meni

...

 

Kaj tebi pomeni ena sezona?

Meni ena (zimska) sezona pomeni 15-20.000 km

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo me nazaj iz no?ne vo?nje...sem prav ?el najti en klan?ek na katerem je sneg in sem naredil zanimive film?ke....ima kdo kako idejo kam naj jih pripopam pa mi svetujete kaj se narobe dogaja, ker z vklopljenim in izklopljenim DCS jem se avto na sredi klanca ni nikamor premaknil, je samo spodkopaval, parkrat "zasmrdel"...

 

Ni mi jasno...o?itno so gume za en d..k....

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Alpin-A4.htm

 

Tale forum kateri mi ga je nekdo zgoraj prilo?il sem ga pa bral, ko sem se odlo?al za nakup zimskih gum..

 

Kot sem ?e dejal, nekateri super zadovoljni, nekateri super nezadovoljni...

 

Kako potem naj ?lovek ve....

 

Lp

Moj predlog...

Peljati se v klanec normalno, do kod gre...

Drugi? se na sredini klanca ustavit in probat speljat...

Tretji? izklopit tcs in v klanec...

?etrti? z izklopljenim tcs na sted klanca ustavit in speljat...

 

Ni? med vo?njo tapkat po gumbu tcs...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da gre za TCS, ki pa? ni kul za sneg in ga je v huj?ih razmerah bolje izklopit, ?e je mo?no. Po drugi strani pa mi je ?e precej lastnikov zimskih Michelink (za model nisem spra?eval) potarnalo, da so bile prvo sezono po snegu odli?ne, drugo pa ?e opazno slab?e, kljub dobremu profilu - baje zelo hitro otrdijo. Sam sicer z njimi nimam izku?enj, pozimi vozim ve?inoma Savine Eskimo S3, ki so v snegu po mojih izku?njah odli?ne, je pa res, da po mokri cesti niso najbolj?e. UG7, ki sem jih imel enkrat, so se po mokri cesti bolje dr?ale. Pa pri vi?jih temperaturah Savo precej hitro pobira. So pa zato cenovno ugodne in tako raje menjam Savo vsako drugo sezono kot kaj dra?jega vsako tretjo - nova guma je le nova.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mal vec kot ti

P7 so drugace letne

:blush:

Ja, sem spregledal, da je govora o letnih - sem prehitro sko?il na omembo sezone.

Ampak ne glede na to, ?e vedno ne vem, koliko je za tebe "sezona" - mar ne bi bilo smiselno omeniti ?e ?t. prevo?enih km?

 

PS: od Pirellija sem ime Zero Nero - se se kar hitro zradirale.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliki test moto pnevmatik motorrada - test ko so nove, in potem 4000km pot nato spet test je na koncu imel povzetek voznikov:

VSI bi imeli Pirelli ?e se ne bi izrabil pri 3000km, vsi motorji so bili isti Tiger Triumf, a ta z Pirelijkam je med testom moral zamenjati celoten komplet ker je pri?el do belega pla??a.

 

O?itno je taktika delati mehko gumo, ki dela ko hudi? a kratek ?as. Kot v F1 :)

 

Zanimivo da zmagala je pa h?erinska Metzeler Tourance Next, in sem jih tudi vzel - tak test je pravi test, ?e posebej de?ni po 4000km (to je tako kot recimo 20.000km na avtu - tretjina dobe)

 

http://m.motorradonline.de/motorradreifen/enduroreifen-im-reifentest-2013/454797

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je verjetno tud z Michelinko ... fabr?ko ima na koncu nane?eno mehko plast, ki ima odli?no obna?anje, ko je nova ampak to bi pomenilo, da guma verjetno ne bi zdr?ala niti 15.000km. Tko pa je odli?na ko jo dajo na test zmogljivosti in potem, ko naredijo ?e test obrabe (ma?ina z valji) se pa tudi obnese super saj zdr?i ?e pa jo?. Ampak kot vsi vemo ni je gume, ki bi imela odli?en oprijem in res dolgo ?ivljensko dobo. ?koda, da teh gum ne znaucajo recimo do pol profila pa pol ?e enkrat ?ez vse teste pa da vidimo pol zmagovalca. Ker nam kot kupcem en falus pomaga, da je guma odli?na samo nekaj tiso? kilometrov. Bolj je pomembno da je zelo dobra ali pa vsaj dobra skozi celoten vek trajanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blush:

Ja, sem spregledal, da je govora o letnih - sem prehitro sko?il na omembo sezone.

Ampak ne glede na to, ?e vedno ne vem, koliko je za tebe "sezona" - mar ne bi bilo smiselno omeniti ?e ?t. prevo?enih km?

 

PS: od Pirellija sem ime Zero Nero - se se kar hitro zradirale.

pirelli p7 cinturato blue bojo letos tretjo sezono, do zdaj sem z njimi naredil vec kot 60.000km, kar je rekord (najdlje so  mi gume zdrzale 40-50k km)

 

pirelli p zero nero je sportna guma in je logicno, dabo sla hitro

zmagovalna za obrabo pa je definitivno dunlop sportmaxx rt...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Lepo pozdravljeni zopet,

 

to glede zimskih gum bomo zaenkrat re?ili tako, da bodo po menjavi z letnimi gumami ?le direktno k proizvajalcu, da preverijo kaj je z njimi narobe, ?e je kaj.

 

Glede na to, da smo se tedaj pogovarjali tudi o letnih gumah in da jih bo potrebno kmalu zamenjati in glede na to, da grem v nakup novih letnih gum, me zanima katere letne gume mi priporo?ate?

 

Dimenzije so 205/50/R17.

 

Avto je Mazda 3, 2010 letnik. Vozi ga ve?inoma punca. Na mesec naredi cca 2.000 kilometrov od tega polovica avtoceste.

 

Obraba gum naj ne bo prevelika, mislim, da ne potrebuje nekih ?portnih gum. Skratka potrebuje dobro kvalitetno gumo, da ne bo potem po eni sezoni spet vse enako s podobnimi problemi kot jih imamo sedaj z zimskimi gumami. Dobro je, da je dober oprijem in da se na mokrem tudi dobro dr?ijo.

 

Zato sem se ponovno obrnil na forum, da ne bo potem spet kaj narobe:).

 

Hvala lepa vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.