Skoči na vsebino

Ali se to res dogaja v tej kokoški?


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Ker vem, da ste tule gor vseh sort mojstri, vas napro?am za nasvet prijateljici, kako naj postopa v dani situaciji, ker zadeva meji na BUTALE.  :glare:

 

No takole je:
od socialne sem dobila odlo?bo, v kateri pi?e, da imam 100? ve? vrtca za pla?at in 40? manj otro?kega dodatka. Torej sem za 140? na kraj?em pri denarju.
 
Ko sem bila na socialni, mi je razlo?ila, da je tako zato, ker imam s.p. in se avtomatsko obra?una pav?al kot da imam 75% dobi?ka (najbr? od povpre?ne pla?e, al kaj jaz vem od kod).
 
V letu 2012-2013  sem tudi imela s.p., pa mi tega pav?ala niso ra?unali! 
 
Pojasnila sem ji, da nimam nobenega dobi?ka pri s.p.-ju.
 
V glavnem, gledko me je zavrnila, da bom s prito?bo imela kak?en uspeh, vendar sem jo vseeno napisala.
 
Za konec pa mi je servirala ?e, da lahko na odgovor na prito?bo ?akam tudi 1 leto.
 
Hvala za pomo? in poizvedovanje.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je treba veliko stvari prebrati, se pozanimati....jaz sem se in sem zaprl s.p. ker se to enostavno ve? ne izpla?a. ?e si majhen za lastne potrebe pla?a? 2x ve? kot ?e si na minimalcu pri nekomu, ?e si velik, so obremenitve prevelike, davek na promet, davek na dobi?ek, prispevki...itd itd

 

Skratka, pi?e lahko prito?be, ampak ni? ne bo pomagalo. Kaj pa dela da ima s.p., ki nese le par jurjev letno? 

 

Pri izra?unu vrtca in otro?kega dodatke je v zakoni o pravicah iz javnih sredstev (ZUJPS) zapisano:

5. Dohodek iz dejavnosti

14. ?len

(1) ?e je oseba dejavnost ?ele za?ela opravljati ali ?e je njen mese?ni dohodek iz dejavnosti ni?ji od vi?ine bruto minimalne pla?e, se kot njen mese?ni dohodek iz dejavnosti upo?teva dohodek v vi?ini 75% bruto minimalne pla?e

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/vladna-ne-spodbuda-za-podjetnike.html

 

To pa je zato, ker so vsi preko spja imeli prijavljene minimalce, da so imeli zadeve kot je vrtec in ?e polno drugih skorajda zastonj (davki, dokladi itd) ne zaradi var?evalnih ukrepov!!!! vozili pa so makine vredne 50 jurjev

 

 

P.S. Ni pa treba dajati naslovov v stilu 24 ur. Zadeva je lahko po?tena ali pa nepo?tena, zaradi razlik in barab so pa? potegnili neko spodnjo mejo 

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Frizerske zadeve ima. Ja, tako to izgleda, ?e ima? salon v najemu + nekatere dodatne stro?ke in vem da ne goljufa pri bilancah.  ;)

 

Se pravi z neko uravnilovko potegnit, to je re?itev, da se napolni malho, kateri so ji mi?i in podgane pregrizle dno.  :rolleyes:

 

Kar se pa ti?e udarjenosti naroda k razko?nim vozilom, pa je zanimiv primer enga prijatla, ki vozi AR 156, 15 let staro in redno posoja ve?je vsote denarja nekemu podjetniku, kateri se okrog vozi z X5, a v ?epu nima prebite pare, vse na lizing, fafing, itd. To pa je to koliko da kdo na prevozno sredstvo. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Frizerske zadeve ima. Ja, tako to izgleda, ?e ima? salon v najemu + nekatere dodatne stro?ke in vem da ne goljufa pri bilancah.  ;)

 

Se pravi z neko uravnilovko potegnit, to je re?itev, da se napolni malho, kateri so ji mi?i in podgane pregrizle dno.  :rolleyes:

 

Kar se pa ti?e udarjenosti naroda k razko?nim vozilom, pa je zanimiv primer enga prijatla, ki vozi AR 156, 15 let staro in redno posoja ve?je vsote denarja nekemu podjetniku, kateri se okrog vozi z X5, a v ?epu nima prebite pare, vse na lizing, fafing, itd. To pa je to koliko da kdo na prevozno sredstvo. 

Ja ne ?tekam, kako ima lahko frizerski salon, kjer je najem vsaj 500e (pa sem res na minimalu), ki je to 6000e letno, pa potem prispevki, davki, oprema za salon....pa ni dobi?ka.

 

Ne mi re?i, da dela minus tam (ni davka na dobi?ek), ker od ne?esa mora ona ?iveti, z ne?im se pla?uje vso robo, najem....itd. No?em koga obto?evati, a verjetno je velikokrat kak cash prijateljev na roko brez ra?una, pa je promet (dobi?ek) manj?i itd....pol pa ?ok ker ni vrtec cenej?i.

 

Ra?unica je zelo enostavna - ?e ni plusa (na papirju ali mimo papirja) ne more? poslovati. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tak ...naj se upra?a koliko jer ?lo  storitev brez ra?una ;)  Poznam kar nekaj S.P-jevcev s frizerskimi zadevami ...noben ni rev?ek.....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tak ...naj se upra?a koliko jer ?lo  storitev brez ra?una ;)  Poznam kar nekaj S.P-jevcev s frizerskimi zadevami ...noben ni rev?ek.....

Pff ne vem ?e sem kdaj v ?ivljenju, ko sem ?e hodil k frizerjem dobil ra?un. Pa noben ne ?ivi na pragu pre?ivetja. Zaradi takih zadev pa potem vse po spisku ?ponajo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, se moram kar strinjati z replikami. Vse preve? je goljufanja v stilu "brez ra?una" in to je tudi eden od vzrokov zakaj se dav?ne obveznosti pove?ujejo in posledi?no tudi uvajajo dav?ne blagajne. ?e bi podjetniki in tudi potro?niki bili 100% osve??eni ter jim tudi na misel ne bi pri?lo, da bi se goljufalo bi lahko bil marsikateri davek ni?ji ali pa ga sploh ne bi bilo pa nobenih dav?nih in?pektorjev pa blagajn pa nadzora, itd itd. Tako, da raznorazno javkanje je zdaj malo prepozno ker kakorkoli obrne? dr?ava na koncu zmaga in ?e misli?, da si jo nekje nategnil te bo udarila drugje in to je ?al primer tudi te tvoje prijateljice - pa brez zamere samo dejansko je najprej treba pomest pred svojim pragom in ?e je vsak vsaj malo samokriti?en bo tega pometanja kar veliko. :zvizga:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja jz mam s.p. pa je fora da sam dobicka ne prikazujes pa je... je pa res da s tem.ni kredita ne nic...

 

Pa zavezanec nisem pa mam mir

Narobe misli?........tudi tebe bo ?e teplo, to je to?no o tem kar pi?emo zgoraj!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No naj povem ?e kaj je svetovala strokovnjakinja za finan?ne zadeve, oz. ra?unovodkinja iz dru?be Kleos d.o.o., ?e se kdo znajde v podobni situaciji, pa da ne bo v zagati:

 

Svetovala je naj "socialni" predlo?i dav?na obra?una za lani in predlani, na podlagi katerih naj potem sami ugotavljajo koliko je zaslu?ila ter to prilo?i k ugovoru / prito?bi.

 

Kar se pa ti?e posplo?evanja, pa pa? niso vsi za v isti ko?, tako pa? je, obenem pa v na?em pravnem (in tudi drugih) sistemu velja, da nisi kriv, dokler ti tega pravnomo?no ne doka?ejo. Se pravi, ji mora nekdo nedvoumno DOKAZATI, da dela brez ra?unov in s tem okrog prina?a dr?avo. Ker trdim, da tega ne po?ne, torej tak?en dokaz ne bo mogo?.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kje ta racunovodkinka zivi ker ze nekaj let se podatki vlecejo iz centralnega registra. Tako kot nam osebkom ko samo prejmemo odlocbe na dom.

 

Jaz sem celo imel na odlocbo za vrtec kjer ti nastevajo premozenje VSE - avte, nepremicnine, motor, otrosko varcevanje - VSE.

 

ceprav sem vedel v naprej da je bilanca vec kot predobra za kak presezek smo to oddali zaradi neke subvencije obcine.

Hocem povedat da sem vseeno poklical in vprasal kako lahko stejejo avtomobile ki so na operativnem leasingu spja (ne financnem!) to je ogromna razlika saj avto ni last (osnovno sredstvo) temvec zgolj najem za poslovne potrebe, saj ti po preteku operativca avto ne ostane kot pri financnem v lasti ampak ga moras se odkupiti.

In so res to izbrisal kot napako

Potem pa se druga salabajzarija

Ti dobivas prejemke, to je ze upostevano v napovedi dohodnine, kjer so odbitki, in vse lile lale

Iz tega dajes na stran na neko knjizico za otroke. To so upostevali ON TOP dohodkom. Torej letno prihodki + znesek ki si ga prenesel iz teh dohodkov....wtf? Logicno je da dodas mogoce obresti.....

Skratka odgovor: tako program sam potegne....

Pa se to ce imas na primer na trrju 30.000? se ti steje v premozenje, kljub dohodnini spet, se vec ce ves kateri dan ti bodo delali odmero lahko ta denar dvignes in bo program uposteval 0? pol pa spet polozis....

 

Na koncu sva se z GR na obcini Medvode skupaj smejala, narediti pa nisva mogla nic, razen premicnin, ki jih on doda iz drugeha registra (tako kot nepremicnine)

 

Tako se dela napoved za vrtce na osnovi 'premozenja'......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak tud za ?tipendijo je tko, midve z mami sva ene 2x vlo?ile vlogo za le-to, pa smo jo vedno ?ist za las zgre?il, in to ?e tist let, k je bla mami brez slu?be. Itak se upo?teva nepremi?nina, avto itd... Je pa najhuj to mam kolegico (sej ne da sm ji fou?, pa? 50? na mesc u srednji ?oli ti kr velik pomen), k majo doma kme?ki turizem, ima ?e sestro, vsi delajo doma uglavnem.. valda vsi na minimalcih.. in je redno prejemala dr?avno ?tipendijo  :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak tud za ?tipendijo je tko, midve z mami sva ene 2x vlo?ile vlogo za le-to, pa smo jo vedno ?ist za las zgre?il, in to ?e tist let, k je bla mami brez slu?be. Itak se upo?teva nepremi?nina, avto itd... Je pa najhuj to mam kolegico (sej ne da sm ji fou?, pa? 50? na mesc u srednji ?oli ti kr velik pomen), k majo doma kme?ki turizem, ima ?e sestro, vsi delajo doma uglavnem.. valda vsi na minimalcih.. in je redno prejemala dr?avno ?tipendijo :glare:

Js sm se tut lohk vedn pod nosom obrisu za stipendijo :/
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Sem se kar nekaj ?asa odlo?al, kam naj sploh napi?em tole, saj bi konec koncev spadalo tudi v "To je pa kr smeh", pa tudi v "Dobro jutro", pa v "Jamralnik", pa v "EU vs SLO" pa ?e kam... No, na koncu je pristalo tu, med frizerji in ?tipendisti... ?e se komu ne zdi prav, naj se pa prestavi kam drugam... Konec koncev se lahko tudi izbri?e...

 

 

 

Ko ?e imamo temo o kretenizmih in birokratskih monadah v na?i dr?avi, ki slehernemu vzame voljo do dela:

 

Jabol?ni sok se je zaklju?il, ker nimam registrirane predelave, ker je toliko zakolov, predpisov, aktov, dolo?il in soglasij, da se mi ni spla?alo urejati prostora in dokumentacije. Na leto sem namre? imel samo okoli 3500 litrov soka - kak?no leto ve?, kak?no leto manj, odvisno od letine.

 

Ker hribovska kmetija ni primerna za intenzivno velikoserijsko pridelavo, smo se odlo?ali za eko-kmetijo. Sicer je pridelkov precej manj, so pa ti zato manj nasi?eni z raznoraznimi kemikalijami.

 

Tako imamo na kmetijici ?ebele, ki jih ne forsiramo in pri katerih skrbno pazimo, kdaj in s ?im jih zdravimo proti varoji. Sicer samo deset panjev, ki dajo od 6 do 10 krat manj medu, kot bi ga lahko, a je pa ta med res neopore?en.

 

Na kmetijici je tudi 20 koko?i, ki dobivajo zgolj in samo koruzni zdrob, ostalo pa si same nabirajo na 3000 kvadratnih metrih velikem pa?niku, ki si ga delijo s kozjim parom (kozel in koza). In imamo dnevno sve?a jajca, ki so na videz sicer enaka tistim iz Mercatorja, Lidla, Spina, Tu?a...

 

In ker je bilo povpra?evanje ?e po svinjini, sva z ?eno za?ela urejati birokracijo ?e za to. V bli?ini je namre? en vrtec. Kot v vsaki kuhinji, so tudi tam ostanki hrane. Pa bi to pobirala midva in vozila domov, dodajala ?e krompir in koruzni zdrob in bi imela krmo za pra?i?e. Ampak...

 

Zakaj je vedno en "ampak"?

 

Ampak pomije iz vrtca nimajo oznako, da gre za ekolo?ko pridelano hrano. Zato teh pomij iz vrtca ne morem uporabiti za krmljenje pra?i?ev.

 

?e torej povzamem zelo na kratko: to, kar jedo otroci v vrtcu, ni dobro niti za na?e pra?i?e...

 

 

In ?e povzamem zelo na kratko, smo opustili vsako upanje na ekolo?ko kmetijo. Zdaj pridelujemo samo zase in ?e slu?ajno kaj ostane, se "razdeli" med dru?ino in dobrimi prijatelji (za katere vem, da ne bodo povedali na dav?no, da sem komu kdaj prodal 20 jajc za 5? brez ra?una in podobno, ker se zavedajo, da koruzni zdrob ne zraste kar v pitalniku ampak je do njega kar dolga pot...Torej to ni nek blazno velik dobi?ek, s katerim bi blazno obogatel. Vseeno pa ni ?etrtino tega denarja pobrala dr?ava...). In tako je ?ena raje brezposelna, kot pa da bi se s ?im ukvarjala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Saj ne morem verjet, da se kaj takega lahko zgodi v tej na?i koko?ki!

 

Zaradi nastopa skupine Laibach so za ves promet zaprli predor Panovec za celo soboto in pol nedelje. To je pravzaprav glavna in najhitrej?a povezava Poso?ja z avtocesto. Torej je ves promet iskal obvozne ceste.

 

?e je ?e Laibach ?elel imeti nastop v predoru, bi mu lahko zaprli kolesarskega pri ?elezni?ki postaji.

 

?e pa ?e ?elijo tako pompozno ovekove?iti 66-letnico otvoritve, pa bi jo lahko v Panovcu v neposredni bli?ini predora ali pa pred ob?ino v Novi Gorici, pa bi v predoru imeli samo kratko enourno ceremonijo. Ne pa za dan in pol popolnoma zapredi eno glavnih prometnic na Gori?kem.

 

Saj ne morem verjet, da se to res dogaja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Vse je to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni ?ist jasn...

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/izkopavanja-ki-niso-obetala-prinesla-zaklad.html

 

?e ti pridejo "?li?karji" kopat po vrtu, jih mora? ?e pla?at. in ?e kaj najdejo, mora? pla?ati tudi obnovo tega, kar najdejo. A sem jaz to prav razumel? Pa dobro, recimo, da sem. ?igava pa je potem najdba, ki so jo na?li "?li?karji", ki si jih ti pla?al in katere obnovo si ti pla?al?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel da sem ?okiram ampak mi je nekam znano to. ?e dolgo vsi vejo da ?e slu?ajno kaj najde? zakoplji nazaj; da ne bi slu?ajno komu povedal ker bo? imel samo zdraho na svoji zemlji. Da mora? vse to ?e pla?at mi je pa novo.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?igavo je bilo na koncu to, kar so na?li? Mislim, ?e je potem to od investitorja, potem si lahko investitor s prodajo najdbe lahko (vsaj malo) pokrije dodatne stro?ke.

 

?e je pa od dr?ave, je pa to enostavno kraja: ti pla?a? ljudi, da opravijo izkop, ti pla?a? ljudi, da najdbo restavrirajo, potem ti pa dr?ava to vzame.

 

Bo ?e kdo z lopato hodil naokoli, pa ne zato, da bi kopal... :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, tole sem ?e sli?al. Hecno, karkoli najde? mora? potem pla?ati iz lastnega ?epa, da pridejo naprej kopati po tvoji zemlji in ti za vedno odnesejo karkoli najdejo. Zakaj bi potem prijavil najdbo, ?e je zadevo la?je vr?t stran ali pa prodati na ?rnem trgu ter mol?ati o mogo?e pomembnem artefaktu o Slovencih pred stoletji, tiso?letjem.. :vskalo: 
?Je pa ?e ena mo?nost. Izkopljete, odidete v gozd/travnik od smotanega soseda, tam ?e enkrat "najdete" in prijavite najdbo, pa naj sosed pla?a.  :hohoho: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolikor sem pred leti govoril z enim ?li?karjem (znancem) ki je vodil izkop  v centru LJ je nekaok povzel , ?e je trofeja oz.najdba  katero potem raziskujejo ?li?karji  zanimiva za dr?avo  potem ne pla?a? ni? in seveda najdba je  dr?avna. ?e to pove?  zasebnim iskalcem in je zadeva dobra potem oni pokrivajo stro?ke izkopa ?e ma? sre?o in seveda  ti dajo nekaj za trofejo ker oni to potem bolje vnov?ijo in si  oni s tem pokrijejo stro?kovno , seveda se take najdbe lahko tudi sam loti?  izkopa,  ampak ker nisi pristojen  ne dobi? popolnoma ni? te?ko vnov?i? ( v tem primeru  je bolje buldo?er in  zravnat vse skupaj ?e gre za nevem ....grobnice) za predmete je druga?e...

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da sem ?e napisal, od ?ene stric je miner. GP Minerva dela za vsa gradbena podjetja po balkanu, ko minirajo za trase cest, VEDNO najdeji kosti, ostanke zidov, amfore itd, tega je ogromno. ?E to najdejo minirajo toliko ?asa da je v vidnem polju samo prah. Druga?e adijo ceste.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.