Skoči na vsebino

Mazda 3 2014 (Coming & Leaving Home Modul)


sylver

Priporočeno sporočilo

Res zanimivo, zakaj ponujajo ta modul na FL, saj bi naj imele vse nove Mazde z LED lu?mi to funkcijo ?e tovarni?ko aktivirano (vendar trenutno ?e ne deluje ravno pravilno).

 

Pri opombah tega modula pi?e: Mo?en priklop za halogen in LED. Ni na voljo Xenon.

 

Torej je modul namenjen tako za "staro" ?estico (vendar s halogenkami) in tudi za FL z LED. O?itno pa ni na voljo za "staro" ?estico s Xenon.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Si kaj vprasal?

 

Sicer me pa zanima na novi 6-ki, katera ima LED luci.

 

Kako tocno v praksi deluje Coming in Leaving home?

 

Za Leaving home si predstavljam, da deuje tako:

- zunaj je tema

- avto odklenem z daljincem in zunanje LED luci svetijo za toliko sekund, kolikor sem si nastavil v nastavitvah MZD (najvec pa 120 sekund)

 

Vprasanja:

- ali se zunanje LED luci prizgejo tudi, ce vozilo odklenem z gumbom na vratih (torej brez kljuca)?

- ali se zananje LED luci prizgejo tudi, ce odklenem samo prtljaznik (s kljucem ali s pritiskom na gumb nad tablico)?

- ali svetijo tako sprednje kot tudi zadnje LED luci in luci na tablici?

- ali omenjeno deluje samo, ce je rocka za luci postavljena na ON in ne tudi, ce je na avto?

 

Za Coming home me pa zanima ali gre tako:

- zunaj je tema

- pripeljem se do cilja in avto ugasnem

 

Vprasanja:

- ali se LED luci takoj ugasnejo, ko ugasnem avto?

- v kolikor se ne - ali svetijo se tolko sekund, kolikor sem nastavil?

- v kolikor se - kako potem aktiviram Coming home? Z zaklepom vozila?

- ali svetijo tako sprenje kot tudi zadnje LED luci in luci tablice?

 

Verjetno bodo odgovore poznali tisti, ki imate novejse Mazde z LED lucmi, zato hvala za zelo podrobne odgovore :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozabil na to, ?ez nekej 2 tedna imam prvi redni servis in bom takrat (?e zoept ne pozabim) :)

 

Da ?e odgovorim na tvoaj vpra?anja.

 

Leaving home:

- ali se zunanje LED luci prizgejo tudi, ce vozilo odklenem z gumbom na vratih (torej brez kljuca)? NE
- ali se zananje LED luci prizgejo tudi, ce odklenem samo prtljaznik (s kljucem ali s pritiskom na gumb nad tablico)? NE
- ali svetijo tako sprednje kot tudi zadnje LED luci in luci na tablici? DA
- ali omenjeno deluje samo, ce je rocka za luci postavljena na ON in ne tudi, ce je na avto? TAKO JE

 

Coming home:

- ali se LED luci takoj ugasnejo, ko ugasnem avto? DA, svetijo pa parkirne lu?i, dokler ne odpre? vrata, takrat se ugasnejo tudi te
- v kolikor se ne - ali svetijo se tolko sekund, kolikor sem nastavil? glej prej?njo to?ko
- v kolikor se - kako potem aktiviram Coming home? Z zaklepom vozila? Ne z zaklepom, temve? mora? k sebi potegniti ro?ko za dolge lu?i
- ali svetijo tako sprenje kot tudi zadnje LED luci in luci tablice? NE, samo sprednje zasen?ene lu?i

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Coming home:

- ali se LED luci takoj ugasnejo, ko ugasnem avto? DA, svetijo pa parkirne lu?i, dokler ne odpre? vrata, takrat se ugasnejo tudi te

Jaz pa sem mislil, da je smisel coming home ravno da ti sveti do vrat hise ko stopis ven iz avta :)

 

Ti raje ne povem kako odlicno ima to VAG postiman - se celo z dodatno osvetlitvijo v stranskih ogledalih, ki skrbi da je osvetlen tudi del pred vrati kjer izstopas/vstopas

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....na moji Mazdurini enako to deluje...samo me to full moti to prekljapljanje na ON.to je ?iva jeba... Pa se bo dalo to porihta na Mazda servisu????,da bo delovalo kot treba.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....na moji Mazdurini enako to deluje...samo me to full moti to prekljapljanje na ON.to je ?iva jeba... Pa se bo dalo to porihta na Mazda servisu????,da bo delovalo kot treba.lp

A to pomeni da moras potem preden vzges dati se na off (se spomniti), da ne vzigas z lucmi?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to pomeni da moras potem preden vzges dati se na off (se spomniti), da ne vzigas z lucmi?

Ja ...lahko tako ,kot si napisal ali dam na avtom.?e se spomenim... He he..samo jebemliga to bi morali porihta na Mazda.s.ali kako druga?e porihtamo???ideja?lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem mislil, da je smisel coming home ravno da ti sveti do vrat hise ko stopis ven iz avta :)

Ti raje ne povem kako odlicno ima to VAG postiman - se celo z dodatno osvetlitvijo v stranskih ogledalih, ki skrbi da je osvetlen tudi del pred vrati kjer izstopas/vstopas

Tudi jaz sem mislil, da se bodo pri Mazdi ravnali po logiki, ki jo ima VAG skupina, saj je le ta nabolj prijazna do uporabnika in mu res nudi svetlobo takrat, kadar jo potrebuje.

 

Res je nesmiselno vsakic, ko zapuscam vozilo, k sebi za sekundo pritisnit rocko za dolge luci samo zato, da bom aktiviral Coming home. Spet neki na pol narejeno jaooo :)

 

Eh bomo pa pocakali na naslednjo 3-ko ali naslednjo 6-ko in bomo videli, kako bodo tam postimali to ocitno tako zakomplicirano in hkrati zelo preprosto funkcijo, katera se v EU uporablja ze nekje od leta 2000 :)

 

Danes sem na lastne oci videl, da ima Kia Ceed funkcijo Coming and Leaving home v letniku 2011 :(

 

Sicer pa kar se tice tega, da bi na Mazdi s posodobitvijo SW omogocili C&L funkcijo ko bi bilo na AUTO - o temu se je pisalo ze skoraj leto dni nazaj. Do danes se ni nic zgodilo in vse je potihnilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem mislil, da je smisel coming home ravno da ti sveti do vrat hise ko stopis ven iz avta :)

 

Ti raje ne povem kako odlicno ima to VAG postiman - se celo z dodatno osvetlitvijo v stranskih ogledalih, ki skrbi da je osvetlen tudi del pred vrati kjer izstopas/vstopas

 

pri prej?njem i40 je bilo tako, da ko si ugasnil avto so lu?i svetile dalje (v kolikor je bilo dovolj temno). tam je coming/leaving hoem deloval to?no tako kot si ?lovek ?eli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri prej?njem i40 je bilo tako, da ko si ugasnil avto so lu?i svetile dalje (v kolikor je bilo dovolj temno). tam je coming/leaving hoem deloval to?no tako kot si ?lovek ?eli.

Zakaj ko si ugasnil? Tega si ne zeli voznik, Saj ni nujno da izstopis in si obenem ze startal cas aktivacije, med drugim ponavadi se kaj delas v avtu, pobiras, pospravljas in potece cas....ko odpres vrata se mora aktivirat....taktat rabis svetlobo ob avtu. Ni samo VAG ki ima tako to postimano.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ko si ugasnil? Tega si ne zeli voznik, Saj ni nujno da izstopis in si obenem ze startal cas aktivacije, med drugim ponavadi se kaj delas v avtu, pobiras, pospravljas in potece cas....ko odpres vrata se mora aktivirat....taktat rabis svetlobo ob avtu. Ni samo VAG ki ima tako to postimano.

Ce ti je potekel cas si pac se 1x rocko potegnil k sebi in se je ponovno aktiviral. Kaj pa ce izstopi samo sopotnik? Tudi ni slabo ce v tem primeru luci kar svetijo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ti je potekel cas si pac se 1x rocko potegnil k sebi in se je ponovno aktiviral. Kaj pa ce izstopi samo sopotnik? Tudi ni slabo ce v tem primeru luci kar svetijo

Zato ima sopotnik svojo osvetlitev v desnem stranskem ogledalu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi pa jasno, kaj temu modulu "pove", da naj ob odklepu vozila pono?i vklopi lu?i? Torej ko z daljincem odklenem vozilo - kaj mu pove? Se kaj na ta modul priklopi? Kaj to?no? Dela na podlagi smerokazov, saj ko se vozilo odklene 2x utripnejo, ko pa zaklene 1x utripnejo?

 

Hvala :)

Hmm sicer nevem kako je pri Mazdi, na mojem passatu je tale funkcija vezana na senzor za svetlobo in ?e je tema pri?ge kratke lu?i, podnevi pa samo meglenke...

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In koliko avtov ima to po defaultu?

Vag, mislim da se volvo

Hmm sicer nevem kako je pri Mazdi, na mojem passatu je tale funkcija vezana na senzor za svetlobo in ?e je tema pri?ge kratke lu?i, podnevi pa samo meglenke...

Logicno a ne da dela to glede na senzor svetlobe. Pa se to podnevi lahko izkljucis. Izbiras lahko med fog, parking pa headlight. Ob vsem se moc svetlobe v procentih

 

Jaz mam glavne luci in osvetlitev v speglih za leaving home. Coming home pa samo osvetlitev v speglih parkirne, ker parkiram rikverc :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Damci - ?e eno vpra?anje pri Leaving home:

- s klju?em na daljavo odklenem vozilo in ker je zunaj tema - se vse lu?i pri?gejo (tako sprednje DRL+LED kot tudi zadnje LED+tablica)

 

Vpra?anje: kaj se pa zgodi, ?e vozilo na daljavo odklenem in ?ez 5 sekund zaklenem, imam pa nastavljeno 120 sekund Leaving home?

 

Se lu?i takoj ob zaklepu vozila ugasnejo ali svetijo ?e preostalih 115 sekund?  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 10 mesecev kasneje...

Tudi jaz sem mislil, da se bodo pri Mazdi ravnali po logiki, ki jo ima VAG skupina, saj je le ta nabolj prijazna do uporabnika in mu res nudi svetlobo takrat, kadar jo potrebuje.

 

Res je nesmiselno vsakic, ko zapuscam vozilo, k sebi za sekundo pritisnit rocko za dolge luci samo zato, da bom aktiviral Coming home. Spet neki na pol narejeno jaooo :)

 

 

Ravno sem ?elel vpra?ati kako je s to funkcijo, ker mi nikakor ne uspe aktivirati coming home funkcije in preberem tu, da jo aktiviram z ro?ko za dolge lu?i..resno??

 

hahaha...OMG japonci..10 korakov nazaj, resno :)

 

VAG ma tole res po?timano v piko. Da ne govorim o navigaciji in o funkcionalnosti bluetootha ter hitrosti.

 

Kar se ti?e vo?nje, pa samo kapo dol :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija pa je res bolj?a od sranja na VAGih no.

 

What? Bolj oskubljene, po?asne navigacije pa res ?e nisem imel :)

Sicer ?e vedno zmaga navigon na ios, ampak tole pri Mazdi pa bi mi bilo kar fejst ?al, da bi dal 500?. Sicer usmerjanje je ?e fajn, ?e ne bi zamujal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

What? Bolj oskubljene, po?asne navigacije pa res ?e nisem imel :)

Sicer ?e vedno zmaga navigon na ios, ampak tole pri Mazdi pa bi mi bilo kar fejst ?al, da bi dal 500?. Sicer usmerjanje je ?e fajn, ?e ne bi zamujal.

Imas originalno ali skrekano verzijo? Ker ce je slednja, je lahko slaba izkisnja (zamujanje) tudi zaradi tega... Sam imam sicer se starejso s TomTom... in deluje cisto OK... za vnos je res malo pocasna... ampak tega itak ne smes delat med voznjo... ko pa je enkrat nastavljeno, da deluje BP...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Hellow  :rolleyes:

 

No, po dolgem ?asu se spet ukvarjam in raziskujem s temi lu?mi pri Mazdi in ugotavljam, da stvar ?e vedno ne funkcionira tako, kot pri ostalih znamkah oziroma da je ?e slab?e  :blink:

 

Namre? danes sem bil kar malo presene?en nad tem, ko smo v avto hi?i testirali novo ?estico, staro 2 meseca, z maksimalno opremo.

 

Da naredim povzetek kaj sploh pomeni Leaving in kaj pomeni Coming home:

 

Leaving home pomeni, da ko pono?i odklenem vozilo z daljincem, se pri?gejo vse lu?i zato, da vidim pot do vozila

 

Coming home pomeni, da ko pono?i ustavim in ugasnem vozilo (recimo, ko se pripeljem domov), ob izklpu vozila lu?i ?e vedno svetijo naprej za toliko ?asa, kolikor smo mu nastavili v nastavitvah zato, da vidim pot do doma

 

 

 

No sedaj pa k dejstvom:

 

1. Leaving home pri ostalih znamkah, ko so lu?i nastavljene na AUTO: ko se pono?i pribli?ujem vozilu, ga z daljincem odklenem, se pri?gejo vse lu?i na vozilu (tako sprednje kot tudi zadnje); lahko se regulira ?as trajanja pri?ganih lu?i (od 30 sekund do 120 sekund)

 

 

Leaving home pri Mazdi (zadnje generacije), ko so lu?i nastavljene na AUTO: ko se pono?i pribli?ujem vozilu, ga z daljincem odklenem, se pri?gejo vse lu?i na vozilu (tako sprednje kot tudi zadnje); ni mo?nosti nastavljanja ?asa pri?ganih lu?i - tovarni?ko narejeno na 30 sekund

 

Torej problem, ki ga vidim tu je ta, da:

- ni mo?nosti nastavljanja, koliko ?asa naj svetijo te lu?i (30 sekund je za nekatere premalo, ker v?asih sredi no?i nese? prtljago v avto in pol se ugasnejo in ne vidi? ve? poti nazaj do vhoda doma in more? ponovno odklepati vozilo, da se ponovno pri?gejo lu?i, da vidi? pot)

 

- funkcija deluje tako pono?i kot sredi belega dneva (avto je bil na soncu, 40 stopinj, stikalo na AUTO in ob odklepu so se pri?gale vse lu?i) - ZAKAJ IN ?EMU TO? Mar ni funkcija AUTO namenjena tudi temu, da poleg tega, da  med vo?njo "upravlja" dnevne LED in no?ne LED lu?i, da "upravlja" tudi funkcijo Leaving home?

 

Torej je za funkcijo Leaving home ?isto vseeno, ?e imam pri Mazdi nastavljeno na AUTO ali na ON - vedno bo funkcija ena in ista (tako pono?i kot po dnevi). Totalni obsurd!

 

 

 

2. Coming home pri ostalih znamkah, ko so lu?i nastavljene na AUTO: pono?i se pripeljem na cilj in izklopim vozilo - vse lu?i ostanejo pri?gane ?e naprej toliko ?asa, kolikor sem nastavil v nastavitvah

 

 

Coming home pri Mazdi (zadnje generacije), ko so lu?i nastavljene na AUTO: pono?i se pripeljem na cilj in izklopim vozilo - vse lu?i se takoj ob izklopu vozila ugasnejo in ?e ?elim uporabljati Coming home funkcijo, MORAM VEDNO, ?ele ko odprem voznikova vrata, potisniti ro?ico za "blendanje" proti sebi (prakti?no poblenda? sredi parkiri??a) in ?ele takrat se aktivira funkcija Coming home

 

 

Vidim, da pri Mazdi tega ne znajo naredit tako, kot je treba (kot imajo ostali proizvajalci). Ni mi jasno, zakaj se vse lu?i pri odklepu vozila pri?igajo tako podnevi kot pono?i, ?e je nastavljeno na AUTO?  :huh:

 

?koda, pa sem le mislil, da se bom vrnil na Mazdo in bil zadovoljen uporabnik. Vidim, da temu ne bo tako  :closedeyes:

 

S tem sporo?ilom nikakor ne ?elim re?i, da bom izbral konkuren?no vozilo. ?elim samo re?i, da se nekatere stvari premikajo zelo po?asi oziroma da gredo v napa?no smer, kar je velika ?koda in posledi?no samo ote?ujejo nakup vozila. Mene je minilo, ko sem videl kaj takega.

 

Pa sem se odlo?al med Mazdo 6 letnik 2015 (facelit), Mazdo 6 letnik 2017 (zadnja generacija) in ostalimi znamkami.

 

 

Eh Mazdica.. res, da si prava lepoti?ka, ampak pametna pa spet nisi toliko  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.