Skoči na vsebino

IN-VA-LI-DI


jures

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 241
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?e prav vidim je tudi mazdilak ?e skoraj na ?rti. Parkira? pa? kakor je plac. ?e eden pred menoj parkira neto?no, nimam nobene slabe vesti ?e tud moj avto ni ?ist to?no, ampak tako, da se da priti ven.

Sploh pa, tam kjer so glupi investitorji od arhitektov zahtevali da na 10m2 prostora stla?ijo 10parkplacev, nimam prav nobene slabe vesti parkirat ?ez ?rto. Je treba tud otroke ven z zadnjih zicev dobit. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh pa, tam kjer so glupi investitorji od arhitektov zahtevali da na 10m2 prostora stla?ijo 10parkplacev, nimam prav nobene slabe vesti parkirat ?ez ?rto. Je treba tud otroke ven z zadnjih zicev dobit. 

 

Zato imajo pa nekatere trgovine posebna parkiri??a za "otro?ke vozi?ke"...

 

Ostali imamo pa zadaj drsna vrata  :P .

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti, ampak pri nakupovalnih centrih pa preprosto nemores imeti takih izgovorov. Zakaj ? Prvic so usa parkirisca narisana po standardih in so vec kot dovolj siroka za kateri koli avto. Drugic, kot je ze mamica omenila imas na voljo tudi posebna parkirisca (sirsa), kot jih imas npr. pred leclerkom. Taki centri so vecinoma vedno spluzeni zaradi strank in sneg kokr tok ni ovira. Drgac pa cel parkirisce je bil prazn tudi v isti liniji je bilo se nvem kok boksov praznih tako da nemores rect, da je to en narobe parkiral pa so potem posledicno se usi ostali. Ce ze tako bi vrjetno tudi jest to opazil..razn ce je bila v lidlu 6ur pa so se usi ostali ze popokal dam. Konc koncov take stvari se na takoo velkem prarkiriscu zeloo redko dogajajo, ker je parkirnih mest na pretek in niso skoraj nikoli usa zabasana. To je pac malomarnost k je sam zapeljala v box pa cau.

Mazdilak je pa cist pravilno postavljen :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Zato imajo pa nekatere trgovine posebna parkiri??a za "otro?ke vozi?ke"...

 V Morav?ah zagotovo ne, v Dom?alah tudi ne vem za nobenega, pred me?katorjem kot najve?jim trgovskim centrom jih zagotovo ni. Potem v BTC-ju jih tud ni, edino za Leklerk vem da obstajajo ampak nam je ?ist od rok da bi tja hodil parkirat. Trgovski centri niso problem. Za Morav?ki vrtec obstaja parkplac kjer se vsaj tisti z dvema otrokoma morajo znajti tako, da vsak tadrugi pusti avto za pol dol?ine ven iz boksa. Verjetno jih imajo nekateri za invalide. 

 

Sem pomeril, da dobim oba otroka ven je minimom brez rezerve 70cm na vsaki strani.

 

 Prvic so usa parkirisca narisana po standardih in so vec kot dovolj siroka za kateri koli avto. 

 

Ne vem po katerih standardih je pri idealno parkiranih povpre?nih avtih npr. pri hoferu na Viru placa med avti ve? kot meter, na enem od parkiri?? aerodroma pa mal ?ez 30 cm. Ne vem po katerih standardih moj avto ni?jega razreda gleda ven iz boksa skor 70cm kadar grem obiskat star?e moje najdra?je. Pa ni stvar v tem pred koliko leti so bili parkplaci na?rtovani, na?a firma ma novo bajto, risal jo je najbolj znani slo arhitekt pa vendar je treba eno stran bo?no povsem na zid naslonit ?e ho?e? nekako priti ven iz avta. 

 

Kolegici arhitektki so no?na mora "invalidni" investitorji, ki za stranke pred svojimi firmami zahtevajo ?tevilo parkplacov, ki jih na razpolo?ljivo zemlji??e nikakor ni mo?no spravit. Celo avtomobile iz kartona v merilu jim je ?la rezat, da bi jim dokazala, da njihova zamisel ni izvedljiva, pa ni ni? pomagalo. 

 

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest hocem sam povedat, da nasa parkirisca oz. nase dimenzije parkirisc,ki se itq niso spremenile ze sto let so vec kot dovolj, da ti avto normalno parkiras in normalno zapustis vozilo. Ce lahko folk tisto ladjo od x6 parkira pa normalno zapusti vozilo, lahko tudi usak ki ima enoprostorca. Se strinjam, da je malenkost tezje use skupi izvest, ce imas ti se familijo notr pa vozicek in se en kup stvari, katere je potrebno raztovoriti. Zato se pa lepo pripeljes  recimo pred hofer pa pred vhodom ali pa nekje drugje kjer ne oviras promet lepo ustavis pa zena, otroci, vozicek in use traparije zapustijo vozilo ti pa lepo parkiras pa je use lepo brez problema. A je res treba parkirat cez dva parkirisca, zato da bo ena familjarna druzina lahko vn rostil iz avta potegnla pa sotor pa nevem kva se use. Kaj sele ce bi se usi tako vedli ? Pa sej bi bilo parkirisc bistveno manjk kot, ce  bi prvotna (premajhna) parkirisca povecali. Drgac pa ja parkirisca bi se zaradi novodobnih avtomobilov, kateri so bolj kontretni, ze nekaj cajta nazaj mogla povecati in bi mogla bit siroka usaj 2,6m, katera pa nebojo se kar nekaj casa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da je na cestah vedno vec avtov se moramo pac malo bolj stisnit. Ce se pripeljes na skoraj polno parkirisce, je bolje da se stiskas iz avta in vrata (nezno!) naslonis na sosednji avtomobil ali da se naprej isces parkirno mesto ker so ostali v tej liniji parkirali kot kralji?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej usak ve da so parkirisca premajhna to je dejstvo. Sam da pa tko parkiras pa preprosto ni izgovorov. Ce se loh jest in ostala vecina spravimo iz avta in pri tem merkam, da nebom z vrati kam zadel se bojo pa tudi ostali posamezniki. Alpa ce zej kr cez dva parkirisca parkira, ker ma pac mal vecji avto. Potem nej tud usi "debeli" ljudje tako parkirajo, saj morajo vrata bolj na siroko odpreti da lah iztopijo... Al pa ce ga usi damo na parkirisca za invalide k so mal sirsa pa svi goli pa ko sta voli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf imam kar problem razumet tele lokalne slovenske jezike :)

 

Dejstvo je pa, da je lahko parkiri??e ?iroko 4m, pa bo nekdo zapeljal po svoje - vse je v glavi. Isto velja zato, da je bolje za rit, da parkira ob vozi?kih na po?arni poti, kot na 30m oddaljenem prostem parkiri??u, ker pa? je to bolje za to rit.....

 

?e vzporeden primer:

 

ena vrsta za ve? blagajn (petrol, banke, po?te....) - a moram nadaljevati? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 V Morav?ah zagotovo ne, v Dom?alah tudi ne vem za nobenega, pred me?katorjem kot najve?jim trgovskim centrom jih zagotovo ni. Potem v BTC-ju jih tud ni, ... ... ... ...

 

Hofer v Novi Gorici ima, Supernova tudi, Me?kator tudi, pred ?parom so tudi, Kulandija jih tudi ima, pa ?e v gara?i so, tako, da te ne moti vreme (de?, pa tudi mo?no sonce in v avtu ni 50?C, ko se vrne? nazaj),...

 

 

 

Mi si ne domi?ljamo, da smo center Slovenije in si ne domi?ljamo, da ?ivimo v najlep?em mestu, ki mu vlada vedno nasmejani ?upan... Mi dejansko ?ivimo v centru Slovenije in dejansko ?ivimo v najlep?em mestu.  :hudicek:

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz samo ?akam pa nabiram, da bom sosedi kej rekla. Svojga starga golfa vtakne ma kamorkoli. Briga jo, ?e jz komej ven z avtom pridem (?e nebi bla pred Mazdo na?a Alfa, da smo Alfo premikal mi ne rata), briga jo, ?e mi vhod od kleti zaparkira, da z vozi?kom al kolesom ne pridem ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti sam povej kam pa kdaj pridemo pa obrnemo Golfa na streho, pol pa bo hec :hudicek:

Slivka za vitel zapne in ga s seboj odvle?emo (brez vinjete po AC).  :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka za vitel zapne in ga s seboj odvle?emo (brez vinjete po AC).  :hohoho:

to se pa nebi zgodilo 1.  da bi nekdo malo vlekel avto za sabo :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.