Skoči na vsebino

Mazda 3, hrup in pi? vetra


ppresing

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

Kakor sem ?e omenil v temi Nova Mazda 3 se odlo?am za nakup 'trojke' sedan G120, predvidoma ?ez kak?na 2 meseca. Seveda delam raznorazne ?tudije in primerjave, gledam teste, itd., pa me iz prve roke zanima kako je z zvo?no izoliranostjo tega avtomobila, kar v nekaj temah na tem forumu so bile izpostavljene kritike za 'trojko' in tudi '?estico' glede tega. Testne vo?nje resda ?e nisem opravil, je pa to v bli?njem planu.

 

Gledal sem ADAC test (http://www.adac.de/infotestrat/tests/auto-test/detail.aspx?IDTest=5119), v katerem je raven hrupa v kabini 68,3 dB, kar je za nekaj dB ve? od ve?nega konkurenta Golfa, ki sicer velja za enega najbolje zvo?ni izoliranih avtov v tem razredu. Sicer v testu pravi, da hrup ni mote?, da pa se zvi?uje predvsem pri hitrostih ve?jih od 130km/h. (tako pi? vetra, kot hrup motorja).

 

Kako je s tem, je zadeva res tako mote?a? In ?e, kako na to vpliva velikost gum,16" (Attraction) in 18" (Revolution).

 

Hvala in lp, P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je zdela G120 Attraction na 16" (5 vratna izvedba) prijetno tiha na avtocesti, tudi pri 160 km/h. Je dosti odvisno od frekvence hrupa, bolj kot od decibelov, tu pa smo ljudje razli?ni glede ob?utljivosti. Najbolje bo, da gre? na testno, pa bo? videl kak?na se bo zdela tebi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil na testni vo?nji z obema verzijama ( 4 in 5 vratno).

Pri ?tiri vratni sem kot potnik sedel tudi zadaj in tam je bil hrup bolj opazen kot spredaj. ?ena tega sploh ni opazila.

Mogo?e se vsedi zadaj pa naj ?ena malo pelje po "na?ih lepih luknjastih cestah", da dobi? ob?utek.

Druga?e pa spredaj je je dobro izolirana.

 

PS.

Mene sicer bolj mu?i izbira motorja in ?e nisem odlo?en (verjetno pa bo g120).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam novo M3 Sport, G120, avto je obcutno tisji na AC kot prejsna Alfa 159, motorja se sploh ne slisi, ne v prostem teku, ne med voznjo.

Edina stvar, ki sem jo opazil glede hrupa pa je, da ce so kaksni kamencki na cesti, potem klepe?e v kolotekih, to pa je slabse kot pri Alfi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men gre isto to na kurac sicer mam 1. generacijo ?estke. Dolgo ?asa sm mislu, da mi tekamen?ke me?e v pragove dokler potem dejansko nisem zamenjal te plasti?ne za??ite, ker mi je ena shodila pa je ?e zmeri isto :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.