Skoči na vsebino

Mazda CX 3


ppresing

Priporočeno sporočilo

A to je nekaj podobnega kot "rain away" ali kako se je ?e reklo? Mene bi enako motila tista koprena, ki jo pu??ajo brisalci za sabo. Sem videl pri enem kolegu in mi ni bilo v?e?, ?eprav kapljice na AC lepo polzijo ?ez steklo - ob zmernem de?ju. Ne vem kako bi pa zgledal v nalivu...

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

ha ha ha zatipkal sem se sramezljiv:vino:  Logi?no mislim DPF. Je kak?en info?

 

 

Z DPF so imele najvec problemov FL prve generacija in prve serije druge generacije petice in sestice ... Za ostale modele se ni kaj dosti pisalo, da bi bili neki vecji problemi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Eno vpra?anje glede MazdaConnect,

 

a se samo meni zdi ali pri predvajanju glasbe iz usb klju?ka na na?in shuffle (zme?ano - random predvajanje), ta na?in ni naklju?en ampak pesmi predhodno zme?a in potem po tistem seznamu predvaja glasbo. Dogaja se mi namre?, da sem si zapomnil vrstni red 3 pesmi in zmeraj ko pridem okoli playliste, so te tri pesmi zmeraj ena za drugo. Nekaterih pesmi v datoteki pa sploh ne predvaja.

 

Je mo?no to povezano z usb klju?kom ali je to na?in kako shuffle deluje pri mzd connect?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni Mazda?i, 

 

Od srede naprej sem tudi sam med vami (CX-3 revolution, awd). Zaradi ?tevilnih pozitivnih komentarjev in samih pridobljenih ob?utkov iz testnih vo?enj izbira ni bila te?ka. Po 4 mesecih ?akanja sem jo kon?no dobil in nemudoma me je osvojila. 

 

Omenjeno ljubezen je nekoliko pokvaril vonj po vro?i plastiki iz motorja in dejstvo, da tudi po izklopu avtomobila ventilator, ki hladi motor ne odneha..v?asih deluje tudi ?e par min po izklopu motorja. Vonj pa se mi zdi, da iz vo?nje v vo?njo postaja bolj intenziven (?uti se ga tudi v potni?ko kabino ob postanku vozila). Avto je od prevzema do v?eraj deloval prakti?no brez kakr?negakoli vonja ali ventilatorja motorja, ki po izklopu ne preneha, zato mi je ?e toliko bolj ?udno, da se je ta vonj po vro?i plastiki pojavil ?ele po 200 prevo?enih km. 

 

Prebral sem vse komentarje in zasledil podobne te?ave, vendar nih?e ne omenja delovanje ventilatorja po izklopu motorja. Je to povezano s tem, da se "kuri" omenjeni premaz na motorju? Sem po va?e lahko miren? Namre? ?ez 2 dni odhajam na dalj?o pot z avtomobilom in se mi z morebitnimi te?avami z avtomobilom ni za ukvarjati v tujini.

 

Lp in hvala za vse nasvete. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vonj iz motorja je pri novem avtomobilu povsem normalen. Verjetno se je ?ele po 200 km pojavil zato, ker se je takrat motor resno segrel - vi?je zunanje temperature in kak?en klanec (po mo?nosti "?portno" odvo?en).

Drugi "simptom" je povezan s prvim: ko je motor ugasnjen zelo vro? (in z njim povezana hladilna teko?ina), je seveda zelo smiselno, da se enakomerno ohladi. Zato poskrbi kro?enje hladilne teko?ine po bloku motorja tudi po tem, ko je motor ugasnjen - posledi?no se vrti ventilator hladilnika.

Druga mo?nost bi bila, da se mo?no ogret motor ugasne in se hladi prosto. Zunanjost bi se bistveno hitreje ohladila kot notranjost, s tem prihaja do temperaturnih napetosti in so posledice lahko negativne. Ni nujno, da bi se kaj slabega zgodilo (?e danes pri mnogih avtomobilih ni naknadnega hlajenja), a hlajenja po izklopu motorja kve?jemu koristi.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala lepa za odgovore. 

 

Dejstvo je, da je omenjeni CX-3 prva Mazda. Sicer pa nov avto nazadnje 2009 in predtem kar nekaj Toyot - naj to na Mazda forumu ne zveni kot provokacija - teh "te?av" ni imelo. :)

 

?e prav predvidevam..ko vonja po skurjeni plastiki ne bo ve?, se tudi motor predvidevam ne bo grel kot nor in temu posledi?no ne bo toliko naknadnega vrtenja ventilatorja hladilnika?

 

Omenjeno se namre? trenutno pojavlja neglede na stil vo?nje in tip cest. Tudi na povsem ravninskem predelu in prevo?enih 10 km pri standardnih 80-90 km/h iz avta smrdi, kot da imam doma topilnico plastike. :)

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....Klanec ....dobrodo?el med MAZDA?E..naj ti dobro slu?i mazdurina,,,zoom zoom.

Ko je nov avto ...je to normalno.vse se bo normaliziralo...gasss.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PozdrOmenjeno ljubezen je nekoliko pokvaril vonj po vro?i plastiki iz motorja in dejstvo, da tudi po izklopu avtomobila ventilator, ki hladi motor ne odneha..v?asih deluje tudi ?e par min po izklopu motorja. Vonj pa se mi zdi, da iz vo?nje v vo?njo postaja bolj intenziven (?uti se ga tudi v potni?ko kabino ob postanku vozila). Avto je od prevzema do v?eraj deloval prakti?no brez kakr?negakoli vonja ali ventilatorja motorja, ki po izklopu ne preneha, zato mi je ?e toliko bolj ?udno, da se je ta vonj po vro?i plastiki pojavil ?ele po 200 prevo?enih km. 

 

Imel povsem enako situacijo pri ?ehinji, tudi meni je po ene 100 km pri novem ?a?el smrdet kot pri norcih, le da vonj ni bil po plastiki ampak po zavornih oblogah. ?el na servis kjer mi pojava niso znali razlo?it. Potem sem sam ugotovil, da je stvar v regeneraciji DPF - takrat se filter mo?no segreje in pri novem o?itno zadeva smrdi - zelo opazno ko je bil avto ugasnjen sred regeneracije. Sedaj regeneracija ne smrdi ve?. Pri ugasnjenem motorju deluje ventilator kadar parkiram in ugasnem sred regeneracije, to se zgodi enkrat na pol leta. Lahko da je tudi pri tvojem to vzrok. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

No pa je med vami novi ?lan, kateri ima doma novo mazdo cx3. Do sedaj zamenjal veliko znamk avtomobilov, vendar mazde do sedaj nisem imel. Upam, da bom zadovoljen in da mi bo slu?ila kot neko? Toyota RAV 4. Z ostalimi znamkami sem imel kar nekaj te?av.

Vo?nja z mazdo je odli?na, pa ?eprav sem naredil samo 500 km. Upam, da mi bo v naslednjih letih dobro slu?ila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

pozdravljeni

 

tudi jaz sem ?e nekaj dni lastnik mazde cx3 zaenkrat vse super in lepo. malo smrdi po plastiki samo bo baje nehalo. vo?nja zabavna in je pravi u?itek ko pri?ge? motor in spelje?. Malo sem razo?aran nad vmesnikom mzd connect saj po moje ne ponuja ni?esar razen radija in telefoniranja. Sam bi si zelo ?elel androida pa kak predvajalnik bi fajn pri?el. Sedaj sem izvedel da so ?e zaklenili usb vhod da se ne da ni? gor nalo?it.

?koda ker bi bil prav super  avtek

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?ivijo

 

Imam par vpra?anj za vas lastnike Mazde CX-3, z opremo Revolution ali Revolution Top.

 

Ali ima oprema Revolution Top elektri?no nastavljiv voznikov sede? ali ne?

 

V teh dveh stopnjah opreme sta sistem za prepre?evanje naleta in sistem za nadzor mrtvih kotov.

Ali imate v va?i Mazdi spodnja leva dva stikala na sliki?

 

stikala.jpg

 

Lep pozdrav,M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni mazdasi Evo tudi sam sem po nekaj hyundaih postal ponosen lastnik nove cx3/takumi...skratka avto je top, edino kar me moti je, da se sistema LAS (lane keep assist)ne da ugasniti drugace,kot da vsakic znova pritisnem stikalo levo od volana(v meniju mi ne ponudi izklopa,ampak lahko reguliram samo glasnost in nacin opozarjanja).moram iti do serviserja,ki trdi da naj bi se to dalo.Drugace pa ZOooom Zooom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.