Skoči na vsebino

Menjava xenon ?arnice


Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Vidim, da vas je ze kar nekaj zamenjalo xenon zarnice pa me zanima katere se najbolj obnesejo ? Po starejsih postih nekako razberem, da se bolj ali manj vsi na osram nagibate. Mogoce kdo ve koliko K (kelvinon) imajo original mazdine zarnice? 4300? Govora je pa o mazdi 6 2008 mk2

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Evo po cca 240kkm in skoraj devet letih uporabe avtomobila (cca 4.000 delovnih ur) je za?ela ena izmed xenonk kazati znake utrujenosti. Ob?asno se namre? ni pri?gala tako, da sem zamenjal obe.

 

Hvala Kaalmanu za DIY saj sem za?el na desni strani in nikakor nisem uspel obrniti kovinskega kontakta - enostavno ni dovolj prostora, da bi dobro prijel za kontakt in ga obrnil. Sem skoraj obupal in mislil, da po?nem nekaj narobe. Ampak po Kaalmanovem nasvetu sem le vstrajal in nekako je zape?en kontakt kon?no le popustil. V glavnem na desni strani sem se jebal ve? kot eno uro, na levi pa mi je ratalo prej kot v 15minutah - se pravi vse, dvignit avto, odmontirat kolo, odstranit za??itno plastiko koloteka in zamenjat ?arnico ter vse skupaj sestavit nazaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Meni je zadnje cajte xenon svetil vedno slab?e; svetloba na vrhu ni bila ve? ostra- odrezana, bila je bolj rumenkasta po robovih.

Pa sem pogledal prozorno plastiko, ki pokriva le?e in ugotovil, da je za??itna plast za?ela odstopati oz. so ve?je ali manj?e luknjice v njej.

Ni pa bila rumena kot to lahko vidi? na veliko avtomobilih. :o

Vzel sem brusni papir 800, pa 1000 pa 1200, pa 1500 in na koncu 2000. Vse skupaj sem brusil z vodo z milnico v njej.

Moram priznati, da je ta zgornji sloj izredno trd in je potrebno veliko bru?enja, da sem ga odstranil. Za fini? sem uporabil najprej grobo  polirno pasto Mezerna in nato fino polirno pasto - poliral sem strojno z malimi obrati. Takoj se je videlo, da je plastika sedaj ?isto prozorna in ni odboja svetlobe ,?e pogleda? lu? od strani- vedno vidi? le?e, kot, da bi dal gor polarizacijsko steklo. Primerjal sem z levo lu?jo, ki je ?e nisem spoliral in je bila razlika ve? kot o?itna; svetloba xenona in roba je bila bolj bela, ?e sem dal nogo zdraven lu?i se je na nogi zarisala bolj ostra in bela ?rta kot na nespolirani lu?i.?e bolj je bil viden u?inek, ko sem pri?gal ?migavec, ko je oran?na svetloba kar ?arela ven. :bravo:

Sedaj je svetloba po moji oceni za kak?nih 20% bolj?a in bolj bela, Koliko ?asa bo ta efekt trajal bomo videli. Ko bo potrebno bom postopek ponovil saj se spla?a porabit pol urce za to. Nisem pa nana?al na koncu ni?esar gor, nobenih za??itnih preparatov. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo :prstgor:

Je pa treba le?o tudi z notranje strani o?istit. Z istim orodjem skozi luknjo od ?arnice. Je sicer za ene dve uri dela za obe lampi z demonta?o in monta?o, ampak se spla?a ker ni treba lamp menjati. Su?il sem vlago s fenom za lase in pustil da se pohladi z odprtimi loputami od ?arnic.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni,

 

Da ne odpiram nove teme vezano na xenon... Imam Mazdo 6 GH letnik 2008. Problem imam z levo xenon ?arnico na voznikovi strani saj se mi med vo?njo kar sama od sebe ugasne. Ko dam iz AUTO funkcije na pozicijske lu?i in nazaj na AUTO se spet vklopi in sveti. Mislim da po enih 10-15minutah vo?nje umre. Za?elo se mi je dogajat pogostoje. Nekaj ?asa je bil mir. Snel sem pokrov?ek lu?i ter malo potipal kable in jih razrahljal. Nisem ?e stestiral spremembe.

 

Ali je imel kdo podobne izku?nje ter kako je re?il?

 

Lepa hvala vnaprej!

Alen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da kable ne drma?, ko so lu?i pri?gane? Res, ne se hecat ker tam nima? opravka z 12V ampak s 27.000V ob priklopu.

Druga?e pa ima? dve mo?nosti zakaj ti to po?ne:

1. ?e so notri svetilke ?e dlje ?asa je verjetnost, da jih po?asi vrag jemlje zaradi iztro?enosti. cca 5.000 do 8.000 delovnih ur zdr?ijo. Zamenjaj svetilki (najbolje obe) in preveri delovanje - to ti je najceneje in ?e je samo to ma? potem mir za dolgo ?asa.

2. Druga zadeva pa so sami balasti - originalni niso poceni se pa da menjat za kak?ne aftermarket.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Da ne odpiram nove teme vezano na xenon... Imam Mazdo 6 GH letnik 2008. Problem imam z levo xenon ?arnico na voznikovi strani saj se mi med vo?njo kar sama od sebe ugasne. Ko dam iz AUTO funkcije na pozicijske lu?i in nazaj na AUTO se spet vklopi in sveti. Mislim da po enih 10-15minutah vo?nje umre. Za?elo se mi je dogajat pogostoje. Nekaj ?asa je bil mir. Snel sem pokrov?ek lu?i ter malo potipal kable in jih razrahljal. Nisem ?e stestiral spremembe.

 

Ali je imel kdo podobne izku?nje ter kako je re?il?

 

Lepa hvala vnaprej!

Alen

 

Sem imel isti simptome ..... menjal obe in sedaj je mir. Tako kot je Boss napisal, menji obe zarnici pa bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da kable ne drma?, ko so lu?i pri?gane? Res, ne se hecat ker tam nima? opravka z 12V ampak s 27.000V ob priklopu.

Druga?e pa ima? dve mo?nosti zakaj ti to po?ne:

1. ?e so notri svetilke ?e dlje ?asa je verjetnost, da jih po?asi vrag jemlje zaradi iztro?enosti. cca 5.000 do 8.000 delovnih ur zdr?ijo. Zamenjaj svetilki (najbolje obe) in preveri delovanje - to ti je najceneje in ?e je samo to ma? potem mir za dolgo ?asa.

2. Druga zadeva pa so sami balasti - originalni niso poceni se pa da menjat za kak?ne aftermarket.

Ne kje pa...niti pod razno. Vem da je to pod visoko napetostjo. Stvar sem malo pretipal nekaj minut po ugasnitvi. Bomo videli. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

No tudi meni je kot ka?e crknila xenon ?arnica.

 

Glede na prebrano sklepam, da je tole najbolj?a izbira:

https://www.ebay.de/itm/OSRAM-D2S-66240XNB-NIGHT-BREAKER-UNLIMITED-Xenon-Scheinwerfer-Lampe-NEU-BG/382029800997?

 

?e podvpra?anja:

- saj to gre za isto zadevo kot je linkal LabiGT, ali ne (samo cena je rahlo bolj ugodna)?

- razlika med duo box in duo pack je samo v pakiranju kajne (torej vzamem pa? pack ker je malo cenej?i =)?

- ali kdo ve za kakega ugodnega prodajalca v SLO, da bi zadevo dobil ?e hitreje (pa da ni bistveno dra?je)

- ali kdo ve za koga v okolici LJ (ali na relaciji Postojna - Ljubljana), ki bi mi to za razumno ceno zamenjal (ker kot berem, to ni tako enostavno zamenjat kot navadne ?arnice)

 

Hvala.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko tudi sam zamenjas ni nobena znanost. Odklopi akumulator za vsak slucaj in imas cez kolotek vec kot dovolj prostora za menjavo :). So pa nightbreaker dobra izbira.

 

Jap, enostavno odklopi? amomulator, dvigne? prednji del avta, odvija?i? kolo, sname? notranjo plasti?no oblogo in ?e si zdraven. Pazi?, da ne prime? ?arnice z golo roko.Staro ven, novo noter in po obratnem vrstnem redu nazaj. Pol urce nima? kaj za delat.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume ni nujno da da? dol. Js sm z dvigalko dvignil avto, zasukal volan v skrajno lego, kolote?no plastiko z lepilnim trakom zalepil na gumo in se zadeve lotil. S tem da imam 18 col gume. Preden se loti? zadeve priskrbi si nekaj tistih plasti?nih ?epkov ki dr?ijo kolote?no plastiko ker nekateri niso ve? za uporabo ko jih sname? dol. In ne pozabi varovalke dat ven od xenon ?arnic. pa previdno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za namige o monta?i, bom se mogo?e res sam tega lotil.

 

Bi pa imel ?e eno vpra?anje glede samih ?arnic: kaj potem je night breaker the way to go brez pomisleka? Kolikor gledam nekateri tudi CBI hvalijo. Je imel mogo?e kdo oboje in lahko iz prve roke pove (svetilnost, barva svetlobe ipd)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

?io!

 

Kaj pomeni, ?e pri v?igu ksenovke zasveti cca. 4 sec. rde?kasta svetloba?  Potem pa sveti normalno naprej.

video:

https://drive.google.com/file/d/1mvbl-M7L2Oy8IntCpfapkZUw2cDVaAQc/view?usp=sharing

 

Bom moral zamenjati? Ampak katero levo ali desno videno iz ste strani?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naceloma xenon zacne spreminjati barvo takrat, ko se pocasi zacne poslavljati. Glede na to, da imas relativno nov avto je to malo cudno, ker xenon zarnica zdrzi kar dolgo. Lahko, da je kaksna napaka na zarnici  :ne vem:. Sicer bos pa videl, ce bo crknila zamenjas obe in imas mir. Predvidevam, da imas D2S podnozje tako da se dajo dobiti dobre xenonke za normalen denar :). "Serje" ga pa desna (pri sovozniku).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nek čuden Exclusive line je to ... osnovne luči in sedeži, ni gretja volana ... Mogoče pa pri novejših letnikih kaj šparajo.
    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.