Skoči na vsebino

Mazda3(2014; kodo) redni servisi


Priporočeno sporočilo

Sam sem njegov prispevek razumel tako, da je za delo pla?al 160 eur, za materijal pa se je dogovoril (prinesel s seboj?), lahko pa se motim, zato ga tudi spra?ujem. Tako nizke cene uradnega servisa ne poznam in ?e dr?i hodim servisirat svoje Mazde samo ?e v BTC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zamere sam vcasih ne stekam tega ko nekdo kupi nov avto za 15-20k?, potem pa se gre za 10-20? kje je cenejsi servis....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem njegov prispevek razumel tako, da je za delo pla?al 160 eur, za materijal pa se je dogovoril (prinesel s seboj?), lahko pa se motim, zato ga tudi spra?ujem. Tako nizke cene uradnega servisa ne poznam in ?e dr?i hodim servisirat svoje Mazde samo ?e v BTC.

Meni se zdi nekako logicno, da nikakor ne more biti samo dobra ura dela toliko denarja...

 

Za sestico sem letos poleti dal za servis na 60.000 km 222?...

Brez zamere potem ti svetujem da svoj avt(e)o servisira? izklju?no na najdra?jem servisu ki ga najde?, ?e je to Mazda svetujem servis Mo?nik v Kranju.

Pri Mocniku pomoje ni problem v ceni... Ampak so problemi drugje ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje so problemi pri mo?niku?

Ker jaz jih v ve? kot 15 letih nisem opazil. Marsikaj mi je tud marjan sam po?timal, nekajkrat tudi brezpla?no.

 

Odnos do strank je menda malo cuden, kot kaze... vsaj kolikor se spomnim, da so drugi pisali... Sam imam o njih svoje mnenje, ki pa je ze precej staro (se veliko prej, preden so se preselili na novo lokacijo poleg AC)... Res pa je, da sem bil z avtom tam samo ene dvakrat (takrat se s Xedos-om) ... in nisem imel nekih slabih izkusenj... a kaj prav posebej dobrih tudi ne ... :) ... 

 

Se pa tudi spomnim, da se je pisalo, da se pri njih da iztrzit najvec pri nakupu nove Mazde ... v obliki popusta ali dodatnih bonbonckov... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Lep pozdrav... Tudi mene ?aka prvi servis in me zanimajo va?i nasveti mnenja, kam ga peljati (kam se spla?a) in kaj vse zajema delo za prvi servis (12 mesecev ampak ?e nima prevo?enih niti 10 000 )... vem da menjava olja, oljnih filtrov, pregled karoserije, tlaka, za?nih filtrov .. in kaj ?e ?
Ali lahko kupi? svoje olje (prinese? neodprto z ra?unom ) ali to ne gre ?  sem pa iz pomurske regije, tako da glih do ljubljane ali kaj se verjetno ne bi peljal, tu v bli?ini so mi rekli da bodo stro?ki pregleda ?ez 200 ?, (okrog 220?, kar se mi zdi malo preve? )... kak?ne so va?e izku?nje, kak?na je realna cena... hvala za pomo? in oblilo u?itkov v vo?nji... nekaj sem ?e pebral, da je en uproabnik pla?al 160, zato me zanima kaka je reana cena za da me nebi kdo lepo nategnil po doma?e

lastim pa si mazdo 3 100 emotion, ?e ?e koga zanima

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne dolgo nazaj je kro?il oglas, da mora serviser od zara?unanih 200? pla?ati 100? dr?avi. Torej, serviserji niti niso tako dragi :) Vozim ?e drugo Mazdo, prevo?enih preko 250000 km pa ?e nikoli nisem bil na poobla??enem servisu razen za diagnostiko oz preprogramiranje.

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Pozdravljeni

 

Po?asi bo potrebno na prvi servis z Mazdo3 G120. V Mariboru je cena zanj okoli 260 EUR. Se mi zdi zlatarska cena, sploh za prvi servis, ko se menja samo olje in kak?en filter.

Mogo?e kak?ne va?e izku?nje? Prinesete na servis svoje olje? Kak?ne specifikacije mora imeti olje in katerega proizvajalca so dobra?

 

lep pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda3 G100, letnik 2014, drugi servis, 222 ?, Avtoplus Koper. Cena se mi zdi visoka za menjavo olja in filtra, diagnosti?ni pregled, update softwarea za radio.

Va?e izku?nje?

Vsekakor bi bilo ceneje v primeru clanstva Mazdaklub.si

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, v primeru Avtoplus bi prihranil cca 20 ? s pomo?jo ?lanstva. Res pa nisem klical okoli po Sloveniji iz razloga, ker vo?nja na oddaljeni servis pomeni tudi stro?ek bencina. Bi se pa recimo zapeljal do Ljubljane po kak?nih opravkih/nakupih, ?e bi bila cena servisa tam ugodnej?a.

Pred tem smo imeli Kia Ceed in je bila cena za redni servis recimo 150 ? (Nova vas) in 190 ? (Koper), za isti material in delo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem malo poklical naokoli, ?e druge serviserje. V enem drugem kraju je ceneje za najmanj 60 eur kot v MB. Torej pride prvi servis malo manj kot 200 EUR.

?e bolj sprejemljivo. V 1,5 ure kolikor traja servis, lahko greva z ?eno na eno dobro kosilo in zapravim enako denarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.