Skoči na vsebino

Vse nove Mazde - minusi


sylver

Priporočeno sporočilo

Ja kaj si pa kupil skret. To si mel gen 1 , mazdo 6?

Ker so bile takrat took opevane kok oh in sploh naj bi mazda imela top avte... V 12 letih kar sm jo imel je bilo izrednih popravil za cca 15.000 eur mogo?e ?e kej ve? pa je bil avto redno vzdr?evan (na dva servisa spucana vsaki? gobica v karterju) in lepo vo?en, prvi? je zaribala pri cca 140.000, drugi? pri 260.000, umees je ?e crknu ra?unalnik! Pri starosti 5 let so bila menjana vsa 4 vrata, prtla?nik in zadnji blatniki (novo je zdr?alo isto prb 5 let predn se avto spet ni za?el razpadat zard rje)! Vglavnem ta polizdelek ki je bil nov nekaj ?ez 23.000 eur se je reci pi?i pri starosti 12 let razpadu zaradi rje, kar je zame totalna sramota za tako znamko in potem, da ti na servisu ?e re?ejo da se avto razpada zaradi premo?ne muzke pa ne me jeeeeebat....

banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

#Jest Ja ta gumb zaklene vsa vrata pri cx5.

 

 

Saj se itak zaklenejo same, ko grem stran od avta... Ce pa odprem samo prtljaznik, pa ostale ostanejo zaklenjene... Se mi zdi, da je ravno Sylver enrkat pisal, da bi lahko bilo tako, da bi se s tem gumbom dalo odklenit se ostala vrata :) ... 

Sem zelo vesel zate in ti privo??im, da bo? ?e naprej vesel in zadovoljen. ?koda, ker kaj takega zase ne morem tudi jaz napisat.

 

 

Mogoce bos pa prisel spet nazaj na Mazdo in bos sele potem videl, kaksen "skret" so ostali avti :) ... Za Peugeot ze vem, da je crtan s tvojega seznama. Kateri je naslednji? Fiat, Renault, VAG, Mecka,...? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker so bile takrat took opevane kok oh in sploh naj bi mazda imela top avte... V 12 letih kar sm jo imel je bilo izrednih popravil za cca 15.000 eur mogo?e ?e kej ve? pa je bil avto redno vzdr?evan (na dva servisa spucana vsaki? gobica v karterju) in lepo vo?en, prvi? je zaribala pri cca 140.000, drugi? pri 260.000, umees je ?e crknu ra?unalnik! Pri starosti 5 let so bila menjana vsa 4 vrata, prtla?nik in zadnji blatniki (novo je zdr?alo isto prb 5 let predn se avto spet ni za?el razpadat zard rje)! Vglavnem ta polizdelek ki je bil nov nekaj ?ez 23.000 eur se je reci pi?i pri starosti 12 let razpadu zaradi rje, kar je zame totalna sramota za tako znamko in potem, da ti na servisu ?e re?ejo da se avto razpada zaradi premo?ne muzke pa ne me jeeeeebat....

Ni mi jasno, kako ti more zaribat in to kar 2x :ne vem: ??Ajde enkrat, pa ?e to je bilo pri ve?ini mazd 6 1.generacije ve?inoma zaradi ne-menjave podlo?k in nekontroliranja olja.Kar se ti?e rje lahko pogleda?, ko bo prilika, mojo staro 12 let, ?e nikoli ni bila barvana ali bilo kak?en blatnik krpan pa izgleda ,kot da je pravkar pri?la iz tovarne.Vsi se ?udijo, koliko let ima na grbi.

Mislim, da je veliko odvisno od odnosa do samega avta.Jaz vedno pravim-poka?i mi avto in povem ti, kak?en si. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno, kako ti more zaribat in to kar 2x :ne vem: ??Ajde enkrat, pa ?e to je bilo pri ve?ini mazd 6 1.generacije ve?inoma zaradi ne-menjave podlo?k in nekontroliranja olja.Kar se ti?e rje lahko pogleda?, ko bo prilika, mojo staro 12 let, ?e nikoli ni bila barvana ali bilo kak?en blatnik krpan pa izgleda ,kot da je pravkar pri?la iz tovarne.Vsi se ?udijo, koliko let ima na grbi.

Mislim, da je veliko odvisno od odnosa do samega avta.Jaz vedno pravim-poka?i mi avto in povem ti, kak?en si. ;)

Hehehe se bom umaknu z te teme ker vidm da nekak ne prenesete ?e kdo karkol re?e ?ez Mazdo oz je takoj kriv lastnik al kako ?e prav?! Predvidevam da tvoja glede nato d si iz kopra ni vidla niti snega kaj sele d bi bla po soli vo?ena-mogo?e je pa to razlog ane!!! Lei sei misl si kar ho?? jst vem d se je z avtom delal zelo lepo, redno se je vzdr?eval in se ni ?paral pr servisih... Kaj a pol Jo?t, Sucker, Lumpi itn ?e enih par iz kluba ni znal skrbet za avte glede nato da so ble vsee rjave??? Moja ?estka je bila ena izmed prvih na forumu tko d tisti ki so bli ?e takrat prisotni vejo d je bil avto v nulo merkan.... Edina stvar k bi jo pohvalu pri tem avtu so bile ?obe in turbina, ki so bile pri 330.000 prevo?enih kilometrih ?e zmeraj prve in brez kakr?negakoli odstopanja... Drga? pa ja tist k prezvi ceu dan za volanom vsak dan tako kot jst ma ponavad avto bol zrihtan k stanvanje, govora je pa o cca 400 km na dan, aia pa glede nato d mam pr sluzbenem avtu k sm ga dubu novga in ga pilm ze 440.000 km brez menjave sklopke ali kakrsnihkoli drugih tezav razn rednih servisov k jih je delezn ni biu problem v soferju ane, al je pa italjan v zadnjih letih dubu na kvaliteti in ?i?a mazdo po manj okvarah al kako???;)
banner1ydl6.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce bos pa prisel spet nazaj na Mazdo in bos sele potem videl, kaksen "skret" so ostali avti :) ... Za Peugeot ze vem, da je crtan s tvojega seznama. Kateri je naslednji? Fiat, Renault, VAG, Mecka,...? 

 

Mazde nisem ?e dokon?no pre?rtal.

 

?e napi?em bolj razumljivo: MAZDA

 

Torej sem jo skoraj pre?rtal  :P ?akam na MMS, kaj mi lahko ponudijo kot re?itev. Zaradi mene lahko tudi novo, povsem enako vozilo in z enako opremo. Ali pa kako drugo vozilo iz svoje ponudbe. Prepri?an sem, da bo tam delalo vse tako kot mora.

 

Peugeot: hmmm... ja je kar med neza?elenimi. Najve?je te?ave sem imel z avtomatskim menjalnikom, kateri je "pokal", ko sem prestavil iz N/P v D. Prav zaropotal je cel avto. To je bilo za PSA servis normalno delovanje menjalnika  :ninja:

 

Po nekaj ?asa sem na YT na?el posnetek, kjer je en gospod imel enake te?ave z enakim vozilom, kot je bilo moje. Re?itev? Zamenjava olja v menjalniku na vsakih 60.000km. Ko sem sam zahteval menjavo olja v menjalniku na uradnem servisu, so me debelo gledajo in mi rekli, naj si naj ne izmi?ljujem stvari, ker tega proizvajalec ne predpisuje. Olje v menjalniku je KAO lifetime!

 

?e posnetek, da napaka res obstaja, da ne bo spet kdo rekel, da si izmi?ljujem in da je krivda v meni, ker sem picajzlast:

 

https://www.youtube.com/watch?v=QhsDv_iJxKg

 

?e se znebimo Mazde, bo na? naslednji...hm.....LPP  :hohoho: torej Mercedes Benz!  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se znebimo Mazde, bo na? naslednji...hm.....LPP  :hohoho: torej Mercedes Benz!  :lol:

Tud mercedes ni ve? tist kar je bil. Kolega ga ima, mal dra?jo varijanto. Pa mu kar naprej kaj crkuje. Navaden ?alter pa 250? ! Vse posledica potro?ne dru?be in kapitala ..

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Rovinju danes na VW servisu (ki je edini resnej?i) so re?evali Ford Kugo....4 mesece star avto, DPF problem, pa je nemc prepeljal 700km do sem relacije...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri (ne)zadovoljstvu z na?imi Mazdami...kaj pravite pa na to? Kaj storiti? ?e slika:

post-7744-0-57589300-1468350968_thumb.jpg

Kje je tu pregovorna japonska kvaliteta?

Januarja na servisu ni bilo tako velikega fleka, in je pa? serviser rekel po?akajmo...

Aja, pa dobil sem mote?ega ?ri?ka v predelu za oz. nad ?tevcem...

To so tak?ne malenkosti ki zmotijo...ok marsikaj se da na servisu odpraviti, vendar sam imam prvi servis 30 km stran ampak tam ne grem, naslednji pa 100 km, to pomeni dan dopusta, bencin, slaba volja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda z notranje, ?e bi bilo z zunanje bi lahko tudi sam obrisal :) Servis je rekel po?akajmo ?e se bo ?irilo, potem bomo pa videli, ?e lahko kaj storimo :) Tukaj je re?itev itak samo menjava zaslona... sicer vse deluje, je pa vizualno mote?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri (ne)zadovoljstvu z na?imi Mazdami...kaj pravite pa na to? Kaj storiti? ?e slika:

attachicon.gifIMG_20160712_204136-640x480.jpg

Kje je tu pregovorna japonska kvaliteta?

Januarja na servisu ni bilo tako velikega fleka, in je pa? serviser rekel po?akajmo...

Aja, pa dobil sem mote?ega ?ri?ka v predelu za oz. nad ?tevcem...

To so tak?ne malenkosti ki zmotijo...ok marsikaj se da na servisu odpraviti, vendar sam imam prvi servis 30 km stran ampak tam ne grem, naslednji pa 100 km, to pomeni dan dopusta, bencin, slaba volja...

 

nekaj je res ja. Mazda definitivno ni ve? to kar je bila recimo ?e 10 let nazaj.

Sam sem lastnik Mazd ?e cca. 20 let in sicer od M323F, M6, in sedaj nova M3. 

moram pa povedati, da sicer z Mazdami nikoli nisem imel nekih ve?jih te?av ( razen na M6 ko mi je zaribala pri 386 .000  kilometrih :) ) je pa sama kvaliteta izdelave definitivno zelo padla oziroma ne me narobe razumet, konkurenca je postala popolnoma primerljiva z Mazdinimi avtomobili. ?eprav sem z mojo 3-ko popolnoma zadovoljen,  pa bom ob naslednjem nakupu avtomobila povsem verjetno vrgel oko na kak?no drugo znamko (PSA, vW seveda Izklju?en)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, problemi so itak povsod. Nekje je treba ?parat, in ?parat se pol na takih drobnih stvareh v?asih. Meni se pa zdi nekaj. Novi motorji so res dobri, in marsikateri konkurent ravno na tem podro?ju ni ravno primerljiv. 

 

Se pa strinjam, da ostali interior bi pa lahko bil malce bolj kvalitetno izdelan, tudi na moji ?estki ?e prej?nji model, v?asih ko sesam gledam kje in kako vse so ?parali matr. 

No ampak overall, ?e motor dela je to to. Ostalo ?e nekako potrpi?, govorim za kako drobnarijo. 

 

Itak pa za Mazdo ne sme? bit picajzelj. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...lp za katere avte pa more? bit PICAJZEL????

 

JAZ sem za vse ...priznam..he he samo avto mora bit res 100% varen in itd...in da deluje vse ok.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kolikor sem razumel je to bilo mi?ljeno tako, da te vsak ?um , pok, karkoli podobne, ne sme zmotiti. Vsaj ne preve? :)

 

 

ja to je to. pa? glavno je , da je motor zanesljiv (kar pri Mazdah ?e vedno je) ostalo pa malo zami?i? pa je to to :) . mogo?e malo bolj zmoti kak?en del na Mazdi,  k pi?e "made in China" ker v?asih pa? tega na Mazdi  ni bilo. Nikakor pa ni nujno, da je zato manj kvaliteten, vsaj kar se varnosti ti?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kolikor sem razumel je to bilo mi?ljeno tako, da te vsak ?um , pok, karkoli podobne, ne sme zmotiti. Vsaj ne preve? :)

Ja res ne preve?...mogo?e kak?na malenkost!

Samo to pri Sylver-ju...je pa druga stvar.mazda 3.ta mazda sistem z navigacijo Mp3 in muziko mora deloval,kot treba..ker pol je to cela JEBA.in to MOREJO porihtat!

ker ,potem kak?en mazdin,servis je to..?e ne znajo ali ne morejo popravit..PM.

res ,da je to baje edini tak primer...ne vem..zato bi lahko to mazdin,servis takoj porihtal.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Imam eno vprasanje glede mazde3 2.2 150KM revolution!

Imam prevozenih 35000km in so zaceli diski trest....zanima me ali ima se kdo tezavo s tem....in ce se Vam to zdi normalno?

 

Sem totalno razocaran nad tem...pravijo ma uradnem servisu da se nevejo ali bo to pod garancijo ali ne...povsej vrjetnosti pravjo da NE.

 

Kaj bi naredili vi...predlogi izkusnje karkol...

 

Se Vam zahvaljujem v naprej!

 

Lp Andraz

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti problemi so ?e kar. Ja ni?, reskiraj druge plo??ice ( ne original, ker so pretrde) in bo potem v redu. Pri moji ?estki je ?e tako. Baje naj bi original plo??ice bile pretrde in zvijejo diske!

 

Pod ?rto, ?e ti bodo v okviru garancije menjali in dali enake dele, bo ?ez xy km spet isto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti problemi so ?e kar. Ja ni?, reskiraj druge plo??ice ( ne original, ker so pretrde) in bo potem v redu. Pri moji ?estki je ?e tako. Baje naj bi original plo??ice bile pretrde in zvijejo diske!

 

Pod ?rto, ?e ti bodo v okviru garancije menjali in dali enake dele, bo ?ez xy km spet isto.

 

ja to je menda res. sem ?e tudi sli?al, da so npr. Bosch zavorne plo??ice bolj?e od originala pa ?eprav je potem obraba kar veliko ve?ja.

 

?e so pa diski enkrat zviti - pregreti :( , potem pa najbolje menjat komplet,  pa ima? potem mir naslednjih 50-60 tiso?.

 

Enak problem je pri Kii pa Ford Focusu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Baje naj bi original plo??ice bile pretrde in zvijejo diske!

 

Pod ?rto, ?e ti bodo v okviru garancije menjali in dali enake dele, bo ?ez xy km spet isto.

Sam ?e vgrajujejo pretrde plo??ice, ki posledi?no zvijejo diske potem to res ni uporabnikova krivda in bi po moje MORALI zamenjati pod garancijo.

 

Mislim.....

Ma kolikor sem razumel je to bilo mi?ljeno tako, da te vsak ?um , pok, karkoli podobne, ne sme zmotiti. Vsaj ne preve? :)

 Tole kar te?ko prebavim. Za katero znamko v tem razredu pa si potem lahko picajzel?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

Imam eno vprasanje glede mazde3 2.2 150KM revolution!

Imam prevozenih 35000km in so zaceli diski trest....zanima me ali ima se kdo tezavo s tem....in ce se Vam to zdi normalno?

Sem totalno razocaran nad tem...pravijo ma uradnem servisu da se nevejo ali bo to pod garancijo ali ne...povsej vrjetnosti pravjo da NE.

Kaj bi naredili vi...predlogi izkusnje karkol...

Se Vam zahvaljujem v naprej!

Lp Andraz

Ej...lp avto je ?e v garancij..DA.

Potem more to bit,re?eno pod GARANCIJO....res,da imajo zdaj te nove mazde montirane mejhkej?e zavorne plo??ice..da ne bi pri?lo do deformacije z,diska.

Pogovor se...na tvojem servisu...?e ne pa drugam.na poobla??eni,servis.

Mislim ,da to ni tvoja napaka?...?e vozi? normalno,da jih ne pregreje?,

Kaj pa zadnji redni servis?...kaj niso ni? pogledali zavore in itd,,,blo to kasneje,,???

Blo je nekaj takih primerov..da so menjali komplet diske in plo??ice..tudi zadnje,,zavore.lp re?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so meni menjali pod garancijo in tu ni debate vztrajat do konca.

 

Sam a je pri Mazdi res vedno huje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.