Skoči na vsebino

Vse nove Mazde - minusi


sylver

Priporočeno sporočilo

ja to je to. pa? glavno je , da je motor zanesljiv (kar pri Mazdah ?e vedno je) ostalo pa malo zami?i? pa je to to :) . mogo?e malo bolj zmoti kak?en del na Mazdi,  k pi?e "made in China" ker v?asih pa? tega na Mazdi  ni bilo. Nikakor pa ni nujno, da je zato manj kvaliteten, vsaj kar se varnosti ti?e.

 

Ma to se ne strinjam!

Kaj ti nuca dober motor, ?e si vsak dan slabe volje ko se vsede? v avto ki ima slabo zvo?no izolacijo, poslu?a? ?ri?ke, infotainment ?teka, ?e ho?e? zapret sovoznikovo okno mora? dr?ati gumb, bremze cvilijo, mora? paziti da se ne pelje? po makadamu ali za kak?nim avtom, da nima? ?isto pikasto havbo ker je lak zani?,......

OK malce sem karikiral, vendar nisem dale? od resnice...

 

Dejstvo je da ima skoraj vsak avto kak?no pomanjkljivost, ?e ne drugega pa ceno... 

 

Osebno mi je ?e vedno moja Mazda3 zelo dober avto, z njim sem zadovoljen, so me pa dolo?ene zadeve za?ele motiti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ?e ho?e? zapret sovoznikovo okno mora? dr?ati gumb, ...

 

 

Tole glede tega je pac tako narejeno... Nikjer ne pise, da so vsa stekla avtomatska... Pri visejm razredu avta (mazda6, CX-5,...) so vse sipe z avtomatiko ... Pri konkurentih v tem razredu tudi ni vse enako kot v razredu visje ... Sicer sedaj ne vem kako je... se nedolgo nazaj so imeli recimo nizji modeli evropskih znamk v osnovnih paketih opreme celo samo sprednji stekli elektricni, zadaj pa se " na vinto" :) ... Te imajo "vzhodnjaki" ze dolgo vse "elektrificirano" :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to se ne strinjam!

Kaj ti nuca dober motor, ?e si vsak dan slabe volje ko se vsede? v avto ki ima slabo zvo?no izolacijo, poslu?a? ?ri?ke, infotainment ?teka, ?e ho?e? zapret sovoznikovo okno mora? dr?ati gumb, bremze cvilijo, mora? paziti da se ne pelje? po makadamu ali za kak?nim avtom, da nima? ?isto pikasto havbo ker je lak zani?,......

OK malce sem karikiral, vendar nisem dale? od resnice...

 

Dejstvo je da ima skoraj vsak avto kak?no pomanjkljivost, ?e ne drugega pa ceno... 

 

Osebno mi je ?e vedno moja Mazda3 zelo dober avto, z njim sem zadovoljen, so me pa dolo?ene zadeve za?ele motiti...

 

 

ja sej to?n to kar si na?tel so glavne pomanjkljivosti (vsaj na novi 3-ki).  to?no enake zadeve sem jaz opazil takoj ob nakupu in me tudi kar motijo. pa pozabil si dodati zelo nenavadno glasen motor ob hladnem zagonu (10 - 15 sekund). Vendar zaradi tak?nih "malenkosti" kupci pogosto menjajo znamko. kar nekaj kolegov je ?e ?lo z Mazde zaradi po mojem mnenju malenkosti, k bi jih tovarni?ko BP lahko odpravili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji imajo glasen motor tistih 10-15 sekund. To je pa? tako in ni z avtom ni? narobe niti ni ni? pokvarjeno. Mislim pa da tistih 10+ sekund ne more vplivati na splo?no zadovoljstvo in da bi celo menjali avto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji imajo glasen motor tistih 10-15 sekund. To je pa? tako in ni z avtom ni? narobe niti ni ni? pokvarjeno. Mislim pa da tistih 10+ sekund ne more vplivati na splo?no zadovoljstvo in da bi celo menjali avto.

To?no tako!..mene to ne moti...mi je v?e?..he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji imajo glasen motor tistih 10-15 sekund. To je pa? tako in ni z avtom ni? narobe niti ni ni? pokvarjeno. Mislim pa da tistih 10+ sekund ne more vplivati na splo?no zadovoljstvo in da bi celo menjali avto.

 

 

ne itak da ne. pa? veliko kdaj ti ksn kolega ali pa neve??i "mimoido?i" pripomni, da ima? izpu?no cev okvarjeno ker je tko glasno :) potem se pa ta isti usede v Fiata,  pa ne more brisalcev vklopit :) :)

 

?e vedno je po mojem mnenju Mazda (katerikoli model) super avto,  vendar je pa potrebno priznati, da pa? ni ve? to kar je bila. Itak ni? ni ve? kot je bilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactiv motorji imajo glasen motor tistih 10-15 sekund. To je pa? tako in ni z avtom ni? narobe niti ni ni? pokvarjeno. Mislim pa da tistih 10+ sekund ne more vplivati na splo?no zadovoljstvo in da bi celo menjali avto.

 

To je res in sam sem se navadil na to, me ne moti... vendar ne bo? verjel koliko ljudi me je ?e ?udno gledalo in spra?evalo ?e je z mojim avtom kaj narobe. 

Prvi me je vpra?al o?e, drugi pa tast :).

 

Mihael, zadel si bistvo! Mazda je zelo dober, predvsem pa lep avto, zmoti pa kvaliteta dolo?enih komponent in pa ?paranje na malenkostih ( ni zra?nih re? za zadaj voze?e, neosvetljene tipke za dvig stekel, zadnja klop ni dobro pritrjena - na vseh novih trojkah, to pa zgleda tako, da ko prime? klop, jo lahko za cca. 15 cm dvigne? v zrak (kot bi bila pritrjena samo na sredini), zgornji del prtlja?nika na limuzini nedodelan, prtlja?nik slabo osvetljen, za dvig havbe je samo palica,...).

Sicer te stvari, ki sem jih na?tel mene ne motijo in se po?vi?gam na njih, vendar...

 

Aja ?e nekaj se dogaja na moji... ob?asno se mi zatakne menjalnik. Bo treba vzeti dopust, pa iti na servis. Sicer sem jim to ?e omenil, pa so kao pogledali pa ni? bolj?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne itak da ne. pa? veliko kdaj ti ksn kolega ali pa neve??i "mimoido?i" pripomni, da ima? izpu?no cev okvarjeno ker je tko glasno :) potem se pa ta isti usede v Fiata,  pa ne more brisalcev vklopit :) :)

Ti pa njemu nazaj: "ah ne, to je normalno pri ?portnih avtomobilih, ti k ma? navadnega te funkcije pa? nima?" ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti pa njemu nazaj: "ah ne, to je normalno pri ?portnih avtomobilih, ti k ma? navadnega te funkcije pa? nima?" ;)

 

he he he :) mas prav ja. bom probal foro,  ampak ne bom povedal da je pod haubo le 1,5 :)  ?eprav mi kar zadostuje razen na ksni avtocesti npr. iz Kopra gor mi kar zmanjka nekaj konji?kev. se pa zato peljem za slabih 6 L /100 km :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj je treba lo?it:

 

- eno je, ko stvar dela tako, kot mora delat in zaradi tega spu??a razne zvoke itd.. (recimo to z zagonom hladnega vozila - to je povsem OK in jasno nam je lahko, da tako mora bit)

 

- drugo pa je, da ti multimedia zmrzuje ob premikanju skladb naprej/nazaj in uga?anje celotnega MZD, saj to ni pravilno delovanje in se v drugih vozilih to ne dogaja (tudi v drugih vozilih Mazda z MZD ne)

 

To sta 2 razli?ni zadevi. No kakorkoli, uvoznik pravi, da je tudi druga to?ka - normalno delovanje in da je problem v uporabniku, ker je preve? picajzlast in ker opazi to napako!

 

Danes mi ?e niso ni? odgovorili oziroma me kontaktirali. ?akam na njihovo re?itev zame. Takega avta, ki me vsak dan, vsako uro in vsako minuto spravlja ob ?ivce (pa ?eprav samo zaradi tega, ker sistem zmrzuje in se uga?a ob premikanju mp3 skladb naprej) ne mislim imeti. Stvar sem po?teno pla?al in pri?akujem, da bo po?teno tudi dela!

 

?e je tako delovanje res normalno, potem zakaj ostali nimajo/te te napake in jo imam samo jaz? Potem bi tudi ostali morali imeti to te?avo, da ko 4x premaknete skladbo naprej/nazaj, da se vam celoten MZD sistem ugasne. Ker pa te te?ave nimate pomeni, da gre za napako na vozilu, katere ni mogo?e/se je ne zna odpraviti. ?e bi jo pa imeli ?e ostali, bi se prav tako - tako kot jaz - prito?evali ?ez delovanjem. Potem pa seveda prito?evanje ?ez servis (ker ne more napake odpravit) in ?ez uvoznika, ki ti re?e, da je te?ava v tebi, ker si preve? "natan?en" in opazi? te napake.

 

Kje bo ?lovek po vsem tem zadovoljen uporabnik?!

 

Pa da ne boste mislili, ni samo to te?ava, s katero sem se soo?al z Mazdo. Je bilo ?e marsikaj drugega zraven, ampak tisto sem pripravljen nekako pozabit, samo ?e najdejo zame ustrezno re?itev. ?e oni menijo, da je z vozilom vse OK, potem sploh ni problema. Jaz z veseljem zamenjam svoje vozilo z enim njihovim in bo problem re?en. Oni bodo moje vozilo prodali naprej drugemu kupcu, ki pa ne bo tako picajzlast in bo stvar re?ena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni ni to LOGI?NO,kar se dogaja Sylverju...na njegovi mazdi3,

Ve?ina nam z novej?imi,mazdami,ta sistem deluje ok.

O?itno ,da je ta njegova mazda3..osamljen primer? Ne vem..?pegula! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probal ze vsaj 5 razlicnih USB kljuckov. Vsi formatirani pred nalaganjem mp3jev.

 

Prej ni bilo nikoli tezav s temi istimi kljucki...

 

kakorkoli ?e, ne preostane ti druzga kot da se zapelje? nazaj na servis pa malo poja?a? ton (pa ne na radiu :) ) ter zahtevaj, da ti zadevo pa? uredijo.

 

?e moja izku?nja,

glede podobnih zadev,  so pa servisi v Avstriji neprimerljivo na veliko vi?jem nivoju kot na?i. Prej?njo M6 sem vedno vozil v Avstrijo na servis, pa verjeli ali ne, sem prvi? manj pla?al kot bi pri nas, drugi?, vse tak?ne manj?e napake so vedno odpravili najkasneje v enem dnevu in ve?krat tudi brezpla?no (izven garancije) ker sem pa?  delal redne servise, tudi samo za servis dobi? gor nadomestno vozilo (vsaj na Avstrijskem Koro?kem) tako, da... kaj ti naj re?em, zapelji se do Celovca (?e si iz LJ) na servis pa ?e druzga ne, te vsaj ne bodo odpravili s tak?nim vzrokom. problem v uporabniku?? halo!!  

 

pa? na servisu je najla?je olje pa filtre menjat, ko pa pride do tak?nih zadev,  potem pa veliko kateri servis pri nas zmrzne in nam uporabnikom delijo tak?ne in druga?ne vzroke za okvaro. Stricu so na primer na biv?em Mazda servisu (seveda je ta firma ?e "pokojna "- mogo?e tudi zaradi tak?nih zadev) rekli,  da mu trese zavore zato ker preve? zavira ter vozi po lu?ah in tako posledi?no uni?i diske. Mislim.... shit ..v Avstriji so mu pa samo mislim,  da centrirali polosi oz. nekaj podobnega, pa je zadeva funkcionirala z stro?ki 0 ?!!

 

Pa ne delam reklame za servise v Avstriji, na?i serviserji (nekateri - predvsem tisti kao z "velikimi imeni") morajo malo spremenit pristop do strank in izbolj?ati samo kvaliteto servisa. Nikakor ne me?em vseh v isti ko?, definitivno so tudi zelo zelo dobri Mazda servisi pri nas!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakorkoli ?e, ne preostane ti druzga kot da se zapelje? nazaj na servis pa malo poja?a? ton (pa ne na radiu :) ) ter zahtevaj, da ti zadevo pa? uredijo.

 

?e moja izku?nja,

glede podobnih zadev,  so pa servisi v Avstriji neprimerljivo na veliko vi?jem nivoju kot na?i. Prej?njo M6 sem vedno vozil v Avstrijo na servis, pa verjeli ali ne, sem prvi? manj pla?al kot bi pri nas, drugi?, vse tak?ne manj?e napake so vedno odpravili najkasneje v enem dnevu in ve?krat tudi brezpla?no (izven garancije) ker sem pa?  delal redne servise, tudi samo za servis dobi? gor nadomestno vozilo (vsaj na Avstrijskem Koro?kem) tako, da... kaj ti naj re?em, zapelji se do Celovca (?e si iz LJ) na servis pa ?e druzga ne, te vsaj ne bodo odpravili s tak?nim vzrokom. problem v uporabniku?? halo!!  

 

pa? na servisu je najla?je olje pa filtre menjat, ko pa pride do tak?nih zadev,  potem pa veliko kateri servis pri nas zmrzne in nam uporabnikom delijo tak?ne in druga?ne vzroke za okvaro. Stricu so na primer na biv?em Mazda servisu (seveda je ta firma ?e "pokojna "- mogo?e tudi zaradi tak?nih zadev) rekli,  da mu trese zavore zato ker preve? zavira ter vozi po lu?ah in tako posledi?no uni?i diske. Mislim.... shit ..v Avstriji so mu pa samo mislim,  da centrirali polosi oz. nekaj podobnega, pa je zadeva funkcionirala z stro?ki 0 ?!!

 

Pa ne delam reklame za servise v Avstriji, na?i serviserji (nekateri - predvsem tisti kao z "velikimi imeni") morajo malo spremenit pristop do strank in izbolj?ati samo kvaliteto servisa. Nikakor ne me?em vseh v isti ko?, definitivno so tudi zelo zelo dobri Mazda servisi pri nas!

 

 

Kje pa si to servisiral avto na Avstrijskem Koroskemm, ce smem vedet? Me zanima, ker se odlocam se kje bi avto servisiral, v okolici Celovca ali bi se Vozil v Ljubljano na A-Cosmos, kateri je veckrat pohvaljen!

 

Me pa kar zmrazi ko berem vse te tezave z Mazdo 3, sm rahlo razocaran :(  pa ceprav zelo zadovoljen ( zaenkart)  z mojo prvo mazdurino!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa si to servisiral avto na Avstrijskem Koroskemm, ce smem vedet? Me zanima, ker se odlocam se kje bi avto servisiral, v okolici Celovca ali bi se Vozil v Ljubljano na A-Cosmos, kateri je veckrat pohvaljen!

 

Me pa kar zmrazi ko berem vse te tezave z Mazdo 3, sm rahlo razocaran :(  pa ceprav zelo zadovoljen ( zaenkart)  z mojo prvo mazdurino!!

 

tebi bo verjetno bli?je v Celovcu  EISNER AUTO KLAGENFURT ST. VEITER STRASSE. Eisner Auto St. Veiter Str. 119a.  Jaz sem servisiral pri Mazda Schildberger v Ebendorfu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa? na servisu je najla?je olje pa filtre menjat, ko pa pride do tak?nih zadev,  potem pa veliko kateri servis pri nas zmrzne in nam uporabnikom delijo tak?ne in druga?ne vzroke za okvaro. Stricu so na primer na biv?em Mazda servisu (seveda je ta firma ?e "pokojna "- mogo?e tudi zaradi tak?nih zadev) rekli,  da mu trese zavore zato ker preve? zavira ter vozi po lu?ah in tako posledi?no uni?i diske. Mislim.... shit ..v Avstriji so mu pa samo mislim,  da centrirali polosi oz. nekaj podobnega, pa je zadeva funkcionirala z stro?ki 0 ?!!

 

Pa ne delam reklame za servise v Avstriji, na?i serviserji (nekateri - predvsem tisti kao z "velikimi imeni") morajo malo spremenit pristop do strank in izbolj?ati samo kvaliteto servisa. Nikakor ne me?em vseh v isti ko?, definitivno so tudi zelo zelo dobri Mazda servisi pri nas!

Mislim, da si s tem zadel bistvo teh debat na tem forumu.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa tako rekel/napisal: tudi na?i servisi so dobri, nekateri celo prijazni do strank (moj primer z A-Cosmos BTC). Zaupam jim, da so moje vozilo ustrezno posservisirali (kar se rednega servisa zadeva).

 

Se pa strinjam s tem, ko je nekdo napisal, da takoj, ko se gre za neko ve?jo te?avo, o kateri niso seznanjeni, kako jo re?evati, se tudi oni obra?ajo na svoje vi?je in bolj usposobljene tehni?ne kadre. Konkretno za mojo te?avo "Loading navigation" so upo?tevali navodila, katera so prispela iz Avstrije. Ampak ve? ali manj je bilo to: namestite nov SW ali povozite isti SW. Torej tudi v Avstriji v takem primeru ne bi odpravili napake, ker je (o?itno) bila napaka v samem SW. Ne vem - ugibam.

 

No, sedaj, ko pa MZD zmrzuje kljub temu, da smo namestili zadnji SW (celo 2x ?e se ne motim), pa spet nih?e nima re?itve. Tukaj pa se sedaj za?nejo te?ave, ker ni re?itve. Nih?e ne ve, zakaj se to dogaja in najla?je je re?i, da je tako delovanje normalno. Tu ne bo pomagala niti Avstrija, niti Nem?ija itd....ker se gre za te?avo, katera nastane nepri?akovano in nih?e ni seznanjen z njo, ampak jih (servis) stranka obvesti o te?avi.

 

In v takih primerih oziroma za take primere bi bilo potrebno, da ima servis/uvoznik neko re?itev za stranko, da se stranka ne rabi ukvarjati s tem. Tega pa ni - o?itno nimajo postopkov, kako ravnati v takem primeru. To je problem, ?e mene kdo vpra?a. Kaj preostane taki stranki? Edino to, da se obrne na varstvo potro?nikov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa tako rekel/napisal: tudi na?i servisi so dobri, nekateri celo prijazni do strank (moj primer z A-Cosmos BTC). Zaupam jim, da so moje vozilo ustrezno posservisirali (kar se rednega servisa zadeva).

 

Se pa strinjam s tem, ko je nekdo napisal, da takoj, ko se gre za neko ve?jo te?avo, o kateri niso seznanjeni, kako jo re?evati, se tudi oni obra?ajo na svoje vi?je in bolj usposobljene tehni?ne kadre. Konkretno za mojo te?avo "Loading navigation" so upo?tevali navodila, katera so prispela iz Avstrije. Ampak ve? ali manj je bilo to: namestite nov SW ali povozite isti SW. Torej tudi v Avstriji v takem primeru ne bi odpravili napake, ker je (o?itno) bila napaka v samem SW. Ne vem - ugibam.

 

No, sedaj, ko pa MZD zmrzuje kljub temu, da smo namestili zadnji SW (celo 2x ?e se ne motim), pa spet nih?e nima re?itve. Tukaj pa se sedaj za?nejo te?ave, ker ni re?itve. Nih?e ne ve, zakaj se to dogaja in najla?je je re?i, da je tako delovanje normalno. Tu ne bo pomagala niti Avstrija, niti Nem?ija itd....ker se gre za te?avo, katera nastane nepri?akovano in nih?e ni seznanjen z njo, ampak jih (servis) stranka obvesti o te?avi.

 

In v takih primerih oziroma za take primere bi bilo potrebno, da ima servis/uvoznik neko re?itev za stranko, da se stranka ne rabi ukvarjati s tem. Tega pa ni - o?itno nimajo postopkov, kako ravnati v takem primeru. To je problem, ?e mene kdo vpra?a. Kaj preostane taki stranki? Edino to, da se obrne na varstvo potro?nikov.

 

pejt na A-Cosmos, pa se poizkusi nekako dogovoriti za nov MZD. pa? vztrajaj pri svojem, ?e posebej ker ima? ?e garancijo. Varstvo potro?nikov ti verjetno ne bo kaj posebej pomagalo pri tem. Poizkusi pri Kr?i?niku??!! so dokaj dostopni do strank

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.