Skoči na vsebino

spet te?eva z dpf


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni. Zanima me kaj je bolje ali naj menjam dpf na mazdi 5 ali ga odstranim. Ja sem ga spustil pod prisilno samo ne gre ker je avto v limp mode. Na ebayu sm zaslediv dpf za malo majn kod 300e. 

 

http://www.ebay.com/itm/DIESELPARTIKELFILTER-DPF-MAZDA-/321494582938?fits=Make%3AMazda%7CModel%3A5&hash=item4ada92069a:g:ItUAAOSwJkJWlOve&vxp=mtr

 

Hvala za odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok hvala za info. Je v okolici celja kak?en ki se s tem obada?

vpra?anje je kaj je tvoja okolica, tunerc novo mesto 250?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa da nebi imel tak?nih te?av, ker vozim kar hitro in se vozim  po avtocesti, mestne vo?nje skoraj da ni,

ta prva mo?nost je mo?na, ker negledam vedno trenutne porabe,

filter je pa tud notri, ker sem ?e parkrat naredil prisilno regeneracijo in jo izvede.

Ali je mo?no da je filter vedno v regeneraciji?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem ta opcija odpade, malo spra?ujem zato ker mi je trenutna poraba  mal sko?ila, ?e dam v 6 prestavo in vozim s tempomatom 130km/h, od ?entvida do izhoda Vodic mi nekje tud poka?e 7,4, druga?e je vedno tam okoli 6,6 ali 6,8.

Kolkr se jaz spomnm na tej relaciji je vedno kazal pod 6.

Ampak ?e spustim gas pa pade na 0.0

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet jaz, imam dve vpra?anji gre se pa za dpf.

Pelko mi je prvi? spro?il prisilno regeneracijo, potem sem pa ?e jaz doma v obeh primerih se je regeneracija izvedla.

Zdaj sem bil na uradnem servisu v Btc in mi je pogledal z ra?unalnikom in pravi da jaz dpfja nimam notri.

Kako je mo?no da on vidi da ni dpfja, jaz pa lahko naredim prisilno regeneracijo?

Drugo vpra?anje je ?e je dpf izklopljen ali posveti lu?ka za dpf ko da? kontakt, ker meni posveti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugo vpra?anje je ?e je dpf izklopljen ali posveti lu?ka za dpf ko da? kontakt, ker meni posveti.

 

Seveda posveti. In potem ugasne. Tako kot ?e bi DPF imel. Le regeneracije ti ne dela avtomatsko...

 

Se je pove?ala poraba? Glede na to, da je avto star 8 let, ima gotovo ?e nekaj kilometrov. Lahko je marsikaj: od tega, da ti kak zavorni cilinder malo slab?e dela pa malo dr?i, do kolesnih le?ajev, ki imajo malo ve?je trenje kot neko?, pa napolnjenost in dimenzija pnevmatik (baje za en cm ?ir?e pnevmatike dodajo 5% ve?jo porabo), nepotrebna obremenitev vozila, ?e kak?ni stre?ni nosilci, tudi kak?ne druge komponente v motorju, ki mogo?e napovedujejo, da bodo odpovedale,...

 

Pa tudi mit Vsemogo?nega Pelkota je malo pretiran... Ja, on ti lahko naredi regeneracijo DPFa, ?eprav ga sploh ni notri, saj je sposoben malo ve? od Chuck Norrisa... Za ostale odgovore pa pojdi v BTC in poi??i g. Majesa in pa mehanika Jureta. ?esar ne vesta, bosta zvedela ?ez nekaj dni. Zagotovo. Seveda govorimo o Mazdah, ne do tem, kje bi na?el kov?ek denarja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako tudi meni lu?ka posveti in ugasne samo nevem kako lahko prisilno regeneracijo izvede ?e ga ni to mi ni jasno.

Poraba jaz mislim da ni visoka recimo narmalne vo?nje po avtocesti do 150km/h je recimo od 6 do 6,2

Z enim tankom sm najve? naredil 950km.

To ki je meni pokazal 7 litrov trenutne je cesta ?la na gor, ?e je ravnina mi pa poka?e 5,5 tudi manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo enostavno, daj prst v auspuh....kot na onkologiji

?rn prst = saje = nima? DPF

?ist prst = DPF

 

Bolj je zaj... ?e je kdo samo elektronsko izklopil pred teboj DPF pa ga pustil notri.

?e je fizi?no notri se pa vidi ali je kdo ?vasal po njemu. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom vidl kaj bo.

To tudi mene skrbi da je tako da je samo izklopljen, kje pa je dpf da pogledam sam ?e je po?vasan.

To spra?ujem zato ker avto ko avto stoji in ni ogret pride ven malo dima ki je isti kot dim ki dela? prisilno regeneracijo.

Za ta dim sem tudi bil pri pelkotu in mi je tudi takrat prvi? naredil prisilno regeneracijo,sem ga takrat vpra?al ?e je lahko to od dpfja pa je rekel da je lahko vendar je prvo posumil na egr da je zabasan in ni bil.

Jaz sem kar siguren da je dpf ?e vedno fizi?no notri ampak je samo izklopljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom vidl kaj bo.

To tudi mene skrbi da je tako da je samo izklopljen, kje pa je dpf da pogledam sam ?e je po?vasan.

To spra?ujem zato ker avto ko avto stoji in ni ogret pride ven malo dima ki je isti kot dim ki dela? prisilno regeneracijo.

Za ta dim sem tudi bil pri pelkotu in mi je tudi takrat prvi? naredil prisilno regeneracijo,sem ga takrat vpra?al ?e je lahko to od dpfja pa je rekel da je lahko vendar je prvo posumil na egr da je zabasan in ni bil.

Jaz sem kar siguren da je dpf ?e vedno fizi?no notri ampak je samo izklopljen.

?aki mal tudi ?e bi bil EGR pa ma? dpf, dpf saje ujame, ?e se ti malo kadi zna? bit res brez, DPF je una debela zadeva na sredini avta na poti auspuha

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to razumem samo jaz sem mel prvo informacijo da je dpf izkloplejn in da je ?e vedno not zato je prvo pelko pomislil na egr, potem sva pa naredila prisilno regeneracijo in jo je izvedlo.

Danes sem bil na uradnem servisu in je pogledu z ra?unalnikom pa mu je pokazal da dpfja ni notri.

Ampak ?e vedno ne razumem kako lahko naredi prisilno regeneracijo ?e je izklju?en

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.