Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

Kakor sem na hitro pogledal tole ko sem dal prvo link je navadna resolucija in ni hd, pa tudi slika je bolj temna. Tako, da moram mal pobrskat po ebayu ce je kaksna hd verzija. Sem pa tudi g1w gledal in je skoraj se enkrat drazja od te ko sem dal sam je tud best performace za tak denar.

 

Potem bi ene 4 kose naro?ili? Bom poslal prodajalcu da mi da ponudbo, bom pa poslal za g1w

 

Link do ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/131121952046?ssP...984.m1423.l2648

 

?e ima kdo ?e kak?no idejo z besedo na dan :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam naslednje... Glede na to, da je postnina "Free P&P" je verjetno bolje, ce vsak naroci zase... in je tako vecja verjetnost, da se izognete placilu carinskih dajatev oz. DDV... Blago do vrednosti 22? je oprosceno placila DDV ... Se pa velikokrat zgodi, da tudi visji zneski gredo skozi... Ce pa bo posiljka z vrednostjo 200 ? ... pa je velika verjetnost, da bo treba placati se DDV in/ali carinske oz. spedicijske stroske..

 

 

Druga varianta pa je, da se poisce prodajalce, ki posilja iz EU ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je najla?i, na zunaj se imet za najbol?ga in najlep?ga, snemanja pa ne pustijo da se ne bi vidl kak?na je dejanska situacija :ninja:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to kak?ne perle so Avstrijci za volanom jih je verjetno strah, da ne bi s toliko posnetki bedakov na cesti prepla?ili tuje turiste.

 

Me pa res zanima kaj mi lahko naredijo, ?e me dobijo s kamero... a je dejansko dol?nost vsakega tujca, da pozna tudi najbolj obskurne in nore predpise v vsaki od dr?av skozi katero potuje? ?e je to tako pol imamo re?itev za na? prora?un... dejmo v zakon, da morajo vsi tujci, ki pre?kajo Slovenijo imeti zavezano za vratom rumeno rde?o rutico z modrim karo vzorcem - kdor je nima pa? kazen 1000?. Evo pol pa policaje na cesto pa gasa colat - v pol leta imamo javni dolg re?en.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj tudi google street view niso pustili v dr?avi. 
Sicer pa imajo tile Avstrijci tudi civilne motorje-provide, mene je lepo presenetila ena rde?a Honda cbr 1100 blackbird, sem padel mimo, potem me je pa dohitela in za?ela ?mrkati in cviliti. :D Pa baje imajo ?e kake nevpadljive avtomobile. SKratka, jaz se ne zajebavam ve? v Avstriji pa ?e imajo ?e tako lep?e ceste. Je pa res, da tam je bila kazen 210?, pri nas bi bila vsaj 500. Izven naselja. 

 

EDIT: Pa saj ?e prav razumem tale ?lanek tudi pri nas objavljanje svojih posnetkov ni dovoljeno, torej vse to kar po?nejo nekateri foruma?i? V praksi bi torej lahko snemani to?il snemalca? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

A uporablja kdo telefon za Blackbox oz Dash cam?

 

android aplikacija Autoguard? Ali kaj podobnega se to obnese ali 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

?ivjo,

 

mogo?e kdo pozna kak?no dobro / poceni / majhno avto kamero? Namre? nekaj ?asa nazaj so mi prerezali gumo (avto parkiran OK, niti ne vem, da bi se komu zameril) in bi sedaj malo posnel okolico avtomobila, da vidim kako in kaj. Idealno bi bilo, da bi jo nekako tako postavil, da bi posnela del pri gumah itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni dolgo nazaj se je tut sestricni naredl neki podobnega. Ampak se je povzrocitelju ocitno zamerla znamka avta, namrec prerezane so ble vse 4 gume na vsakem Peugeotu na parkingu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje tezko. Dashcami naceloma delajo ko je avto vzgan, ne ko stoji na parkingu. In za to da bi ti snemal gume bi najbrz moral biti na zunanji strani kar...pomeni da ti bo vsak ne kompletno ratardiran vandal/tat enostavno unicil kamero in to je to.

 

Meni se je pol leta nazaj nekdo zaletel v vrata (je*i ga, ozka cesta in ceprav je cona 30 vsi vozimo 60+) in sem razmisljal o tem, edina priblizno realna resitev se mi je zdela da kamero namontiran nekam na/v hiso in obrnem tako da snema avto pred njo.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dashcamere imajo ponavadi tudi funkcijo snemanja medtem ko avto stoji... snemanje pa se lahko aktivira na razlicne dogodke (zaznavanje gibanja v vidnem polju kamere, zaznavanje gibanja vozila, trk,...). Je pa tako, da so vecinoma montirane tako, da snemajo pred vozilom... In vcasih tudi za vozilom... Da se sicer nastaviti tudi, da snemajo skozi stranska okna... Ni pa to primarna funkcija takih kamer...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pozna? kak?no ki bi bila dokaj ok in za neke normalne denarje? ?tudiral sem, da bom itak moral kupiti tudi power bank za napajanje. Gledal sem kaj takega:

http://www.ebay.de/itm/HD-Sports-Mobius-Camera-ActionCam-1080P-30FPS-720P-60FPS-Pocket-Camcorder-TXSP-/111935876583?hash=item1a0fe5ede7:g:Z8kAAOSwyjBW5om0

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mobius kar pohvalijo na raznih forumih... Preveri malo na http://www.dashcamtalk.com ... Tam so recenzije najbolj razsirjenih modelov...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Vceraj sem nabavil Garminovo avtokamero Dash Cam 35 ... in tole spodaj je prvi primerjalni video. Se vedno imam fiksno pod oz. za vzvratnim ogledalom namesceneo BlackVue DR500GW-HD... tole Garminovo pa sem namestil levo od volana... 

 

 

Zadeva je zanimiva in bo verjetno nadomestila BlackVue s katero sicer ni nic narobe... le ure in datuma si ne shrani vec. Verjetno je fu? notranja baterija, ki skrbi za to... je pa tako, da softver ni narejen tako, da bi se ura sinhronizirala preko GPS signala ... 

 

SIcer je BlackVue se vedno boljsa oz. omogoca vec (snemanje na parkiriscu, WiFI povezava za kopiranje vsebin (ceprav je zelo pocasno) ... ima pa Garmin druge prednosti (zasloncek, na katerem se da spremljati snemanje ali pregledovati posnetke, opozarjanje na fiksne radarje in "red light" kamere ... opozarjanje pred naletom ... Pa se formfactor mi je pri BlackVue bolj vsec... Si pa moram vzeti enkrat cas, da zadevo fiksno zmontiram pod ogledalo. Nosilec je na vetrobransko steklo, podobno kot pri BlackVue, pritrjen z lepilom in tako ni prenosljiv ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ma? ?e kak?en no?ni posnetek?

 

A se samodejno pri?ge, ko da? kontakt in ugasne, ko izvle?e? klju?.

 

 

Nocnih se nimam... samo proti koncu tega posnetka je voznja skozi tunel na Ljubelju ... 

 

Prizge se itak samodejno... ko dobi napajanje... To je pomoje pri vseh teh, ki so deklarirane kot "avtokamere/dashcam-i" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni ?isto pri vseh... ene se sicer v?gejo samo mora? stisnit gumb, da za?nejo snemat.

 

 

Zanimivo... Se nisem imel nobene take... niti nisem zasledil, da bi kaksna, ki je prav temu namenjena, tako delovala... Ker mi nekako ni logicno, da bi moral sam aktivirati snemanje. Bistvo "DashCam-ov" je ravno v tem, da jo zmontiras in pozabis nanjo... pa da ti posname morebitni dogodek... Ker drugace je to potem bolj "ActionCam"... kot je recimo GoPro ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si danes vzel cas in fiksno zmontiral Garminov Dash Cam ... Prvi problem je bil ta, da ima prekratek kabel, da bi lahko speljal lepo okoli po sipi, kot sem imel prej BlackVue kamero ... Tako da je bilo najprej treba malo lotati in podaljsati kabel, da sem lahko lepo speljal tako, da se nic ne vidi. 

 

Je pa pod ogledalom veliko bolj "vpadljiva" kot prejsnja varianta ...

 

IMG_1485-20161111-075326.jpg

 

IMG_1606-20161111-075444.jpg

 

IMG_1630-20161111-075555.jpg

 

 

Ce ima kdo zeljo po prejsnji kamerici (BlackVue DR500GW-HD) je na voljo... Sicer si ne zapomni datuma in ure ... vse ostalo pa deluje BP. Cena? Okoli 100? mislim, da je se vedno vredna .. :)


Tukaj je se na voljo vodic, kako se zamenja notranja baterija v BlackVue DR500GW-HD :)  >> 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ?e je samo baterija kriva, da ne prikazuje ure in datuma jo vzamem jaz. Jo bom probal razkopat in menjat :-)

Lp

Saj datum in uro prikzuje, dokler ne ostane brez napajanja... Potem pa zaostaja... oz. ni vec tocna Ocitno softver najprej pogleda timestamp zadnjega posnetka in od tam nadaljuje... namesto da bi podatek o uri pridobil preko GPS signala... In kolikor sem raziskoval, je najvecja verjetnost, da je fu? baterija... Ta ima menda oznako "ms621fe" (vsaj tako pravijo v komentarjih pod videom) ... 

 

skitched-20160725-082143.jpg>> http://tinyurl.com/jl7ajfo

Ko torej formatiram kartico (10 sekundni pritisk gumba On/Off in pocakas, da naredi hardreset oz. format) potem zadeva deluje dokler spet ostane brez napajanja...

 

Pa dvostranski lepilni trak manjka za pritrditev nosilcka na steklo... ker je za enkratno uporabo ;) ... Ostalo imam ze vse spakirano ...  :zvizga:

 

IMG_1573-20160725-081414.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.