Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

Se ena negativna tocka za Garminov DashCam... Po dobrem dnevu (oz. prvi dan, ko je avto na soncu) je lepilo na nosilcu popustilo in kamerica je obvisela na kablu :( ... Ceprav sem sledil navodilom... in prej z alkoholom spucal steklo... nalepil nosilec in sele po enem dnevu nataknil na nosilec se kamerico ...  :ne vem: ... Bo treba poiskati kaksno drugacno dvostarnsko lepilo, ki bo malo mocneje drzalo nosilec na steklu tudi takrat, ko bo vroce ...  :zvizga:

 

Ima kdo kaksno idejo ali izkusnje s katerim od teh raznih 3M tape-ov ali kaj podobnega?

 

Pri BlackVue je bil nosilec prilepljen z neko prozorno smolo... Ko sem ga prilepil je bil za odlepit samo en zascitni sloj in si zadevo prilepil na steklo. Ko sem jo v soboto dol dajal, sem imel kar nekaj problemov, da sem zadevo dobil dol :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sem predal tele film?ke in so dost hude kvalitete. :) So pa o?itno profi zadeve glede na ceno gledano, vsekakor je to predrago zame. :D

 

Se da dobit tudi kak?ne, ki so bolj skrite in nevpadljive? :)

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e niti namestil nisem kamere pa so ?e nastali problemi :ne vem: ?!?

Moja je pogruntala kam pes taco moli in sva se skoraj na smrt skregala.... Pravi, ti ?e ne bo? snemal moje vo?nje in kontroliral, kam se jaz vozim  :blink:  :blink:

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ena negativna tocka za Garminov DashCam... Po dobrem dnevu (oz. prvi dan, ko je avto na soncu) je lepilo na nosilcu popustilo in kamerica je obvisela na kablu :( ... Ceprav sem sledil navodilom... in prej z alkoholom spucal steklo... nalepil nosilec in sele po enem dnevu nataknil na nosilec se kamerico ...  :ne vem: ... Bo treba poiskati kaksno drugacno dvostarnsko lepilo, ki bo malo mocneje drzalo nosilec na steklu tudi takrat, ko bo vroce ...  :zvizga:

 

Ima kdo kaksno idejo ali izkusnje s katerim od teh raznih 3M tape-ov ali kaj podobnega?

 

Pri BlackVue je bil nosilec prilepljen z neko prozorno smolo... Ko sem ga prilepil je bil za odlepit samo en zascitni sloj in si zadevo prilepil na steklo. Ko sem jo v soboto dol dajal, sem imel kar nekaj problemov, da sem zadevo dobil dol :) ... 

Probaj tole

http://www.ebay.com/itm/EUR-4-66-m-Tesa-Montageband-OUTDOOR-55750-beidseitig-klebeband-19-mm-x-1-5-m-/281488365391?hash=item418a03974f:g:5ZIAAOSwGvhUBiVA

dobi? v OBI , mam tablice s tem gor prpopane dr?i ?e ene 2 leti k prbit  :prstgor: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Saj sedaj se je ocitno odlocila, da bo ostala tam na mestu :) ... Sem jo takrat, ko je obvisela na kablu, pritisnil nazaj na sipo in od takrat ni vec padla dol... ceprav je bilo tudi vroce ... tako da zaenkrat drzi... Ko bo spet dol padla, pa zacnem razmisljati o nabavi cesa takega :) ... 

?e niti namestil nisem kamere pa so ?e nastali problemi :ne vem: ?!?

Moja je pogruntala kam pes taco moli in sva se skoraj na smrt skregala.... Pravi, ti ?e ne bo? snemal moje vo?nje in kontroliral, kam se jaz vozim  :blink:  :blink:

 

:ph34r:  :hudicek: ... Na sreco sem jaz edini voznik svojega avta ...  :danzoman:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e niti namestil nisem kamere pa so ?e nastali problemi :ne vem: ?!?

Moja je pogruntala kam pes taco moli in sva se skoraj na smrt skregala.... Pravi, ti ?e ne bo? snemal moje vo?nje in kontroliral, kam se jaz vozim  :blink:  :blink:

 

Haha ... dobr te ima pre?itanega.  :lol: 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

imas kaksno fotko kako je BlackVue prej izgledal pritrjen na sipo?

 

Imam... Tole je DR500GW-HD

 

IMG_0621-20161111-104016.jpg

 

IMG_6648-20161111-104157.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si jo ze prodal, ali jo se imas? Ce se ni sla od tebe mi poslji ceno na ZS

 

Jo je AmpeR kupil... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Danes dobil novi model Garmin Dash Cam 55 

 

 

Od modela Dash Cam 35 se razlikuje v prvi vrsti v velikosti same kamere... ima boljso locljivost, WiFi za shranjevanje posnetkov,... Prvih vtisov se ni, ker sem jo prejle sele zmontiral... :)

 

skitched-20170420-150244.jpg

 

skitched-20170420-150323.jpg

 

Ena slika narejena s to kamero v polni locljivosti (samo skopirana iz kartice in uploadana na streznik):

GRMN0001.JPG

 

Pa se prvi posnetek... 

 

 

Nocnega nalozim, ko bom imel kaksnega :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wifi pomeni da na primer ko se priopelje? domov ti sam nalo?i posnetke?

Kako je z baterijo v tem primeru (recimo da je 64GB) to ni malo ?asa.


a sesek pa tako prime da mora? ga zamenjat celo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wifi pomeni da na primer ko se priopelje? domov ti sam nalo?i posnetke?

Kako je z baterijo v tem primeru (recimo da je 64GB) to ni malo ?asa.

a sesek pa tako prime da mora? ga zamenjat celo?

 

 

WiFi je samo za shranjevanje fotk ali posnetkov ... Moras pa izbrat naprej funkcijo "share" in se nato povezes na kamero preko aplikacije Garmin Virb (Andoid, iOS) in izberes, kaj zelis shraniti... 

 

Nosilec je prilepljen na sipo... in je magneten, da lahko kamerco snames... "krogec" z magnetkom pa ostane nalepljen na sipi ... 

 

Ve? >> Klik

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha. ne zgleda slabo.


a pa lahko na primer preko wifija in aplikacije tudi na mobiju predvaja? posnetek? NA primer da policistu ali komu drugemu na licu mesta poka?e? posnetek?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha. ne zgleda slabo.

a pa lahko na primer preko wifija in aplikacije tudi na mobiju predvaja? posnetek? NA primer da policistu ali komu drugemu na licu mesta poka?e? posnetek?

 

 

Nisem se probal... oz. na brzino sem... apak nisem se imel posnetkov :) ... slike sem lahko pogledal... Sicer pa lahko na licu mesta pokazes posnetke kar na kameri ... ker ima zaslon in pregledovalnik :) ... Baterija naj bi drzala do 30 minut ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest, s kje pa ima? ti to speljano napajanje? Jaz sem gledal za dashcam na moji 3 pa nisem na?el neke pametne re?itve kako speljati elektriko (pa ne bi rad vlekel po sredi armaturke z 12V priklju?ka ker to zgleda ?e?ko).

 

 

stalni plus sem vzel nekje pri sovoznikovih nogah v enem sopu kablov... Tam imam prikljuceno neko skatlo, ki skrbi, da se akumulator ne izprazni (odvzame elektriko, ko napetsot akumulatorja pade pod doloceno mejo ... Ta skatla je PowerMagic Pro >> https://www.blackvue.com/product/blackvue-power-magic-pro-vehicle-battery-discharge-prevention-for-parking-mode/ in jo imam se ob BlackVue kamere... lahko pa se zveze tudi brez tega... direktno... najbolje da na plus, ki ga prekine kontakt ... Na ta PowerMagic imam potem prikljcueno kamero... in sicer za sovoznikovim predalom... Potem pa imam kabel speljan okoli po robu stekla... pod gumo do vzvzratnega ogledala ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce zaradi fisheye efekta ampak res je zgledalo kot da te bo zapel z robom prikolice.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.