Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Da malo obudim to temo, ve kdo za kak dash cam, ki bi biu sposoben delovat brez eksternega napajanja, pa da nebi biu 10 kil te?ak in velik? Oz. ?e ?e ma eksterno napajanje, da se ga da na OBD al pa kak drga? re?it (ni mi kabla za vle?t v sredinsko konzolo :/).

 

Rad bi v svojo spet kaj montiral, prej?njo sem mel zdru?eno z vzvratno kamero, zej bi pa rabu sam kej pametnega za snemanje spredaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ebayu, aliexpres jo imas za 40?. Sem jo kupil pol leta nazaj pa poslov jo je iz poljske (sepravi brez davka) pa za 8e so mi dali se 64gb kartico. Jest sem vzel se drazjo vrjanto k ima nakoncu 1s in ima G senzor in glasovni ukaz. To je cena s kartico vred.

 

 

 

post-7623-0-21923700-1579702306_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj enostavnega kot USB pa? ni, kaj bo? z eksternim napajanjem a bo? baterije menjaval?? Al kako misli? ?? Lepo za tapeto ob oknu spelje? kabel in pod predalom pa ga ?iv bog nebo vido :jupiii:


Kot snemanja... Ta ima 130, je to ok? Ene imajo tudi ve?, 160, pa tudi do 180...
Nimam predstave, ?e je 130 ok.

 

Kot snemanja je ?isto OK jaz jo imam pa se vse vidi brez problema pa ?e slika je za ta denar odli?na

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si mislil predal med sedezi? Saj ni potrebe po tem, da bi tja vlekel kabel. Pod volanom na levi pri nogah so varovalke... Tam poisces recimo varovalko od vticnice in nanjo priklopis kamero ... Tako sem jaz naredil ... Niti ni potrebe po kaksnem spajkanju ... Kupil sem varovalko, ki ima se "odcep" ...  

 

skitched-20190118-100224.jpg

 

http://www.mazda-si.net/topic/14546-dashcam-2017-nabava/?p=405050

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno mislil s predal med sedezi? Saj ni potrebe po tem. Pod volanom na levi pri nogah so varovalke... Tam poisces recimo varovalko od vticnice in nanjo priklopis kamero ... Tako sem jaz naredil ... Niti ni potrebe po kaksnem spajkanju ... Kupil sem varovalko, ki ima se "odcep" ...  

 

skitched-20190118-100224.jpg

 

http://www.mazda-si.net/topic/14546-dashcam-2017-nabava/?p=405050

?e bolj?e tale re?itev :jupiii:  :jupiii:  :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam si pretvornik iz 12v-5v oscipnil stran in plus zicko zvezal s temu bypassom oz. Odcepom, negativno oz. Maso pa na en vijak in zadeva spila?

 

klikni na link ... v drugi temi sem ze pred casom pisal, kako sem priklopil... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nobenega pretvornika 12V - 5V  ... Ta skatlica (PowerMagic) ima samo zicke ... Sem samo priklopil preko teh "varovalk" stalni plus, "ACC" plus in maso ... PowerMagic pa ima potem vticnico, kamor se priklopi DashCam ... 

 

Manual_Power_Magic_Pro_ver_3_01_pdf_23D8


Jest? Kdaj bo? nabavil novo kamero?

 

A ti je spet crknila? Ves da sem ze razmisljal, da bi nabavil boljsi model (BlackVue DR900s 2CH) in bi vzel "2CH" model, ki ima kamero se za zadaj ... Samo nevem, ce se mi ljubi vlect kablov do zadnje sipe :D ... Odvisno, koliko bi dobil za tole ... Sem pa s tole izredno zadovoljen drugace ...  :jupiii:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dashcami imajo ponavadi 12V vtic...  in ja... tudi tako se lahko naredi... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi vseeno najbolj enostavno tako, da vtakne? vti? v sredinskem naslonu za roke, kabel ob robu do tal nato pod sankami sede?a do praga vrat, kjer da? dol tisto za??itno plastiko, da spravi? kabel spodi. Potem pa samo umakne? gumo vrat, porine? kabel not, in zgoraj ?e notranjo tapeto A stebri?ka pa si ?e pri?el do strehe in do kamere. Vse skupi 10min dela.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi vseeno najbolj enostavno tako, da vtakne? vti? v sredinskem naslonu za roke, kabel ob robu do tal nato pod sankami sede?a do praga vrat, kjer da? dol tisto za??itno plastiko, da spravi? kabel spodi. Potem pa samo umakne? gumo vrat, porine? kabel not, in zgoraj ?e notranjo tapeto A stebri?ka pa si ?e pri?el do strehe in do kamere. Vse skupi 10min dela.

 

Sam imam v tisti vticnici v predalu pod radijem daljinca za garazna vrata ... in bi moral dat razdelilec (grdo izgleda) ali pa speljat do sredinske konzole med sedezema, kjer je druga vticnica ... Kabel moras itak speljat okoli prednjega stekla, da prides do armature ... Potem pa je meni bilo najenostavneje, da priklopim pri varovalkah... Pa se vse je skrito... in dodatna zascita je akumulator, da ga ne izprazni, ce uproabljas "parking mode" (ce ga kamera seveda ima) ... Moja je hkrati uporabna tudi kot "sledilec" ... Poleg tega imam pod armaturo se USB WiFi dostopno tocko, da je kamera tudi povezana z internetom ... Vse skupaj je mogoce malo vec kot 10 minut dela... ni pa vec kot pol urce, da vse postimas tako, kot je treba...

Ja tale vrjanta z varovalkami in tisto  extra varovalko s kablom, se mi zdi najmanj invazivna, se da dobit kje pr nas? Al si to naro?val od kitajcev?

 

Narocil sem iz Nemcije preko https://www.toms-car-hifi.de ... Druga opcija je eBay ali Amazon ... Iz kitajske nerad narocam, ker vse skupaj tako dolgo traja, da ze skoraj pozabim, da sem kaj naorcil... Edino ce je prihranek pri ceni res velik ... je pa potem problem, ce kaj crkne, ker se ponavadi enostavno ne splaca posiljati nazaj... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...
dne 22. 1. 2020 ob 15:41 je robertk6 napisal:

A to dela tudi brez aplikacije? Sepravi da dam not kartico SD, napajam pa preko USB kabla direktno v izhodu v autu (v centralni konzoli na 12V)? Tisti originalni USB za infotament je verjetno samo 0,5A (vsaj glede na to, kako počasi "ne"polni telefon).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.