Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

  • 3 tedne kasneje...
On 7/19/2020 at 9:54 PM, NevLado said:

Štekam. Meni je ušeč, ker zgleda majhna in kompaktna. Tiste z GPS so vse večje.

Ima i malih s  GPS, ali sam isključio prikaz brzine da ne dobim kaznu če bo neko sranj*

 

https://youtu.be/jVSmiSw5ZdY        hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCPYBEIoBSFryq4

 

mini.jpgMini-0805-Car-DVR-Camera-Dash-Cam-dash-c

 

 

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ta kamera je vredna svojega denarja in jo imam tudi sam ze cca. 1 leto (70mai 1s). Sedaj sem imel neke pribliske, da bi kupil 70mai a800 4k. Za black friday se jo zna dobiti za 115€. Je pa to sprednja in zadnja kamera :). No ko smo ze pri kameri sem ravno danes v puncino fabio tole zadevo zmontiral. Odlicna zadeva, ce nimas lcd displeja oz. imas oem radio. Poanta je bila, da ima rikverc kamero, dashcam je pa samo se plus. Kot zanimivost:  kamera snema tako naprej, kot nazaj in shranjuje posnetke. Do zadnje kamere lahko dostopas preprosto s klikom na gumb. Kamera se tudi aktivira avtomaticno, ko prestavis v vzvratno. Kot druga zanimivost : ko s pritiskom na gumb prestavis na vzvratno kamero dobis sirsi kot in vidis avte dejansko za seboj, ko pa prestavis v vzvratno voznjo je pa kamera osredotocena bolj navzdol, in imas boljsi pregled nad  parkiranjem. Kamere so 1080 HD.
Ja vem fabia ne rabi RVC kamere, ampak sem jo dobil za smesen denar :)

 

 

 

 

IMG_20201122_173223.jpg

IMG_20201122_173500.jpg

 

 

 

Evo se video rikverc kamere :)

 

 

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz moram zdaj še pri stebričku plastiko dol vzet in zmontirat kabel, sem samo na "horuk" priklopil. Verjetno bom kar prilimal kabl gor ob šipi v črnem robu, potem pa plastiko od stebrička stran, pri vratih pa v glowbox.

 

@Scr3am tale pro je vrh glave, 1440p ima in je povsem dovolj. Me pa zanima kako se vidi v res popolni temi ali pa kak AC, ko imaš nasproti še svetlobo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nerabis nic odstranjevati plastike. S tistim plasticnem orodjem potisni kabel notri v tapeto. V skrajnem primeru pri A stebricku samo plastiko za 2cm vn ruknes, da gre kabel notri :). Priklopljeno jo imas pa kje ? 12v vticnica za čik?

P.S. meni je bilo pomembno, da je kamera minimalno opazna in da nima zasloma, zato sem vzel 1S. Morem pa priznati, da me mika sedaj tale a800 4k, ker se jo dost ugodno, da dobiti :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Jaz jo bom tudi nabavil to xiomia avto kamero pa še eno daš na prvo drugo na zadnjo sipo👍😁😉

Zdaj ko imam novoCX 30 se mi modeli lepijo na zadek avta 😁 noro😏 ..posledično mi piska in opozarja 😁...zoom zoom

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena za komplet (prednja in zadnja kamera) je s postnino vred dobrih 180€

 

WWW.AMAZON.DE

70mai DASHCAM 140 DEGREE/A800S-1: Amazon.de: Electronics & Photo

 

Na Aliexpress-u pa malo manj... okoli 140€ 

 

 

 

Samo prednja kamera pa je pri nas okoli 130€

 

WWW.WAYTEQ.SI

Do 4K UHD s 140 ° FOV, Dvokanalno snemanje spredaj in zadaj, Zmogljiv nočni vid s 3D DNR, 24-urni nadzor parkiranja , Vgrajen GPS z ADAS

 

 

 

DASHCAMTALK.COM

The 70mai A800S is a good bang for your buck 4K camera, the In the $100 price range, there are few cameras that will have better video quality.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 5. 2022 ob 9:39 je Slivka napisal:

Dobro, "performance" so precej relativna zadeva, "price" je pa precej konkretna. In koliko je "price" v tem primeru?

Nic ni relativna stvar. Performance je 4K. Zadeva se lahko tudi preveri na youtubu in bos videl kaksna kvaliteta je 4k. Dvomim da bos dobil kamero 4k pod 300€. Kaj sele v tem primeru ko dobis sprednjo in zadnjo. Zadnja kamera snema 1080.
Je pa tko, da je 70mai Xiaomi.

Cena kompleta s postnino vred je 155€ in posljejo iz Poljske, kar pomeni brez carine in ostalih dajatev. Je pa to njihova original trgovina.

Eno leto nazaj sem pri istemu prodajalcu (70mai official store) dal 120€ za komplet z SD kartico vred. Zal pa vsi vemo kako je s cenami in gre zal vse gor...

Kakorkoli kamera definitivno vredna svojega denarja.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NTMVxZOFvbA

 

https://www.aliexpress.com/item/4001333431211.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802EIGd9Y

 

Tuki imas pa se 4k posnetek v realnosti. Skoda edin, da ga ne bos videl v polni kvaliteti, ker verjetno nimas 4k monitor :)

https://www.youtube.com/watch?v=z6jd_HMSzdQ

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Malo obujam staro temo... Resno razmišljam da bi si nabavil dashcam. Preprosto preveč bedakov na cesti. 

 

 Na kaj biti pozoren pri nakupu? Imel bi nekaj poceni in preprostega . Ne rabim nekih vrhunskih posnetkov,dovolj je da se vidi .

 

Kako deluje potem prenos slike iz kamere na telefon ? Je možno da kamera snema direktno na USB?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Nejc1986 napisal:

Malo obujam staro temo... Resno razmišljam da bi si nabavil dashcam. Preprosto preveč bedakov na cesti. 

 

 Na kaj biti pozoren pri nakupu? Imel bi nekaj poceni in preprostega . Ne rabim nekih vrhunskih posnetkov,dovolj je da se vidi .

 

Kako deluje potem prenos slike iz kamere na telefon ? Je možno da kamera snema direktno na USB?

Kupi Xiaomi, ker so top za svojo ceno. Jaz imam 70mai pro, sedaj pa vem, da je neka izboljšana verzija.

 

Snema na micro SD kartico, ki jo potem lahko daš v računalnik in pogledaš. Druga opcija je preko wifi na telefon ampak ne prakticiram. Glej answer nad sabo od Scr3amerja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Kupil za hčerko tole reč:

 

IMG_20230210_192829734.jpg

 

Pa sem se lotil montaže. Vse je šlo super, dokler nisem prišel do kartice. Začnem brat navodila in so me čisto zgubili. Jasno, kmet an s hribu doma, pei se na sodobno tehniko ne zastopm prou preuč. Kej lohko kdo, ka se spozna na te reči, pogleda an pove, kej moram kupit?

 

IMG_20230210_192738273.jpg

 

IMG_20230210_192722318.jpg

 

IMG_20230210_192703079.jpg

 

IMG_20230210_192630397.jpg

 

IMG_20230210_192611088.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupit moras microSD kartico s hitrostjo branja/zapisovanja 10MB/sec. (vsaj class 10, U1, U3) in da bo sigurno delovalo, velikost do 64GB (ceprav v slvoenskem delu navodil - ce temu lahko recemo, da naj bi bilo slovensko :D - pise, da mora biti 128GB )... 

 

image.png

 

Na uradni strani tudi pise, da podpira do 64GB >> https://www.truecam.com/en/car-cameras/truecam-m7-gps-dual/

 

 

image.jpeg

 

Ceprav v njihovi spletni stacuni pa med dodatno opremo ponudijo microSD kartico 128GB :) 

 

https://www.truecamshop.com/en/truecam-autocameras/867-truecam-m7-gps-dual-8594175353761.htmlnull

 

image.jpeg

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno to sem prebral in to me bega. V 'slovenštini' piše 128, v angleščini 64, v nemščini tudi, na njihovi spletni strani pa ponujajo 128.

 

Ker jaz sem kupil 64 in zraven je neka oznaka 10, pa mi vedno pri zagonu napiše, naj jo ponovno dam noter. 

 

In naj bi bila formatirana na FAT32. Vendar Windows 10 nima točno FAT32 ampak nek xxFAT-pa še nekaj, a si nisem zapomnil kaj... A je to isti format ali moram poiskat kak star računalnik, da dobim tega 'mastnega32'?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

exFAT je drug datotecni sistem kot FAT32 ... Naceloma bi Windows 10 moral ponuditi tudi FAT32 ... Vsaj Windows 11 ponudi ...

 

image.jpeg

 

Lahko si pa snames tudi SD Memory Card formatter in probas s tem... >> https://www.sdcard.org/downloads/formatter/  

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se najbolje pa je, da se jo formatira direktno v kameri ... Tako tudi svetujejo v prirocniku >> https://www.truecam.com/downloads/manuals/TrueCam_M7_GPS_Dual.pdf 

 

image.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je pa s kartico kaj narobe? Si jo probal formatirati na racunalniku in kaj zapisat nanjo?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj jo formatirat v NTFS ali exFAT... in preveri kapaciteto, pa probaj kaj zapisat nanjo ... 

 

Sem pa našel tole >> https://www.minitool.com/partition-disk/fat32-not-an-option.html, kjer piše, da FAT32 Windows ne ponudi, ce je medij vecji od 32 GB ... Probaj s programom SD memory card formatter, ki sem ga ze prej enkrat predlagal ...  

 

SD Memory Card Formatter for Windows Download | SD Association (sdcard.org)

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.