Skoči na vsebino

Mazda 6 2005 nima izklopa sovoznikovega airbaga POMO?


b mx-6

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

na?a Mazda 6 2005 2.0D 100kW nima mo?nosti izklopa sovoznikove zra?ne blazine, kar bi nujno rabili, saj smo dobili dojen?ka, katerega pa moja nima pod nadzorom, ?e ga namesti zadaj.

 

Je kdo ?e re?il podobno te?avo, obstajajo kak?ni elektro na?rti sistema, da se lahko naredi izklop le tega.

 

Bilo kak?na informacija dobrodo?la.

 

Hvala in lep pozdrav!

Bo?tjan

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem spraseval Zgajnarja v BTCju za Mazdo5 in je bil odgovor da predelava stane 166? + delo ... Nevem ali enako velja tudi za Mazdo6 ... 

 

http://www.mazdaklub.si/2012/08/sound-by-bigbang-zgajnar/

 

http://www.zgajnar.com

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje se lahko na servisu vgradi klju?avnica za te primere.

 

Hvala!

Pred kratkim sem spraseval Zgajnarja v BTCju za Mazdo5 in je bil odgovor da predelava stane 166? + delo ... Nevem ali enako velja tudi za Mazdo6 ... 

 

http://www.mazdaklub.si/2012/08/sound-by-bigbang-zgajnar/

 

http://www.zgajnar.com

 

Kar lepo zasolijo. Hvala

 

 

Na touranu je bla zadeva resljiva tako,da so ga na servisu izklopli... verjetno je tle enako...

 

Lp

 

Tega ne bi rad naredil, ker bi se v?asih tudi kdo od odraslih peljal spredaj, tako da mora biti re?itev s klju?avnico, oz. kak?nim druga?nim hardware-skim izklopom.

 

 

 

Je kdo to modifikacijo s klju?avnico izvedel v lastni re?iji, ali je potreben kak?en ra?unalni?ki poseg izvesti?

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala!

 

Kar lepo zasolijo. Hvala

 

 

 

Tega ne bi rad naredil, ker bi se v?asih tudi kdo od odraslih peljal spredaj, tako da mora biti re?itev s klju?avnico, oz. kak?nim druga?nim hardware-skim izklopom.

 

 

 

Je kdo to modifikacijo s klju?avnico izvedel v lastni re?iji, ali je potreben kak?en ra?unalni?ki poseg izvesti?

NE DELAJ TEGA.

Nobena mazda tega nima, in je treba naknadno (razen ?e so sedaj v Mazdi 6 III) to pogruntali, kot je jest omenil ?e dru?inska M5 tega nima, jaz sem si dal to v prvio M5 naknadno vgraditi za takrat ?e borih 50? na interclassu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NE DELAJ TEGA.

Nobena mazda tega nima, in je treba naknadno (razen ?e so sedaj v Mazdi 6 III) to pogruntali, kot je jest omenil ?e dru?inska M5 tega nima, jaz sem si dal to v prvio M5 naknadno vgraditi za takrat ?e borih 50? na interclassu

 

 

Kaj da ne moja karavanka ima to, na strani predala je kljucavnica.

Fl pa nima

 

Bom mal poklical, pa videl, sam 200? jim ne dam, da mi bodo samo klju?avni?ko "briko" vmes dal, katero dobi? na ebayu za 20?. Edina problema sta tukaj, da nimam nobenga elektro na?rta, ter ?e je potrebno ra?unalni?ko avtu nastavit, da ve da ima to zadevo notri, ker verjetno gori kak?no opozorilo, ko da? na OFF?!

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo tudi na?o petko opremili s to klju?avnico v BTCju (A-Cosmos). Se ne spomnim to?no, koliko je ko?talo, mislim pa, da je bilo okoli 130?. Lahko pa doma preverim (beri: vpra?am ?eno sramezljiv ).

 

Sam tega ne more? narediti, ker je potrebno preprogramirat ra?unalnik, pa na armaturi pred desnim sede?em je (vsaj pri na?i petki) lu?ka, ki ima napis, da je vre?a ugasnjena.

 

Ni tako enostavno, kot bi ?lovek mislil, da je. In tisto, kar nas ni? ne stane v?asih nas najve? ko?ta. Lahko naredi? sam, ?e pa se karkoli zezne? pa se lahko spro?ijo ?e v gara?i ali pa se sploh ne spro?ijo nikoli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj da ne moja karavanka ima to, na strani predala je kljucavnica.

Fl pa nima

Potem je odvisno od modela, prva 6ka ni imela, obe 5ki tudi ne. Mogo?e pa da je spektrova res imela

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom mal poklical, pa videl, sam 200? jim ne dam, da mi bodo samo klju?avni?ko "briko" vmes dal, katero dobi? na ebayu za 20?. Edina problema sta tukaj, da nimam nobenga elektro na?rta, ter ?e je potrebno ra?unalni?ko avtu nastavit, da ve da ima to zadevo notri, ker verjetno gori kak?no opozorilo, ko da? na OFF?!

 

Ni samo tisto stikalo ... 

 

Tole mi je Zgajnar takrat odgovoril:

 

kit pride 166 eur + delo. Treba je odklopiti sovoznikov airbag, ga sneti fizi?no dol iz armature, ker je konektor na njemu ,,vrhunsko,, obnjen navzgor proti armaturi.

Stikalo se vgradi na voznikovi strani. ?e ima avto el. drsna vrata se tega stikala ne da vgraditi(po Mazdinih navodilih se ga ne da vgraditi v vozilo).

Vendar se vedno najde prostor za stikalo.. :)

 

To seveda velja za petko... pomoje je podobno tudi pri sestici ...

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je odvisno od modela, prva 6ka ni imela, obe 5ki tudi ne. Mogo?e pa da je spektrova res imela

 

 

Vse sestke so imele to moznost... niso pa imele vse serisjko vgrajenega stikala ... 

 

V navodilih pise, da je odvisno od tega, ce je sovoznikov pas pripet in ce je teza manj kot 30 kg, se airbag samodejno izklopi. To naj bi signalizirala tudi lucka pod radijem ...

 

Tole je iz navodil prve sestice:

 

Dropbox-20160714-133411.jpg

 

 

Tole je iz navodil druge generacije sestice:

 

Mazda6-2009-userguide.pdf-20160714-13365

 

Mazda6-2009-userguide.pdf-20160714-13374

 

 

Tole pa je iz navodil zadnje generacije sestice:

 

b2225_Mazda6_8EJ9-EE-14D-R-SI_Edition1_O

 

Ali imam jaz to stikalo ne vem... bi moral pogledati v avtu. Potreboval nisem se nikoli :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moznost sigurno, govorim o fizicnem.

Ha ha ta je pa bosa - ne da se vgraditi ker ni prostora za stikalo... Sva?ta. Ne re?em da se ne bi dalo ker bi elektronika bila motena ali podobno.

 

Vseeno je to da avti tega razreda tega nimajo po defaultu smesno. Pa saj je eden izmed razlogov nakupa ravno familija in varnost. Se posebej v druzinskem enoprostorcu oz polprostorcu

 

Ne vem....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moznost sigurno, govorim o fizicnem.

Ha ha ta je pa bosa - ne da se vgraditi ker ni prostora za stikalo... Sva?ta. Ne re?em da se ne bi dalo ker bi elektronika bila motena ali podobno.

 

Vseeno je to da avti tega razreda tega nimajo po defaultu smesno. Pa saj je eden izmed razlogov nakupa ravno familija in varnost. Se posebej v druzinskem enoprostorcu oz polprostorcu

 

Ne vem....

 

 

Ampak saj lucko ima... torej deluje mogoce ta sistem, ki je omenjen v navodilih (senzor teze v sedezu)? Nevem... jaz nisem nikoli tega potreboval. Ko so bili otroci se majhni, ni bilo treba imeti gore opreme za to pa sedezi taki in sedezi drugacni pa jahaci in nevem kaj se vse... Pa so vsi preziveli :) ... Zakonsko predpisano ni bilo nic od tega... Imeli smo en avtosedez, ki je bil v bistvu samo stiropor preoblecen v blago... privezan pa je bil s pasom od avta. Takrat sem mora v focita se vgraditi varnostne pasove, ker jih zadaj ni imel :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, hvala ti za tole, sedaj sem se spomnil, da ima na?a 6-ka res tisto lu?ko pod klimatsko napravo. Samo preveriti moram ?e zadeva zares deluje tako kot opisano. Javim kaj sem ugotovil.

 

Klical sem pa tudi na Mazda servis, pa so mi rekli da izklopa sovoznikovega airbaga te Mazde prve generacije sploh niso imele, da si lahko kupil otro?ki sede? original Mazdin, kateri se je "sparil" s sovoznikovim sede?ev in sam izklopil airbag.

 

No pa da vidimo ?igava teorija dr?i :rolleyes:

 

Hvala in lep pozdrav!

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, hvala ti za tole, sedaj sem se spomnil, da ima na?a 6-ka res tisto lu?ko pod klimatsko napravo. Samo preveriti moram ?e zadeva zares deluje tako kot opisano. Javim kaj sem ugotovil.

 

Klical sem pa tudi na Mazda servis, pa so mi rekli da izklopa sovoznikovega airbaga te Mazde prve generacije sploh niso imele, da si lahko kupil otro?ki sede? original Mazdin, kateri se je "sparil" s sovoznikovim sede?ev in sam izklopil airbag.

 

No pa da vidimo ?igava teorija dr?i :rolleyes:

 

Hvala in lep pozdrav!

 

 

Saj to imam tudi jaz nekako v spominu, da sem nekje zasledil... da naj bi isofix sedez izkopil airbage (prednji in stranske zavese)... vendar pa se ne spomnim, ce je na prednjem sedezu sploh bilo isofix pritrditveno mesto :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to imam tudi jaz nekako v spominu, da sem nekje zasledil... da naj bi isofix sedez izkopil airbage (prednji in stranske zavese)... vendar pa se ne spomnim, ce je na prednjem sedezu sploh bilo isofix pritrditveno mesto :) ... 

 

Jaz mislim da spredaj nimamo ISOFIX, ta lu?ka mi je pa nekako v spominu ostala, res pa da sedim v Mazdi petrkrat letno, ker to je avto od ?enske, z njim se dru?insko nikoli ne vozimo, tako da se ve?inoma vozi sama oziroma z otrokoma v vrtec in trgovino.

 

LP B

 

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem komaj nasel eno slikco svoje prve sestice :) ... kjer se vidi ta lucka ... 

 

2-20160714-142515.jpg

 

 

pri drugi generaciji je lucka vmes med stikaloma za gretje sedezev:

 

IMG_7973-20160714-142736.jpg

 

 

Sedanja pa ima poleg luck za zadnje pasove napis "PASSENGER AIRBAG" 

 

IMG_7460-20160714-142946.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, hvala ti za tole, sedaj sem se spomnil, da ima na?a 6-ka res tisto lu?ko pod klimatsko napravo. Samo preveriti moram ?e zadeva zares deluje tako kot opisano. Javim kaj sem ugotovil.

 

Klical sem pa tudi na Mazda servis, pa so mi rekli da izklopa sovoznikovega airbaga te Mazde prve generacije sploh niso imele, da si lahko kupil otro?ki sede? original Mazdin, kateri se je "sparil" s sovoznikovim sede?ev in sam izklopil airbag.

 

No pa da vidimo ?igava teorija dr?i :rolleyes:

 

Hvala in lep pozdrav!

 

No lepo, da ?e na servisu ne vejo kaj imajo... FL ?estka prve generacije JE imela klju?avnico za sovoznikov airbag ob voznikovem predal?ku in si ga lahko s klju?em izklopil (probal) in je potem cel ?as svetila lu?ka na armaturi, da je izklju?en.

 

Evo slikca, klju?avnica je ob predal?ku in stikalih levo od volana:

post-1144-0-52742000-1468501778_thumb.png

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No lepo, da ?e na servisu ne vejo kaj imajo... FL ?estka prve generacije JE imela klju?avnico za sovoznikov airbag ob voznikovem predal?ku in si ga lahko s klju?em izklopil (probal) in je potem cel ?as svetila lu?ka na armaturi, da je izklju?en. Enako je pri ?estki III. generacije.

 

Evo slikca, klju?avnica je ob predal?ku in stikalih levo od volana:

attachicon.gifm6.png

 

Pri moji sedanji tam ob volanu ni kljucavnice ... 

 

mazda6-sport-combi-karavan-4_gallery960x

 

 

Po sliki iz navodil bi moralo stikalo biti v sovoznikovem predalu... samo bi moral preveriti... pomoje pri meni ni tega ... Verjetno je tudi odvisno od paketa opreme in od tega, za kateri trg je narejena  ...

 

skitched-20160714-143923.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sel v avto pogledat... in stikalo je tam na levi strani v sovoznikovem predalu ... :)

 

IMG_1349-20160714-145101.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, III. generacija ima klju?avnico v velikem predalu pred sovoznikom (notri ob levi strani). Slikica in zapis se nana?a na I. generacijo FL (le deluje enako tudi pri III. gen., lu?ka pa to...).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ravnokar preveril, ?e pogledal v navodila za uporabo, zadeva ne deluje na te?o. Lu?ka deluje in sicer ob kontaktu 6 sekund potem ugasne. Avto nima stikala na levi strani, v navodilih pi?e da mora biti na tistem mestu kot je prilepil sliko @Stoker. Jaz imam poleg izklopa TSC ter nastavitve vi?ine lu?i, ?e eno prazno mesto kjer je samo blenda, ?e jo odstranim je v njo vtaknjen konektor s ?tirimi ?icami, nekaj mest je pa praznih (ne vem to?no koliko pinski je). Konektor je podolgovate oblike. Mislite da bi bil to lahko konektor za izklop AirBag-a?

Aja pa na?a ?e ni FL ampak prva generacija PFL.

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.