Skoči na vsebino

Električno kolo (e-bike, pedelec)


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Nene. Nova tema o poštenosti. Aleks, glede na tvojo sago o poštenosti sklepam, da hodiš v cerkev ali pa da si celo član SDS.

Ne eno ne drugo. Nisem za nobeno stranko  glavno je le to, da niso rdeči ali komunisti. In da delajo dobro- kot trenutna oblast za ljudi. In da ne odstopijo takrat, ko je najmanj primerno. in ne vržejo puške v koruzo.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, saj na koncu ima vsak po svoje prav. Meni je Zanimivo recimo tudi da doloceni na MTBju ne pozdravijo nekoga na specialki (in obratno). Kot da nas nebi bilo kar nekaj, ki vozimo oboje . Saj verjetno je pri vseh športih tako. 

 

Jaz pač trdim da je e-kolesarjenje odraz 21tega stoletja; z manj napora do istega cilja. In da mora biti vse vsakemu dosegljivo. To mi gre pa na živce; zakaj bi moralo biti vsakemu dosegljiv razgled iz nekega vrha?  

 

Saj vem; starokopiten  in strasten kolesar sem. In kot takemu, mi gredo oči pač malo v nebo, ko vidim e-kolo. Verjetno gredo 70letniku , ki je prevozil več prelazov kot jih bom jaz kadarkoli (fouš sem mu) tudi, ko vidi, da mi vozimo lažje prenose kot so jih oni 40let nazaj in da mi vozimo z prehranskimi dopolnili, medtem ko je njim iz žepa na dresu gledal sendvič s pršutom...

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zame so "električarji" zabušanti. V bistvu gredo kao na kolo, a v bistvu pritiskajo na gas in se posmehujejo pravim kolesarjem, ko gredo mimo njih v klanec.Če mi kdo reče, da ima električno kolo ga jemljem z rezervo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu tapravi "pedelec" (Pedal assist) ne deluje tako, da pritisnes na gas... V bistvu sploh nima nobene tipka za gas ... Motor z mocjo do 250W samo pomaga gonit... kako mocno je odvisno od tega, kako imas nastavljeno (ponavadi nekaj stopenj pomoci - Eco, Tour, Sport, Turbo,... ). Motor pomaga le do hitrosti 25 km/h na uro, potem se izklopi ... Izjema so taki, ki imajo pomoc do 45 km/h (S-pedelec) ... samo ti niso povsod uradno dovoljeni ... ali pa morajo biti registrirani kot motrno kolo oz. kolo s pomoznim motorjem (torej pomoje pri nas recimo potrebuje registrsko tablico - to ne vem) ... 

 

Tisto drugo pa so povecini razni kitajski izdelki, ki imajo res na rocki tipko za gas in se lahko peljes tudi tako, kot z mopedom ... torej, da se samo vsedes in das gas ... 

 

 

 

1200px-Schematic_of_an_Pedelec.svg.png
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

 

1200px-Fat_Tire_Bike_by_Ensey_Motorized_
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

 

Ampak to bi bolj sodilo v drugo temo... jo mogoce poiscem in premaknem ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel pač eno izkušnjo. Znanec je prišel do mene z. električnim kolesom, mislim da znamke Scott.Pa mi reče, da je nekaj prčkal okoli motorja (če se ne motim naj bi bil Bosch) in da naj grem za njim z avtom. In tip se je peljal 60/uro z biciklom. V tem režimu naj bi zdržal manj časa. Tako sem dobil "vpogled" v vožnjo z el. kolesom. Zato sem dobil mogoče napačno mnenje o teh izdelkih. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo to je verjetno nekaj sam delal in hackal ... :) ... in tako kolo je ilegalno... Sem ze veckrat na nemski TV videl, kako take policija kar fino kaznuje, ko jih dobijo ... :)

 

Verjetno je imel nekaj podobnega kot tale :)

 

 

 

 

To ni vec "pedelec" ampak je ze elektricni moped :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Samo to je verjetno nekaj sam delal in hackal ... :) ... in tako kolo je ilegalno... Sem ze veckrat na nemski TV videl, kako take policija kar fino kaznuje, ko jih dobijo ... :)

 

Verjetno je imel nekaj podobnega kot tale :)

 

 

 

 

To ni vec "pedelec" ampak je ze elektricni moped :P 

Joj pa že v drugi minuti je srečal Nejca:party0035:

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:
  Mraušk Mčk napisal:

Nene. Nova tema o poštenosti. Aleks, glede na tvojo sago o poštenosti sklepam, da hodiš v cerkev ali pa da si celo član SDS.

Ne eno ne drugo. Nisem za nobeno stranko  

Aha, te Ivan Janez ni hotel vzet k svojim ker v prejšnjem režimu nisi imel rdeče knjižce. Šlik šlak prav ti je.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Aha, te Ivan Janez ni hotel vzet k svojim ker v prejšnjem režimu nisi imel rdeče knjižce. Šlik šlak prav ti je.

?? 😥

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No cool, da je še živa moja tema o električarjev. Sicer sem jo začel v temi kolesarjenje in tek, ma sem se hitro ustrašil "tapravih" kolesarjev...

Eden izmed ponudnikov nadgradnje sem opazil tukaj. Ni ravno poceni, ma cenejše je zelo težko pričakovati (motor, baterije,...). Morda za kakih 100-200€ bi prešparal, da bi sam kje kupil dele. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se tvoja sporocila iz une teme premaknil sem, da bodo na kupu take, ki pasejo skup :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
pred 26 minutami je AmpeR napisal:

No ja. V bistvu sem jaz tisti božiček, ki sem kupil ebike ženi za rojstni dan 😁

 

Hočeš reči da boš ti na svojem starem bajku švical, medtem ko se bo tvoja žena lepo žvižgajoč v klancih odpeljala naprej. ccc 

 

Pri naši hiši zaenkrat, hvalabogu, še ne vlada matriarhat. Točno se ve kdo je glava družine. In glava družine se vozi na elektriko (da se nebi utrudila), ostali pa majo da gonijo na noge.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je AmpeR napisal:

No ja. V bistvu sem jaz tisti božiček, ki sem kupil ebike ženi za rojstni dan 😁

Zdaj pa priznaj... a je božiček kakšno ušpičil in se je moral odkupit? :hudicek:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
    • Zakaj črnci ne delajp z Excel-om?   Ker je za tabele.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.