Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Nisem rekel, da ni bil taxi. Samo pravim, da tudi ce je bil vozen relacijsko nebi bilo nic cudnega, ce bi pri 260k km sla sklopka (sploh citroen). Ce vprasas zurnal pravi da zdrzi 150k km. Sklopka je potrosni material in ene grejo prej druge kasnej. Mal poglej po bmw ali renailt forumih. Folk menja sklopko pri 120-150 k km. Saj ne recem imas izjeme katerim res zdrzi sklopka, ampak overall se mi zdi da je nekako realno povprecje 250-300k km. Moja bivsa sestka ima recimo se vse original lezaje in amortizerje pa ima 350k km. Eni so recimo to vse menjali ze pri 150 k km. Vse je odvisno od voznika in kvalitete materiala.

 

post-7623-0-68213300-1573121678_thumb.jpg

 

post-7623-0-88693300-1573121872_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pardoniram, seveda govorimo o bolj ?alabajzerskih znamkah kot je Citroen in ne o Mazdah. Moja napaka :lol:  :lol:

 

Mogo?e res sem malo razvajen, ker zadnji avto, kjer sem menjal sklopko je bil Wartburg pa ?e to sem sam naredil, ker je bil tako enostaven za servisirat.

Pri trenutni ?estki, ki ima 275kkm je sklopka tako kot nova in ni sledu o obrabi ali tresenju kak?nega vztrajnika pa sem nekako sklepal, da bi to moralo zdr?ati tudi drugje, sploh ?e navaja relacijske vo?nje, kjer sklopka ne dela ba? ni?ta. ?e posebej pri dizlu ne, kjer da? v zadnjo prestavo pa se pelje? iz Lj v Koper brez, da bi se dotaknil sklopke ali ?altkebla. To je recimo zame relacija. ?e pa se svaljka? v kolonah pa pa? to ni, ampak je bolj podobno mestnemu guncanju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha ne,ne ne povelicujem mazde v nebesa ampak menjalnik in sklopko imajo dobro napram ostalim znamkam. Drgac se pa strinjam s tabo in sklopka bolj trpi pri mestni voznji, kot recimo pri relacijski, ampak kljub temu to ne pomeno da bo zdrzala 400k km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst mam ze 281 000 kilometrov, pa sklopka je se prva notri edino sem menjal vztrajnik preventivno, pa ceprav ni nic treslo, ker sem imel glih razkopam avto zaradi menjalnika sem potem se to menjal. Pelko je reku da je sklopka v super stanju..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj razumem hec,za slu?benega se ne sekiram,druga?e pa zato ker sem dal kontakt ko sem slikal,za seservis pa zaradi menjave ola ki bo te dni tako da brez skrbi,kmalu pride baje na firmo ?e en citron?ek ali peugeotek. Raje bi videl Mazdo ampak kaj ?e?-cena in sigurnost je na 1 mestu,?al je ?ele potem izgled in ob?utki za volanom! Jebi ga....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj razumem hec,za slu?benega se ne sekiram,druga?e pa zato ker sem dal kontakt ko sem slikal,za seservis pa zaradi menjave ola ki bo te dni tako da brez skrbi,kmalu pride baje na firmo ?e en citron?ek ali peugeotek. Raje bi videl Mazdo ampak kaj ?e?-cena in sigurnost je na 1 mestu,?al je ?ele potem izgled in ob?utki za volanom! Jebi ga....

 

:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da nisem na pravi temi pa tudi ne s pravim avto, ampak vendarle obve??am kolega da nobena lu?ka na citron?ku ne gori ve? ker smo menjali ole, pa nekaj slikic za lu?te od porabi pri okoli 800kiometrih. Mazda bi lahko vgrajevala te motor?ke 00 problemov, BMW ga ?e pa tudi Fiat ga bo kmalu saj so ?li Pod PSA-Opel. Dovolj bo pa bok.

post-10126-0-26969600-1573152771_thumb.jpg

post-10126-0-57581900-1573152789_thumb.jpg

post-10126-0-83375700-1573152801_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tiste c5ke in menjave sklopke pri 260t km...

 

100t km na leto se da dose?i tudi kako druga?e kot zgolj in samo z avtocestno vo?njo in tudi relacija ni samo "lj-maribor".

 

Lahko se npr. nekdo vsak dan vozi iz Idrije (saj konec koncev je GO tablica) v Slovenj Gradec in ima malo morje kilometrov in kar nekaj ovinkov,prestavljanj. Ne vodi AC v vsako mesto pri nas; Ko?evje, Slovenj Gradec, Velenje, Metlika, ?rnomelj,tolmin,bovec, Trbovlje,Hrastnik mi takoj padejo na pamet...

 

In potem recimo vsak dan 1-2 uri mestne voznje od vrat do vrat pa smo tam...

 

Pa morda nek ?isto povpre?en voznik (ali ve? njih),malce slab?i material, morda menjava sklopke ne v zadnjem trenutku...

 

Tale avto je lahko predvsem opomin vsem tistim, ki kupujejo rabljene (velikokrat uvo?ene avte) z 150t km v ?tirih letih in re?ejo: "Ah,saj so realni, ve? jih tako ali tako ne more biti v tako kratkem ?asu"...

 

?e ni? drugega,je v teh ?asih lepo videti po?tenega prodajalca (no, razen ?e jih ima v resnici 500t :) )

 

Da ga ne bo na koncu kupil diler in mu na hitro prevrtel kilometre...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je mogo?e: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282746502&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2015&minMileage=0&pageNumber=3&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=b363ea61-f5e0-309b-1ba6-03eda2f51c6e

 

Pri nas bo ogla?evan z "lep, negovan, odli?an, nem?ko poreklo, 112.000 kilometrov, prvi lastnik zobozdravnik, vo?en samo po avtocesti". :hudicek:

 

A ni nekaj takega nabavil nek slovenski vloger bloger, oz. youtuber (en od teh sodobnih milenijskih poklicev), potem pa imel same te?ave, ?eprav je bil avto glede na opis kot nov in imel za 19k EUR super opremo in magi?nih 112k kilometrov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjali bodo pa gume, volan, pedalke za cca 1000 stro?ka, prodajali ga bodo pa za 15-16kEUR. Se pravi 4kEUR neto zaslu?ka, kupec se bo pa nato leta spra?eval zakaj so mercedesi tako slabe kvalitete, da je pri dobrih 100kkm ?e vse zmahano in za zamenjat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je mogo?e: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=282746502&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&minFirstRegistrationDate=2015&minMileage=0&pageNumber=3&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=b363ea61-f5e0-309b-1ba6-03eda2f51c6e

 

Pri nas bo ogla?evan z "lep, negovan, odli?an, nem?ko poreklo, 112.000 kilometrov, prvi lastnik zobozdravnik, vo?en samo po avtocesti". :hudicek:

 

A ni nekaj takega nabavil nek slovenski vloger bloger, oz. youtuber (en od teh sodobnih milenijskih poklicev), potem pa imel same te?ave, ?eprav je bil avto glede na opis kot nov in imel za 19k EUR super opremo in magi?nih 112k kilometrov?

Jp,tudi jaz iz prve roke vem za podobno e -klaso ;130t km v prvem letu....

 

Za YT-arja pa prvi? slisim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi jaz delal kil.samo po AC. Bi jih imel na leto ohoho,saj vozim 7-9 ur na dan,tako da ta sklopka dr?i pri meni vedno samo ob?utek in......je potrebno. Pri nas je isto ,za star avto 4.leta-400k dobimo drobi?,oni pa vedno zbijejo na POU kil.pa zaslu?ijo 2-3 jurje,zato STAREGA NIKOLI,danes so vsi nateguni razen od koga ki ga poznam osebno toda tisti nima to kar bi jaz imel. Je pa res,da ?e kupi? na? avto se kamot ?e vzi? 2-3 leta,?e dela? 30k na leto in to za mali denar,ker avti so redno vzdr?evani. Smo pred leti imeli primer,ko je en sosed kupil od nas Vectro 5let staro in 400k kil.in se je ?e vozil 200k in jo imel 5 let,bi jo ?e mel pa jo je rja po?rla,saj veste bolezni Opela pri blatnikih itd. Takav ti je ?ivot bi reko ?.G.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se delate norca, ker je bilo treba menjati sklopko. Raje vidim, da gre sklopka pri Francozu kot ketna oljne pumpe pri "kvalitetnem" Japoncu.  :rolleyes:

a lahk se jaz :)

nisem se bral da bi kdo mel take hardcore probleme z bencinskimi mazdinimi motorji hehe...let the party begin

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.