Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Avto se tako ali tako nikoli ne "spla?a",razen ?e sluzis z njim; taxi ipd...

 

Ampak.... Moj avto je bil leta 2009 12t eur, recimo da ga zdaj prodam za 2jurja... Je to izgube vrednosti jurja/leto; seveda na za?etku ve? kot jurja na leto, zdaj manj...

 

V tem ?asu izrednih stro?kov : abs senzor, Benz pumpa,servo pumpa,nek semering na menjalniku, kondenzator klime. Skupaj recimo 650-700eur....

 

Ostalo pa? vzdr?evanje po knjigi, 1x akumulator, 1x prednji diski, 1x velik servis.

 

Nevem, meni se zdi Super opcija kupiti nov avto z namenom ga voziti dokler " ne razpade". Je pa res,da ta ra?unica funkcionira predvsem pri avtih,ki so ?e kot novi med cenej?imi (kupiti novega passata za 35jurjev in ga ?ez deset let prodati za , ugibam, 12jurjev pa? ni ve? tako racionalno)....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem, meni se zdi Super opcija kupiti nov avto z namenom ga voziti dokler " ne razpade". Je pa res,da ta ra?unica funkcionira predvsem pri avtih,ki so ?e kot novi med cenej?imi (kupiti novega passata za 35jurjev in ga ?ez deset let prodati za , ugibam, 12jurjev pa? ni ve? tako racionalno)....

In seveda pod pogojem, da je zanesljiv, ne da ima? potem par tiso?akov stro?kov. To je pa ?al loterija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In seveda pod pogojem, da je zanesljiv, ne da ima? potem par tiso?akov stro?kov. To je pa ?al loterija.

Ja, Mal se je treba pozanimati kateri avti so kolikor toliko zanesljivi, fajn je kupiti nekaj preverjenega, ga normalno ?uvati in redno servisirati....

 

Je pa res,da je bilo 10let nazaj najbr? la?je kupiti zanesljiv avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj tako misli?? Ne vem, avti iz 80-ih, 90-ih so bili po deset letih ?e kar vidno zmahani. ?e danes gledam 10 ali ve? let stare avte so nekateri skoraj kot iz salona in mora? res od blizu pogledat, da kaj najde?. JAz bi vseeno rekel, da so dana?nji avti bolj?i je pa druga resnica, da so napolnjeni s tako in druga?no opremo ter vsemogo?imi asisten?nimi zadevami in je logi?no, da ima temu primerno lahko ve? okvar.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa zopet subjektivna stvar :P Ko boste mel enkrat al pa dvakrat zapored slabe izku?nje z rabljenim avtomobilom, potem se pa? nebo tako grdo govorilo ?ez nakup novega. In ja, treba je kupovat preverjenega ... ja ja ja, vem, ampak vrjemte, tudi pri preverjenem lahko gre marsikaj narobe ;)

 

Kot je ?e nekdo omenil, pri avtu se pa? ne zaslu?i, dokler se ne gre? taxija, dealershipa itd. ;)

 

V kolikor avto dr?i? 10+ let, je smotrno kupovat novega ali pa ?e ma? preve? denarja, pol pa jih itak menjuje? ko gate :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj tako misli?? Ne vem, avti iz 80-ih, 90-ih so bili po deset letih ?e kar vidno zmahani. ?e danes gledam 10 ali ve? let stare avte so nekateri skoraj kot iz salona in mora? res od blizu pogledat, da kaj najde?. JAz bi vseeno rekel, da so dana?nji avti bolj?i je pa druga resnica, da so napolnjeni s tako in druga?no opremo ter vsemogo?imi asisten?nimi zadevami in je logi?no, da ima temu primerno lahko ve? okvar.

In tocno tako je tudi moje mnenje, malo sem se ?torasto izrazil.

 

10 -15 let nazaj je bilo na trziscu veliko avtomobilov, ki si jih kupil nove z namenom, da ti sluzijo 10,15 let in tako kot si rekel, veliko jih ?e danes normalno vozi. Korejci so se npr. masovno prebijali na eu trg in so si morali ustvariti nek renome z zanesljivostjo.

 

Za veliko dandasanjih malih turbo bencinarjev, nafilanih z elektroniko pa nebi bil tako preprican, da bodo 15let doziveli s tako malo (in poceni) okvarami, kot recimo avto narejen leta 2005.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa zopet subjektivna stvar :P Ko boste mel enkrat al pa dvakrat zapored slabe izku?nje z rabljenim avtomobilom, potem se pa? nebo tako grdo govorilo ?ez nakup novega. In ja, treba je kupovat preverjenega ... ja ja ja, vem, ampak vrjemte, tudi pri preverjenem lahko gre marsikaj narobe ;)

 

Kot je ?e nekdo omenil, pri avtu se pa? ne zaslu?i, dokler se ne gre? taxija, dealershipa itd. ;)

 

V kolikor avto dr?i? 10+ let, je smotrno kupovat novega ali pa ?e ma? preve? denarja, pol pa jih itak menjuje? ko gate :P

 

Tocno to, jaz sem imel s prejsnjim rabljenim avtom tako slabo izkusnjo, da sem si rekel, da raje dodam ?e 2-3jurja in kupim nov avto nizjega razreda, kot pa rabljenega visjega razreda, ki ga konec koncev niti potrebujem.

 

Preverjen avto.... ja,od sorodnika , prijatelja.... ostalo pa... raje ne.

 

Zanimivo; kaksno leto nazaj me je sorodnica sprasevala , ce ji prodam avto... cez 1mesec je crknil kondenzator in benz pumpa. Pa bi (lahko) izpadel nategator.

 

Rabljen avto je ?e zmeraj rabljen.

 

Je pa res, da sem verjetno eden redkih, ki kupi nov avto in ga vozi 10in vec let.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V kolikor avto dr?i? 10+ let, je smotrno kupovat novega ali pa ?e ma? preve? denarja, pol pa jih itak menjuje? ko gate :P

Ali pa ?e dela? velik kilometrov. ?e jih dela? malo in se avta hitr naveli?a? pol je nov res nesmisel pa tudi ?e je na fafing. ?e pa misli? imeta avto 10 let ali ve? pa je nov verjetno vseeno najbolj?a izbira. Vsaj pol tega ?asa je v garanciji in ker ve?, da ga bo? vozil 10 let ga tudi tako mirka?, kar pa ni nujno za nekaj let stare. Tisti, ki vedo, da bodo avto menjali po treh letih verjetno ne pazijo toliko na avto - seveda, da ne bom vse vrgel v isti ko? ampak statisti?no je sigurno tako.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi,?e ima? avto 10 in ve? let se spla?a kupit avto druge roke, ki ima malo kilometrov. In gleda?, da je ?im bolj ohranjen, ko ga kupi?. In noben ne bo opazil, da si kupil rabljenega. Vsaj pri meni je bilo tako, da so vsi mislili, da je avto glanc nov. Glede okvar je pa itak loterija, lahko se ti pokvari nov ali rabljen.

Tudi, ko prodaja? 10 in ve? let star avto skoraj nobenega ne briga, ali je bil predhodno en lastnik ali pa dva. Velikokrat je lahko avto z ve? lastniki bolje ohranjen kot avto samo enega lastnika.

Jaz z rabljenimi stvarmi na?eloma nimam problemov,ko kaj kupujem. ?e posebej, ?e so ohranjene in po ugodni ceni.

Sem malo gledal cene rabljenih in ?e bi mojo sedaj po enem letu prodal, bi dobil enak znesek nazaj ali pa celo ve?, kot ko sem jo kupil.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne glej tiste cene v oglasih, ker tako so nastavljene zaradi tega, ker vedno pride do cenkanja in na?eloma je hitro 15-20% ni?je od ogla?evanega.

 

Pozablja?, da ima nov avto vseeno garancijo, kar ti daje vsaj neko varnost.

 

Avto z ve? lastniki je lahko bolje ohranjen, ampak v povpre?ju pa seveda ne, sploh tam, kjer avto menja lastnike na 2-3 leta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima avto 5 let garancije, lahko kupi? rabljenega ko je ?e recimo 2 leti v garanciji in ravno tako mirno spi? :)

 

Ampak to velja samo, ce gre za avto, kupljen v Sloveniji... Vecinoma imajo tisti uvozeni, ki so ponavadi z bolj mamljivimi cenami, samo osnovno tovarnisko garancijo, ki je dostikrat samo dve ali tri leta...

 

Zadeva ima prednosti in slabosti... Pri dokaj novih avtih do dve leti, pa je potem tudi vprasanje, zakaj se skoraj nov sploh prodaja in ce je res vse brezhibno ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokaj novi se prodajajo, ker mogo?e kak model z ful ke?a ugotovi, da ni kupil pravega avta(motorja) in da noter staro za novo.In dobi? skoraj nov avto z malo kilometri. Ali kako testno vozilo, slu?beni avto.

Recimo moj sodelavec je pravkar zamenjal dve leti staro kio z 30 tiso? kilometri za uni njihov nov suv?ek.(?e mora? imeti vedno ta zadnji model avta) Pa kupi? skoraj nov avto po ugodni ceni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu ni nobene filozofije,?e ima? denar ali ti ga ni ?koda kupi? novega in to takega ki si ?eli?,?e ga pa nima? dovolj pa tisto kar misli?,da je ugodno in najbolj?e tisti trenutek,pa seveda nima? take izbire kot pri novih!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem kupil 4 meseca staro 6-ko, slu?beno od vodje prodaje pri Mazda Slovenija. Avto je imel cca 20% ni?jo ceno od nove, 4kkm prevo?enih, zraven sem dobil ?e nov zimski komplet gum na litih plati??ih. Po enem letu uporabe lahko re?em, da sem opravil dober in racionalen nakup.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu ni nobene filozofije,?e ima? denar ali ti ga ni ?koda kupi? novega in to takega ki si ?eli?,?e ga pa nima? dovolj pa tisto kar misli?,da je ugodno in najbolj?e tisti trenutek,pa seveda nima? take izbire kot pri novih!

Jaz recimo sem imel denar za nov avto ampak mi ga je ?koda, da ga me?em tako skozi okno.Kot je ?e nekdo napisal, raje grem za razliko denarja pozimi v dolomite na smu?anje, poleti  na morje kam v tujino, vmes si privo??im tri do ?tiri koncerte( komplet familija) v tujini :punk:

 

Pa ?isto enako se bom vozil. Pa ?e ,ko je nov avto, mora? 15 tiso? kilometrov voziti skrbno, ne na obratih, pa po avtocesti 120/ uro :aaaaa:

Z novim avtom se mora? skratka obna?ati kot z nedono?en?kom. :party0035:  Jaz sem opazil, da ?ele sedaj gre avto  kot mora it, menjalnik je ?e bolj?i in se ?alta kot po putr?ku.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem kupil 4 meseca staro 6-ko, slu?beno od vodje prodaje pri Mazda Slovenija. Avto je imel cca 20% ni?jo ceno od nove, 4kkm prevo?enih, zraven sem dobil ?e nov zimski komplet gum na litih plati??ih. Po enem letu uporabe lahko re?em, da sem opravil dober in racionalen nakup.

To ti je Terna,ni bol?ga kot to,ampak koliko je takih mo?nosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu ni nobene filozofije,?e ima? denar ali ti ga ni ?koda kupi? novega in to takega ki si ?eli?,?e ga pa nima? dovolj pa tisto kar misli?,da je ugodno in najbolj?e tisti trenutek,pa seveda nima? take izbire kot pri novih!

 

Kak?no izbiro pa ima? pri novih?

 

Mi smo iskali ve? kot eno leto, ?e zdaj od ?asa do ?asa kaj pogledamo, ampak za izbrat pa nismo na?li ni?. Pa pred kratkim sem bral "do?ivljajski spis", avtor je pa Boss, kako se je pa on spravil k nakupu novega avta. Moram priznati, da je njegovo besedilo ?e bolj napeto - sploh proti koncu...

 

Pa ?isto enako se bom vozil. Pa ?e ,ko je nov avto, mora? 15 tiso? kilometrov voziti skrbno, ne na obratih, pa po avtocesti 120/ uro :aaaaa:

Z novim avtom se mora? skratka obna?ati kot z nedono?en?kom. :party0035:  Jaz sem opazil, da ?ele sedaj gre avto  kot mora it, menjalnik je ?e bolj?i in se ?alta kot po putr?ku.

 

Kako pa ve?, da tisti pred teboj ni vozil na obratih in da je pazil na avto? Ali pa si je mislil: tri leta bo ?lo, potem naj se pa jajca tisti, ki ga bo kupil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?no izbiro pa ima? pri novih?

 

Mi smo iskali ve? kot eno leto, ?e zdaj od ?asa do ?asa kaj pogledamo, ampak za izbrat pa nismo na?li ni?. Pa pred kratkim sem bral "do?ivljajski spis", avtor je pa Boss, kako se je pa on spravil k nakupu novega avta. Moram priznati, da je njegovo besedilo ?e bolj napeto - sploh proti koncu...

 

 

 

Kako pa ve?, da tisti pred teboj ni vozil na obratih in da je pazil na avto? Ali pa si je mislil: tri leta bo ?lo, potem naj se pa jajca tisti, ki ga bo kupil...

Upa?, da je tako. :) Zakaj pa bi lastnik pred tabo vozil narobe, ?e ima vsak navodila, kako se vozi nov avto?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?no izbiro pa ima? pri novih?

 

Mi smo iskali ve? kot eno leto, ?e zdaj od ?asa do ?asa kaj pogledamo, ampak za izbrat pa nismo na?li ni?. Pa pred kratkim sem bral "do?ivljajski spis", avtor je pa Boss, kako se je pa on spravil k nakupu novega avta. Moram priznati, da je njegovo besedilo ?e bolj napeto - sploh proti koncu...

 

 

Kako pa ve?, da tisti pred teboj ni vozil na obratih in da je pazil na avto? Ali pa si je mislil: tri leta bo ?lo, potem naj se pa jajca tisti, ki ga bo kupil...

To?no to je tudi meni padlo na pamet; kako bo? vedel,da ga je tisti pred tabo lepo vozil takrat ko je to najbolj pomembno?

 

Jaz sem prista? novega avta iz dveh razlogov; ker si lahko privo??im osnovno verzijo nekega novega povpre?nega avtomobila (z gadgeti nafilanega pa ne ?elim/potrebujem) in ker je mo?nost natega bistveno ve?ja kot da dobim za 20% ni?jo ceno pol leta super primerek, ki ga nekdo prodaja zgolj zato,ker mu ni v?e?...

Upa?, da je tako. :) Zakaj pa bi lastnik pred tabo vozil narobe, ?e ima vsak navodila, kako se vozi nov avto?

Zato ker so kupili avto z mislijo,da ga bodo prodali ?ez leto,dve,tri in se jim fu?ka kako bo delal naslednjemu lastniku.

 

Ljudje dostikrat ne znajo pri?gati lu?i (?e nimajo senzorja), pa bi znali voziti s posluhom... Verjemi, nekateri so zleht , oziroma jih boli qrac, ogromno je pa tudi takih,ki preprosto nimajo filinga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.