Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

To?no to je tudi meni padlo na pamet; kako bo? vedel,da ga je tisti pred tabo lepo vozil takrat ko je to najbolj pomembno?

Jaz sem prista? novega avta iz dveh razlogov; ker si lahko privo??im osnovno verzijo nekega novega povpre?nega avtomobila (z gadgeti nafilanega pa ne ?elim/potrebujem) in ker je mo?nost natega bistveno ve?ja kot da dobim za 20% ni?jo ceno pol leta super primerek, ki ga nekdo prodaja zgolj zato,ker mu ni v?e?...

 

Zato ker so kupili avto z mislijo,da ga bodo prodali ?ez leto,dve,tri in se jim fu?ka kako bo delal naslednjemu lastniku.

Ljudje dostikrat ne znajo pri?gati lu?i (?e nimajo senzorja), pa bi znali voziti s posluhom... Verjemi, nekateri so zleht , oziroma jih boli qrac, ogromno je pa tudi takih,ki preprosto nimajo filinga.

Mislim, da malo pretiravate in imate velike o?i straha. ?e punce, ki kupijo nov avto razlagajo, kako morajo vozit nov avto in ga vozijo po?asi. In to pomeni tudi na nizkih obratih. Verjetno ne vedo, zakaj je to dobro ampak vozijo tako, ker so jim rekli.Sicer pa mislim, da ?e malo pretiravamo s tem, kajti tej novi motorji so vzdr?ljivi in ne crknejo kar tako.Vsi motorji imajo ?e veliko rezerve in tudi, ?e se kdo spozabi in kdaj malo hitreje odpelje nov avto, mu ne bo hudega. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa ve?, da tisti pred teboj ni vozil na obratih in da je pazil na avto? Ali pa si je mislil: tri leta bo ?lo, potem naj se pa jajca tisti, ki ga bo kupil...

Tisti ki ima namen menjat avto po dveh ali treh letih zagotovo prav dosti ne pazi nanj.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa mislim, da ?e malo pretiravamo s tem, kajti tej novi motorji so vzdr?ljivi in ne crknejo kar tako.Vsi motorji imajo ?e veliko rezerve in tudi, ?e se kdo spozabi in kdaj malo hitreje odpelje nov avto, mu ne bo hudega. :)

 

Eeee, ne vem, pa ravno na tem forumu sem bral, da znajo sploh dizela?i biti zelo iz?rpavajo?i za lastnikovo denarnico...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?ina ne kupi novega avta zato, da ga bo zamenjala ?ez dve ali tri leta. To storijo, ker kot ovce nasedejo reklamam za nove modele, ki so kao oh in sploh bolj?i kot jih imajo sami. To je podobno kot s telefoni. Sej v bistvu reve?i ne vedo, koliko mesecev ali let ga bodo imeli. Ni nujno, da vsi s svojimi stvarmi delajo slabo. Jaz tudi avto rent a carja vozim tako, kot da bi bil moj. Ve?ina ljudi ?uva vsaj nove avte, ?e ?e starej?ih ne. Se pa strinjam, da obstajajo razni pacienti, ki z vsem delajo kot svinja z mehom. Takim itak ni pomo?i.

Eeee, ne vem, pa ravno na tem forumu sem bral, da znajo sploh dizela?i biti zelo iz?rpavajo?i za lastnikovo denarnico...

Nisi prebral vsega... porodne te?ave. To so ?e zdavnaj re?ili. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz recimo sem imel denar za nov avto ampak mi ga je ?koda, da ga me?em tako skozi okno.Kot je ?e nekdo napisal, raje grem za razliko denarja pozimi v dolomite na smu?anje, poleti  na morje kam v tujino, vmes si privo??im tri do ?tiri koncerte( komplet familija) v tujini :punk:

 

Pa ?isto enako se bom vozil. Pa ?e ,ko je nov avto, mora? 15 tiso? kilometrov voziti skrbno, ne na obratih, pa po avtocesti 120/ uro :aaaaa:

Z novim avtom se mora? skratka obna?ati kot z nedono?en?kom. :party0035:  Jaz sem opazil, da ?ele sedaj gre avto  kot mora it, menjalnik je ?e bolj?i in se ?alta kot po putr?ku.

Mogo?e se nisem prav izrazil,nisem misliv ves denar ampak tistega ki je namenjen za avto iz dru?inskega prora?una,da pa dam vse za svto,nisem nor raje tudi kam odpotujem......
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, pa kje hudi?a si ti prebral, da mora? avto ulaufavat 15.000km? Mogo?e pi?e 1500km, sigurno pa ne 15kkm. Ne spomnim se, da bi obstajal kak model avtomobila, da bi imel tak?en dolg proces.

 

Pri novem avtu je treba pazit teh 1500km predvsem na to:

 

- motor naj ne gre preko 4000 obratov se pravi "gas do daske" odpade.

- obvezno naj se ne uporablja tempomat in nikar vozit s konstantnimi obrati. ?im ve? menjanja obratov tem bolje.

- izogibat se kratkim vo?njam, da se motor sploh ne ogreje

- vleka prikolice je no-go

- izogibat se uporabi raznih metabond izdelkov, do prve redne menjave olja, ker se mora motor najprej dobro "ule?at" potem pa lahko raznorazne nanoma?e dodaja?.

 

Na?eloma je pa to to... in ?e se tega dr?i? si naredil maksimum, kar lahko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, pa kje hudi?a si ti prebral, da mora? avto ulaufavat 15.000km? Mogo?e pi?e 1500km, sigurno pa ne 15kkm. Ne spomnim se, da bi obstajal kak model avtomobila, da bi imel tak?en dolg proces.

 

Pri novem avtu je treba pazit teh 1500km predvsem na to:

 

- motor naj ne gre preko 4000 obratov se pravi "gas do daske" odpade.

- obvezno naj se ne uporablja tempomat in nikar vozit s konstantnimi obrati. ?im ve? menjanja obratov tem bolje.

- izogibat se kratkim vo?njam, da se motor sploh ne ogreje

- vleka prikolice je no-go

- izogibat se uporabi raznih metabond izdelkov, do prve redne menjave olja, ker se mora motor najprej dobro "ule?at" potem pa lahko raznorazne nanoma?e dodaja?.

 

Na?eloma je pa to to... in ?e se tega dr?i? si naredil maksimum, kar lahko.

Sej je pribli?no isto. Ravnati mora? z novim kot z dojen?kom.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, pa kje hudi?a si ti prebral, da mora? avto ulaufavat 15.000km? Mogo?e pi?e 1500km, sigurno pa ne 15kkm. Ne spomnim se, da bi obstajal kak model avtomobila, da bi imel tak?en dolg proces.

 

Pri novem avtu je treba pazit teh 1500km predvsem na to:

 

- motor naj ne gre preko 4000 obratov se pravi "gas do daske" odpade.

- obvezno naj se ne uporablja tempomat in nikar vozit s konstantnimi obrati. ?im ve? menjanja obratov tem bolje.

- izogibat se kratkim vo?njam, da se motor sploh ne ogreje

- vleka prikolice je no-go

- izogibat se uporabi raznih metabond izdelkov, do prve redne menjave olja, ker se mora motor najprej dobro "ule?at" potem pa lahko raznorazne nanoma?e dodaja?.

 

Na?eloma je pa to to... in ?e se tega dr?i? si naredil maksimum, kar lahko.

 

Nekateri priporo?ajo ?e menjavo olja in oljnega filtra po nekaj kkm prevo?enih. Jaz sem to naredil pri 4kkm prevo?enih na priporo?ilo Jureta iz BTC-ja.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je pribli?no isto. Ravnati mora? z novim kot z dojen?kom. :)

a 15.000 je isto kot 1.500? No ja, res je samo v eni nuli razlika, ker pa ni? pomi ni? je pa to to, al kako naj si razlagam tvoj odgovor? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- motor naj ne gre preko 4000 obratov se pravi "gas do daske" odpade.

- obvezno naj se ne uporablja tempomat in nikar vozit s konstantnimi obrati. ?im ve? menjanja obratov tem bolje.

- izogibat se kratkim vo?njam, da se motor sploh ne ogreje

 

Tole je pa mal kontradiktorno, sploh ?e govorimo o bencinarju, kjer hitro zaide? v ve?je obrate. Tole si lahk interpretira?, kot da mora? it na turisti?no gorsko preizku?njo dolgo 1500 km :P Tam stalno menjuje? obrate, pa dolgo traja, pa motor bo dolgo topu.

 

Malo za ?alo malo za res ... me pa zanima dejansko, zakaj nebi smeu met konstantnih obratov? Adaptivni tempomat recimo, da mi je jasn, pa? no?e?, da ti ?alta nekam v vi?ave in pritiska gas do konca. Sam zakaj bi bla pa turisti?na vo?nja po ac z konstantnimi obrati problem pa ne razumem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mislite, da novi avti do kupca ne vidi visokih vrtljajev, se krepko motite (seveda ne vsi)

verjemite da avto dokler ne pride do salona ali kupca noben ne ?para (oz. se marsikdo iz?ivlja nad njimi), ?ele potem kupec pazi na njega

lahko dam primer kako se v luki koper avtomobili nalagajo iz ladje na kamione.. 

se pa strinjam, da so ponavadi razni testni avti najslab?i, ker vemo da se jih ne ?para

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri priporo?ajo ?e menjavo olja in oljnega filtra po nekaj kkm prevo?enih. Jaz sem to naredil pri 4kkm prevo?enih na priporo?ilo Jureta iz BTC-ja.

Tisto o menjavi pri 1500km je mim. Radi bi malo zaslu?ili pri olju, dela ti pa tako verjetno ne ra?unajo! Pri meni je to bilo 12let nazaj, ko sem pa lani pri nakupu vpra?al za teh 1500km pa se mi je nasmehnil in rekel da se to ne dela ve? in da sedaj pa? gledajo na stranke in ne samo na zaslu?ek, pa ?e par stvari ki niso za forum.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto o menjavi pri 1500km je mim. Radi bi malo zaslu?ili pri olju, dela ti pa tako verjetno ne ra?unajo! Pri meni je to bilo 12let nazaj, ko sem pa lani pri nakupu vpra?al za teh 1500km pa se mi je nasmehnil in rekel da se to ne dela ve? in da sedaj pa? gledajo na stranke in ne samo na zaslu?ek, pa ?e par stvari ki niso za forum.

haha prej bi rekel da je obratno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja Luka Koper ...poznamo to situacijo..vo?nja novih avtov na ladjo in obratno..res pa da imajo po novem radarje po luki..he he

Tudi na?ih Mazd ni tam ....vozijo jih v Belgijskem pristani??u..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa mal kontradiktorno, sploh ?e govorimo o bencinarju, kjer hitro zaide? v ve?je obrate. Tole si lahk interpretira?, kot da mora? it na turisti?no gorsko preizku?njo dolgo 1500 km :P Tam stalno menjuje? obrate, pa dolgo traja, pa motor bo dolgo topu.

 

Malo za ?alo malo za res ... me pa zanima dejansko, zakaj nebi smeu met konstantnih obratov? Adaptivni tempomat recimo, da mi je jasn, pa? no?e?, da ti ?alta nekam v vi?ave in pritiska gas do konca. Sam zakaj bi bla pa turisti?na vo?nja po ac z konstantnimi obrati problem pa ne razumem.

 

Hja, lastniki bencinarjev so mal na slab?em, ker bodo pri novem avtu te?ko sprobali vse konji?ke, ?e ?elijo narediti pravilno utekanje. Dizlarji nimajo teh te?av saj so vsi konj na voljo ?e od 2500 obratov.

 

Motor se na za?etku na?eloma uteka, kar pomeni, da se deli, ki drsijo en po drugem (recimo bat in notranjost valja) se navajata en na drugega in ravno zato je treba spreminjati obrate, ker pri razli?nih hitrostih bata dobi? vse situacije na katere naj se zadeve prilagodijo.

 

Marsikdo bi rekel, da je to sicer bedarija ampak a je to res te?ko tista dva tanka mal se vozni?ko prilagodit. Slab?e ne more bit lahko je samo bolj?e in ?e zaradi tega motor pridobi na vzdr?ljivosti je pa samo plus. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mislim, da vsaka normalna vo?nja, tudi po tempomatu (razen ?e ne gre? kam kjer je 100 km ravne ceste brez prometa), bojo obrati padal in rastli. Se bi pa predvsem strinjal, da ni dobro nabijat do rde?e linije ;) Vsekakor pa dobivlam predstavo, da v Slo ve?ina voznikov uteka vozilo vsak dan :)

 

Da se mi ne menmo slu?ajn o kakih gumjastih motorjih, da jih ne smemo preve? navijat, da se nebi raztegnali :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim kaksne bedarije in bucke. Kupis 3-4 leta star avto in sedaj se je pa z njemu vozilo kot ken block. Ja res folk kupi nov avto in ga boli kurac in ga tri leta tera v bozjo mater pol ga pa proda. In to mazdo nek 50 let star fotr... Cmooon get real. Osebno sem tudi za da se kupi 3-4 leta star (NOV) avto, kateri je bistveno cenejsi on novega iz salona in imas prakticno (NOV) avto, kateri ti bo  brez problema zdrzal 300k km...sploh teli novejsi avti. Jest sem kupil 10 let staro setko pa sem v dveh letih zamenjal en lezaj. Avto jei mel 175k km sedaj pa 220km. Fotr isto kupil 6 let staro sestko pa nekih izrednih stroskov v 120 k km NI! Razen to da se je prejsno leto zabil. Smo ga popravili za 3.000? in normalno vozi dalje. Mogoce taka fobija ker kupujete dizla. To je razumljivo :P. Potem vam tudi 9 let garancije ne pomaga :DD. Kar se pa izrednih stroskov tice je pa itek loterija, ampak pri mazdi opazam , da jih imajo vec novi avti kot rabljeni :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne no, jaz pa sem ravno pred kratkim nabavil dizla 175 PS in u?ivam v BUM efektu turbine... pa tako malo mi porabi... A da se lahko kaj pokvari? Ne verjamem, saj ima tak lep traktorski zvok, da bo zagotovo delal vedno in je buletproof... o?itno sem res preve? vejel postom prodizel influencerjev tu gor... :lol:

 

Sarcasm mode OFF, ampak dizla sem pa res nabavil. :vesel:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.