Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

To tekmovanje, kdo bo kupil to Mazdo je podobno, kot ko odprejo novo trgovino, pa vsi rinejo vanjo, ?eprav ne vedo, kaj bi pravzaprav radi. Ker pa" gredo drugi, gremo ?e mi. Kot nekak?na mno?i?na histerija.Pa ?e ta prave barve je, pa je panika ta prava.:) Sej vem, res je lepa, a pije preve?, kar da od sebe. Morala bi imeti turbino pa bi bila res pravi avto. Tako pa, pla?a? eno, dobi? ven nekaj drugega. Bo pa kupec imel, ?e ?e ni? drugega, vsaj najlep?o 6-ko na vasi ali v svoji ulici. Tudi to nekaj ?teje dan danes.

Vsak misli po svoje. Meni gre v budget in iscem nekaj takega, najraj brez turbine.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pije niti ne toliko prevec... razlike med tem in dizelskim motorjem je mogoce kaksen liter... Vsaj po mojih izkusnjah... 

Se kar strinjam... Tamo?an dizel v Mazdi ni najbolj spoprijateljen z avtomatskim menjalnikom. Samo tukaj je razlika liter v porabi. Ta avtomatik zna veliko lep?e sodelovat z bencinskim motorjem. Recimo 165KM 2.0 je samo dva deci razlike med ro?nim in avtomatiko. Kot ka?e je ta menjalnik bil razvit za bencinske motorje in lepo izkori??a njegove karakteristike, medtem, ko je v dizla bil kar porinjen, ker so pa? kupci glih sitnarili, da bi imeli tudi tam avtomatiko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pije niti ne toliko prevec... razlike med tem in dizelskim motorjem je mogoce kaksen liter... Vsaj po mojih izkusnjah...r

 

Govorimo o avtomatske menjalniku dizel vs benz. To verjamem.Se pravi, ?e ima dizel z avtomatskim nekje povpre?je 7,5 ima benzinar avtomati 8,5.

To bi bilo kar realno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex...pribli?no tako nekako..poraba Benz -dizel..odvisno od voznika tudi..meni osebno je ta 2.5 Benz.motor z AT.menjalnikom.odli?na kombinacija dela ok ...imel tako Mazdo 6.nadomesto ...super se vozi...lahko bo to tudi moja naslednja Mazda ...zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govorimo o avtomatske menjalniku dizel vs benz. To verjamem.Se pravi, ?e ima dizel z avtomatskim nekje povpre?je 7,5 ima benzinar avtomati 8,5.

To bi bilo kar realno.

 

Jaz sem imel prej sestico 2,2, CD175 automatic in povprecno porabo v petih leti okoli 7,5l/100km... Sedaj s CX-5, 2,5, G194, automatic, AWD po cca. dveh letih pa imam okoli 8,5 l/100km ... Pa je CX-5 tezji in manj aerodinamicen od sestice... pa se AWD je... Nacin voznje je podoben... 

Rde?a prodana. Ma nej gre u pizdo vse skupi....

A jo je kaalman potem vzel?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede AT in mo?nej?ega dizla pa je poraba pod 7 verjetno utopija, razen ?e bc konkretno la?e. :)

 

Da se, pa niti ni tok te?ko. Res pa je, da ne pozimi in ne z zimskimi gumami. Poleti pa ni panike, samo spet, ne po mestu. Jaz sem imel minimum 6.3, vozil sem pa? bolj ali manj normalno. No, pa jaz imam ?e power box.

 

Kokr pa za?ne? mal u?ivat skoz ovinke, se pa povzpne itak :) Ne vem zakaj ne dajo ve?ji DPF filter recimo, kot ima konkurenca. Na ta na?in bi pomoje zni?ali tudi porabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro, min. porabo je nesmiselno pisat, G145 (optimirana na 165) jo je tudi lahko imela 5,6, ampak to so izredne razmere (relacija, ve?inoma regionalke, ni? mesta in 120 km/h po AC). Realno je liter do liter in pol ve?., pozimi lahko tudi 2.


... in benzinarju pod 8,5,?e si seveda ne izmisli?. :)

Pri 2.5 AT zagotovo, G165 ro?ni skoraj liter manj, G145 pa ?e dobrega pol litra manj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Minimalna je res zelo zavajujo? podatek. Zadnji? grem s slu?benim vagom TDI po regionalki od Lj do Hrastnika in sem resetiral BC, Sem se ve? ali manj vozil v srednje hitri koloni nekje okoli 70-80km/h in na koncu je kazal 3,6 litrov povpre?ne porabe. Nazaj ni bilo ve? kolone pa sem se vozil sam okoli 90 km/h in je poraba ?e narastle na 4.8. Po parih dneh normalne uporabe pa smo spet pri 5,8l/100km.

 

Pa ne more? verjet kolk pri vi?jih hitrostih vpliva oblika vozila. pri 130km/h do 140km/h mi trenutno porabo karavan ?iba vsaj pol do 3/4 litra ve? kot prej?nja 5-vratna limuzina. Bom videl kolk bo pomagalo, ko bom spravil stre?ne nosilce/zra?ne zavore stran.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Minimalna je res zelo zavajujo? podatek. Zadnji? grem s slu?benim vagom TDI po regionalki od Lj do Hrastnika in sem resetiral BC, Sem se ve? ali manj vozil v srednje hitri koloni nekje okoli 70-80km/h in na koncu je kazal 3,6 litrov povpre?ne porabe. Nazaj ni bilo ve? kolone pa sem se vozil sam okoli 90 km/h in je poraba ?e narastle na 4.8. Po parih dneh normalne uporabe pa smo spet pri 5,8l/100km.

 

Pa ne more? verjet kolk pri vi?jih hitrostih vpliva oblika vozila. pri 130km/h do 140km/h mi trenutno porabo karavan ?iba vsaj pol do 3/4 litra ve? kot prej?nja 5-vratna limuzina. Bom videl kolk bo pomagalo, ko bom spravil stre?ne nosilce/zra?ne zavore stran.

Kako pa ve?, koliko bi ti pil sedan z tem motorjem not?

Pusti primerjavo ta karavan vs. prej?nji 2.0 dizel.

Se da tudi ta karavan vozit hitro z majhno porabo.

Lani sem jaz naredil rekord, ko smo smo ?li na smu?anje in je bila poraba, realna ne BC, na koncu 4,7.Resda nisem vozil ve? kot 130 na avtocesti pa tudi po Italiji ni na avtocesti nekih takih klance kot pri nas. In na strehi ?e thule, ki bi moral po vseh pravilih dvigniti porabo za kak liter. Res je tudi, da sem takrat tankal super duper omv nafto, kjer poraba pade. :)

Sedaj sem jo tudi tankal, ker grem kmalu na smu?anje pa bomo videli, kako bo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Top. Fant je imel ze pri prejsni mazdi 2.5 motor :). Takega bi pa se jaz imel pa kljub temu, da je karavan. Mogoce bom pa cez par let imel predkupno pravico :P

Sem se jaz ?e v?eraj vpisal na seznam

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa ve?, koliko bi ti pil sedan z tem motorjem not?

Pusti primerjavo ta karavan vs. prej?nji 2.0 dizel.

Se da tudi ta karavan vozit hitro z majhno porabo.

Lani sem jaz naredil rekord, ko smo smo ?li na smu?anje in je bila poraba, realna ne BC, na koncu 4,7.Resda nisem vozil ve? kot 130 na avtocesti pa tudi po Italiji ni na avtocesti nekih takih klance kot pri nas. In na strehi ?e thule, ki bi moral po vseh pravilih dvigniti porabo za kak liter. Res je tudi, da sem takrat tankal super duper omv nafto, kjer poraba pade. :)

Sedaj sem jo tudi tankal, ker grem kmalu na smu?anje pa bomo videli, kako bo.

Pa 20 km gradbi??a v Ita z omejitvijo 80-100. Tudi meni je na poti dol tam nekje kazalo 5,2 povpre?ja po 200 km vo?nje.:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem namenoma omenil minimalno zato, ker se nisem rabil ni? matrat ali kakorkoli naprezat okoli tega. Samo pa? tip vo?nje ni bil toliko pri-mestni. Morajo pa biti seveda dolo?eni pogoji izpolnjeni. No skratka, bom takole rekel. Sedanja mazda mi porabi cca 1l ve? od prej?njih dveh, cd143 in cd129, s tem da sem pri cd143 imel veliko ve? relacijskih vo?enj, pri cd129 pa polovi?no obdobje ravno tako. Tukaj sedaj ne. Pa je precej ve? konjev in navora na razpolago, pa ?e avtomatik je. 

 

Tako, da tisti liter mi ne pomeni ni?, ker odtehtajo druge stvari :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa 20 km gradbi??a v Ita z omejitvijo 80-100. Tudi meni je na poti dol tam nekje kazalo 5,2 povpre?ja po 200 km vo?nje.:)

Res je, a je proti koncu vseeno nek klanec in tudi to nekaj prinese.Je pa vo?nja konstantna ne kot pri nas, ko malo bremza?, pa zopet gre, pa ?aka?, da kamion prehiti drugi kamion.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... in benzinarju pod 8,5,?e si seveda ne izmisli?. :)

O?itno sem fejst domi?ljav :P Lahk ti ?e sliko po?lem povpre?ne od 0 km do sedaj na 4800 km, kar zna?a domi?ljavih 7.6 l/100km ... stil vo?nje pa definitivno nimam nedeljski oz. penzionisti?en.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.