Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Te primerjave meni tok meni tok, so bolj kot ne brez vezne. Dejansko bi moral dobit tak avto ali pa ga zamenjat in se vozit mesec, ?e bolje dva, potem bi se videlo realno.. Vsak ima razli?ne relacije, slog vo?nje in n parametrov zraven ?e , ki vplivajo na to, tako da na koncu je bolj kot ne suhoparen podatek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno sem fejst domi?ljav :P Lahk ti ?e sliko po?lem povpre?ne od 0 km do sedaj na 4800 km, kar zna?a domi?ljavih 7.6 l/100km ... stil vo?nje pa definitivno nimam nedeljski oz. penzionisti?en.

Probaj se malo vozit po mestu z njo. :).Pustimo regionalne, kjer gre avto naprej skoraj brez gasa.Tukaj se govori bolj o me?anem ciklu, 30% mesto, 30% regionalne in 30% normalne, ?ivahne vo?nje po avtocesti (tja do 140,150 km/uro.) Drugo je vse vo?nja starej?ih ob?anov.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Spektr: res je, sem pa vozil obe na istih progah in CD 150 mi je kuru 6.2 z enakim slogom voznje.

 

@Alex: ne bos vrjel ampak ravno nekje tvoje procente delam. Doma 500 m makedama v hrib kjer se furam 5 km/h, na cilju 10 min mestne voznje, skupaj pa tale voznja zavzame 23km. pa enkrat na teden v povprecju se ac cele-lj, kjer je voznja vse prej kot sparovna. ko grem na izletnisko relacijo, se vecinoma vracam s porabo okoli 7.0.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da bi to dilemo re?ili, bi morali peljati dve mazdi 6, obe avtomatik,obe soul red barve, ena benz 2.5, druga 175 konjsko dizel po enaki cesti, isto?asno.Pred vo?njo bi morali napolniti polne rezervoarje, preveriti tlak v gumah, prevoziti enih 500,600 kilometrov,vse variante, avtoceste, regionalke, mesto,makadam, hrib, semaforji, gorske ceste in ?ele takrat bi lahko primerjali porabo in bi bila nekje merodajna. Vse drugo je kr neki, eni gledajo BC, drugi realno porabo, tretji spet se cijazijo za kamioni, ker ?parajo, spet drugi pritiskajo kot se ?ika oz. ?e pretiravajo, ima? voznike, ki vozijo glas-bremza, spet eni uga?ajo klimo, da bi ja pri?parali, nekateri vozijo nepotrebno kramo v avtu, drugi dajo ven vse, ?e tisto kar rabijo, spet nekateri imajo vedno na strehi prtlja?nik za kolo, drugi snamejo ?e smu?i za prtlja?nik, eni se vozijo celo leto z zimskimi gumami, drugi celo leto z letnimi, nekateri imajo premajhen tlak v gumah, ravno na spodnji meji, drugi preve? napumpane gume, eni tankajo navaden benzin, drugi super druper, pri nafti isto,

nekateri imajo vedno ?ist avto, drugi vedno svinjski...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam tudi tam ne mora? sortirat po barvi, da bi Alex lahko dobil samo du?no rde?e ven. Sej vem, da je hec, ampak baje je ta rde?a zaradi dodatnih plasti nekje 10-15kg te?ja samo zaradi barve. Druga? je pa res ?koda, da ni mo?nosti sortirat po obliki karavan/limuzina, ker to bi bil za marsikoga kar ?ok, kolk je razlike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: se strinjam, zato pa govoriti, da ima 2.5 AT porabo 8.5 ?e ima dizl 7, je kr neki, kot pravi? sam ;)

@Spektr: jp, morm vsaj porabo.com za?et, ?e ?e sprint monitorja ne.

@Boss: te bo pa to to, js mam ?e dost kamen?kov gor, sm ?e zihr za 5 kil la?ji :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako. Mogo?e ?e najbli?je je povre?je vsaj enih 20-30 zapisev iz sprimonitor-ja.

Tisto je kr neki. Jaz sem ga tako priredil, da imam povpre?je 6,32,kar pa sploh ne dr?i. Pa? vpi?em samo lepe relacije, dalj?e vo?nje, manj mesta, v rubriko mesto, pode?elske, avtocesta da? 33%,33%,33% in je zavajajo? podatek tu, oziroma nerealen Oz. ne to?en. Sem siguren, da par prvih modelov prireja rezultate, samo, da so na vrhu. Eni pa? ne morejo mimo tega. Meni tiste razpredelnice Oz. vpi?i ne pomenijo ni?, prav tako ne, kot razni testi gum.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao, a ni isto, ?e pije 6 al pa 7? Dej nehte za take bedarije tro?it energiji pa pejte raj na luft vn mal

Pa to je ja ?ur. :).

Te debate so mi podobne, kot, ko se dajemo na raznih kitaristi?nih forumih glede kitar -Gibson vs fender. ?e dvajset in ve? let dokazujemo vsak svoj prav, pa katera kitara ima manj stro?kov(menjav strun, pa potenciometrov, pre?k) in imeli smo "dvoboje" in delavnice, pa smo ?e vedno na za?etku.:)

Oni, fender boyi, so nepopustljiv mi Gibson Fani pa imamo po mojem prav. :)

Podobno je tudi na tem forumu.

Tam smo se nekako delno dogovorili, da so Fenderce (pri nas benzinarke) bolj za slow hande, blues, mogo?e stari rock,v glavnem bolj penzionisti?en variante, Gibsonke (dizel ?e pri nas) pa za bolj divje rockerje, metalce, hitrej?e voznike. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto je kr neki. Jaz sem ga tako priredil, da imam povpre?je 6,32,kar pa sploh ne dr?i. Pa? vpi?em samo lepe relacije, dalj?e vo?nje, manj mesta, v rubriko mesto, pode?elske, avtocesta da? 33%,33%,33% in je zavajajo? podatek tu, oziroma nerealen Oz. ne to?en. Sem siguren, da par prvih modelov prireja rezultate, samo, da so na vrhu. Eni pa? ne morejo mimo tega. Meni tiste razpredelnice Oz. vpi?i ne pomenijo ni?, prav tako ne, kot razni testi gum.

Pri vsem tem je zanimiv, da strosek giriva innfinancna racunica je se vedno ista, tako da ce lazejo, v bistvu sebi :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vsem tem je zanimiv, da strosek giriva innfinancna racunica je se vedno ista, tako da ce lazejo, v bistvu sebi :)

Sej ja, ampak va?no je, da si bolj proti vrhu lestvice.Mislim, da so tam od polovice naprej nekje realni podatki in pravi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.