Skoči na vsebino

Kupiti Mazdo 3?


Odisej

Priporočeno sporočilo

Kakorkoli ?e, pri Mazdi se tudi delu tega zeloooo te?ko odpovejo, mar ne?

Ampak avti se nenormalno dobro prodajajo. Pac ljudje se v naprej odlocijo kaj bodo kupili in pri mazdi to izkoriscajo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e koga moti armaturka oz. del armature kjer mi desno koleno/noga ti??i v plastiko. Jz bi tist del kr od?agal stran. Al je tak mote?e da bom vse skup spulo ven.

 

Sem ?e naletel na huj?e primere, kjer po 5 minutah zaradi bole?ine nisem ve? mogel sedet kot ?elim. Moj stari Megane ima tam zaobljen in mehek material. To bom pogre?al. M3 na sre?o ?e ni najhuj?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avti se prodajajo s cca 15-20% mar?o po vseh popustih.

 

'Moj' prodajalec pri seatu mi je vse razlo?il.....

To?no neki takga sem imel jaz v mislih, da recimo pri 20.000 cekinov vrednem avtu garant zaslu?jo 4 do 5 Smukov, jebomast. Pol pa jamrajo da zaslu?jo 500 ali pa bodo imeli izgubo z njim in to pri "vro?em" modelu, heh barabinkoti!  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu ne, pa niti nisem majhen. To se sli?i kot da ima? narobe sede? nastavljen.

Mislim da ga ni na svetu, ki si je prestavo sede? in volan tolkrat kot jaz da bi si na?o pravi polo?aj. Celo gledal sem kak si prav nastavit sede? na youtubu. Vse sem ?e probal. Al mam dolge noge pa mogo? zato. 

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no neki takga sem imel jaz v mislih, da recimo pri 20.000 cekinov vrednem avtu garant zaslu?jo 4 do 5 Smukov, jebomast. Pol pa jamrajo da zaslu?jo 500 ali pa bodo imeli izgubo z njim in to pri "vro?em" modelu, heh barabinkoti!  :zvizga:

Mar?a je razlika med nabavno in prodajno ceno - to ?e ni dobi?ek.

Z mar?o je treba marsikaj pokriti.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20 zaposlenih je 60.000? brutto to je cca 30 avtov na mesec za prodati kar je utopija....zato je tu se servis.

Potem imas pa se elektrika, prostori, ogrevanje, logistika, prevozi, davki (uvoz, dobicek ....) carinski stroski, material izobrazevanje, orodje, naprave, zavarovanja........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no neki takga sem imel jaz v mislih, da recimo pri 20.000 cekinov vrednem avtu garant zaslu?jo 4 do 5 Smukov, jebomast. Pol pa jamrajo da zaslu?jo 500 ali pa bodo imeli izgubo z njim in to pri "vro?em" modelu, heh barabinkoti! :zvizga:

4-5 jurjev je ?ista utopija. To ne obstaja, ko pride do kon?nega koncesionarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ga ni na svetu, ki si je prestavo sede? in volan tolkrat kot jaz da bi si na?o pravi polo?aj. Celo gledal sem kak si prav nastavit sede? na youtubu. Vse sem ?e probal. Al mam dolge noge pa mogo? zato.

 

Problem je po moje v tem, kako ho?e? imeti noge med vo?njo. Jaz tudi sedim na ?iroko in imam desno nogo naslonjeno na konzolo. O?itno nekateri proizvajalci mislijo, da vsi sedimo kot p...e na ozko.

 

Meni je pa npr. v M3 bil absurden sredinski naslon za roko, neuporaben po obliki in trd. Upam, da bo v 2017 bolj?i (vsaj malo sem preveril v M6).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno kakor pri komu !

ZVPot-UPB2

25. ?len

(1) Podjetje mora prodajati blago potro?niku oziroma opravljati storitve zanj na na?in, ki ni v nasprotju z dobrimi poslovnimi obi?aji.

(2) Podjetje mora prodajati blago oziroma opravljati storitve vsem potro?nikom pod enakimi pogoji.

:ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

ZVPot-UPB2

25. ?len

(1) Podjetje mora prodajati blago potro?niku oziroma opravljati storitve zanj na na?in, ki ni v nasprotju z dobrimi poslovnimi obi?aji.

(2) Podjetje mora prodajati blago oziroma opravljati storitve vsem potro?nikom pod enakimi pogoji.

:ne vem:

 

splo?ni pogoji nimajo veze s ceno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je po moje v tem, kako ho?e? imeti noge med vo?njo. Jaz tudi sedim na ?iroko in imam desno nogo naslonjeno na konzolo. O?itno nekateri proizvajalci mislijo, da vsi sedimo kot p...e na ozko.

 

Meni je pa npr. v M3 bil absurden sredinski naslon za roko, neuporaben po obliki in trd. Upam, da bo v 2017 bolj?i (vsaj malo sem preveril v M6).

Ja sredinski naslon je tud malo zgre?en lahko bi bil vsaj tak da se da nastavit naprej in nazaj. Ampak dobro men je kr vredu to me ne moti:) Naprimer danes sem fural hyundai i 30 2009 letnik super avto za peljat. placa za noge kolk ho?e? in kak ho?e?. Lepo si prestavi? sede? naprej da dose?e? stopalke normalno in to je to. edin naslona za roke sem pogre?al :)

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Kako je pri nakupu mlaj?e, kako leto stare Mazde iz Nem?ije? Velja omenjena 5 letna garancija v Slovenski prodajni mre?i?

 

Je ?e kdo uvozil svojo iz Nem?ije?

 

Verjetno je jasno, da se spogledujem z nakupom s severa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro se pozanimaj o garanciji, ker kar sem jaz kontaktiral prodajalce ima ve?ina le triletno garancijo, zato se jih prodaja toliko 3 leta starih. Sam sem gledal za 6 - ko tako, da ne vem za 3-ko glede garancije.?e doda? ceni ?e stro?ke nakupa in uvoza si pribl. na cenah pri nas.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Nemciji je ocitno normalno samo 3-letna garancija >> http://www.mazda.de/service-zubehoer/garantien/neuwagengarantien/

 

skitched-20180214-120047.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Nemciji je ocitno normalno samo 3-letna garancija >> http://www.mazda.de/service-zubehoer/garantien/neuwagengarantien/

 

skitched-20180214-120047.jpg

To?no tako. Ima? tudi variante z ?tiriletno in pa tudi petletno ali 150000 km. A te so ponavadi z dopla?ilom in posledi?no dr?ijo rabljene vi?jo ceno.

Italijani imajo ve?inoma najvi?jo opremo in so malenkost cenej?e kot v Nem?iji a tudi z 3 letno garancijo. Tako,da ko povle?e? ?rto pod vse skupaj se ?e najbolj spla?a kupit pri nas od privat prodajalca, saj ima? 5 let garancije ali 150000 km.

Pa ?e prodajalca lahko vpra?a? po 'zdravju" avta.Na avto net pa so skoraj vse 6 - ke od uradnih zastopnikov v Slo. ali preprodajalcev oz. uvoz iz Nem?ije.

Nekaj mi ne gre v glavo. Eden prodaja letnik 2016, ful oprema, za skoraj identi?no ceno kot je podobna v Nem?iji.

Pa kje so ?e vsi stro?ki in dajatve do Slo?

Kje je njegov zaslu?ek?

To mi je nakaj sumljivo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sedaj vidim, da za razliko od nas v Nem?iji pripada novemu vozilu 3 leta/100k km garancije ter 5 letno ponujajo ob dopla?ilu.Hvala za podatke.

 

Zanima me ali se da omenjeno garancijo v primeru garancijskega zahtevka uveljavljati pri nas na poobla??enem servisu?

 

@Alex; Zaupa? povezavo tebi sumljivega? To gleda? ?estico?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem kupil sedanjo ?estico v Italiji in sem brez te?av uveljavljal garancijo pri nas.

Ja, gledal sem rde?o ?estico l. 2016 uvoz iz Nem?ije. Lahko, da je vse v redu, ker se itak da vse preveriti na uradnem servisu. Ceno se da ponavadi zbit za najmanj 500? tako, da ima preprodajalec res malo maneverskega prostora za zaslu?ek. Mo?no je edino to, da vzame ve? vozil naenkrat in dobi ve?ji koli?inski popust.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

v o?jem izboru imam Mazdo 3 Sport G100 Challenge, 101KM, 4/2015, 26.300 km, 12.400 EUR

https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=12883417&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20G100%20Challenge%20-...

 

Dobrodo?la vsakr?na mnenja o konkretnem avtu. Glede na prebrano (sicer ?e ne najbolj podrobno) me zna motiti neroden naslon za roko in pa pozoren bi naj bil na lak, ki je o?itno tudi nekak?na hiba. Glede na moj slog vo?nje bi mi morala ustrezat.

 

Ostali kandidati so:

Astra, 1.4 Turbo Innovation 125KM, 4/2016, 44.000 km, 13.500 EUR

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 16V City 120KM, nov, 14.200 EUR (ja vem :) Tipo, plastika itd, ampak je nov)

?koda Fabia Combi 1.2 TSI Style, 110KM, 4/2015, 59.000km, 13.000 EUR (ta deluje draga, vendar je trenutno edina na avto.net)
 
Hvala
Lp
mmato

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

v o?jem izboru imam Mazdo 3 Sport G100 Challenge, 101KM, 4/2015, 26.300 km, 12.400 EUR

https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=12883417&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20G100%20Challenge%20-...

 

Dobrodo?la vsakr?na mnenja o konkretnem avtu. Glede na prebrano (sicer ?e ne najbolj podrobno) me zna motiti neroden naslon za roko in pa pozoren bi naj bil na lak, ki je o?itno tudi nekak?na hiba. Glede na moj slog vo?nje bi mi morala ustrezat.

 

Ostali kandidati so:

Astra, 1.4 Turbo Innovation 125KM, 4/2016, 44.000 km, 13.500 EUR

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 16V City 120KM, nov, 14.200 EUR (ja vem :) Tipo, plastika itd, ampak je nov)

?koda Fabia Combi 1.2 TSI Style, 110KM, 4/2015, 59.000km, 13.000 EUR (ta deluje draga, vendar je trenutno edina na avto.net)
 
Hvala
Lp
mmato

 

Avto je sigurno tip top, a ima? v primerjavi kar 3 turbake proti mazdinem atmosfercu. To je razvidno ?e po konjih in bo razvidno predvsem v vo?nji....turbina je turbina.

 

Zato sebe vpra?aj kaj rabi? :), Se vozi? sam itd...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al sem dosedaj vozil le Nissan Sunny (5 let), Fabio 2002 (1 leto) in trenutno Fabio (5 let). Celo bolj ali manj mi je vseeno ali dizel ali bencin, kaj ?ele da bi med razli?nimi tipi bencinarjev izbiral :) O?itno sem nezahteven kar se tega ti?e.

 

S Fabio sem sicer super zadovoljen, dobra oprema, relativno nizka dejansko izmerjena poraba (6,5), ni? kapitalnega ne crkne, poceni zavarovanje in servisi. Gre za naveli?anje in ob?asno me moti manjko kak?nih 10KM pri prehitevanju. Sedaj bi tudi ?e nekaj ob?utnega dobil v primeru prodaje.

 

Sedaj imam:

  • Fabia hatchback
  • 12/2007 nov izgled
  • 165.000 km
  • 1.4, 86KM, bencin, 5 prestav
  • dobra oprema (parkirni, tempomat, naslonjalo, predal za o?ala, delno usnje, klima)

Vo?nja:

  • 50 km dnevno okolica Lj - Lj; 30-40 relacij letno po 200 km; zelo redko ?ez 130km/h. Letno torej med 21.000 - 23.000 km
  • bencin/dizel; mi je vseeno.

Od 10.1. letos stiskam F5 na avto.net  :) po tehle kriterijih:

limuzina
kombilimuzina
karavan
66 do 100 kW
ro?ni menjalnik
od letnika 2014 dalje
10.000 - 15.000 EUR
oglasi brez cene niso vidni
s servisno knjigo
s slo poreklom
max 35.000 km/leto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mazda forumu spra?uje?, ?e se spla?a kupiti Mazdo3?

Seveda se spla?a, ker je na primer lep?a, bolj?a in cenej?a od npr. primerljivega golfa.

Tudi sam gledam rabljene vendar z 2.0 motorjem npr. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12793660

ker je 1.5 primeren za umirjeno vo?njo za kaj ve? pa mu manjka mo?i, ima pa moja povpre?no porabo 6l in manj.

Zanimivo, da sem tudi sam gledal Fiat Tipo, ker je poceni pa soliden.

Tale rde?a je lepa, nima pa originalnih plati?? in pa naslon za roko meni ?isto odgovarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.