Skoči na vsebino

M6 webasto ne deluje


Priporočeno sporočilo

Aha ja sm meu novoletno jelko not pol sm pa napake pobrisu pa klemo dav dol je pa ?e 500km n? ne svet.

Ponavadi se pa za tabo kadi kot za golfom I. ko ga malo bolj zahodi?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Da ne odpiram temo...

Ima kdo ra?unalnik za odklep webasta? Mazda 6 letnik 04...pridem na izlet v neznano... :aaaaa:

Kaj si ti na glavo padu? Najboljso stvar za voznika in motor bi ti izklapljal?

Pa 5 ka ima Eberspacher.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, na glavo sem padu, kot vedno...

Wbasto (ja, moja mazda ima webasto) se mi je zaklenil.

Sedaj pa pac iscem pomoc za odklep le tega.

Ce bi na glavo padu, verjetno nebi na tem forumu spraseval, ampak na BMW forumu...

 

Saj ce tu nima nihce, bom moral pac na original mazda servis ali pa na original webasto servis...me saj za glavobol ne bojo sprasevali...

Lp Ivan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajoj sorry!!! Res narobe prebral.

 

Kako pa ve? da je zaklenjen? Ker namre? deluje le ko je zunaj 5 ali manj. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

Sedaj pa webasto dela. Ozivel ga je priklop na webastov tester, pa se pumpa za vodo je nova...prej pa vse ostalo zamenjano...samo elektronika je se stara...

Najve?krat "o?ivi" sam od sebe...moj je recimo o?ivel tako, da sem odklopil kleme, prej pa skoraj celo zimo ni delal (prej?njo).

?e sem obupal nad njim in sem enkrat slu?ajno odklopil baterijo in glej ga zlomka od takrat dela brez problema. :prstgor:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za moj avto lahko povem, da ima omejeno stevilo praznih vzigov. Imam avtomatsko varjanto dogrevanja motorja in uro, da ogrejem motor in kabino pred vzigom... Ce vebasto ne dela, na primer crkne grelna svecka, ga s preveliko vzigi zaklenes in ga lahko zbudis samo tako, da se priklopi na racunalnik od WEBASTA.

Sem pa se akumulator zamenjal in to je to...

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

O?ivljam temo, opa?am da ko webasto po kaki minutki ugasne potem dela ?e v?gem motor. Torej akumulator je nov, to sem ?rtal. Kaj ?e ostane? Sumim nekaj nekje na dovodu goriva. Je mo?no da pumpa za gorivo sra?ka?

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pumpa za vodo...na webastu...

Men je ?la....

Kako pa ve?, da dela webasto, ko ti avto laufa?

Kako vem, simpl. V?gem avto, v?gem webasto, in poslu?am.. ?e ne sli?i? pa haubo odpre? pa je :) ?e bi  pumpa ?la pomoje sploh webasto v?gal ne bi, tko da minutko dela.No pomoje no. Sicer bom pa probal, ?e da? roko na pumpo vidi? a dela al ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na moje dve ?estke webasto ne dela podobno. Na M6 GG 2.0CD 2006 nimam neodvisnog gretja kabine in webasto samo hitrej?e zagreje vodo. Njega sploh ne sli?im, niti kadi.

Na ta drugoj GY, 2.0CD 2004 se sli?i v vo?nji in tudi ko je motor vro?. To vem po trenutnoj porabi, ?e pustim da motor bremza, poraba je 0.0 ponavadi, ?e pa webasto dela, po tem je 0.5l. Tudi se sli?i zujanje. Kot motor izklopim se ponavadi ?e vedno sli?i nekaj. Ne vem ?e je to normalno? Na GY tako zgleda in nimam daljinske komande, samo timer:

 

post-7526-0-36399500-1483483536_thumb.jpg

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si bom sposodil tole temo, k je govora o grelcu.

Glede na to da je webasto relativno draga nalo?ba  katerega  uporaba je  4 mesece na leto (morda) me zanima ?e obstaja  ?e druga opcija gretja  motorja in kabine. Na?el sem nekaj podobnega  le da to lavfa na elektriko.

po googlanju pa se najde marsikateri sistem  (na elektriko ki  opravlja funkcijo webasta) 

 

va?e mnenje.

https://youtu.be/32iAEKoZzds

 za volva dobi? :)

 

https://www.alibaba.com/product-detail/water-coolant-heater_512331649.html

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ni slabo imas gretje in pumpico v enem Pa se kombiniras lahko s polilcem za aku.

 

Edino bolj stacionarno je. Bo pa prislo vse bolj do izraza z leti ker se elektrika pojavlja na parkingih.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino v posnetku izves da je ucinek bolj kilav....segreje 20C nad zunanjo temp....ce imas avto zunaj je to kar premalo.

 

Webasto gre do 60-70C

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako to misli? 20 nad zg.temp?  se pravi ?e je -20 potem    se ogreje voda na 0 stopinj oz. ?e je voda v motorju 8 potem se segreje na 28.......kar pa je ?e vedno bolje  kot ni? da avto pred hi?o la?je zavergla 

Edino ni mi jasno nekaj ....... da med pe?ko vgradi? tole med cevi   kako to zakro?i skozi celoten sistem.....ali to opravi zgolj termodinamika  tople vode?

Meni bi npr.kar prov pri?lo ker mam avto zunaj pred bajto  pa lepo  na 220v in timer uro  da se pri?ge 2h preden zalavfam avto?

 

je pa res neprimerno z webastom

Se pa celo dobi grelec ki ga montira? prav v blok  ....saj ima kar nekaj dodatnih ?epkov za odstranit

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.