Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

?ivjo mojstri,

 

Rad bi spremljal delovanje avtomobila. Dolg?as in tip pa?.

 

Rad bi vas vpra?al kak?en kabel naj kupim, da bom lahko mazdo priklopil na ra?unalnik in potem buljil v podatke, ki jih sicer ne razumem, ma mi bo fajn? Morda link do primernega kabla na Amazonu. Kdor prvi odpi?e na njegovo zdravje spijem pivo, ali pa? dva.

 

Avto je pa Mazda 6, letnik 2006.

 

Hvala in lepo soboto!

 

Vasja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Hvala. Z malo zamudo odgovarjam. Pri brskanju sem naletel na obicajen kabl in modificiran. Upam, da med modeli niso spremenili "vticnice" ali kaj takega...

 

Edit: Nasel. Ocitno bo OBD2. Obstaja se nek 17pin connector. Tole je v pomoc:

http://www.outilsobdfacile.com/vehicle-list-compatible-obd2/mazda

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer so informacije za PSA grupo ampak mislim daje tudi pri mazdi princip enak. Zgornji kabli so navadni obd2 readerji/scannerji, s katerimi lahko bere? neke osnovne podatke iz avtomobilskega ra?unalnika. Sam ga uporabljam za brisanje napak-lu?k in pa ?e se kdaj igra?kam in merim porabo na rx8,katera te sploh ne izpisuje. Priporo?am ti da vzame? najcenej?ega za cca 2-3? ker na?eloma razlik med njimi ni - moj je bil najcenej?i in mi slu?i dobro ?e par let. Najbolj priro?ni so tisti ki so na bluetooth ker jih preprosto pove?e? z mobijem z aplikacijo kot je na primer torque. ?e pa misli? stvar bolj resno pa vzemi profi kabel za cca 30? (predvidevam da je to ta 17pin connector), tega pa priklju?i? na laptop z ustreznim programom, potem pa ima? dostop do vseh podatkov in lahko tudi spreminja? delovanje motorja. ?e povzamem:

 

-obd2 bluetooth: budget branje podatkov z motorja in brisanje napak

-17pin+program: profi varijanta ki omogo?a tudi spreminjanje delovanja motorja (tuning in napredne nastavitve)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. Vzeti mislim tega:

https://www.amazon.de/Version-Diagnose-Interface-Mercedes-Nissan/dp/B01N48AO7C/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1482320308&sr=8-2&keywords=obd2%20mazda

USB kabel. Mislim, da mi omogoca spremljanje delovanja motorja, injektorjev,... Obstaja pa se nekaksna napredna verzija, ki se imenuje OBD2 CAM BUS. Nimam blage veze kaj pocne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi zelo podoben mojemu, ki je nekaj v smislu tega https://www.amazon.de/Bluetooth-Interface-Diagnose-Testger%C3%A4t-geeignet/dp/B0080AESUU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1482347832&sr=8-4&keywords=obd2+mazda+bluetooth

 

?e bo? kaj v gorenjskih koncih ti lahko posodim mojega, da vidi? kaj vse prikazuje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi zelo podoben mojemu, ki je nekaj v smislu tega https://www.amazon.de/Bluetooth-Interface-Diagnose-Testger%C3%A4t-geeignet/dp/B0080AESUU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1482347832&sr=8-4&keywords=obd2+mazda+bluetooth

 

?e bo? kaj v gorenjskih koncih ti lahko posodim mojega, da vidi? kaj vse prikazuje

Daky, hvala! Na zalost nisem v Slo., tako, da ne morem sprejeti usluge. Upam, da kabel pride pred novim letom. Seveda srecne praznike!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Kateri Bluetooth adapter imate za Android apka, ker meni se z malim no?e povezati. verjetno ker je smotani 

 

Mini ELM327 V2.1 OBD2 Bluetooth Car Diagnostic Interface Scanner For Android TZ

 

s-l500.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

naro?il sem dva, ki sta enaka po obliki, po opisu, pa podpirata malo druga?ne protokole.

 

Ampak spet se mi Forscan apk ne pove?e z avtom

 

Log je bil pa taki

(WARN)  [21:19:48.169] Checking OBDII... (OK)  
[21:19:56.449] Adapter:  ELM327 v2.1 (ERR)  
[21:20:13.437] Unable to connect to vehicle. Please make sure the ignition key is ON and try again (OK)  
[21:21:51.778] Disconnected(WARN)  
[21:22:26.024] Checking OBDII...(OK)  
[21:22:36.708] Adapter:  ELM327 v2.1 (ERR)  
[21:22:54.084] Unable to connect to vehicle. Please make sure the ignition key is ON and try again (OK)  
[21:23:03.771] Adapter:  ELM327 v2.1 (ERR)  
[21:24:08.492] Unable to connect to vehicle. Please make sure the ignition key is ON and try again (OK)  
[21:24:27.284] Adapter:  ELM327 v2.1 (ERR)  
[21:25:17.681] Unable to connect to vehicle. Please make sure the ignition key is ON and try again (OK)  
[21:25:46.084] Disconnected
 
pa ?e slike kako imam nastavljen Bluetooth na telefonu
 
post-24-0-75028700-1501572365_thumb.pngpost-24-0-45417400-1501572367_thumb.pngpost-24-0-67963600-1501572368_thumb.png

aja z Torque in istim OBDjem pa lahko spremljam vrtljaje, temperature,...

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

No meni se ne uspe povezati z nobenim od obeh OBDjev povezati z forscanom na androidu. :vskalo:  

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.