Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Da ne bomo spet samo komedianti glede bencin vs. dizel...

 

@Boss: tole bi bilo morda nekaj zate, ?e celo AWD je. Sicer italijanska, ampak verjetno ne bi smelo biti ovira, pa ?e precej blizu je:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=286980513&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13200&makeModelVariant1.modelId=35&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=e60ac0d2-1609-b4c9-7bf4-6e0d6ef6bcc1

 

?e gledam pravilno, je v Sloveniji cena nove 52k EUR - ?e upo?tevajo? 5k EUR popusta. :blink: Torej 20.000 EUR izgube vrednosti v letu dni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je v moje

?e zdaj mi ni jasno, kako sem lahko nekaj ?asa vozil peugeot 306, benzinar, z 75 poniji pod havbo.Resda zelo kratek ?as a vseeno. Spomnim se, da smo ?li neko? na dopust z njo. Kolega je imel takrat neko opel vectro dizel, mislim da je bila 100 konjska. Vedno, ko je pri?el kak klanec na avtocesti, mi je pobegnil naprej, da me je moral ?akati. Takrat sem si rekel, da v bodo?e ho?em imet vedno avto, ki v vse avtocestne klance gre z lahkoto v 6 brzini in to polno nalo?en. To je nuja. In to je seveda mo?an dizel z velikim navorom.:)

To je v mojem primeru 2x na leto in res nima smisla da dam zaradi tega 2-3k ve? za avto,je pa res da v slu?bi nebi glih ?lo. Res je da so razli?ne potrebe in vozniki ampak za neko normalno vo?njo in uporabo je 100konjev na tono dovolj sploh ?e je disel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da 2.5.194.k.motor benzin

Solidno za na?o vo?njo dovolj.

Mo?i...tisti ki ho?e ve?..pa turbo nabavi...he he lp

Super bi bilo da naredijo motor 2.5.X novi..mogo?e bi bilo ok..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bomo spet samo komedianti glede bencin vs. dizel...

 

@Boss: tole bi bilo morda nekaj zate, ?e celo AWD je. Sicer italijanska, ampak verjetno ne bi smelo biti ovira, pa ?e precej blizu je:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=286980513&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13200&makeModelVariant1.modelId=35&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=e60ac0d2-1609-b4c9-7bf4-6e0d6ef6bcc1

 

?e gledam pravilno, je v Sloveniji cena nove 52k EUR - ?e upo?tevajo? 5k EUR popusta. :blink: Torej 20.000 EUR izgube vrednosti v letu dni?

Verbrauch (potro?nja goriva) mu ne bo v?e?, ker so napisali v oglasu 66 oz. 56 litrov na 100km. Hehe :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej... benzinarji z podhranjenimi motorji.

 

Ni nujno.

 

Sem sre?al so?olca iz osnovne ?ole. Ima e-golfa. Ker je ?e naredil en ovinek izven "standardne trase" in je potem ?e z mano ?el do kavarne, sva ?la po avtocesti 85 km/h (zaloga v akumulatorju). Ne v hrib, po ravnem! ?leperji so naju prehitevali!

 

On ?isto hladen, ker je bil tega ?e vajen. Meni pa je tista kava kar nekako silila nazaj gor, tisto, kar je v debelem ?revesu pa je postalo precej redko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno.

 

Sem sre?al so?olca iz osnovne ?ole. Ima e-golfa. Ker je ?e naredil en ovinek izven "standardne trase" in je potem ?e z mano ?el do kavarne, sva ?la po avtocesti 85 km/h (zaloga v akumulatorju). Ne v hrib, po ravnem! ?leperji so naju prehitevali!

 

On ?isto hladen, ker je bil tega ?e vajen. Meni pa je tista kava kar nekako silila nazaj gor, tisto, kar je v debelem ?revesu pa je postalo precej redko...

 

zakaj mu nisi reku "dej strom"  oz " strom do dile"  :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss: tole bi bilo morda nekaj zate, ?e celo AWD je. Sicer italijanska, ampak verjetno ne bi smelo biti ovira, pa ?e precej blizu je:

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=286980513&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=13200&makeModelVariant1.modelId=35&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=e60ac0d2-1609-b4c9-7bf4-6e0d6ef6bcc1

 

?e gledam pravilno, je v Sloveniji cena nove 52k EUR - ?e upo?tevajo? 5k EUR popusta. :blink: Torej 20.000 EUR izgube vrednosti v letu dni?

 

O ja... love it :wub:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, povej to audiju pa bmw-ju. Druga? pa ga itak ne bi vozil na pisto, za vklju?itev v promet na AC ali pa koga prehitet oziroma kak gorski ovinek odpeljat je pa to vrh glave dovolj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nova Octavia, ?isto fri?na predstavitev... a se ?e komu zdi, da je tale fris milo re?eno ?uden. Zadaj in s strani je OK, celo karavanka izgleda lepo, ker niso pretiravali s stre?nimi sankami, ampak spredaj...?!?!? :blink: :blink:

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem iz prve pomislil na kako novo kio.Spredaj grda,?rna plastika pod masko neposte?ena, s strani pa moram re?i, da zelo lepo izgleda karavan. In potem zadnji del, zopet grda, preve? podobna ostalim avtom iz koncerna(seat). Notranjost tudi kr neki.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, meni je pa ZELO v?e?na. Pa sem dale? od VAG ljubitelja, hkrati sem pa Octavio vedno dojemal kot neko delovno ?vin?e.

 

Navkljub vsem RS izvedenkam in nalispanim scoutom, mi je to bil vedno nek neatraktiven delavski karavan, ki so ga 2x zapored s FL ?e dodatno pogre?ali. Facelifti ?kodi res ne uspevajo najbolje.

 

Mogo?e edino ena opazka; kar sem opazil takoj pri prvih uradnih fotografijah in nato ?e med komentarji na ostalih forumih. Zadaj mo?no vle?e na Fiat Tipa sw... Verjamem, da nenamenoma, ampak narediti avto,ki v poplavi ponudbe nebi spominjal na ni? drugega je itak nemogoce.

 

Notranjost pa: zanimiv 2kraki volan, na novodobne touch screen zadeve se pa itak moram navaditi oziroma sprejeti to vse..

 

Skratka; jaz sem pozitivno presene?en, sploh glede na ne najbolj posre?ene stvaritve zadnje ?ase iz ?kode.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zelo v?e?. ?e bo res nov 1.5 TSI motor, zna biti moj novi nakup v kakem letu dveh. Popravili so dosedanje grde lu?i spredaj/zadaj, ?E dodali prostor (?eprav me zanima koliko je avto dolg spredaj oziroma varen ob trku - beri, da ti ne spe?ta nog), ?e malce raz?irjena in izgleda, da potencialno tudi za 3 mulce zadaj.

 

Opcijski bo HUD, kar je ena ve?jih ?elja. Ravno tako si lahko tudi ?e sedaj spredaj dodal ISOFIX in zadaj stranske zra?ne blazine za otroke. Kako dobri bodo ergonomski sede?i sicer ne vem, ampak verjetno bolj?i kot do sedaj. Koeficient upora je eden najni?jih ever, tu pribli?no enaka kot M3.

 

?e se jo bo s solidno opremo dalo dobiti za 25k, bo kar te?ko najti bolj?o alternativo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zelo v?e?. ?e bo res nov 1.5 TSI motor, zna biti moj novi nakup v kakem letu dveh. Popravili so dosedanje grde lu?i spredaj/zadaj, ?E dodali prostor (?eprav me zanima koliko je avto dolg spredaj oziroma varen ob trku - beri, da ti ne spe?ta nog), ?e malce raz?irjena in izgleda, da potencialno tudi za 3 mulce zadaj.

Opcijski bo HUD, kar je ena ve?jih ?elja. Ravno tako si lahko tudi ?e sedaj spredaj dodal ISOFIX in zadaj stranske zra?ne blazine za otroke. Kako dobri bodo ergonomski sede?i sicer ne vem, ampak verjetno bolj?i kot do sedaj. Koeficient upora je eden najni?jih ever, tu pribli?no enaka kot M3.

?e se jo bo s solidno opremo dalo dobiti za 25k, bo kar te?ko najti bolj?o alternativo.

Za ta denar mislim da bolj za?etna......ko pa kaj doda? pa si na M6 cene!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aktualna je osnova 18.690 potem pa gre naprej obkjuka? diesel, AT in pogon spredaj in si na 23.087

nato izberem barvo in plati??a 24.221 in gremo na kljukanje opreme

Auto light assist, Lane assist" in "Blind spot detectFront assist, Hill hold, DAB+, kamera, Maxi-DOT, parkirni senzorji spredaj in zadaj, podalj?ano jamstvo za 5. in 6. leto, rezervno kolo, stranski zra?ni blazini zadaj, virtualno pedalo za odpiranje prtlja?nih, Aktivni ACC  pri family paketu ni mo?no naro?iti, cena je trenutno 28.371?, ker bi ?elel aktivni tempomat moram iti na Style in ga tam dodam ter pridem na veno 31.756?, seveda ?e dosti bonbon?kov nisem obkljukal.

 

?kodo re?uje dobro financiranje, kjer na?eloma ve? koliko te avto stane. Druga?e pa niso poceni avti.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je dober trik... ogla?uje? najbolj oskubljeno ceno, da zainteresira? kupce. Pol k se pa zanima, pol pa dajmo ga zasut z opremo in ?okirat s ceno.

 

Pravim, da so precenjene te ?kode. V bistvu so to oble?eni golfi v drugo karoserijo z velikim previsom spredaj in zadaj. Medosna razdalja pa precej skopo odmerjena.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, tukaj se pa malo moti? - ?koda ima kabino postavljeno bolj naprej tako, da tudi manj?a medosna kaj dosti ne vpliva na prostor v kabinu. Pojdi za foro v kak salon in bo? presene?en, kako radodarne so ?kode z notranjim prostorom. Mazda jim pri tem ne se?e niti do gle?njev kaj ?ele kolen. Pa please ne mi lepoto omenjat, ker zdajle se pogovarjamo samo o placu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je; prva generacija Octavie si je delila platformo z golfom4, Leonom ipd, in so res imeli opazen zadnji previs (in zato tudi ogromen prtlja?nik).

 

Ampak konec koncev; kako pomembna pa je prostornost zadaj? Jaz s svojimi 173cm zelo na komot sedim zadaj v prvi generaciji Octavie. Ok,sem mali,ampak ponavadi sedijo zadaj otroci,ne?

 

Ze pri drugi generaciji je bil, sploh pri karavanu, previs tudi na pogled znosen.

 

Ne bom delal primerjave z Mazdo,ker nisem sedel v njej,ampak se mi zdi malo situacij, ko bi v enem ali drugem zadaj zmanjkalo prostora za potnike (pustimo v ?irino ko sedijo trije).

 

Kar se pa ti?e precenjenosti ; kater avto pa ni precenjen dandanes...

 

Osnovna cena je pa itak za osiroma?eno verzijo,ki jih bo , tako kot do zdaj,malo prodanih.

 

Ampak saj tako je povsod, ne samo pri avtomobilih. "?e od xy eur"slu?i pa? vabljenju ljudi v trgovino , kjer ti pa? ponudijo dra?jo zadevo, kupec jo pa kupi ali pa ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, tukaj se pa malo moti? - ?koda ima kabino postavljeno bolj naprej tako, da tudi manj?a medosna kaj dosti ne vpliva na prostor v kabinu. Pojdi za foro v kak salon in bo? presene?en, kako radodarne so ?kode z notranjim prostorom. Mazda jim pri tem ne se?e niti do gle?njev kaj ?ele kolen. Pa please ne mi lepoto omenjat, ker zdajle se pogovarjamo samo o placu.

Ok, za superb se strinjam, da je prostorna z velikim prtlja?nikom ampak octavia je noter kar precej tesna.Podobno kot golf. Ni? posebnega, jo ima sodelavec in je bolj kot ne kot nekak?en delovni stroj. Po ?irini je pa ?e posebej ozka. Kako je na zadnjih sede?ih me ne zanima kaj preve?, ker se nikoli ne vozim zadaj.Otroci pa se ne prito?ujejo in o?itno je dovolj placa tudi v 6-ki.Tudi izredno velik prtlja?nik me ne impresionira, ker ga ne potrebujem. Meni je v?e? karavan zaradi oblike same in pa zato, ker lepo vr?e? vre?ke noter, ko gre? v trgovino.Ko gremo na smu?anje imamo na strehi tuleta. Va?no mi je tudi in predvsem to, da gre noter fer?terker in kitare. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.