Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Prodajo Mazde pa primerjati s prodajo Honde in Toyote.

 

S toyoto se ne more primerjat, toyota prodaja samo zaradi dokaj dobro razvite hibridne tehnologije.S Hondo se pa lahko primerja samo zaradi hondine gluposti - ukinitev akorda je enako neumna ukinjanju mazdine ?estice. Edino okoli motorne palete je honda bolj glupa od Mazde. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S toyoto se ne more primerjat, toyota prodaja samo zaradi dokaj dobro razvite hibridne tehnologije.S Hondo se pa lahko primerja samo zaradi hondine gluposti - ukinitev akorda je enako neumna ukinjanju mazdine ?estice. Edino okoli motorne palete je honda bolj glupa od Mazde.

 

Hja, vsaka znamka ima pac svoj nacin iskanja kupcev (oz.naj bi ga imela).

 

Honda morda malo bolj stavi na sporten imidz (civic v svojem razredu), manjka pa jim vsaj nek pameten mal?ek (pustimo jazz-a ob strani, ki je itak nek mini enoprostorec), manjko accorda naj bi vsaj pri nas nadomestili s civic grand-om, ki je baje le malo krajsi od accorda. Cr-v pa je meni eden bolj simpaticnih suv-ov.

 

Toyota pa ima dejansko najbolj kompletno paleto; od ayga, yarisa (eden redkih malckov, ki ni zrasel cez 4m ?e se ne motim), corolle v vseh izvedenkah (za razliko od mazdine trojke), ok, edino camryu manjka karavan, ampak saj koliko jih prodajo v tem razredu... ch-r in rav4 za ljubitelje suv-ov, land cruiser kot napol pravi terenec, prius za zelene, toyota gt86... In ceprav veliko oglasujejo hibridno tehnologijo, bo povprecen kupec ravno pri Toyoti ?e najlaze na?el nekaj zase. Znajo pa biti kontroverzni z videzom, kjer mazdi pa? najbolj uspeva biti vsecna EU publiki.

 

Te tri znamke sem pac primerjal med seboj ze zaradi porekla, cenovno pa so tudi tam-tam, itak pa da ima vsaka svoj nacin.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko stopi? v hondin salon dejansko ne ve? kaj bi sploh lahko kupil. Nimajo nobenega pametnega karavana, bencinskega CRV si pa tud nebi ?elel. Accord je avto v priomerjavi s tistimi ?udi od civicov, ne vem zakaj ga ne prodajajo. Honda je naredila tudi kiks ko je ukinila proizvodnjo najbolj?ega dizel motorja. Ni ?udno da jim ?epa prodaja.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko stopi? v hondin salon dejansko ne ve? kaj bi sploh lahko kupil. Nimajo nobenega pametnega karavana, bencinskega CRV si pa tud nebi ?elel. Accord je avto v priomerjavi s tistimi ?udi od civicov, ne vem zakaj ga ne prodajajo. Honda je naredila tudi kiks ko je ukinila proizvodnjo najbolj?ega dizel motorja. Ni ?udno da jim ?epa prodaja.

Pomojem jim gre izven eu dovolj dobro,da se jim fu?ka za na?e ?elje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko stopi? v hondin salon dejansko ne ve? kaj bi sploh lahko kupil. Nimajo nobenega pametnega karavana, bencinskega CRV si pa tud nebi ?elel. Accord je avto v priomerjavi s tistimi ?udi od civicov, ne vem zakaj ga ne prodajajo. Honda je naredila tudi kiks ko je ukinila proizvodnjo najbolj?ega dizel motorja. Ni ?udno da jim ?epa prodaja.

Kaj pa je z bencinskim 1.5T CR-V narobe? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, sm mislu, da so kak?ne druge problematike okol tega motorja. Jah tole mamo ?al na izbiro: 1.5 VTEC, 1.5 TSI ... pol se pa kon?a, aja opel ma ?e nekega 1.6 z 180 konji :P Je ?e kaj drugega pametnega v rangu Kodiaqa, Tarracota, CR-V za pametno ceno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, sm mislu, da so kak?ne druge problematike okol tega motorja. Jah tole mamo ?al na izbiro: 1.5 VTEC, 1.5 TSI ... pol se pa kon?a, aja opel ma ?e nekega 1.6 z 180 konji :P Je ?e kaj drugega pametnega v rangu Kodiaqa, Tarracota, CR-V za pametno ceno?

Sportage, Tucson, kuga?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Nejc: KIA ma baje profesionalni odnos, prodajo ti lanski Sportage v AT za 36k ... kup?ija nima? kej :D Tucson ... jap, sem tudi predlagal ta ma primerljiv 1.6 T-GDi z ostalimi 1.5 zadevami. Kuga pa spet ma sam dizla po njihovem ceniku.
 

 

EDIT: Kar sm pa ugotovil po hitrem preletu paketov, sem pa resni?no presene?en kaj se v mazdi prodaja. Dejansko ma najbolj uporabne zadeve v srednjih paketih, revolution ma vse varnostne zadeve .. mrtve kote, pre?ni promet ... ki jih za zdaj pri ostalih znamkah sre?ujem zgolj v najvi?jih opremah ... zanimivo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Nejc: KIA ma baje profesionalni odnos, prodajo ti lanski Sportage v AT za 36k ... kup?ija nima? kej :D Tucson ... jap, sem tudi predlagal. Kuga pa spet ma sam dizla po njihovem ceniku.

 

Tiguan, cx5, rav4, c5aircross/ 5008/ grandland ?e se ne rabi 4x4... ?e pa ponudba suv-ov ni dovolj velika v teh ?asih....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V familiji se po?asi kupuje nov avto... Poplava suv-ov , vi?anje cen v nebo in ?elja po preprostem in hkrati cenovno ugodnem ter prostornem vozilu je , seveda, konkretno oklestila izbiro.

 

Zaenkrat so o?i uprte v Fiat tipa karavan. Pozna kdo ta motor 1,4 16v, 95km?

Predvsem kar se ti?e o?arljivosti.

 

Da ni ?portnik, mi je jasno. Rabi se zanesljiv in preprost avto , ki bo namenjen zelo umirjeni vo?nji, Max 20t km na leto.

 

Sem prevelik optimist ?e ra?unam na porabo 6,5l umirjene vo?nje (ima 6prestav)?

 

Druga opcija je 500L, ki je zanimiv predvsem zaradi vi?jega sedenja, vendar se bojim , da se atmosferski bencinar nebi ravno izkazal v avtu s precej ve?jo ?elno povr?ino.

 

Takole na hitro ostali avti; v po?tev bi pri?el ?e Logan MCV (ampak je res stopni?ko ali dve za Tipom), kangoo (zdaj so zelo ugodni), Clio se poslavlja od karavanske izvedbe, fabia Combi odpade ?e zaradi skurcanih 1,2tsi motorjev, suvi odpadejo, sx4s cross je predrag...

Kupil se je Tipo, bencinar ,karavan...

 

Baje ga je fotr kupil ?e teden nazaj in ni? povedal.... :) Skratka,jaz sem vesel , da to kupil... Jaz bi/bom isto. Verjamem,da je Best buy glede na potrebe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za ta denar je prou lep, pa prostoren avto, bol? kt kaka dra?ja kia itd... edin kar bi mene motil je to da je ?ist pre?voh za karavana in poraba bo dobre 7 ?e ne 8.....

 

zanimiv pa je da ko gleda? stare na avtonetu kr dr?ijo ceno..okol 10 ..11 ... tok kokr je nov :D

Ja,tudi mene zanima poraba.... Ampak glede na to,da ima 6prestav , Predvidevam da bo max 7l. Znanka ima prej?njo corollo 1,33 Benz in porabo 6,3.....

 

Se pa strinjam , da je (sploh za ta denar) super avto in res pri?akujem in upam,da bo Super slu?il svojemu namenu... Osnovne kie in podobno so 3jurje dra?je...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

kaj pozna kdo kakega lastnika mercedesa cla 200 cdi 136ks ? je to za kupit al je jajc in drago vzdr?evanje ? nobene teme na netu o teh avtih ni da bi kaj prebral pametnega...

Povpra?am jutri v slu?bi pa javim..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povpra?am jutri v slu?bi pa javim..

... kaj v stilu, ali ga sploh ?e kdo vozi ali so ?e vsi v recikliranju? :)

za ta denar je prou lep, pa prostoren avto, bol? kt kaka dra?ja kia itd...  edin kar bi mene motil je to da je ?ist pre?voh  za karavana in poraba bo  dobre 7 ?e ne 8..... 

 

zanimiv pa je da ko gleda? stare na avtonetu kr dr?ijo ceno..okol 10 ..11 ... tok kokr je nov :D

Zdej malo pretirava?. Kia ima vsaj za razred ali dva bolj kakovostno notranjost, da ne govorimo o dizajnu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... kaj v stilu, ali ga sploh ?e kdo vozi ali so ?e vsi v recikliranju? :)

Zdej malo pretirava?. Kia ima vsaj za razred ali dva bolj kakovostno notranjost, da ne govorimo o dizajnu.

Med osnovno Kio in osnovnim tipom je manj?a razlika,ko bi si ?lovek mislil... Kia je razred (ali pol razreda) nad tipom,ampak za te ?elje in potrebe, ni bilo vredno dopla?ati za kio

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med osnovno Kio in osnovnim tipom je manj?a razlika,ko bi si ?lovek mislil... Kia je razred (ali pol razreda) nad tipom,ampak za te ?elje in potrebe, ni bilo vredno dopla?ati za kio

?e druga ne je razlika v  motorju Kia je T , Fiat pa ne kar se pozna pri tako mo?no opevani krivulji :lol:  :lol:  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.