Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Samompri vnosu naslova v navigacijo je touchscreen prednost... povsod drugje pa je preko kolescka in gumbov meni osebno bolj uporabno... Pa se ko enkrat probas vnos preko govora, je to se boljse... Zal edino Mazdina navigacija ne dela dobro, ce ne znas dobro anglesko... Pri Google Maps recimo odlicno razmume, tudi ce po slovensko poves... Vsaj preko iPhone in Siri je tako...

 

Imam oba nacina vnosa oz. upravljanja v CX-5... pa redkokdaj tapkam po ekranu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi  jaz uporabljam zelo malo ekran.Navigacijo upravljam večinoma preko koleščka. Zanimivo, da sem se navadil tudi glasnost glasbe upravljati z gumbom spodaj  in ne z komando na volanu. Mi je veliko bolj priročno. Pa ko se vsedem v staro 6-ko vedno avtomatsko iščem ta gumb spodaj... v prazno, seveda. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:

Samompri vnosu naslova v navigacijo je touchscreen prednost... povsod drugje pa je preko kolescka in gumbov meni osebno bolj uporabno... Pa se ko enkrat probas vnos preko govora, je to se boljse... Zal edino Mazdina navigacija ne dela dobro, ce ne znas dobro anglesko... Pri Google Maps recimo odlicno razmume, tudi ce po slovensko poves... Vsaj preko iPhone in Siri je tako...

 

Imam oba nacina vnosa oz. upravljanja v CX-5... pa redkokdaj tapkam po ekranu...

Ja govorno upravljanje je najboljše pod pogojem da govoriš dobro angleščino, če ne je pa polom. 

Google zna še dokaj dobro razbrat tudi s polomljeno angleščino, pri večini avtov z tovarniško navi oz. upravljanjem z glasom pa je bolj bogo brez dobre angleščine. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu, je tako, da moraš imeti telefon na slovenščini. Drugače tudi v google maps (čeprav je nastavljena na slovensko) ne deluje. Žal, ne vem ali imajo tak bug, ali kaj d rugega.

 

še večji hec je z AA. Tam pa sploh ni šans da bi to usposobil, da je GUI na telefonu angleško, pa da bi v mapsih govoril slovensko :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak koliko avtov pa ima tovarniško navigacijo z Gmaps in govornim upravljanjem v slovenščini??? Kolikor je meni znano nobeden. 

Pa ponavadi mastno doplačaš za eno na pol uporabno navigacijo🙄🥴

Ajd Android Auto je neka rešitev, ampak zakaj pol doplačat za brezvezen navi ki ga ne uporabljaš. 

Slovenija za proizvajalce žal ni zanimiva in se jim dobesedno jebe za nas. 🥴

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 1/16/2021 at 8:46 AM, scania said:

Meni je tudi opravljanje z gumbom top. Ta touch je kar nekaj peljes cez luknjo in pritisnes kar nekaj.

Hja, očitno še nisi vozil novega golfa kjer je vse super duper digitalno in je analogno upravljanje v ostalih avtih pase. :) 

 

+ to so tako dobro spromovirali, kot da so res prvi avto, ki je šel na digitalno :D

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj kar imajo te golfe z drsanje po ekranu. Upam,da mazda ostane na gumbih, vsaj kar je nujnega. Moja prognoza je, da ne bo dolgo, ko bo kak Američan tožil kako avtomobilsko firmo, da se je zaletel, medtem, ko je štelal klimo. Da nikjer ne piše, da moraš gledati na cesto, medtem, ko čaraš s prstom po ekranu. In se bodo počasi nazaj vrnili klasični gumbi. Zanimivo mi je, da ko gledam kake teste avtomobilov, tudi večini novinarjev tej touch screeni niso preveč všeč. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je FuManchu napisal:

Še en razlog več, da ne bom kupil takega avta. Dokler se bo dalo bomo imeli pri bajti stare avte. 

Bomo čez ful let iskali dele po odpadnih, da popravimo in ohranimo na cesti te naše zdajšnje  mazde.Po mojem bodo kar iskane, ko se bo večina vozila z elektro-mlinčki. Nas pa bodo gledali postrani, kot gledajo sedaj nekadilci-kadilce. 🧐

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 leti kasneje...

Druge primerne teme nisem našel.🤔

Svak je te dni kupil v neki akciji -2k€+zimske gume tale avto; MG HS 1.5 Luxsory ,za 26k€ in 7let ali 150kkm garancije!

Moram rečt,da je velik cca kot cx5 Mazda in je vreden vsakega evra glede na velikost opremo in ceno 26k€. Mene je pozitivno presenetil,notri so usnjeni sedeži in vsa tapicirnga po armaturni  in na vratih je mehko in tudi vožnja z njim je zelo,zelo mehka in po slabi cesti tiha in udobna! Izdelava je tudi na visoki ravni.Čez ovinke pa to pomeni,da se ziblje kot kak kombi pa še zelo visoko se sedi....☹️ Zadaj je ogromno prostora in še klop- naslon je pomičen. Prtljažni je pa povprečen,malo večji od cx30.

Motor je v normalnih pogojih kar vredu pri pospeševanju pa 🥴 Motor je od grupacije GM.

Ja hudi časi se bližajo EU avtomobilski industriji......🤔

IMG_20230826_162810~3.jpg

IMG_20230826_162746~2.jpg

IMG_20230826_164633.jpg

IMG_20230826_162843~2.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Bini napisal:

Druge primerne teme nisem našel.🤔

Svak je te dni kupil v neki akciji -2k€+zimske gume tale avto; MG HS 1.5 Luxsory ,za 26k€ in 7let ali 150kkm garancije!

Moram rečt,da je velik cca kot cx5 Mazda in je vreden vsakega evra glede na velikost opremo in ceno 26k€. Mene je pozitivno presenetil,notri so usnjeni sedeži in vsa tapicirnga po armaturni  in na vratih je mehko in tudi vožnja z njim je zelo,zelo mehka in po slabi cesti tiha in udobna! Izdelava je tudi na visoki ravni.Čez ovinke pa to pomeni,da se ziblje kot kak kombi pa še zelo visoko se sedi....☹️ Zadaj je ogromno prostora in še klop- naslon je pomičen. Prtljažni je pa povprečen,malo večji od cx30.

Motor je v normalnih pogojih kar vredu pri pospeševanju pa 🥴 Motor je od grupacije GM.

Ja hudi časi se bližajo EU avtomobilski industriji......🤔

IMG_20230826_162810~3.jpg

IMG_20230826_162746~2.jpg

IMG_20230826_164633.jpg

IMG_20230826_162843~2.jpg

Ni švoh

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

teh MG je kar veliko v SLO sedaj videti, enako kot Dacia ni več poceni, včasih so jo še po TV oglaševali za koliko 7.999 in 9.999......danes je pa njboljši model mislim da že krepko čez 20k€.....je pa res (za moje pojme), vsaj kar jih vidim na cesti, je tudi oblikovno šla naprej (nek novi model z ledicami spredaj je že skoraj čisto ok :)......)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Še vedno je samo Kitajc in od znotraj in zunaj zgleda kot bi bil star minimalno 15 let. Vsaka Dacia zgleda boljš. :nevem:

Kake imaš, komentiraš kar ne poznaš.... 🫣Pejd pa najprej poglej od blizu, se pelji in potem povej kaj dobiš še za tak denar, Dacie pa ne omenjaj edino Reno Austral se mogoče lahko primerja, če nebi bil plastičen kot vsi novi vw-ji. 

Kitajc je pa res.... 😂😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Soseda ga ima.... Spredaj iz določenega kota izgleda kot Seat Taraco. Jaz osebno bi za isti denar sicer raje kupil Dusterja ali pa Vitaro,ampak ok... 

 

Ni pa 15let za časom,no :) Verjamem da je čisto ok .

 

Vem da so prve serije imele težave z avtomatskim menjalnikom.

 

Naj odlično služi 

Popravljeno od Nejc1986
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Soseda ga ima.... Spredaj iz določenega kota izgleda kot Seat Taraco. Jaz osebno bi za isti denar sicer raje kupil Dusterja ali pa Vitaro,ampak ok... 

 

Ni pa 15let za časom,no :) Verjamem da je čisto ok .

 

Vem da so prve serije imele težave z avtomatskim menjalnikom.

 

Naj odlično služi 

Ima ročnega in ful opremo, tudi jaz upam, da mu bo dobro služil. 👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Druge primerne teme nisem našel.🤔

Svak je te dni kupil v neki akciji -2k€+zimske gume tale avto; MG HS 1.5 Luxsory ,za 26k€ in 7let ali 150kkm garancije!

Moram rečt,da je velik cca kot cx5 Mazda in je vreden vsakega evra glede na velikost opremo in ceno 26k€. Mene je pozitivno presenetil,notri so usnjeni sedeži in vsa tapicirnga po armaturni  in na vratih je mehko in tudi vožnja z njim je zelo,zelo mehka in po slabi cesti tiha in udobna! Izdelava je tudi na visoki ravni.Čez ovinke pa to pomeni,da se ziblje kot kak kombi pa še zelo visoko se sedi....☹️ Zadaj je ogromno prostora in še klop- naslon je pomičen. Prtljažni je pa povprečen,malo večji od cx30.

Motor je v normalnih pogojih kar vredu pri pospeševanju pa 🥴 Motor je od grupacije GM.

Ja hudi časi se bližajo EU avtomobilski industriji......🤔

IMG_20230826_162810~3.jpg

IMG_20230826_162746~2.jpg

IMG_20230826_164633.jpg

IMG_20230826_162843~2.jpg

Vrefu avtek, kljub temu pa nasvet. V zelo mrzlih dneh (vem da so pri nas redki) imajo ti motorji težave z vlago, namreč turbo zamrzne in je omejen vstop zraka. Pri takojšnji vožnji lahko pride do poškodb turba, zato predlog ob zagonu v zelo hladnih dneh naj avto na mestu laufa nekaj časa da se zagreje. Včasih ga senzor tlaka olja malo zabluzi. Drugače pa koliko vem te zadeve kar gredo 🙂

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Kake imaš, komentiraš kar ne poznaš.... 🫣Pejd pa najprej poglej od blizu, se pelji in potem povej kaj dobiš še za tak denar, Dacie pa ne omenjaj edino Reno Austral se mogoče lahko primerja, če nebi bil plastičen kot vsi novi vw-ji. 

Kitajc je pa res.... 😂😉

 

 

Kaj pa moraš poznat? Izgleda kot CX-5 iz leta 2012. Ok ja ni 15 let je pa 11. Teli SUV-i so en živ dolgčas in le redki proizvajalci si upajo stopit tudi v malo bolj drzne oblikovalske vode pa še tisto zadnje čase nekako hranijo za EV-je.

 

Nikjer nisem omenjal, da je cena slaba in verjetno res nima veliko cenovne konkurence ampak komur je to dovolj je pač že v letih in mu je vseeno, kdor pa bi rad imel še malo več je pa treba seči nekoliko globlje v tošl. Zato pač vsi ne kupujemo najceneje, ampak tisto kar nam je všeč, kar nam da zadovoljstvo in kar tudi z veseljem pogledamo čez 5, 6 ali pa 10 let. Čez 10 let bo tudi tvoja CX-30 še vedno zgledala lepo, tole MG nešto pa močno dvomim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.