Skoči na vsebino

Na kaj paziti pri prevzemu


Odisej

Priporočeno sporočilo

?ez 10 dni dobim svojo prvo Mazdo 3. Na forumih sem zasledil ?e tudi kak?ne te?ave in me zato zanima ali ima kdo kak?en namig/opozorilo na kaj biti pozoren ob prevzemu (npr. po?kodbe laka ipd?)

 

Hvala za ideje.

Sploh ni slabo vpra?anje! A to so te ?e obvestili, da jo dobi? ?ez 10 dni ali le predvideva??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega dela v firmi, ki pripravlja nove avte za v prodajo. Povedal je zgodbico, ko so v pripravo dobili avto s po?kodovanim lakom na blatniku. Sledilo je seveda barvanje in, li?ar ni udel odtenka. Nakar je sledilo ponovno barvanje, tako da je sre?ni novi lastnik dobil trojno debelino laka brez dopla?ila.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nima nobene veze z Mazdo, ampak sodelovec je lupil novega pe?oja. Avto je bil zgleda pri transportu konkretno zdelan (so mu menjal premo, lufti niso ?timal...). Skratka, tega pri novem nekak nebi pri?akoval. Ima pa celo ?talo, ker on zahteva nov avto, glede na vse napake, ki jih je odkril, pa mu ga no?ejo priznati. Je pa na ?alost res,da je sedaj lastnik ?e ene 2 meseca. Ho?em sam to re?t,da razumem, da si tist moment ko prevzema? nov avto (al pa tudi rabljen) ves navdu?en, pa ne ve? kaj bi sam s sabo. Ampak mor? biti res dosleden in to,da je avto nov, na ?alost ni? ne pomeni. Mogo?e mej s sabo kakega , ki je zelo natan?en, mogo?e bo on kaj bolj objektivno gledu zadevo :) Mi je pa tud razlagal en,da imajo tudi v luki koper kleparsko in li?arsko delavnico. Konc koncev, ?e tam avte to?a dobi, majo kr velik dela :)

 

Druga?e pa ?estitke ob novem avtomobilu :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Mi je pa tud razlagal en,da imajo tudi v luki koper kleparsko in li?arsko delavnico. Konc koncev, ?e tam avte to?a dobi, majo kr velik dela :)

 

 

Kaposi za Forde ima svojo ve? kot 50% avtov, ki pride iz prevoza je treba kleparsko popraviti. Ampak to je lajf, pri novem avtu jaz ne bi delal drame, kaj ?ele nekoga s seboj vozil, a ste ?isto ponoreli?

Ne mi re?ti, da ta nov avto ne bo nikoli kamen?ka dobil v odbija?, ne bo nikoli li?an zaradi parkinga...itd vzami vozi vzdr?uj, ?e se pa pojavi kvar, rja...itd bodo pa ?e po?tmali.

 

V salonu na licu mesta tudi ne bo? NI? dosegel, kaj bo? tam avto pustil in rekel da ho?e? drugega, in spet na drugem iskal luknje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da ste vsi tu ven privlekli najbolj grozne zgodbice vseh kolegov - ?el prevzet mojo Mazdo. So mi jo razkazali in pomagali nastaviti, ?akala pa me je notri v zaprtem salonu nepo?kodovana in brez napak.

 

Bolj preveri a ima? dovolj bencina da bo? pri?el domov ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaposi za Forde ima svojo ve? kot 50% avtov, ki pride iz prevoza je treba kleparsko popraviti. Ampak to je lajf, pri novem avtu jaz ne bi delal drame, kaj ?ele nekoga s seboj vozil, a ste ?isto ponoreli?

Ne mi re?ti, da ta nov avto ne bo nikoli kamen?ka dobil v odbija?, ne bo nikoli li?an zaradi parkinga...itd vzami vozi vzdr?uj, ?e se pa pojavi kvar, rja...itd bodo pa ?e po?tmali.

 

V salonu na licu mesta tudi ne bo? NI? dosegel, kaj bo? tam avto pustil in rekel da ho?e? drugega, in spet na drugem iskal luknje?

Se ne strinjam. Za polno cemo menim, da ti morajo izro?iti brezhiben avto, ?e pa se je kaj z njim pred izdajo zgodilo oz. bilo popravljeno, pa so ti dol?ni to sporo?iti. Tako bi jaz rekel, da je pri po?tenem poslovnem odnosu edno sprejemljivo. Konec koncev pla?amo celotno kupnino a ne?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne strinjam. Za polno cemo menim, da ti morajo izro?iti brezhiben avto, ?e pa se je kaj z njim pred izdajo zgodilo oz. bilo popravljeno, pa so ti dol?ni to sporo?iti. Tako bi jaz rekel, da je pri po?tenem poslovnem odnosu edno sprejemljivo. Konec koncev pla?amo celotno kupnino a ne?

 

LP

 

To?no tako! Podpi?em.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No in fantje kaj bo va?a akcija na to, da bo na primer odbija? druga?ega odtenka kot drugi deli avta? Namre? to je ?e leta tovarni?ko na mazdah (upajmo da so to po?timal kon?no pri novih...), da se menjalnik zatika, ker je nov itd? 

 

zato sem jaz ve?krat tu rekel, da mazda nikakor ni za pikolovce, ker se bo vedno nekaj na?lo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zato sem jaz ve?krat tu rekel, da mazda nikakor ni za pikolovce, ker se bo vedno nekaj na?lo.

Tudi s tem se ne strinjam. Ker sem zamenjal ?e nekaj vozil in lahko re?em kot predhodnik, da se pri vseh kaj najde. Pri enih malo ve? pri drugih malo manj. Gre predvsem za odnos, ko se nekaj najde in ob?utek, da so trgovci in servis fer in da se potrudijo zadevo korekrno urediti. Malo smo za?li iz teme zato se vrnimo k napotkom za pregled avta pred prevzemom.

Ne vem, jaz pri zadnjem prevzemu sem npr. spregledal vdrtino v vratih. Sicer majhno pa vseeno zoprn ob?utek samo, ker sem zadevo opazil ?ele ?ez cca 14 dni nisem mogel ve? kaj. ?e ravno nisi strokovnjak in da bi lahko odkril kaj mehanskega in ?e ne pripelje? s seboj kak?nega takega potem ti kaj dosti ve? kot dobro oko skorja ne ostane. Eni celo vzamejo merilec laka s seboj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No in fantje kaj bo va?a akcija na to, da bo na primer odbija? druga?ega odtenka kot drugi deli avta? Namre? to je ?e leta tovarni?ko na mazdah (upajmo da so to po?timal kon?no pri novih...), da se menjalnik zatika, ker je nov itd? 

 

zato sem jaz ve?krat tu rekel, da mazda nikakor ni za pikolovce, ker se bo vedno nekaj na?lo.

 

Ni? od tega se ni pojavilo na moji Mazdi, bi pa definitivno zahteval popravilo takih stvari. Eno je "pikolovstvo", drugo je da stvari niso porihtane z neko minimalno kvaliteto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na vreme je avto v takem stanju, da me je sram.... Pride v temo predstavitev, ampak res, ko bo primerno ?ista. Je pa CX-3.

pa saj si kupil kao terenca...:) temu pa?e tak look

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.