Skoči na vsebino

HUD in navigacija


Odisej

Priporočeno sporočilo

Ne, meni dela v redu - kater firmware ima? na enoti? 2017ke pridejo z 59.xxx a ne?

 

(Je pa res da je na 2016kah tudi HUD druga?en.)

 

Ja, verzija je 59.00.443 EU N  in dela vse super. HUD je barvni. Tudi vodenje navigacije na njem je zelo uporabno, le da se velikokrat ne za?ne prikazovati samo od sebe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, verzija je 59.00.443 EU N  in dela vse super. HUD je barvni. Tudi vodenje navigacije na njem je zelo uporabno, le da se velikokrat ne za?ne prikazovati samo od sebe.

 

 

HUD je se vedno tak, da se odpre tisti konec pleksi stekla pod sipo? Nevem zakaj ne naredijo tako, da se projicira na steklo... To mi je bilo recimo pri Priusu zelo vsec ... pa sem preprican, da Prius ni edini tak... :)

 

IMG_4132-20170201-072139.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

HUD je se vedno tak, da se odpre tisti konec pleksi stekla pod sipo? Nevem zakaj ne naredijo tako, da se projicira na steklo... To mi je bilo recimo pri Priusu zelo vsec ... pa sem preprican, da Prius ni edini tak... :)

 

Ja, je ?e vedno tako. Pa saj ima veliko proizvajalcev, ki to uvajajo, tak?no (najbr? low cost) re?itev. Mislim, da tudi VW ne ponuja ni? bolj?ega. Ali na sliki prav vidim, da je na tistem mestu prilepljena neka pravokotna folija?

 

Mene moti, ker o?itno ne sedim povsem na sredini (malo bolj se naslanjam na desno) in je desni rob projiciranih podatkov komaj ?e viden na tistem steklu. Lahko bi naredili, da bi se dalo malo korigirati kot levo-desno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, je ?e vedno tako. Pa saj ima veliko proizvajalcev, ki to uvajajo, tak?no (najbr? low cost) re?itev. Mislim, da tudi VW ne ponuja ni? bolj?ega. Ali na sliki prav vidim, da je na tistem mestu prilepljena neka pravokotna folija?

 

Mene moti, ker o?itno ne sedim povsem na sredini (malo bolj se naslanjam na desno) in je desni rob projiciranih podatkov komaj ?e viden na tistem steklu. Lahko bi naredili, da bi se dalo malo korigirati kot levo-desno.

 

Tisto je samo senca luknje, od koder se projicira... Na steklu ni bilo videti kaksne folije ali kaj podobnega ...

 

Na tej sliki te "sence" ni videti ...

 

IMG_4143-20170201-101906.png

 

Korigirati se da pri Priusu samo gor ali dol... verjetno enako tudi pri Mazdi ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto je samo senca luknje, od koder se projicira... Na steklu ni bilo videti kaksne folije ali kaj podobnega ...

 

Na tej sliki te "sence" ni videti ...

 

IMG_4143-20170201-101906.png

 

Korigirati se da pri Priusu samo gor ali dol... verjetno enako tudi pri Mazdi ... 

 

Ja, gor-dol gre, levo-desno pa ?al ne. ?koda, da nima tudi Mazda projekcije direktno. Menda bo CX-5 imela tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam novo M3 2017, navigacija dela. Opa?am pa, da mi v polovici primerov navodil za usmerjanje na Head-up displeju ne za?ne kazati. V takem primeru moram v nastavitvah spet izbrati ?e izbrano nastavitev in potem dela. Ima kdo podoben primer?

Mislim da sem bral o tem in je problem v tej 59 verziji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, 59 verzija je baje kar precej hro??ata in je to verjetno razlog. Za EU sicer ?e ni posodobitve, tako da bo? moral ?e malo po?akati :/


HUD je se vedno tak, da se odpre tisti konec pleksi stekla pod sipo? Nevem zakaj ne naredijo tako, da se projicira na steklo... To mi je bilo recimo pri Priusu zelo vsec ... pa sem preprican, da Prius ni edini tak... :)

 

Ni edini Prius tak, sam ?e se bo? razgledal okoli bo? opazil da takih HUDov v avtih pod 35 tiso?akov ni ;) Namre? sistem za projekcijo je zelo velik (potrebna gori??na razdalja zasede precej armaturke) in drag za implementacijo. Posledi?no ga pa? najde? v BMWju za 40 jurjev in tako naprej :P

 

Sistem s "stekelcem" je precej bolj modularen, manj?i in cenej?i, zato ga najde? v cenej?ih vozilih :)

 

Od Mazd ima tak HUD trenutno CX-9 pa se mi zdi da nov facelift CX-5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, 59 verzija je baje kar precej hro??ata in je to verjetno razlog. Za EU sicer ?e ni posodobitve, tako da bo? moral ?e malo po?akati :/

 

Ni edini Prius tak, sam ?e se bo? razgledal okoli bo? opazil da takih HUDov v avtih pod 35 tiso?akov ni ;) Namre? sistem za projekcijo je zelo velik (potrebna gori??na razdalja zasede precej armaturke) in drag za implementacijo. Posledi?no ga pa? najde? v BMWju za 40 jurjev in tako naprej :P

 

Sistem s "stekelcem" je precej bolj modularen, manj?i in cenej?i, zato ga najde? v cenej?ih vozilih :)

 

Od Mazd ima tak HUD trenutno CX-9 pa se mi zdi da nov facelift CX-5.

 

 

FL CX-5 ima se tak HUD kot tale v trojki ... Menda pa naj bi CX-5 II imel projiciranega na steklo >> http://techon.nikkeibp.co.jp/atclen/news_en/15mk/010401053/?ST=msbe

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.