Skoči na vsebino

Mazda M6 - pok v podvozju vozila


Priporočeno sporočilo

Jz sem mel isti problem glede pokanja sem ?e omenil v eni temi glede tega. Ko sem se peljal ?ez le?e?e policaje ali ko sem zavijal oz speljeval iz mesta v desno ali levo pri neravni cesti. Pri meni so razdrli oba prednja amontizerja ter jih namazali z mastjo. Se pravi tiste "?al?ke" al kako se ?e re?e. Ne vem to?no je ?e neki ?asa nazaj. V glavnem problem so bli prvi montizerji. Najprej je mehanik zrihtal levo stran sma se zapeljala in pok se je pojavljal samo ?e na desni strani  tako da je podmazal ?e desno stran. Od takrat se pokanje ni ve? pojavljalo. Zrihtali so mi to v ljubljani pri BTC mazda. Upam da zrihtate zadevo je pa precej mote?e ko se vozi? pa poka ker se sli?i od zunaj in notr.

Lp.

EDIT: Aha sem videl da sem ?e pisal v to temo:)

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz sem mel isti problem glede pokanja sem ?e omenil v eni temi glede tega. Ko sem se peljal ?ez le?e?e policaje ali ko sem zavijal oz speljeval iz mesta v desno ali levo pri neravni cesti. Pri meni so razdrli oba prednja amontizerja ter jih namazali z mastjo. Se pravi tiste "?al?ke" al kako se ?e re?e. Ne vem to?no je ?e neki ?asa nazaj. V glavnem problem so bli prvi montizerji. Najprej je mehanik zrihtal levo stran sma se zapeljala in pok se je pojavljal samo ?e na desni strani  tako da je podmazal ?e desno stran. Od takrat se pokanje ni ve? pojavljalo. Zrihtali so mi to v ljubljani pri BTC mazda. Upam da zrihtate zadevo je pa precej mote?e ko se vozi? pa poka ker se sli?i od zunaj in notr.

Lp.

EDIT: Aha sem videl da sem ?e pisal v to temo:)

A recimo, ce si vzvratno zapeljal pa si bil na majhnem naklonu, ti je spredaj pocilo?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Men je za?elo pred prvim servisom tudi ?kripati, ko sem zapeljal ?ez policaje. Najslab?e je bilo po kak?ni nevihti, v suhem obdobju pa je bilo bolj?e. Sem mal poguglu pa je ve?ina svetovala zamenjavo oz. namazanje gumic stabilizatorjev s posebno teko?ino/mastjo. So mi na servisu slednje tudi nardili in res po tednu ali dveh je ?kripanje popolnoma izginilo in se do zdaj  (leto in pol) ni ve? pojavilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je govor o mocnem poku in ne skripanju :)

 

Glej, vsak stvar nekoliko druga?e opi?e (pok, ?kripanje, tok-tok ...), pojavi pa se pri ve?ini, ko gredo ?ez le?e?e policaje in podobne neravnine.

 

Mehaniki niso ugotovil vzroka, tak da sta v nadaljevanju 2 mo?nosti:

 

1. nadaljnjo filozofiranje

2. ali pa nama?e? - stro?ek je minimalen, in v najslab?em primeru pa? ni izbolj?anja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alpa ce ti iz prve povem, da famozni pok katerega imajo vecino tukaj ni skripanje in tudi niso krivi stabilizatorji, gumi stabilizatorjev ali pa cela stabilizator stanga. Mogoce je bil v tvojemu primeru kriv stabilizator ampak ta hiba, katero ima sestka definitivno ni kriv stabilizator, ker folk je tukaj menjal ze cuda delov in med njimi tudi stabilizatorje in ni bilo nic bolje. Meni osebno so tudi stabilizatorje namazal in nevem se kaj vse in pok ostaja. Mazda pravi da je kriva roka oz. seleni. Lahko ti pa uploadam posnetek pa bos videl kako useka. Ce nisi pripravljen se dobesedno ustrasis.

 

Na posnetku se ne slisi ravno najbolje, ampak v zivo mocno poci. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja. Je pa res da ce grem pocasi (cca. 35km/h) takrat ponavadi ne poci. Samo to res orenk useka in ce nebi bil ze navajen bi mislil, da sem kaj za sabo pustil. Poka pa tako na levi kot na desni strani. Zadnjic sta celo obadva hkrati pocila :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam, tole na videu je sigurno popolnoma druga?en pok, kot sem ga jaz imel, pa ?e prej?nja generacije mazde je. Sicer v ?ivo ti najbolj?e sli?i?, sam kolko jaz iz posnetka sli?im, so zvoki iz podvozja bolj zamolkli, medtem ko je pa ta tak bolj ?ist - kot da bi bil kje bli?je kabini? Ne vem, sam razmi?ljam.

 

So pa nekateri z novej?imi mazdami, kolikor sem jih zastopil, opisovali podobno ?kripanje kot pri meni. No tisti pa lahko poskusijo namazati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scream to na posnetku je bolj sli?at kot bi bil zvok v kabini kot pa na podvozju, verjetno posnetek ne da pravega zvoka.

Pri meni na M6 ni nobenega zvoka ko grem prek le?e?ih policajev ali neravnin.

Na M3 so mi enkrat ?kripali le?aji sprednjih amortizerjev, ko si ?el ?ez neravnine je ?kripalo, in sem namazal zgoraj le?aje z mastjo v spreju in od takrat je tiho, mogo?e je to za probat pri tistih ki jim ?rkipa.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alpa ce ti iz prve povem, da famozni pok katerega imajo vecino tukaj ni skripanje in tudi niso krivi stabilizatorji, gumi stabilizatorjev ali pa cela stabilizator stanga. Mogoce je bil v tvojemu primeru kriv stabilizator ampak ta hiba, katero ima sestka definitivno ni kriv stabilizator, ker folk je tukaj menjal ze cuda delov in med njimi tudi stabilizatorje in ni bilo nic bolje. Meni osebno so tudi stabilizatorje namazal in nevem se kaj vse in pok ostaja. Mazda pravi da je kriva roka oz. seleni. Lahko ti pa uploadam posnetek pa bos videl kako useka. Ce nisi pripravljen se dobesedno ustrasis.

 

Na posnetku se ne slisi ravno najbolje, ampak v zivo mocno poci. 

 

 

Evo, pri meni je isto. Pa tako kot si napisal, ?e grem res po?asi, pol se ni? ne sli?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zvok na podvozju se neverjetno prenasa. Prejsne leto mi je na levi strani ob zavoju mocno cvililo in je bila postavljena diagnoza hin DESNI lezaj. Dobesno sem se peljal z odprtim oknom in sem slisal kako na levi strani tuli, ampak na koncu je bil res kriv desni lezaj. Zamenjam desni lezaj in vse tiho je bilo. Jest osebno sumim, da ima ta pok neko povezavo z amortizerjem, lezaj amortizerja oz. vzmetjo   :ne vem:. Tudi pok mislim, da prihaja iz tega predela . Avto je prejsni lastnik peljal na temeljiti pregled pa so rekl da ni nikjer zracnosti. Jest osebno sem ga 2x peljal na uradni servis in so isto rekl, da je avto brez zracnosti in da sumijo na spodnjo roko oz. seleni. Peljal sem ga tuki h gantarju v naklo k se vec ali manj ukvarja samo s podvozjem in je isto rekel, da je avto brez zracnosti... Mi je pa za test namazal neko zadevo na stabilizatorje in je rekel naj se ob ponovnem poku vrnem nazaj in bo takoj videl ali ga stabilizatorji serjejo. Pridem nazaj in zopet vse OK. Pravi da ce me toliko ne moti naj raje odneham, ker lahko pol avta zamenjam preden bom ugotovil vzrok. Vsak tehnicni pregled posebi izpostavim naj mi malo bolj temeljito pregledajo podvozje in vsakic je vse brez zracnosti. Na sreco poci le takrat, kadar imam malo vecjo brzino in zapeljem cez res veliko luknjo ali v tem primeru, ko prevozim zeleznisko progo. Cez lezece policaje mi nic ne poka... struggle continues..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alpa ce ti iz prve povem, da famozni pok katerega imajo vecino tukaj ni skripanje in tudi niso krivi stabilizatorji, gumi stabilizatorjev ali pa cela stabilizator stanga. Mogoce je bil v tvojemu primeru kriv stabilizator ampak ta hiba, katero ima sestka definitivno ni kriv stabilizator, ker folk je tukaj menjal ze cuda delov in med njimi tudi stabilizatorje in ni bilo nic bolje. Meni osebno so tudi stabilizatorje namazal in nevem se kaj vse in pok ostaja. Mazda pravi da je kriva roka oz. seleni. Lahko ti pa uploadam posnetek pa bos videl kako useka. Ce nisi pripravljen se dobesedno ustrasis.

 

Na posnetku se ne slisi ravno najbolje, ampak v zivo mocno poci. 

 

Ja, ja ...to je to.  Ta na? skrivnostni pok. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.