Skoči na vsebino

Te?ava z DPF


Priporočeno sporočilo

  • 5 mesecev kasneje...

Pozdravljeni,

 

V Petek 11.12.2015 sem bil na poobla??encu zaradi problema z DPF-filtrom katerega so po?istili z priklopom na ra?unalnik (izvedba regeneracije). ?est dni kasneje se mi ponovno pri?ge lu?ka za DPF in lu?ka za motor...

 

Ima kdo kak?ne izku?nje kaj narediti? Nakup novega ne pride v po?tev.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

V Petek 11.12.2015 sem bil na poobla??encu zaradi problema z DPF-filtrom katerega so po?istili z priklopom na ra?unalnik (izvedba regeneracije). ?est dni kasneje se mi ponovno pri?ge lu?ka za DPF in lu?ka za motor...

 

Ima kdo kak?ne izku?nje kaj narediti? Nakup novega ne pride v po?tev.

o?itno si kandidat da se ga vr?e ven. Vpra?anje je sedaj katera koda napake - verjetno je sonda, ampak spet stane 400? in ne garantira da bo vse ok.

Odstranitev je 250-300? in problem odpravi za ve?no, vendar se podu?i o tem kako na tehni?nem, nas je tukaj kar nekaj (veliko) ki so to naredili in mirno furajo naprej

 

koliko km? Regeneracije pa lahko izvaja? sam doma

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o?itno si kandidat da se ga vr?e ven. Vpra?anje je sedaj katera koda napake - verjetno je sonda, ampak spet stane 400? in ne garantira da bo vse ok.

Odstranitev je 250-300? in problem odpravi za ve?no, vendar se podu?i o tem kako na tehni?nem, nas je tukaj kar nekaj (veliko) ki so to naredili in mirno furajo naprej

 

koliko km? Regeneracije pa lahko izvaja? sam doma

Super ideja, sicer imam 225 000 km 2008 letnik. V primeru da ga dam ven me zanima ali se lahko pojavi kak?na druga napak in ali ga lahko od takrat naprej peljem se vedno na poobla??enca? Ali imate vi kak?ne te?ave na tehni?nmu pregledu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to?no to sem hotel povedati. Recimo, da ti serje kaj tretjega, in posledi?no se DPF zaba?e. Samo to bi moral videt pomoje kot kak?no napako,...ali pa pa? tudi ne? Recimo, ?e kak EGR serje. Lahko so ?obe zani?, pa ti tako kadi, da ti ga ne spuca sproti. To bi lahko videl, ?e gre sam v mode za regeneracijo ali ne. ?e ne bi ?el, je na jbr? res kak senzor na DPF-ju potem fu?.

 

Pa? ve? stvari je. ?e ga vr?e? ven, bo? mel ?e vedno zani? ?obe in bo? moral tudi to porihtat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Mene edino malo skrbi da bi bile te?ave na tehni?nem pregledu... 

Mu?i me to da se je lu?ka pri?gala ?e takoj po ?estih dneh  :vskalo:  se pravi da je zadeva res zabasana ? 

Ponovna regeneracija se mi ne spla?a ker potem sem lahko na servisu 4 krat mese?no :blink:

Se pravi ?e ga dam ven mi ne more ?kodovati ? in samo ?e izku?nje koga kako je na tehni?nem? kak?ni problemi?
 

Hvala  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene edino malo skrbi da bi bile te?ave na tehni?nem pregledu... 

Mu?i me to da se je lu?ka pri?gala ?e takoj po ?estih dneh  :vskalo:  se pravi da je zadeva res zabasana ? 

Ponovna regeneracija se mi ne spla?a ker potem sem lahko na servisu 4 krat mese?no :blink:

Se pravi ?e ga dam ven mi ne more ?kodovati ? in samo ?e izku?nje koga kako je na tehni?nem? kak?ni problemi?

 

Hvala  :lol:

regeneracijo lahko dela? sam doma, vendar to ni re?itev da dela? vsak mesec

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj merijo na tehni?nih pregledih? Na premacyju mi je rekel, da preve? kadi in, da naj ga malo ven skurim.

 

Normalno, da kadi saj je stari diesel brez dpf.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?el sem tudi oglas (Strajnar) na katerem pi?e da ti lahko termi?no o?istijo DPF Filter ali pa ti ga obnovijo...

Ali je kdo to ?e naredil, kak?ne izku?nje?
Po ceniku vidim da je tako ?i??enje cenovno enako kot ?e ga dam ven in izklopim...

 

http://www.strajnar.si/images/ceniki/cenik_ciscenje_filtrov.pdf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poklical sem v firmo strajnar in so mi dejali da termo ?i??enje filtra stane 280? ali pa da zamenjajo satovje z bol odprtim (?portni DPF) ki pa stane 450?.

Mislim da bi z tem manj tvegal kakr?no koli okvaro ali pa te?enje na tehni?nem pregledu. Edini problem je ker je v Se?ani jaz pa sem z Radovljice :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poklical sem v firmo strajnar in so mi dejali da termo ?i??enje filtra stane 280? ali pa da zamenjajo satovje z bol odprtim (?portni DPF) ki pa stane 450?.

Mislim da bi z tem manj tvegal kakr?no koli okvaro ali pa te?enje na tehni?nem pregledu. Edini problem je ker je v Se?ani jaz pa sem z Radovljice :)

?e se ne motim je nekdo ki je imel problem ?ev v to varianto, pa imel SPET problem (najdi tu na forumu)...., nadomestni filter ni re?il problema. Pri mazdi je ?al edina varianta ali tovarni?ka menjava ali pa ven s tem hudi?em.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj zato i??em pravo varianto da re?im problem na ta na?in termo ?i??enja (pe? 650?C) druga varianta je menjava satovja.(Dobi? garancijo/certifikat)

Problem pri tem da da? DPF ven je da lahko shodi turbina ker ni proti-tlaka in mo?nost ?e kakih dodatnih problemov.

Nisem ravno zainteresiran da bi imel za seboj ?rn oblak dima (lokomotiva :lol: )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prevo?enih imam 225 000 km, pravijo da je ?ivljenjska doba DPF filtra 200 000 km ali to dr?i?

Ravno zato ker je cenovno skoraj podobno ali ga odstranim ali obnovim mi je dalo misliti kaj narediti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato je tut pomemben podatek, na koliko km ti dela regeneracijo. ?e je ta cikel skraj?an bi pomenilo, da je filter precej ?e zabasan z usedlinami. Sicer pa je mo?no tudi to, da se ti satovje sesede, mislim da je imel jures tak primer. 

 

Odvisno tudi kak?ne vo?nje ima?, ?e ma? bolj kratke potem nima? kaj razmi?ljati in ga flikne? ven. Sicer bi mogo?e premislil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto sem kupil to leto pri 200 000 in prvi? se je regeneracija pri?gala pri 224 000 in je ni mogel pravilno izvesti in tako se mi je pri?gala ?e lu?ka za motor. 

V servisni knjigi je zapisano da je bilo izvedeno ?i??ene DPF-ja pri 175 000.

 

Vo?nje so okoli 20 km v eno smer do slu?be (avtocesta), vem da je te?ava ?e se dela premalo kilometrov (10 km in manj) in ?e se avto uga?a ko ?e ni ?isto segret.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Regeneracije izvaja na vsakih 150-200km, tebi se je prvi? napaka pojavila po 24.000km....jah to si ti kilometri, kjer DPF lahko za?ne je.....v vsakem primeru je popravilo od 400 (sonda) do 2000? - nov DPF komplet

 

Odstranitev pa 250-300.....

 

Your call

 

Dela? relacije ali ne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doslej na forumu se niti eden ni potarnal potem ko je (strokovno) odstranil DPF, vecina se pohvali z vecjo motorno mocjo in vsaj pol litra nizjo potrosnjo nafte. Velja razmislit kako se lotit zadeve.

 

V vsakem primeru SRECNO VOZNJO! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja - pa so ti dali kodo napake?? Druga?e ti jo jaz preberem, da nima? ti samo kur?ev servisni interval lu?ko.....(res da ne bi smela check engine goreti)

V tem primeru - kdaj je bil servis narejen in kje?

Kje je nivo olja min ali mogo?e celo nad X?

 

Thanks

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka je bila prekinitev regeneracije DPF. Servis sem delal na uradnem Mazda servisu (BTC) v Ljubljani pri 216 000.

pol je samo ?e na tebi kaj bo? z njim :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pozdravljeni,

 

sedaj sem bil nekaj ?asa in sem se kon?no odlo?il da bom DPF odstranil, ali mi lahko pove ?e koga poznajo da to dela na Gorenjskem koncu? in da dobro dela... 

 

Hvala za informacije 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je ker se nebi kaj preve? vozil z njim da nebi naredil kaj ve? ?kode na motorju ali kaj podobnega....

Avto nima enako mo? kot pred opozorilom da je zabasan.....

 

Koliko so pribli?no cene odstranitve in programiranja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.