Skoči na vsebino

Nakup Mazde3 ali 323 - nasvet?


Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

ker zaradi nara??aja ne bom imel ve? veliko ?asa za le?anjem pod avtomobilom in hobi igra?kanja s starimi jajci i??em soliden avto v vrednosti 1500 do 3000 ?, ... Glede na moje ?elje in potrebe ter trenutno ponudbo na avto.net sem pri?el do jasnega zaklju?ka, da je Mazda res avto zame ... Vsaj nisem dobil ob?utka, da so precenjene ali da so v javnem mnenju posplo?ene kot potencialna ?rna luknja za moje prihranke kot ... Zanimam se za Mazdo3 ali predhodnika 323, z bencinskim motorjem do 1.8 l, prevo?enimi do 200 tiso? km, ne starej?e od 2002.

 

Kak?ne so va?e izku?nje s starej?imi mazdami? Kateri motor priporo?ate? ?esa naj se izogibam?

Kot izto?nico vam dodajam par povezav, ki so mi ob pregledu ponudbe padle v o?i:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11993153&display=Mazda 323 F 1.4i. 2. lastnik. slovensko ...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11971013&display=Mazda Mazda3 Sport 1.6i TX

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11762650&display=Mazda Mazda3 Sport 1.6i TE ODLI?NA

 

Za vse informacije se vnaprej zahvaljujem ;)

 

P.S. ?e kdo namerava v bli?nji prihodnosti ponuditi svojo sem odprt za ponudbo :)

 

 

LP, Cene

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen na forumu.

Imel in imam vse take Mazde. ?koda ker ne se?e? tja do 6500 eur, ker se za ta denar da dobit spodobno Mazdo3 let. 09/10 z malo kilometri.

Glede predlaganih Mazd pa tole.

Modra se je prodajala za 2000 eur, za 1800 jo je kupil posrednik jo malo olep?al in jo sedaj ponuja za 2500, kak?na je pa ne vem.

?rno sem si ravno danes ogledal, popolnoma zarjavela in polna napak ter neregistrirana, danes vseeno prodana mislim da za 1500, verjemi ni bila vredna nakupa.

Bela 323 je malce zarjavela kot vse in tudi kar draga glede na to da sem svojo redno servisirano 323f l/03 brez rje (263000 km) in opravljenim 3 glavnim servisom z dodatnim kompletom navadnih plati?? prodal za 1000.

Mazde razen problemov z rjo nimajo ve?jih tehni?nih te?av, vsekakor precej manj kot VW, seveda je po 200000km vseeno treba kaj zamenjat.

Moj nasvet, ?im manj zarjavela Mazda 323 l/99 do 03 z 1.4 motorjem (nikakor ne 1.8 motor) in delujo?o klimo do 1000 eur.

Ima solidno japonsko tehniko, nizko porabo in sme?no poceni registracijo, tako imamo doma za kraj?e relacije in globok sneg ali Mazda3 l/04 do 06 z 1.6 motorjem (ima verigo, kot tudi 1.4 ki pa je malce ?voh) za 2000-3000 eur, pa pazi na rjo in ?im bolj redno servisiranje.

Trenutno Mazda3 l/07 ne dose?e ve? cene 3500, za ta denar mora biti res lepa.

Uspe?en nakup ?elim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?e update.

?rno Mazdo3 je posrednik skoraj celo prebarval in jo sedaj ponuja za 2690 eur.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12031685&display=Mazda%20Mazda3%201.6i%20%95Lepo%20ohranjen%95Klima%95S...

Bela Mazda 323 je sedaj precej ceneje, kot sem rekel je bila predraga.

Pojdi jo pogledat in ?e je solidna in klima dela ponudi 600-700 eur, pa bosta ?e blizu kup?ije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej po 5vratni razli?ici.

Sam bi raje izbiral mazdo 3 in morda res stisnil za kakih 500 ? ve? in dobil ok avto.

Sam sem jo imel....sicer 2.0 04 letnik in imel bi jo se 1x. Super avto predvsem pa po obliki lep?i od 323. Nikakor pa ne z 1.4 agregatom.....edino ?e si doma na ravnem delu in se bo? vozil sam....ima avto le 1300kg. Bencinarji delajo....je pa ve?ja loterija z rjavimi robovi vrat in obrobe kolotekov.

Lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.