Skoči na vsebino

Mazda 6 Nem?ija prvi nakup


Dusan33

Priporočeno sporočilo

Ja sva?ta...tud jaz sem mislil, da je dsg enako kot avtomatik...samo, Jures, ?AL NI...

ok, nekaj je tehnologija in Sw krmiljenje dveh menjalnikov z dvojno sklopko, drugo je pa dejstvo da menjalnik je avtomatski....ho?e? no?e?. Ampak ?e ti tako misli?. Opisujejo ga tudi kot ro?ni menjalnik ki se avtomatsko prestavlja....torej?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjalnik prestavlja samodejno (avtomatsko), torej je samodejni (avtomatski) menjalnik.

 

Na trgu obstajajo oz. se prodajajo tri vrste menjalnikov:

  • robotizirani ro?ni menjalnik - tehni?no in izkustveno najslab?a zadeva
  • samodejni menjalnik s hidrodinami?no sklopko in planetnim menjalnikom z lamelnimi sklopkami (klasika)
  • dvosklop?ni samodejni menjalnik, pri VW imenovan DSG. Danes so menjalniki s tako tehnologijo na voljo tudi pri drugih proizvajalcih (Renault, Hyundai...)

Med klasiko in dvosklop?nim menjalnikom je tehni?no velika razlika, pri uporabi imata pa vsak svoje pluse in minuse, na splo?no pa zelo udobna in uporabna. 

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DSG ima elektronsko vodeno dvojno sklopko...

Avtomatik ima hidravli?no sklopko...

 

Se motim?

 

Avtomatski oziroma samodejni menjalnik NI enako kot DSG menjalnik...

In kam med ta dva tipa spada mazdin?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako. Ne glede na tehnologijo in notranjost menjalnik prestavlja sam torej avtomatsko ali samodejno.

V oceh voznika je avtomatski.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjalnik prestavlja samodejno (avtomatsko), torej je samodejni (avtomatski) menjalnik.

 

Na trgu obstajajo oz. se prodajajo tri vrste menjalnikov:

  • robotizirani ro?ni menjalnik - tehni?no in izkustveno najslab?a zadeva

 

No, odvisno od izvedbe. Alfini Selespeed so res bili velik ?rot, prav tako niso bili kaj veliko bolj?i BMW-jevi SMG-ji (vsaj prva generacija). Ampak po drugi strani se pa zadeva uporablja ali pa se je uporabljala pri dosti Ferrarijih in ?e nekaterih eksotikah, kjer mislim, da izku?nja ni bila ravno slaba.

 

Ampak to nima ravno velike povezave z Mazdo 6 iz Nem?ije... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjalnik prestavlja samodejno (avtomatsko), torej je samodejni (avtomatski) menjalnik.

 

Na trgu obstajajo oz. se prodajajo tri vrste menjalnikov:

  • robotizirani ro?ni menjalnik - tehni?no in izkustveno najslab?a zadeva
  • samodejni menjalnik s hidrodinami?no sklopko in planetnim menjalnikom z lamelnimi sklopkami (klasika)
  • dvosklop?ni samodejni menjalnik, pri VW imenovan DSG. Danes so menjalniki s tako tehnologijo na voljo tudi pri drugih proizvajalcih (Renault, Hyundai...)

Med klasiko in dvosklop?nim menjalnikom je tehni?no velika razlika, pri uporabi imata pa vsak svoje pluse in minuse, na splo?no pa zelo udobna in uporabna. 

 

 

Velikokrat obojim robotiziranim ro?nim in DSG menjalnikom pravijo v sloven??ini "robotizirani" - ker je razlika med njima predvsem v tem da imajo DSG menjalniki dve sklopki (v bistvu dva lo?ena menjalnika) namesto ene same. Deluje druga?e zelo podobno. DSGji postajajo popularni ker ne izgubljajo energije pri sklopki (ker imajo tako kot ro?ni menjalniki) in posledi?no manj povi?ajo porabo kot avtomatski menjalniki drugih tehnologij. Jih je pa tehni?no zelo zajebano dobro narest in ?e v letu 2017 ni redko najti kakega tudi v premium znamkah ki rabi z rikverca v prvo predstavo ve? ?asa kot len ?tudent sred poletja do faksa.

 

Pozabil pa si ?e tretji sistem - t.i. CVT menjalnike, ki imajo namesto zobnikov jermene oz. verige in delajo na podoben princip kot prenosi pri skuterjih. Majo jih predvsem japonci (Toyota, Subaru, Honda), en ?as ga je pa vgrajeval tudi Audi pod imenom Multitronic. Stisnejo precej navora z motorja, lahko pa prenesejo samo omejeno koli?ino mo?i in avto "?udno" brni kar vozniki ne marajo. Honde trenutno baje celo umetno spreminjajo obrate motorja da je bli?je navadnemu menjalniku in se vozniki ne prito?ujejo.

 

Mazde imajo trenutno samo ?e "navadne" menjalnike s pretvornikom navora (torque converterjem, oz. lepo slovensko re?eno "vandler") in zaklepom namesto sklopke. Pretvornik (dokler se ne zaklene) prena?a mo? preko hidravlike in zgublja pri tem kar nekaj energije - s tega potem pride ve?inoma pove?ana poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velikokrat obojim robotiziranim ro?nim in DSG menjalnikom pravijo v sloven??ini "robotizirani" - ker je razlika med njima predvsem v tem da imajo DSG menjalniki dve sklopki (v bistvu dva lo?ena menjalnika) namesto ene same. Deluje druga?e zelo podobno. DSGji postajajo popularni ker ne izgubljajo energije pri sklopki (ker imajo tako kot ro?ni menjalniki) in posledi?no manj povi?ajo porabo kot avtomatski menjalniki drugih tehnologij. Jih je pa tehni?no zelo zajebano dobro narest in ?e v letu 2017 ni redko najti kakega tudi v premium znamkah ki rabi z rikverca v prvo predstavo ve? ?asa kot len ?tudent sred poletja do faksa.

 

Pozabil pa si ?e tretji sistem - t.i. CVT menjalnike, ki imajo namesto zobnikov jermene oz. verige in delajo na podoben princip kot prenosi pri skuterjih. Majo jih predvsem japonci (Toyota, Subaru, Honda), en ?as ga je pa vgrajeval tudi Audi pod imenom Multitronic. Stisnejo precej navora z motorja, lahko pa prenesejo samo omejeno koli?ino mo?i in avto "?udno" brni kar vozniki ne marajo. Honde trenutno baje celo umetno spreminjajo obrate motorja da je bli?je navadnemu menjalniku in se vozniki ne prito?ujejo.

 

Mazde imajo trenutno samo ?e "navadne" menjalnike s pretvornikom navora (torque converterjem, oz. lepo slovensko re?eno "vandler") in zaklepom namesto sklopke. Pretvornik (dokler se ne zaklene) prena?a mo? preko hidravlike in zgublja pri tem kar nekaj energije - s tega potem pride ve?inoma pove?ana poraba.

Lepo razlo?eno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam DSG pa vseeno ne rabim prestavljat ker mi menjalnik to dela avtomatsko. Iz tega dejstva sklepam da je menjalnik v moji ?e?ki gre?ki avtomatski. V?asih preklopim v "na roke" pa ?altam na roke, takrat imam pa ro?ni menjalnik. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@izakus: lahko sicer odpreva filozofsko razpravo kaj pomeni "robotiziran" menjalnik, a v avtomobilisti?nih revijah se to?no lo?i med robotiziranim (ro?nim) menjalnikom in menjalnikom z dvojno sklopko.

 

Robotiziran menjalnik je v osnovi ro?ni menjalnik - torej menjalnik namenjen ro?nemu prestavljanju. ?e se vzame ro?ni menjalnik in se avtomatizira hod prestavne ro?ice in delovanje sklopke, se temu re?e robotiziran (ro?ni) menjalnik.

 

Menjalnik z dvojno sklopko (DSG, PDK...) je ?e zasnovan kot samodejni menjanik. Meni ni poznan menjalnik z dvojno sklopko, kjer bi voznik upravljal s prestavno ro?ico in sklopko. Veliko ve?ino teh menjalnikov itak izdeluje Getrag, proizvajalci jih tr?ijo pod razli?nimi imeni (VW: DSG; Porsche: PDK, Hyundai DCT; Renault: ECD...) s tem, da za Porsche domnevam, da ima menjalnik, ki ga je razvil sam.

 

Tudi pri "klasi?nih" samodejnih menjalnikih je proizvajalcev bolj malo. Za plebs so obi?ajno vgrajeni Aisin, v premium razredu pa ZF.

 

Vendar je mehanika samo en del samodejnega prestavljanja, drug del predstavlja predvsem upravljanje - torej programska oprema; deloma pa tudi razli?ne izbolj?ave. Stari (klasi?ni) samodejni menjalniki so imeli samo hidrodinami?no sklopko. Pri sodobnih klasi?nih menjalnikih je danes v hidrodinami?ni sklopki ?e dodatna lamelna sklopka, ki ustvari togo ve? med motorjem in menjalnikom. Mazda se tako hvali, da se kar 80% vo?nje opravi s togo vezjo - pri tem namre? ne prihaja do izgub (poraba) v hidrodinami?ni sklopki.

 

Hvala, da si me spomnil na CVT menjalnike. Sem pozabil. Ker so pri Japoncih (voznikih) zelo popularni, se jih najde predvsem pri japonskih avtomobilih.

 

"Vandlerju" se lepo po slovensko re?e hidrodinami?na sklopka (tehni?no) oz. pretvornik navora (komercialno).

 

@SoulMan: primerjati Ferrari in Alfo... Pri Ferrariju gre po zasnovi za povsem druga?en menjalnik, kot pri "navadnih" avtomobilih. Ferrari uporablja sekven?ni menjalnik, ki je doma sicer v razli?nih dirkalnikih.

 

Jaz vozim Mazdo 6 s klasiko, ?ena ima Polo DSG, mama si je zaradi te?av z nogo omislila Clia z robotiziranim menjalnikom. Imam torej izku?nje z vsem in z vsemi se da voziti povsem brez te?av. ?e vedno bi bil med samodejnimi menjalniki robotizirani ro?ni moja zadnja izbira.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@SoulMan: primerjati Ferrari in Alfo... Pri Ferrariju gre po zasnovi za povsem druga?en menjalnik, kot pri "navadnih" avtomobilih. Ferrari uporablja sekven?ni menjalnik, ki je doma sicer v razli?nih dirkalnikih.

 

Jaz vozim Mazdo 6 s klasiko, ?ena ima Polo DSG, mama si je zaradi te?av z nogo omislila Clia z robotiziranim menjalnikom. Imam torej izku?nje z vsem in z vsemi se da voziti povsem brez te?av. ?e vedno bi bil med samodejnimi menjalniki robotizirani ro?ni moja zadnja izbira.

 

Ne da bi jih direktno primerjal, ampak sama osnova je enaka - tako pri Ferrariju kot pri Alfi gre za sekven?ni menjalnik. Sicer je med njima ogromna razlika, ampak v osnovi sta oba robotizirana ro?na sekven?na menjalnika.

 

Moj point je bil to, da niso VSI robotizirani ro?ni menjalniki zani?. Nekateri so prav dobri. Je pa res, da se jih ne dobi v avtomobilih za rajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je, pa kaj s plo?evino. Kak?ne so izku?nje? Verjetno se pojavijo kak?ni baloni po 10-12 letih! Vsaj pri nas doma imamo tak?nje izku?nje ne glede na znamko.

Lp

Moje menje je,da ?e lepo ravna? z avtom,ga redno pere?, za??iti? lak z raznimi voski,ga spere? tudi spodaj in ga crta? mu ne bo slabega.Jaz nisem imel z nobenim avtom do sedaj problemov.

Je pa tudi res,da sem z obale in nimamo pozimi snega.

Kje si pa na?el to vpra?anje v tej temi?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Menjalnik prestavlja samodejno (avtomatsko), torej je samodejni (avtomatski) menjalnik.

 

Na trgu obstajajo oz. se prodajajo tri vrste menjalnikov:

  • robotizirani ro?ni menjalnik - tehni?no in izkustveno najslab?a zadeva
  • samodejni menjalnik s hidrodinami?no sklopko in planetnim menjalnikom z lamelnimi sklopkami (klasika)
  • dvosklop?ni samodejni menjalnik, pri VW imenovan DSG. Danes so menjalniki s tako tehnologijo na voljo tudi pri drugih proizvajalcih (Renault, Hyundai...)

Med klasiko in dvosklop?nim menjalnikom je tehni?no velika razlika, pri uporabi imata pa vsak svoje pluse in minuse, na splo?no pa zelo udobna in uporabna. 

Katerega ima mazda? Se pravi klasiko?

 

 

Je kdo ?e probal za v Nem?iji kupljen avto v Sloveniji podalj?ati garancijo na 5 let? Namre? ne?ka vozila imajo v osnovi 3 leta proizvajal?eve garancije. Na koga se je za obrniti, zavarovalnice ali Mazdo Slovenije. Kakor so mi razlo?ili nem?ki trgovci, da pri njih podalj?ana garancija velja samo za Nem?ijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katerega ima mazda? Se pravi klasiko?

 

 

Je kdo ?e probal za v Nem?iji kupljen avto v Sloveniji podalj?ati garancijo na 5 let? Namre? ne?ka vozila imajo v osnovi 3 leta proizvajal?eve garancije. Na koga se je za obrniti, zavarovalnice ali Mazdo Slovenije. Kakor so mi razlo?ili nem?ki trgovci, da pri njih podalj?ana garancija velja samo za Nem?ijo.

Tako je. Podalj?ana garancija velja samo v Nem?iji in ?e to ne za vse, kot velja 3 letna. Sicer pa so cene kar podobne z na?imi in ?e pri?teje? zraven ?e stro?ke nakupa(vinjeta A. nafta, spanje, stro?ki prepisa, col tablice, zavarovanje pride? na isto ali pa ?e dra?je. In v Nem?iji imajo 3/4vozil z ni?jo opremo(tipo na?a atraction).Sport je na?a Revolution, Top Revolution pa pri njih sploh ne obstaja ampak oni sportu dodajajo bombon?ke(usnje, stre?no okno, memory sede?i itd.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj te argumente za/proti uvozu smo ?e obdelali bolj me zanima, ?e veste, da bi kdo pri nas ponujal podalj?anje grancije oz. ali mogo?e celo Mazda Slovenije ponuja, ker kot sem ujel enega od na?ih prodajalcev naj bi na?i trgovci sami pla?evali neki tuji zavarovalnici te dodatni dve leti.

 

Vidim, da nekateri prepodajalci pri nas ponujajo to mo?nost za pri njih kupljene avtomobile.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kupujem nov kavč. Pa prodajalec hvali: - "Na tem kavču lahko sedi pet oseb brez problema!"   Ja, Bog te nima rad, kot prvo kavč kupujem zase in kot drugo kje naj dobim pet oseb brez problemov...
    • Žena in jaz sediva s še dvema zakoncema pri mizi, jemo, pijemo in se pogovarjamo... Pa gre žena na stranišče in, normalno, gre prijateljeva žena z njo. Čim odideta, se oglasi prijatelj: - "A bova enega mimo števca?"
    • Dva sodelavca se pogovarjata: - "Kaj naj podarim tašči za rojstni dan?" - "Jah, glej, jaz sem imel svojo taščo tako rad, da sem ji vrnil hčerko..."
    • Mi šef naroči, naj na hitro nekaj peljem. Dam v službeno Kio in pridem SKORAJ že na cilj. Tam pa...       Moj cilj so garaže v tisti beli stavbi na desni strani, za tistimi drsnimi vrati, na katerih je tabla "prepovedano parkiranje in ustavljanje". Nekaj časa hodim okoli, pa pride mimo vzdrževalec granika. V rokah ima kepo starih cunj in si briše šmiraste roke vanjo, gleda in reče: - "Majstore, a maš problem?" - "Hja, saj vidiš. Mogoče veš, čigav je?" - "To ne znam, ampak verjemi, da si bo zapomno, da je tle parkiro." Gledam nekaj časa njega, nekaj časa avto, ni mi jasno, kaj mož misli, on pa si briše roke v tisto kepo starih cunj. Enkrat pa opazim, da po sprednji šipi nekaj teče. Ker itak nimam drugega dela, hočem s prstom potipat, pa možakar reče: - "Nemoj, majstore, to olje gre težko dol, to mam jaz za granik podmazat." Gledam nekaj časa in opazim, da iz tiste kepe cunj gleda cevka in vsake toliko ven špricne. Možakar je v kepo cunj skril pumpico za olje, hodil okoli in si "brisal roke"...    Grem v garaže po voziček, preložim iz Kie na voziček in odpeljem v garažo. To je trajalo kar 45 minut. Kasneje se odpeljem, me pa res firbec matra, kako je možakar rešil s tistim oljem na šipi in z brisalci, ki jih je tisto olje namazalo...    In res me zanima, če je bila lekcija dovolj močna...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.