Skoči na vsebino

Nakup rabljene mazde 3


Korky

Priporočeno sporočilo

Odlo?am se za nakup rabljene mazde. Nekako se bolj nagibam k dizlu kot bencinarju, ?eprav v porabi ni velike razlike. Letno naredim povpre?no 19.000 km.

 

Vidim da na avto.net ni neke bajne ponudbe ampak vseeno. Bu?et tudi ni nekaj visok, zato vas prosim, ?e mi lahko svetujete.

 

Odlo?am se za mazdo 3; ker je ve?ja in razmi?ljam ?e za naprej, ko bo na vidiku dru?inica.

Torej odlo?am se med:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11845498&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20CD110%20TE

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11679696&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20CD110%20TX%20Plus%20ZELO%20AT...

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12560855&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20CD110%20diesel%20MAX%20OHRA...

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12095291&display=Mazda%20Mazda3%201.6%20D%20Sport-NAVIG.PDC.TEMPO...

 

Na kaj naj pazim pri ogledu avtomobila, kje so lahko napake? Razlike v cenah niso precej?nje, vendar gledano po kilometrih, bi vseeno tako, ki ima manj prevo?enih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi to sem gledala, pa...se mi zdi da imam pri mazdi 3 dovolj prostora. ?e to, da grem iz 3 vratnega na 5 je ?e luksuz. :)

In ker obstaja mo?nost, da bom na dan naredila okoli 100 ali ve? km, ne vem ?e me vle?e k bencinarju.

 

Sprobano bencinar in dizel; glede na moje relacije ob?utno zmaga dizel. Sprobano z mazdo 121, mazdo 323 in sedaj z audi a3 dizel......?eprav je z njim najve?ji sto?ek popravil. Zato se odlo?am za nakup drugega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi pogledal 1 in 2, 3 ima prevec km za to ceno, 4 pa previsoko ceno. Prva deluje najbolje za ceno, druga pa je zanimiva saj gre za 1 lastnika. Bos mogla pogledati

 

Prvo bom ?la zagotovo pogledat. Ravno zato me je zanimalo, ker so vseeno cene tako razli?ne, prav tako kilometri.

 

Glede dru?inice, je pa ?e vsaj dve leti ne bo, ampak vseeno, za za?etek mi je dovolj mazda 3. ?e bo pa v prihodnosti treba gledat za kaj ve?jega, pa mazda 5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Activa ?ist prav ima?... stra?no smo ratal razvajeni. V?asih smo se ?tirje vozil v Jugotu na morje brez prtlja?nika na strehi pa ?e fotr je zapel zadi prikolco za pet metrsko ?portno jadrnico (na prikolci ni bilo ni? drugega kot jadrnica in oprema zanjo)... sklopko je pol vsako jesen sicer menjal, ker jo je seveda skuril ampak na morje in nazaj smo pa vseeno pri?li.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledala sem tudi 6ko https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12530565&display=Mazda%20Mazda6%20Sport%20CD140%20GT%20SLO%20POREKLO....

 

Ampak se mi zdi vseeno, da je bolj?e kupit mazdo 3, pa je po ceni skoraj isto, prevo?enih pa ima manj.

 

Vedno sem imela manj?i avto, recimo v 121 smo se zbasale 4 babe, prtljage toliko, da si prtlja?nik komaj zaprl in gasa na morje. Pa je ?lo brez problema. Pa ?e brez klime in se nobena ni prito?evala.

S sedaj?njim audi a3 se nas je peljalo 5 na Dunaj, spet brez problema. Na koncu noben ni mogel verjeti, smo porabili 1 poln tank do tja in nazaj. :D Je bilo pa zanimivo, vozila sem jaz, zraven pa 4 fantje. :) :) :)

 

P.S. Mi lahko ?e kdo pove, zakaj se bolj odlo?ate za bencinarje? Vem, da ve?ja mesta po?asi izlo?ajo dizela?e, a vseeno, za dalj?e razdalje in povp. 20.000 km na leto se mi zdi da se bolj spla?a dizel kot bencinar ali ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Activa ?ist prav ima?... stra?no smo ratal razvajeni. V?asih smo se ?tirje vozil v Jugotu na morje brez prtlja?nika na strehi pa ?e fotr je zapel zadi prikolco za pet metrsko ?portno jadrnico (na prikolci ni bilo ni? drugega kot jadrnica in oprema zanjo)... sklopko je pol vsako jesen sicer menjal, ker jo je seveda skuril ampak na morje in nazaj smo pa vseeno pri?li.

Ja, res je bil jugo dober avto...

Samo to sem hotel povdarit, da so drsna vrata na mazdi5 zakon, ne da je slab avto...

V ?asu jugotov ni bilo pripomo?kov, kot jih sedanji avti nudijo, pa vas vse moti, ?e jih avto nima ali pa ne dela tako, kot si kdo ?eli...od nekih tujk, ki ne vem, kaj pomenijo, do nekih kratic, ki tudi ne vem, kaj pomenijo...

Drsna vrata...sam to sem mislil...

 

Druga?e pa...ja, mazda 3 je tudi super avto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res je bil jugo dober avto...

Samo to sem hotel povdarit, da so drsna vrata na mazdi5 zakon, ne da je slab avto...

V ?asu jugotov ni bilo pripomo?kov, kot jih sedanji avti nudijo, pa vas vse moti, ?e jih avto nima ali pa ne dela tako, kot si kdo ?eli...od nekih tujk, ki ne vem, kaj pomenijo, do nekih kratic, ki tudi ne vem, kaj pomenijo...

Drsna vrata...sam to sem mislil...

 

Druga?e pa...ja, mazda 3 je tudi super avto...

Mi smo imeli, no ?e ima brat, mazdo mpv. Noro, placa toliko da waaaw, naba?e? notr ?e 2 dodatna zica in si ready to go. Je zelo prav pri?el ko smo dijake na izmenjavi lahko peljali na Bled v dveh avtomobilih. Oba na?a in oba mazdice. :D Sem bila kar ponosna. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Korky jaz sem za bencinarja izkljucno zato ker ne poznam nobenega ki bi imel z mazdinim bencinarjem probleme. Sam imam M6 ze 9 let, zena je imela M2, oba bencinarja. Oba motorja delala brez napake. Tud poraba je ugodna, na M6 z 2.0 in 147KM imam 7,2l, zena je imela na 1.3,86KM porabo 6l. Ce noces imeti problemov vzemi bencinarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Korky jaz sem za bencinarja izkljucno zato ker ne poznam nobenega ki bi imel z mazdinim bencinarjem probleme. Sam imam M6 ze 9 let, zena je imela M2, oba bencinarja. Oba motorja delala brez napake. Tud poraba je ugodna, na M6 z 2.0 in 147KM imam 7,2l, zena je imela na 1.3,86KM porabo 6l. Ce noces imeti problemov vzemi bencinarja.

Ja, to ?e, da so glede motorjev in vsega sigurno bolj?i.

Mene bolj prepri?a dizel, ker naredim veliko kilometrov. Sedaj malo manj, v prihodnje jih bom pa cca 100 ali ve? na dan. Kar se ?e kar pozna na denarnici, glede na to, da ni neke bajne pla?e. In no?em zapravit cele samo za bencin, ali pa si odre?t vo?nje na Bled, v Ljubljano, ?e mi pa? zapa?e. :D ?e ko me kaj ?ivcira, se najraje usedem v avto in peljem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem tudi za benz...pa skos sem bil :) ...kaj pa kaj takega

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12079924&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%201.6i%20Active

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12478826&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%201.4i%20TE

Zadnja je mogo?e malo podhranjena, druga?e pa avto zgleda kot nov...js svoje skyactivke bencin ne zamenjam za nobenega dizla  :jupiii: ...mi pije trenutno mal ?ez 6 l....delam pa tudi cca. 20-25.000 km na leto...pa sploh ?e bo? mela na dolgi rok avto glej tam nekje 100.000 km, ker pri teh dizlih ko jih imajo ?e 180.000 al pa ?ez bo? hitro pri?la na 250+...razmisli

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam bencinarja zato ker:

 

- vrhunsko zapoje, ko ga pritisne? do konca

- ne ropota

- delam premalo kilometrov, da bi razmi?ljal o ni?jih stro?kih goriva

- mi nafta smrdi

- je bolj zanesljiv

-  ne ve kdaj je zima

 

Ko bom iskal nov avto, bo to bencinar s 2.0 Skyactive motorjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej ..imam enako mi?lenje..ti motorji 2.0 benzin skyactive so super..dobri motorji.zdaj ?akamo na novej?e. 16:1 kompresisko razmerje..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.